Spelers Cercle sturen duidelijke boodschap voor Europese trip

641 stemmen
Spelers Cercle sturen duidelijke boodschap voor Europese trip

Cercle Brugge heeft zondag een zeer deugddoende zege gepakt tegen Charleroi. Het klopte de Carolo's met 2-0 en klimt daardoor eindelijk weg van de voorlaatste plaats. Het wipt zelfs meteen naar een veilige elfde plaats. Dat geeft dan ook vertrouwen voor donderdag.

Dan gaat de Vereniging in de Conference League op bezoek bij het Oostenrijkse LASK Linz. Daar hebben ze iets recht te zetten na de pijnlijke blamage tegen Vikingur Reykjavik van twee weken geleden.

LEES OOK: Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Van der Bruggen wil mee naar Oostenrijk

Cercle trok toen zonder verschillende sterkhouders naar IJsland en ging met 3-1 onderuit. Dat zorgde voor heel wat ophef. De keuze voor een B-ploeg werd in de media fel bekritiseerd en trainer Miron Muslic ging openlijk in de clinch met zijn bestuur over de beslissing.

"Daar was ik niet gelukkig mee", geeft nu ook Hannes Van der Bruggen toe aan Het Nieuwsblad. De ervaren middenvelder was één van de sterkhouders die in Brugge achterbleven. "Ik heb dat intern ook gezegd, maar dat is nu uitgepraat. Ik ga ervan uit dat ik meevlieg naar Oostenrijk."

Spelers Cercle kunnen 3 matchen per week aan

Het argument dat hij of enkele ploegmaats rust nodig zouden hebben, wijst Van der Bruggen dan ook van tafel. "Het is trouwens onzin dat we geen drie matchen per week kunnen spelen. We worden goed begeleid en zijn medisch in orde. Hans Vanaken speelt toch ook alles bij Club Brugge? Zelfs in de beker tegen Belisia Bilzen deed hij mee. Bij ons kan dat ook."

De komende dagen zal blijken met welke selectie Cercle naar Oostenrijk afreist. Met een drie op zes staan ze voorlopig twaalfde in de league phase van de Conference League. Op het einde van de zes speeldagen gaan de eerste acht meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen nog een play-off.

Moet Cercle tegen LASK met zijn sterkste elf spelen?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

46
46
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

66
66
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

51
51
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

60
60
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

142
142
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

267
267
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

940
940
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

109
109
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

299
299
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

585
585
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

603
603
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

439
439
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1035
1035
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws