KRC Genk's superslag: de nieuwe Busquets is hier

369 stemmen
KRC Genk's superslag: de nieuwe Busquets is hier

Vorige zomer heeft KRC Genk met Nikolas Sattlberger een veelbelovende 20-jarige Oostenrijker aan hun middenveld toegevoegd. Eerder actief bij Rapid Wien, werd hij vergeleken met Sergio Busquets dankzij zijn uitstekende passing en spelinzicht.

Ondanks interesse van clubs als Club Brugge, AA Gent en Udinese koos hij in augustus voor Genk, waar hij een vijfjarig contract ondertekende. Sattlberger past zich enorm snel aan en brengt energie, rust en slimme passes in het spel, waardoor hij ongetwijfeld een belangrijke rol zal blijven spelen in het team van Thorsten Fink.

LEES OOK: Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

Delorge, Alzate en Sattlberger

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge vorige zomer dolgraag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos toen voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moest Genk op zoek naar andere middenvelders.

Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien) stonden hoog op de verlanglijst van de Limburgers. Vooral de Oostenrijkse middenvelder charmeerde Genk.

Vorig seizoen was Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

Sattlberger viel op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling. Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De jonge middenvelder werd niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team hielp door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Mix tussen Busquets, Rodri en Rice

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Hij heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger werd door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute.

“Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

Slimme Sattlberger

Begin juli was er ook interesse in Nikolas Sattlberger vanuit Club Brugge, AA Gent, Udinese en Freiburg, maar eind augustus koos de 20-jarige voor een avontuur bij KRC Genk, dat 2,5 miljoen euro betaalde aan Rapid Wien. Hij zette zijn handtekening onder een vijfjarig contract in de Cegeka Arena.

“KRC Genk is een club met een grote naam die elk seizoen meestrijdt voor de prijzen. Toen ik van de interesse uit Genk hoorde, stond mijn keuze meteen vast. Andere pistes waren nooit een optie”, klonk het uit de mond van Sattlberger. “Dit is de perfecte stap in mijn ontwikkeling als speler.”

Sattlberger maakte vanaf dag één indruk bij Genk, onder meer zijn medische en fysieke testen waren indrukwekkend. Maar vooral zijn spelintelligentie behoort tot zijn USP. Vorig jaar schafte Sattlberger zich een VR-bril aan om het spel beter te leren lezen omdat het scannen van het veld cruciaal is voor een controlerende middenvelder.

Hij beweegt slim, leest het spel en maakt daardoor zowel in de recuperatie als de opbouw bijna steeds de juiste keuzes. "Met zijn profiel moet hij voor evenwicht zorgen op het Genkse middenveld", voorspelde Dimitri de Condé.

KRC Genk gaat nog veel plezier beleven aan Sattlberger

Op het veld heeft Nikolas Sattlberger zich onwaarschijnlijk snel aangepast aan de club, de ploeg en de Belgische competitie. Hij brengt energie, voetbalt opvallend onopvallend, en biedt zich tussen de linies aan.

Sattlberger combineert rust met duelkracht en slimme passes. Hij zakt in om aanvallen op te zetten en pleegt knappe balrecuperaties.

Het is duidelijk dat KRC Genk nog veel plezier aan de balvaste metronoom zal beleven. Zijn cijfers spreken ook voor zich: indien fit, dan is de Oostenrijker een vaste basisspeler in de ploeg van Thorsten Fink.

Sattlberger is een schot in de roos voor KRC Genk

Meest recent

'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

32
32
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

119
119
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

193
193
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

430
430
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

455
455
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

614
614
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

278
278
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

69
69
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

167
167
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

48
48
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

68
68
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

408
408
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

192
192
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

232
232
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

307
307
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

193
193
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

73
73
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

339
339
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

438
438
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

38
38
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

242
242
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

130
130
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

439
439
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

323
323
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

333
333

Meer sportnieuws