‘Nieuwe Kompany’ loopt in België rond: “Binnenkort beste verdediger”

door
‘Nieuwe Kompany’ loopt in België rond: “Binnenkort beste verdediger”

De verdediging is al jaren een struikelblok bij de Rode Duivels. Na de Gouden Generatie loopt er weer heel wat talent rond, maar de resultaten blijven voorlopig teleurstellend. Bondscoach Domenico Tedesco lijkt nog veel jongelingen uit te testen.

Een van die spelers die al werd opgeroepen is Matte Smets. De verdediger maakte afgelopen zomer de overstap van STVV naar KRC Genk en heeft die transfer zeer goed verteerd. Ook Hein Vanhaezebrouck is lovend en dat is een understatement.

LEES OOK: Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Superlatieven

De ex-coach van KAA Gent, nu analist, gebruikt superlatieven wanneer hij over Smets spreekt. "Over x aantal jaren zal hij de beste Belgische verdediger van het moment zijn. Het is een jongen waar we het laatste nog niet van gezien hebben. Hij heeft simpelweg alles. Smets is zo nuchter, gefocust van de eerste tot de laatste seconde.”

Volgens Vanhaezebrouck loopt de nieuwe Vincent Kompany gewoon rond in de Jupiler Pro League. “Supergoed aan de bal ook, verdedigend sterk, uitstekend in kopduels. Hij kan kort inspelen, linies doorbreken, diagonalen versturen én inschuiven, zoals Vincent Kompany, Walter Meeuws of Franz Beckenbauer vroeger", citeert Het Nieuwsblad.

Snelle opmars

Het gaat plots snel voor Smets. Na een toptransfer in de zomer werd hij ook Rode Duivel. Vanhaezebrouck ziet nog groeimarge. "Het gemak waarmee hij dat doet, dat zie je nog nauwelijks. Ik heb de indruk dat hij ook sneller aan het worden is. Mentaal zit het ook goed, al hoorde ik dat hij redelijk bijgelovig is. Bijgeloof is maar bijgeloof, daar besteed je best niet te veel aandacht aan."

Zij jij Smets als toekomstige basispion van de Rode Duivels?

Meest recent

Spaanse pers fileert Club: één speler op piëdestal gezet

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

31
31
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

57
57
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

188
188
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

155
155
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

97
97
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

69
69
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

81
81
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

78
78
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

62
62
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

124
124
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

137
137
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

331
331
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

114
114
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

317
317
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

120
120
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

44
44
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

415
415
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

199
199
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

46
46
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

94
94
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

298
298
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

149
149

Meer sportnieuws