Spelers Cercle sturen duidelijke boodschap voor Europese trip

641 stemmen
Spelers Cercle sturen duidelijke boodschap voor Europese trip

Cercle Brugge heeft zondag een zeer deugddoende zege gepakt tegen Charleroi. Het klopte de Carolo's met 2-0 en klimt daardoor eindelijk weg van de voorlaatste plaats. Het wipt zelfs meteen naar een veilige elfde plaats. Dat geeft dan ook vertrouwen voor donderdag.

Dan gaat de Vereniging in de Conference League op bezoek bij het Oostenrijkse LASK Linz. Daar hebben ze iets recht te zetten na de pijnlijke blamage tegen Vikingur Reykjavik van twee weken geleden.

LEES OOK: 'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Van der Bruggen wil mee naar Oostenrijk

Cercle trok toen zonder verschillende sterkhouders naar IJsland en ging met 3-1 onderuit. Dat zorgde voor heel wat ophef. De keuze voor een B-ploeg werd in de media fel bekritiseerd en trainer Miron Muslic ging openlijk in de clinch met zijn bestuur over de beslissing.

"Daar was ik niet gelukkig mee", geeft nu ook Hannes Van der Bruggen toe aan Het Nieuwsblad. De ervaren middenvelder was één van de sterkhouders die in Brugge achterbleven. "Ik heb dat intern ook gezegd, maar dat is nu uitgepraat. Ik ga ervan uit dat ik meevlieg naar Oostenrijk."

Spelers Cercle kunnen 3 matchen per week aan

Het argument dat hij of enkele ploegmaats rust nodig zouden hebben, wijst Van der Bruggen dan ook van tafel. "Het is trouwens onzin dat we geen drie matchen per week kunnen spelen. We worden goed begeleid en zijn medisch in orde. Hans Vanaken speelt toch ook alles bij Club Brugge? Zelfs in de beker tegen Belisia Bilzen deed hij mee. Bij ons kan dat ook."

De komende dagen zal blijken met welke selectie Cercle naar Oostenrijk afreist. Met een drie op zes staan ze voorlopig twaalfde in de league phase van de Conference League. Op het einde van de zes speeldagen gaan de eerste acht meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen nog een play-off.

Moet Cercle tegen LASK met zijn sterkste elf spelen?

Meest recent

Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

0
0
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

126
126
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

76
76
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

48
48
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

57
57
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

132
132
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

385
385
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

354
354
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

386
386
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

303
303
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

152
152
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

508
508
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

236
236
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

866
866
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

307
307
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

586
586
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

415
415
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

143
143
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

679
679
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

276
276
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

219
219
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

147
147
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

571
571
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

84
84

Meer sportnieuws