Under Review: Antwerp ontsnapt aan rode kaart tegen KRC Genk

400 stemmen
Under Review: Antwerp ontsnapt aan rode kaart tegen KRC Genk

In het wekelijkse Under Review ging de aandacht dit keer vooral naar de al dan niet onterecht afgekeurde goals van STVV en AA Gent. Nadien nam Jonathan Lardot namens het Referee Department echter nog een aantal fases onder de loep.

Zo liet hij zijn licht schijnen op de harde ingreep van Ayrton Costa op Bryan Heynen in de topper tussen KRC Genk en Antwerp. De linksachter kwam er vanaf met louter een gele kaart, maar volgens Lardot had ref Lothar D'Hondt hem eigenlijk meteen richting de kleedkamer moeten sturen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Rood voor Costa

"De intensiteit is hier hoog en ik heb niet het gevoel dat hij de bal speelt. Dat is een extra element. We vragen de scheidsrechter om persoonlijkheid te tonen op het terrein en een rode kaart uit te delen om het imago van het voetbal te beschermen", aldus de technisch directeur van het PRD.

"Dan rijst de vraag of de VAR moet ingrijpen of niet. Op basis van de beelden kan je het gevoel hebben dat er contact is, maar er is echt bewijs nodig om een scheidsrechter naar het scherm te sturen. Dus er ontbreken hier impactvolle visuele elementen van de fase om te kunnen ingrijpen."

Rood voor Camara

Een gelijkaardig geval in Cercle-Charleroi, waar Étienne Camara eveneens maar geel kreeg na een stevige tackle op Emmanuel Kakou. "Technisch gezien zien we dat het punt van contact zich ter hoogte van de voet bevindt en er contact is met de grond, dus kan de VAR moeilijk ingrijpen."

"Maar vanuit het oogpunt van de hoge intensiteit en het gevaar denk ik persoonlijk dat een rode kaart geen slechte beslissing was geweest", besluit Lardot. Tot slot geeft hij ook toe dat de videoref niet had moeten tussenkomen om Westerlo een lichte strafschop toe te kennen tegen Dender.

Low cost penalty

"Als de scheidsrechter deze geeft op het veld heb ik daar geen problemen, al vind het contact heel licht. Je zou het een 'low cost'-penalty kunnen noemen. Ik had liever gehad dat de VAR niet ingreep. Ik moedig aanvallers liever niet aan om te overdrijven. Ik verkies voetbal boven bedrog."

Costa had rood verdiend

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

63
63
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

13
13
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

19
19
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

40
40
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

34
34
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

159
159
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

199
199
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

291
291
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

299
299
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

313
313
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

139
139
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

166
166
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

73
73
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

364
364
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

424
424
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

33
33
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

93
93
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

205
205
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

80
80
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

128
128
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

99
99
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

631
631
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

297
297
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

410
410
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

229
229
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

280
280

Meer sportnieuws