Under Review: Antwerp ontsnapt aan rode kaart tegen KRC Genk

400 stemmen
Under Review: Antwerp ontsnapt aan rode kaart tegen KRC Genk

In het wekelijkse Under Review ging de aandacht dit keer vooral naar de al dan niet onterecht afgekeurde goals van STVV en AA Gent. Nadien nam Jonathan Lardot namens het Referee Department echter nog een aantal fases onder de loep.

Zo liet hij zijn licht schijnen op de harde ingreep van Ayrton Costa op Bryan Heynen in de topper tussen KRC Genk en Antwerp. De linksachter kwam er vanaf met louter een gele kaart, maar volgens Lardot had ref Lothar D'Hondt hem eigenlijk meteen richting de kleedkamer moeten sturen.

LEES OOK: Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Rood voor Costa

"De intensiteit is hier hoog en ik heb niet het gevoel dat hij de bal speelt. Dat is een extra element. We vragen de scheidsrechter om persoonlijkheid te tonen op het terrein en een rode kaart uit te delen om het imago van het voetbal te beschermen", aldus de technisch directeur van het PRD.

"Dan rijst de vraag of de VAR moet ingrijpen of niet. Op basis van de beelden kan je het gevoel hebben dat er contact is, maar er is echt bewijs nodig om een scheidsrechter naar het scherm te sturen. Dus er ontbreken hier impactvolle visuele elementen van de fase om te kunnen ingrijpen."

Rood voor Camara

Een gelijkaardig geval in Cercle-Charleroi, waar Étienne Camara eveneens maar geel kreeg na een stevige tackle op Emmanuel Kakou. "Technisch gezien zien we dat het punt van contact zich ter hoogte van de voet bevindt en er contact is met de grond, dus kan de VAR moeilijk ingrijpen."

"Maar vanuit het oogpunt van de hoge intensiteit en het gevaar denk ik persoonlijk dat een rode kaart geen slechte beslissing was geweest", besluit Lardot. Tot slot geeft hij ook toe dat de videoref niet had moeten tussenkomen om Westerlo een lichte strafschop toe te kennen tegen Dender.

Low cost penalty

"Als de scheidsrechter deze geeft op het veld heb ik daar geen problemen, al vind het contact heel licht. Je zou het een 'low cost'-penalty kunnen noemen. Ik had liever gehad dat de VAR niet ingreep. Ik moedig aanvallers liever niet aan om te overdrijven. Ik verkies voetbal boven bedrog."

Costa had rood verdiend

Meest recent

Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

47
47
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

20
20
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

308
308
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

266
266
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

94
94
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

308
308
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

289
289
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

47
47
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

70
70
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

124
124
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

45
45
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

410
410
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

401
401
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

136
136
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

61
61
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

568
568
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

121
121
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

135
135
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

167
167
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

158
158
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

72
72
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

457
457
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

147
147

Meer sportnieuws