‘Details Mannaert onthuld, KBVB pakt onverwachte bonus mee’

518 stemmen
‘Details Mannaert onthuld, KBVB pakt onverwachte bonus mee’

Vincent Mannaert is op weg om aan de slag te gaan bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Eerder werd de ex-Club Brugge-pion nog genoemd om CEO te worden, maar Mannaert zal Frank Vercauteren opvolgen als Technisch Directeur.

Naar verluidt polste de KBVB ook bij Hein Vanhaezebrouck en Michel Preud’homme, maar weigerden die het voorstel van de Belgische voetbalbond. Het Laatste Nieuws laat nu weten dat Mannaert zo goed als zeker de nieuwe Technisch Directeur van de KBVB zal worden.

LEES OOK: 'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Winnaarscultuur kweken

Mannaert werd al meerdere keren genoemd bij de KBVB, maar telkens zat er een kink in de kabel. Eerst was het toenmalige CEO Piet Vandendriesche en vervolgens waren het de Franstalige amateurs die tegenpruttelden, maar deze keer lijkt het wel prijs te zijn.

Peter Willems is de nieuwe CEO en hij heeft al positieve gesprekken met Mannaert gevoerd. Zijn taak zal duidelijk zijn: ‘Finaal krijgt Mannaert de sleutels van de (mannelijke) nationale ploegen. Hij zal hij daar een topsportmentaliteit en winnaarscultuur moeten creëren, en als klankbord van de bondscoach moeten dienen.’

Onverwachte bonus

HLN spreekt van vergevorderde gesprekken en niets lijkt de komst van Mannaert deze keer in de weg te staan. De Raad van Bestuur ging al akkoord en de KBVB pakt ook een onverwachte, maar zeer welkome bonus mee. Mannaert kreeg 28 miljoen euro nadat hij zijn aandelen van Club Brugge heeft verkocht en de beleidsbepaler heeft géén hoge looneisen.

Is Mannaert een goede opvolger van Vercauteren?

Meest recent

Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

38
38
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

0
0
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

40
40
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

40
40
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

35
35
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

196
196
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

261
261
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

340
340
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

43
43
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

67
67
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

100
100
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

84
84
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

347
347
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

254
254
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

61
61
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

475
475
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

211
211
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

560
560
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

71
71
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

128
128
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

56
56
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

438
438
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

747
747
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

607
607
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

180
180

Meer sportnieuws