Genk-smaakmaker maakt indruk: "Tedesco roept hem toch op?"

643 stemmen
Genk-smaakmaker maakt indruk:

Dimitri De Condé heeft nog maar eens ploeg bij elkaar gezet die mee kan doen voor de prijzen. Straf. De Limburgers hebben er weer een goede mercato opzitten en één van de absolute smaakmakers van de ploeg maakt met de week meer indruk. Peter Vandenbempt en Marc Degryse zijn meer dan terecht lyrisch.

Matte Smets blijft enorme stappen zetten. Bernd Hollerbach was een grote fan, Thorsten Fink nadien ook. Bij STVV was hij al een van de betere verdedigers in België, bij KRC Genk zet hij nog stappen voorwaarts. Loopt er momenteel een betere centrale verdediger rond in de Jupiler Pro League? De kans is klein.

LEES OOK: Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Smets verdient kans bij Rode Duivels

Vandenbempt was bij Sporza zeer lovend. "Smets maakt elke week indruk. Ik neem aan dat hij er vrijdag wel bij zal zijn bij de Rode Duivels in de selectie van bondscoach Tedesco", aldus de journalist.

Degryse is zelfs van mening dat Tedesco hem moeten moet gunnen. "Die jongen is nog maar 20 jaar, maar potentieel heeft hij - en ik druk me voorzichtig uit - evenveel mogelijkheden als een Theate, Debast of Faes. Hoe hij de verdediging dirigeert, zijn uitstraling, zijn fysieke volume... Als Tedesco het heeft over proberen en vooruit kijken, dan moet Smets zo snel mogelijk het ritme met de nationale ploeg oppakken zodat hij er op het WK van 2026 bij kan zijn", verklaart hij bij Het Laatste Nieuws.

Nations League ideale kans

Tegen Italië zal Tedesco wellicht voor de meer ervaren Rode Duivels kiezen. Tegen Israël is het misschien wel ideale kans om de verdediger van Racing Genk eens minuten te gunnen en te laten wennen aan een internationale match.

De Nations League is toch maar een oefentoernooi dat in een 'officieel' jasje is gestoken. 

🚀

Moet hij in de komende interlandperiode een kans krijgen?

Meest recent

‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

36
36
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

41
41
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

599
599
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

34
34
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

228
228
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

115
115
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

427
427
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

491
491
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

70
70
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

127
127
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

686
686
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

85
85
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

62
62
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

144
144
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

117
117
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

109
109
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

140
140
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

110
110
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

222
222
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

276
276
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

643
643

Meer sportnieuws