KRC Genk's superslag: de nieuwe Busquets is hier

369
KRC Genk's superslag: de nieuwe Busquets is hier

Vorige zomer heeft KRC Genk met Nikolas Sattlberger een veelbelovende 20-jarige Oostenrijker aan hun middenveld toegevoegd. Eerder actief bij Rapid Wien, werd hij vergeleken met Sergio Busquets dankzij zijn uitstekende passing en spelinzicht.

Ondanks interesse van clubs als Club Brugge, AA Gent en Udinese koos hij in augustus voor Genk, waar hij een vijfjarig contract ondertekende. Sattlberger past zich enorm snel aan en brengt energie, rust en slimme passes in het spel, waardoor hij ongetwijfeld een belangrijke rol zal blijven spelen in het team van Thorsten Fink.

LEES OOK: Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

Delorge, Alzate en Sattlberger

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge vorige zomer dolgraag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos toen voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moest Genk op zoek naar andere middenvelders.

Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien) stonden hoog op de verlanglijst van de Limburgers. Vooral de Oostenrijkse middenvelder charmeerde Genk.

Vorig seizoen was Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

Sattlberger viel op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling. Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De jonge middenvelder werd niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team hielp door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Mix tussen Busquets, Rodri en Rice

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Hij heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger werd door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute.

“Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

Slimme Sattlberger

Begin juli was er ook interesse in Nikolas Sattlberger vanuit Club Brugge, AA Gent, Udinese en Freiburg, maar eind augustus koos de 20-jarige voor een avontuur bij KRC Genk, dat 2,5 miljoen euro betaalde aan Rapid Wien. Hij zette zijn handtekening onder een vijfjarig contract in de Cegeka Arena.

“KRC Genk is een club met een grote naam die elk seizoen meestrijdt voor de prijzen. Toen ik van de interesse uit Genk hoorde, stond mijn keuze meteen vast. Andere pistes waren nooit een optie”, klonk het uit de mond van Sattlberger. “Dit is de perfecte stap in mijn ontwikkeling als speler.”

Sattlberger maakte vanaf dag één indruk bij Genk, onder meer zijn medische en fysieke testen waren indrukwekkend. Maar vooral zijn spelintelligentie behoort tot zijn USP. Vorig jaar schafte Sattlberger zich een VR-bril aan om het spel beter te leren lezen omdat het scannen van het veld cruciaal is voor een controlerende middenvelder.

Hij beweegt slim, leest het spel en maakt daardoor zowel in de recuperatie als de opbouw bijna steeds de juiste keuzes. "Met zijn profiel moet hij voor evenwicht zorgen op het Genkse middenveld", voorspelde Dimitri de Condé.

KRC Genk gaat nog veel plezier beleven aan Sattlberger

Op het veld heeft Nikolas Sattlberger zich onwaarschijnlijk snel aangepast aan de club, de ploeg en de Belgische competitie. Hij brengt energie, voetbalt opvallend onopvallend, en biedt zich tussen de linies aan.

Sattlberger combineert rust met duelkracht en slimme passes. Hij zakt in om aanvallen op te zetten en pleegt knappe balrecuperaties.

Het is duidelijk dat KRC Genk nog veel plezier aan de balvaste metronoom zal beleven. Zijn cijfers spreken ook voor zich: indien fit, dan is de Oostenrijker een vaste basisspeler in de ploeg van Thorsten Fink.

Sattlberger is een schot in de roos voor KRC Genk

Meest recent

Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

13
13
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

22
22
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

126
126
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

63
63
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

140
140
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

118
118
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

62
62
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

78
78
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

96
96
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

46
46
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

80
80
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

169
169
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

24
24
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

70
70
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

137
137
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

239
239
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

186
186
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

178
178
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

324
324
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

157
157
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

550
550
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

882
882
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

523
523
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

63
63
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

127
127

Meer sportnieuws