'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

326 stemmen
'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

Cercle Brugge gaat donderdag op zoek naar eerherstel in de Conference League na de blamage van twee weken geleden tegen Vikingur Reykjavik. Het won sindsdien wel drie wedstrijden op een rij, waardoor de rust tenminste op het veld teruggekeerd is na een moeilijk seizoensbegin.

Achter de schermen blijft het echter behoorlijk woelig bij Cercle. De Vereniging moet op korte tijd twee grote tegenvallers slikken, zo weet Het Nieuwsblad te melden.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle moet nieuwe CEO zoeken

Ten eerste zien ze met Alexander Vantyghem hun CEO vertrekken. Hij kiest voor een nieuwe uitdaging bij de voetbalbond, waar hij aan de slag gaat als directeur legal and competition. Hij ziet in die nieuwe functie een betere balans tussen zijn werk en privéleven.

Cercle moet dus nu op zoek naar een opvolger. Vantyghem zou op post blijven tot die gevonden wordt. Hij was sinds de zomer van 2023 aan de slag bij de Bruggelingen.

Bouw trainingscomplex uitgesteld

Die krijgen ook slecht nieuws over de bouw van hun nieuwe trainingscomplex. Enkele maanden geleden stelden ze hun plannen voor om dat neer te poten aan de Gulden Kamer in Sint-Kruis, met steun van het Brugse stadsbestuur. Cercle moest zelf echter ook nog 7 miljoen euro zien te financieren en dat blijkt een lastige zaak.

Eigenaar AS Monaco wil niet betalen en daarom had Cercle gehoopt de bouw te financieren met een verkoop van Kevin Denkey, maar die kwam er dus niet. Voorlopig staat het project daarom on hold. "Het complex komt er sowieso, alleen is nu niet duidelijk wanneer we kunnen starten met de bouw. Het was de bedoeling om nog dit jaar met de werken te beginnen, maar dat is dus niet het geval", aldus woordvoerder Louis-Philippe Depondt.

Zal Cercle snel de nodige centen vinden?

Meest recent

Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

9
9
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

112
112
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

18
18
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

55
55
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

35
35
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

117
117
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

125
125
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

48
48
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

61
61
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

294
294
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

160
160
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

51
51
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

221
221
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

144
144
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

146
146
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

95
95
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

437
437
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

338
338
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

135
135
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

141
141
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

101
101
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

174
174
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

202
202

Meer sportnieuws