AA Gent in paniek: laat Roef straks alles achter zich?

door
AA Gent in paniek: laat Roef straks alles achter zich?

AA Gent staat dankzij Davy Roefs topprestaties verrassend hoog in de competitie, hoewel hun expected points-score op voorlaatste zou uitkomen. De Buffalo's hebben dan ook veel te danken aan hun doelman, die met cruciale reddingen een stabiele factor is gebleken.

Maar met een aflopend contract aan het eind van het seizoen hangt Roefs toekomst aan een zijden draadje. De nieuwe financiële strategie onder Sam Baro maakt een contractverlenging onder dezelfde voorwaarden onwaarschijnlijk. Kan Roef met zijn huidige vorm een hoger salaris afdwingen, of zoekt hij een nieuwe uitdaging?

LEES OOK: 'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

De beste doelman van de Pro League: Roef vecht altijd terug

Davy Roef bevindt zich in de vorm van zijn leven. De 30-jarige doelman is de onbetwiste nummer één van AA Gent en is volgens data en statistieken zelfs de beste keeper van de Pro League. Roef was vorig jaar al heel sterk bezig.

Voor Johan Boskamp mocht Roef vorig jaar zelfs al verkozen worden tot Doelman van het Jaar. “Een onderschatte doelman die naar mijn gevoel te weinig waardering krijgt”, zei de Nederlander in januari al aan Het Belang van Limburg.

Roef presteerde in de voorbije jaren vaak wisselvallig en was nooit 100% zeker van zijn plaats bij de Buffalo’s, maar hij knokte zich altijd terug in de ploeg. “Je kunt er evenwel niet om heen dat Roef telkens terugkeert”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad.

Qua uitstraling zal hij niet meer veranderen, maar als hij de kans krijgt om zichzelf te bewijzen, slaagt hij daar wel telkens in.

Cijfers bewijzen het: Roef was nooit beter

Vorige zomer nam AA Gent na tien jaar afscheid van keeperstrainer Francky Vandendriessche, die werd vervangen door Bart Van Tornhout. Het was wellicht die wissel die ervoor zorgt dat Roef zich momenteel in de vorm van zijn leven bevindt.

De cijfers bewijzen het: geen doelman in België verijdelt meer goals dan Roef bij AA Gent. Samen met Senne Lammens (Antwerp FC) heeft Roef het hoogste reddingspercentage van alle doelmannen in de Pro League.

Van Tornhout is een verbale coach die heel wat intensiteit en agressiviteit in zijn sessies stopt, wat geen slechte zaak is voor een ijskonijn zoals Roef. Van Tornhout weet hem te prikkelen en nooit eerder stond Roef - letterlijk en figuurlijk - zo scherp als vandaag.

Hij is proactiever dan ooit en barst van het zelfvertrouwen. Bovendien: waar er vorig seizoen nog vaak geroteerd werd met hem door Hein Vanhaezebrouck, houdt Wouter Vrancken nu vast aan Roef.

Roef heeft de standaard van dit niveau

Davy Roef is dit seizoen de doelman die het meeste doelpogingen (75) tegen krijgt, waardoor hij zich nadrukkelijk in de kijker keept. “Roef was nooit beter. Maar Gent geeft toch veel weg”, stelde Koen Van Uytvange, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

“Het slikt, dankzij Roef, veel minder tegengoals dan verwacht”, bevestigde Hein Vanhaezebrouck de cijfers in dezelfde krant. De eeuwige belofte lijkt in het nieuwe AA Gent klaar voor zijn definitieve ontbolstering.

“Je zag altijd dat er talent en klasse aanwezig was, maar het heeft toch even geduurd. Nu voel je aan dat hij de standaard van dit niveau heeft”, zei Filip Joos in Extra Time. “The Roef is on fire”, hoorden en lazen we dit seizoen al vaak.

“Het wordt zo stilaan een gewoonte. Wéér duidden wij Davy Roef aan als man van de match”, schreef Axel Brisart, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws. “Het toont aan hoe goed hij staat te keepen.”

AA Gent leeft boven zijn stand: wat met aflopend contract Roef?

AA Gent mag Davy Roef erg dankbaar zijn voor zijn vele reddingen en goede prestaties. De Buffalo’s leven momenteel boven hun stand met een zesde plaats in het klassement. Volgens de expected points zou de ploeg van Wouter Vrancken pas voorlaatste (!) moeten staan.

Het zegt veel over de waarde van Roef in het doel. Pikant detail: eind dit seizoen is de 30-jarige doelman einde contract in de Planet Group Arena.

In de vorige transferperiodes wilde hij al verschillende keren vertrekken, maar als nummer één zou hij misschien langer in Gent willen blijven.

Volgens de nieuwe budgettaire koers onder leiding van Sam Baro zal Roef, aldus Het Laatste Nieuws, in principe geen nieuw contract onder dezelfde voorwaarden krijgen. Zou zijn uitzonderlijke vorm wel een hoger salaris kunnen rechtvaardigen?

Roef verdient een nieuw contract onder dezelfde voorwaarden

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

1
1
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

71
71
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

31
31
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

65
65
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

42
42
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

118
118
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

579
579
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

149
149
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

423
423
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

297
297
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

118
118
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

227
227
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

153
153
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

474
474
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

391
391
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

338
338
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

864
864
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

280
280
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

502
502
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

352
352
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

392
392
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

248
248
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

957
957

Meer sportnieuws