'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

stemmen
'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

Cercle Brugge gaat donderdag op zoek naar eerherstel in de Conference League na de blamage van twee weken geleden tegen Vikingur Reykjavik. Het won sindsdien wel drie wedstrijden op een rij, waardoor de rust tenminste op het veld teruggekeerd is na een moeilijk seizoensbegin.

Achter de schermen blijft het echter behoorlijk woelig bij Cercle. De Vereniging moet op korte tijd twee grote tegenvallers slikken, zo weet Het Nieuwsblad te melden.

LEES OOK: 'Cercle wil transferslag slaan in Premier League'

Cercle moet nieuwe CEO zoeken

Ten eerste zien ze met Alexander Vantyghem hun CEO vertrekken. Hij kiest voor een nieuwe uitdaging bij de voetbalbond, waar hij aan de slag gaat als directeur legal and competition. Hij ziet in die nieuwe functie een betere balans tussen zijn werk en privéleven.

Cercle moet dus nu op zoek naar een opvolger. Vantyghem zou op post blijven tot die gevonden wordt. Hij was sinds de zomer van 2023 aan de slag bij de Bruggelingen.

Bouw trainingscomplex uitgesteld

Die krijgen ook slecht nieuws over de bouw van hun nieuwe trainingscomplex. Enkele maanden geleden stelden ze hun plannen voor om dat neer te poten aan de Gulden Kamer in Sint-Kruis, met steun van het Brugse stadsbestuur. Cercle moest zelf echter ook nog 7 miljoen euro zien te financieren en dat blijkt een lastige zaak.

Eigenaar AS Monaco wil niet betalen en daarom had Cercle gehoopt de bouw te financieren met een verkoop van Kevin Denkey, maar die kwam er dus niet. Voorlopig staat het project daarom on hold. "Het complex komt er sowieso, alleen is nu niet duidelijk wanneer we kunnen starten met de bouw. Het was de bedoeling om nog dit jaar met de werken te beginnen, maar dat is dus niet het geval", aldus woordvoerder Louis-Philippe Depondt.

Zal Cercle snel de nodige centen vinden?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

84
84
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

115
115
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

484
484
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

122
122
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

384
384
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

444
444
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

239
239
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

233
233
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

131
131
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1237
1237
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

104
104
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

55
55
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

317
317
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

194
194
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

247
247
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

505
505
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

903
903
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

707
707
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

271
271
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

150
150
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws