Shockeert Vertonghen met terugkeer? Verdediger duidelijk

460 stemmen
Shockeert Vertonghen met terugkeer? Verdediger duidelijk

Jan Vertonghen was jarenlang een vaste waarde in de verdediging van de Rode Duivels. Op het afgelopen EK in Duitsland was hij nog een basispion, maar na het landentornooi stopte hij ermee bij de Belgische nationale ploeg.

Het zorgenkind van de Rode Duivels is nog steeds de verdediging. De ervaring van Vertonghen wordt duidelijk gemist, al ligt hij nu wel in de lappenmand bij RSC Anderlecht. Superjan sprak met Sporza duidelijke taal.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Schokkende terugkeer?

Een terugkeer van Vertonghen bij de Rode Duivels zou een enorme shock zijn. De verdediger heeft veel fysieke problemen bij Anderlecht. Toch kriebelt het nog steeds… "Dat is een afgesloten hoofdstuk en daar sta ik helemaal achter. Als je ze ziet spelen, kriebelt het nog altijd. Het is een groot hoofdstuk van mijn carrière geweest, dus het doet nog een beetje pijn.”

Toch beseft Vertonghen dat er geen plaats meer is voor de Rode Duivels. De verdediger focust zich nu op zijn terugkeer bij Anderlecht. Vertonghen kampt met veel blessureleed. “Maar het past niet meer in dit deel van mijn carrière. Ik kijk ernaar uit om ze volgende week te zien spelen, maar bij de Rode Duivels zal je me niet meer zien."

Nieuwe generatie

Vertonghen maakte jaren deel uit van de Gouden Generatie, maar nu staat er een nieuwe generatie klaar. Onder meer jonge talenten zoals Matte Smets moeten het stokje overnemen. Dat gaat echter niet van een leien dakje. Bondscoach Domenico Tedesco heeft erg veel moeite om goede resultaten te behalen. De Italiaan staat zwaar onder druk na het mislukte EK.

Zou Vertonghen nog een meerwaarde zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

12
12
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

99
99
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

197
197
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

236
236
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

165
165
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

187
187
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

116
116
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

122
122
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

258
258
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

245
245
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

102
102
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

84
84
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

554
554
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

195
195
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

518
518
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

179
179
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

97
97
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

146
146
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

90
90
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

340
340
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

258
258
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws