AA Gent in paniek: laat Roef straks alles achter zich?

door
AA Gent in paniek: laat Roef straks alles achter zich?

AA Gent staat dankzij Davy Roefs topprestaties verrassend hoog in de competitie, hoewel hun expected points-score op voorlaatste zou uitkomen. De Buffalo's hebben dan ook veel te danken aan hun doelman, die met cruciale reddingen een stabiele factor is gebleken.

Maar met een aflopend contract aan het eind van het seizoen hangt Roefs toekomst aan een zijden draadje. De nieuwe financiële strategie onder Sam Baro maakt een contractverlenging onder dezelfde voorwaarden onwaarschijnlijk. Kan Roef met zijn huidige vorm een hoger salaris afdwingen, of zoekt hij een nieuwe uitdaging?

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

De beste doelman van de Pro League: Roef vecht altijd terug

Davy Roef bevindt zich in de vorm van zijn leven. De 30-jarige doelman is de onbetwiste nummer één van AA Gent en is volgens data en statistieken zelfs de beste keeper van de Pro League. Roef was vorig jaar al heel sterk bezig.

Voor Johan Boskamp mocht Roef vorig jaar zelfs al verkozen worden tot Doelman van het Jaar. “Een onderschatte doelman die naar mijn gevoel te weinig waardering krijgt”, zei de Nederlander in januari al aan Het Belang van Limburg.

Roef presteerde in de voorbije jaren vaak wisselvallig en was nooit 100% zeker van zijn plaats bij de Buffalo’s, maar hij knokte zich altijd terug in de ploeg. “Je kunt er evenwel niet om heen dat Roef telkens terugkeert”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad.

Qua uitstraling zal hij niet meer veranderen, maar als hij de kans krijgt om zichzelf te bewijzen, slaagt hij daar wel telkens in.

Cijfers bewijzen het: Roef was nooit beter

Vorige zomer nam AA Gent na tien jaar afscheid van keeperstrainer Francky Vandendriessche, die werd vervangen door Bart Van Tornhout. Het was wellicht die wissel die ervoor zorgt dat Roef zich momenteel in de vorm van zijn leven bevindt.

De cijfers bewijzen het: geen doelman in België verijdelt meer goals dan Roef bij AA Gent. Samen met Senne Lammens (Antwerp FC) heeft Roef het hoogste reddingspercentage van alle doelmannen in de Pro League.

Van Tornhout is een verbale coach die heel wat intensiteit en agressiviteit in zijn sessies stopt, wat geen slechte zaak is voor een ijskonijn zoals Roef. Van Tornhout weet hem te prikkelen en nooit eerder stond Roef - letterlijk en figuurlijk - zo scherp als vandaag.

Hij is proactiever dan ooit en barst van het zelfvertrouwen. Bovendien: waar er vorig seizoen nog vaak geroteerd werd met hem door Hein Vanhaezebrouck, houdt Wouter Vrancken nu vast aan Roef.

Roef heeft de standaard van dit niveau

Davy Roef is dit seizoen de doelman die het meeste doelpogingen (75) tegen krijgt, waardoor hij zich nadrukkelijk in de kijker keept. “Roef was nooit beter. Maar Gent geeft toch veel weg”, stelde Koen Van Uytvange, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

“Het slikt, dankzij Roef, veel minder tegengoals dan verwacht”, bevestigde Hein Vanhaezebrouck de cijfers in dezelfde krant. De eeuwige belofte lijkt in het nieuwe AA Gent klaar voor zijn definitieve ontbolstering.

“Je zag altijd dat er talent en klasse aanwezig was, maar het heeft toch even geduurd. Nu voel je aan dat hij de standaard van dit niveau heeft”, zei Filip Joos in Extra Time. “The Roef is on fire”, hoorden en lazen we dit seizoen al vaak.

“Het wordt zo stilaan een gewoonte. Wéér duidden wij Davy Roef aan als man van de match”, schreef Axel Brisart, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws. “Het toont aan hoe goed hij staat te keepen.”

AA Gent leeft boven zijn stand: wat met aflopend contract Roef?

AA Gent mag Davy Roef erg dankbaar zijn voor zijn vele reddingen en goede prestaties. De Buffalo’s leven momenteel boven hun stand met een zesde plaats in het klassement. Volgens de expected points zou de ploeg van Wouter Vrancken pas voorlaatste (!) moeten staan.

Het zegt veel over de waarde van Roef in het doel. Pikant detail: eind dit seizoen is de 30-jarige doelman einde contract in de Planet Group Arena.

In de vorige transferperiodes wilde hij al verschillende keren vertrekken, maar als nummer één zou hij misschien langer in Gent willen blijven.

Volgens de nieuwe budgettaire koers onder leiding van Sam Baro zal Roef, aldus Het Laatste Nieuws, in principe geen nieuw contract onder dezelfde voorwaarden krijgen. Zou zijn uitzonderlijke vorm wel een hoger salaris kunnen rechtvaardigen?

Roef verdient een nieuw contract onder dezelfde voorwaarden

Meest recent

Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

26
26
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

180
180
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

43
43
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

110
110
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

26
26
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

96
96
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

191
191
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

172
172
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

69
69
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

141
141
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

305
305
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

260
260
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

147
147
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

522
522
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

406
406
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1382
1382
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

714
714
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

257
257
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

189
189
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

396
396
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

181
181

Meer sportnieuws