‘Nieuwe Kompany’ loopt in België rond: “Binnenkort beste verdediger”

door
‘Nieuwe Kompany’ loopt in België rond: “Binnenkort beste verdediger”

De verdediging is al jaren een struikelblok bij de Rode Duivels. Na de Gouden Generatie loopt er weer heel wat talent rond, maar de resultaten blijven voorlopig teleurstellend. Bondscoach Domenico Tedesco lijkt nog veel jongelingen uit te testen.

Een van die spelers die al werd opgeroepen is Matte Smets. De verdediger maakte afgelopen zomer de overstap van STVV naar KRC Genk en heeft die transfer zeer goed verteerd. Ook Hein Vanhaezebrouck is lovend en dat is een understatement.

LEES OOK: HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

Superlatieven

De ex-coach van KAA Gent, nu analist, gebruikt superlatieven wanneer hij over Smets spreekt. "Over x aantal jaren zal hij de beste Belgische verdediger van het moment zijn. Het is een jongen waar we het laatste nog niet van gezien hebben. Hij heeft simpelweg alles. Smets is zo nuchter, gefocust van de eerste tot de laatste seconde.”

Volgens Vanhaezebrouck loopt de nieuwe Vincent Kompany gewoon rond in de Jupiler Pro League. “Supergoed aan de bal ook, verdedigend sterk, uitstekend in kopduels. Hij kan kort inspelen, linies doorbreken, diagonalen versturen én inschuiven, zoals Vincent Kompany, Walter Meeuws of Franz Beckenbauer vroeger", citeert Het Nieuwsblad.

Snelle opmars

Het gaat plots snel voor Smets. Na een toptransfer in de zomer werd hij ook Rode Duivel. Vanhaezebrouck ziet nog groeimarge. "Het gemak waarmee hij dat doet, dat zie je nog nauwelijks. Ik heb de indruk dat hij ook sneller aan het worden is. Mentaal zit het ook goed, al hoorde ik dat hij redelijk bijgelovig is. Bijgeloof is maar bijgeloof, daar besteed je best niet te veel aandacht aan."

Zij jij Smets als toekomstige basispion van de Rode Duivels?

Meest recent

Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

43
43
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

42
42
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

51
51
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

125
125
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

50
50
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

97
97
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

982
982
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

50
50
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

62
62
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

415
415
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

202
202
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

111
111
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

134
134
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

127
127
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

976
976
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

121
121
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

360
360
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

827
827
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

126
126
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

421
421
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

637
637
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

280
280

Meer sportnieuws