Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

door
Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

Racing Genk heeft deze namiddag meer dan verdiend de herfsttitel gepakt. De Limburgers toonden zich een pak scherper in de zone van de waarheid dan Antwerp en dankten daarbij vooral hun Slovaakse metronoom. Door de nederlaag van The Great Old staat Club na deze speeldag op plek twee.

Het zondagvoetbal begon met een rasechte topper. In de Cegeka Arena namen leider Racing Genk en nummer twee (voor deze speeldag) Antwerp het tegen mekaar op. The Great Old hoopte de kloof te verkleinen met zijn concurrent, de Limburgers probeerden om nog een groter gat te slaan. Fink koos voor de vertrouwde namen, Praet kreeg een basisplaats bij Rood-Wit.

LEES OOK: Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Competitieleider slaat op slag van rust hard toe

De wedstrijd begon met een akelig moment voor de Genkenaren. Bij een onschuldige diepe bal kwamen El Ouahdi en Van Crombrugge hard in botsing. Na een blessurebehandeling konden ze allebei verder. De eerste kans was ook voor de Limburgers, na een kwartier spelen zette Steuckers ploegmaat Tolu alleen voor Lammens, die laatste toonde zich de sterkste.

Aan de overzijde moest Van Crombrugge alert zijn bij een scherpe voorzet, even later krulde Chery de bal naast. The Great Old kwam nu tot de meeste kansen, iets voorbij het halfuur had Janssen de 0-1 aan de voet maar de Nederlander tipte nipt naast de verkeerde kant van de paal. Ook de thuisploeg rook nadien nog eens aan een doelpunt, Tolu vond van dichtbij een prima Alderweireld op zijn weg.

Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat op voorsprong kwam. Op slag van rust legde Tolu prima af tot bij Hrošovský en die bleef ijzig koel: 1-0. Zo leek de competitieleider halfweg opnieuw een prima zaak te doen.

Genkse klasbak doet boeken toe

Kregen we na rust nog meer spektakel en doelpunten? De eerste kans was opnieuw voor Racing Genk, El Ouahdi knalde van dichtbij nog op een Antwerp-verdediger. The Great Old verzoop en kreeg meteen een tweede om de oren. Opnieuw haalde Hrošovský prachtig uit en de 2-0 verdween voorbij Lammens.

Konden de manschappen van De Roeck nog een vuist maken? Iets voor het uur vergat Janssen van dichtbij om de aansluitingstreffer te maken na een prima voorzet van Chery. De wedstrijd viel nadien wat stil en de Genkenaren konden rustig de bal rondspelen. Dat leidde vaak tot frustraties bij Antwerp, waarbij Costa ontsnapte aan rood na een vuile fout op Heynen. Uiteindelijk pakten Fink en co meer dan verdiend de zege, Antwerp woog vandaag te licht.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Hrošovský, 2-0 (54') Hrošovský 

Is dit Genk torenhoog titelfavoriet?

Meest recent

'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

21
21
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

34
34
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

97
97
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

83
83
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

209
209
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

116
116
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

210
210
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

165
165
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

112
112
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

85
85
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

150
150
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

42
42
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

170
170
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

69
69
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

281
281
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

92
92
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

78
78
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

58
58
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

56
56
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

316
316
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

154
154
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

204
204

Meer sportnieuws