‘Nieuwe Kompany’ loopt in België rond: “Binnenkort beste verdediger”

1583 stemmen
‘Nieuwe Kompany’ loopt in België rond: “Binnenkort beste verdediger”

De verdediging is al jaren een struikelblok bij de Rode Duivels. Na de Gouden Generatie loopt er weer heel wat talent rond, maar de resultaten blijven voorlopig teleurstellend. Bondscoach Domenico Tedesco lijkt nog veel jongelingen uit te testen.

Een van die spelers die al werd opgeroepen is Matte Smets. De verdediger maakte afgelopen zomer de overstap van STVV naar KRC Genk en heeft die transfer zeer goed verteerd. Ook Hein Vanhaezebrouck is lovend en dat is een understatement.

LEES OOK: Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Superlatieven

De ex-coach van KAA Gent, nu analist, gebruikt superlatieven wanneer hij over Smets spreekt. "Over x aantal jaren zal hij de beste Belgische verdediger van het moment zijn. Het is een jongen waar we het laatste nog niet van gezien hebben. Hij heeft simpelweg alles. Smets is zo nuchter, gefocust van de eerste tot de laatste seconde.”

Volgens Vanhaezebrouck loopt de nieuwe Vincent Kompany gewoon rond in de Jupiler Pro League. “Supergoed aan de bal ook, verdedigend sterk, uitstekend in kopduels. Hij kan kort inspelen, linies doorbreken, diagonalen versturen én inschuiven, zoals Vincent Kompany, Walter Meeuws of Franz Beckenbauer vroeger", citeert Het Nieuwsblad.

Snelle opmars

Het gaat plots snel voor Smets. Na een toptransfer in de zomer werd hij ook Rode Duivel. Vanhaezebrouck ziet nog groeimarge. "Het gemak waarmee hij dat doet, dat zie je nog nauwelijks. Ik heb de indruk dat hij ook sneller aan het worden is. Mentaal zit het ook goed, al hoorde ik dat hij redelijk bijgelovig is. Bijgeloof is maar bijgeloof, daar besteed je best niet te veel aandacht aan."

Zij jij Smets als toekomstige basispion van de Rode Duivels?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

17
17
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

10
10
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

46
46
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

283
283
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

41
41
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

144
144
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

177
177
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

138
138
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

439
439
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

107
107
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

52
52
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

146
146
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

298
298
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

116
116
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

73
73
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

234
234
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

69
69
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

156
156
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

425
425
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

280
280
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

539
539
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws