'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

326 stemmen
'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

Cercle Brugge gaat donderdag op zoek naar eerherstel in de Conference League na de blamage van twee weken geleden tegen Vikingur Reykjavik. Het won sindsdien wel drie wedstrijden op een rij, waardoor de rust tenminste op het veld teruggekeerd is na een moeilijk seizoensbegin.

Achter de schermen blijft het echter behoorlijk woelig bij Cercle. De Vereniging moet op korte tijd twee grote tegenvallers slikken, zo weet Het Nieuwsblad te melden.

LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Cercle moet nieuwe CEO zoeken

Ten eerste zien ze met Alexander Vantyghem hun CEO vertrekken. Hij kiest voor een nieuwe uitdaging bij de voetbalbond, waar hij aan de slag gaat als directeur legal and competition. Hij ziet in die nieuwe functie een betere balans tussen zijn werk en privéleven.

Cercle moet dus nu op zoek naar een opvolger. Vantyghem zou op post blijven tot die gevonden wordt. Hij was sinds de zomer van 2023 aan de slag bij de Bruggelingen.

Bouw trainingscomplex uitgesteld

Die krijgen ook slecht nieuws over de bouw van hun nieuwe trainingscomplex. Enkele maanden geleden stelden ze hun plannen voor om dat neer te poten aan de Gulden Kamer in Sint-Kruis, met steun van het Brugse stadsbestuur. Cercle moest zelf echter ook nog 7 miljoen euro zien te financieren en dat blijkt een lastige zaak.

Eigenaar AS Monaco wil niet betalen en daarom had Cercle gehoopt de bouw te financieren met een verkoop van Kevin Denkey, maar die kwam er dus niet. Voorlopig staat het project daarom on hold. "Het complex komt er sowieso, alleen is nu niet duidelijk wanneer we kunnen starten met de bouw. Het was de bedoeling om nog dit jaar met de werken te beginnen, maar dat is dus niet het geval", aldus woordvoerder Louis-Philippe Depondt.

Zal Cercle snel de nodige centen vinden?

Meest recent

Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

11
11
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

131
131
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

37
37
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

104
104
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

138
138
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

448
448
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

263
263
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

620
620
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

241
241
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

401
401
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

193
193
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

128
128
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

369
369
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

39
39
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

461
461
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

93
93
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

310
310
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

608
608
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

75
75
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

233
233
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

379
379
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

607
607
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

450
450
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

204
204

Meer sportnieuws