Spelers Cercle sturen duidelijke boodschap voor Europese trip

641 stemmen
Spelers Cercle sturen duidelijke boodschap voor Europese trip

Cercle Brugge heeft zondag een zeer deugddoende zege gepakt tegen Charleroi. Het klopte de Carolo's met 2-0 en klimt daardoor eindelijk weg van de voorlaatste plaats. Het wipt zelfs meteen naar een veilige elfde plaats. Dat geeft dan ook vertrouwen voor donderdag.

Dan gaat de Vereniging in de Conference League op bezoek bij het Oostenrijkse LASK Linz. Daar hebben ze iets recht te zetten na de pijnlijke blamage tegen Vikingur Reykjavik van twee weken geleden.

LEES OOK: Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Van der Bruggen wil mee naar Oostenrijk

Cercle trok toen zonder verschillende sterkhouders naar IJsland en ging met 3-1 onderuit. Dat zorgde voor heel wat ophef. De keuze voor een B-ploeg werd in de media fel bekritiseerd en trainer Miron Muslic ging openlijk in de clinch met zijn bestuur over de beslissing.

"Daar was ik niet gelukkig mee", geeft nu ook Hannes Van der Bruggen toe aan Het Nieuwsblad. De ervaren middenvelder was één van de sterkhouders die in Brugge achterbleven. "Ik heb dat intern ook gezegd, maar dat is nu uitgepraat. Ik ga ervan uit dat ik meevlieg naar Oostenrijk."

Spelers Cercle kunnen 3 matchen per week aan

Het argument dat hij of enkele ploegmaats rust nodig zouden hebben, wijst Van der Bruggen dan ook van tafel. "Het is trouwens onzin dat we geen drie matchen per week kunnen spelen. We worden goed begeleid en zijn medisch in orde. Hans Vanaken speelt toch ook alles bij Club Brugge? Zelfs in de beker tegen Belisia Bilzen deed hij mee. Bij ons kan dat ook."

De komende dagen zal blijken met welke selectie Cercle naar Oostenrijk afreist. Met een drie op zes staan ze voorlopig twaalfde in de league phase van de Conference League. Op het einde van de zes speeldagen gaan de eerste acht meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen nog een play-off.

Moet Cercle tegen LASK met zijn sterkste elf spelen?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

36
36
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

140
140
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

67
67
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

238
238
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

256
256
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

72
72
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

296
296
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

448
448
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

317
317
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

395
395
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

150
150
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

52
52
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

225
225
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

288
288
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

137
137
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

300
300

Meer sportnieuws