'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

door
'Cercle moet enorme dubbele tegenvaller slikken'

Cercle Brugge gaat donderdag op zoek naar eerherstel in de Conference League na de blamage van twee weken geleden tegen Vikingur Reykjavik. Het won sindsdien wel drie wedstrijden op een rij, waardoor de rust tenminste op het veld teruggekeerd is na een moeilijk seizoensbegin.

Achter de schermen blijft het echter behoorlijk woelig bij Cercle. De Vereniging moet op korte tijd twee grote tegenvallers slikken, zo weet Het Nieuwsblad te melden.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Cercle moet nieuwe CEO zoeken

Ten eerste zien ze met Alexander Vantyghem hun CEO vertrekken. Hij kiest voor een nieuwe uitdaging bij de voetbalbond, waar hij aan de slag gaat als directeur legal and competition. Hij ziet in die nieuwe functie een betere balans tussen zijn werk en privéleven.

Cercle moet dus nu op zoek naar een opvolger. Vantyghem zou op post blijven tot die gevonden wordt. Hij was sinds de zomer van 2023 aan de slag bij de Bruggelingen.

Bouw trainingscomplex uitgesteld

Die krijgen ook slecht nieuws over de bouw van hun nieuwe trainingscomplex. Enkele maanden geleden stelden ze hun plannen voor om dat neer te poten aan de Gulden Kamer in Sint-Kruis, met steun van het Brugse stadsbestuur. Cercle moest zelf echter ook nog 7 miljoen euro zien te financieren en dat blijkt een lastige zaak.

Eigenaar AS Monaco wil niet betalen en daarom had Cercle gehoopt de bouw te financieren met een verkoop van Kevin Denkey, maar die kwam er dus niet. Voorlopig staat het project daarom on hold. "Het complex komt er sowieso, alleen is nu niet duidelijk wanneer we kunnen starten met de bouw. Het was de bedoeling om nog dit jaar met de werken te beginnen, maar dat is dus niet het geval", aldus woordvoerder Louis-Philippe Depondt.

Zal Cercle snel de nodige centen vinden?

Meest recent

Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

11
11
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

26
26
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

162
162
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

96
96
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

43
43
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

119
119
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

452
452
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

109
109
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

153
153
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

532
532
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

271
271
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

69
69
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

146
146
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

91
91
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

68
68
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

98
98
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

207
207
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

107
107
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

151
151
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

353
353
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

367
367
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

176
176
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96

Meer sportnieuws