Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

door
Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

Racing Genk heeft deze namiddag meer dan verdiend de herfsttitel gepakt. De Limburgers toonden zich een pak scherper in de zone van de waarheid dan Antwerp en dankten daarbij vooral hun Slovaakse metronoom. Door de nederlaag van The Great Old staat Club na deze speeldag op plek twee.

Het zondagvoetbal begon met een rasechte topper. In de Cegeka Arena namen leider Racing Genk en nummer twee (voor deze speeldag) Antwerp het tegen mekaar op. The Great Old hoopte de kloof te verkleinen met zijn concurrent, de Limburgers probeerden om nog een groter gat te slaan. Fink koos voor de vertrouwde namen, Praet kreeg een basisplaats bij Rood-Wit.

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Competitieleider slaat op slag van rust hard toe

De wedstrijd begon met een akelig moment voor de Genkenaren. Bij een onschuldige diepe bal kwamen El Ouahdi en Van Crombrugge hard in botsing. Na een blessurebehandeling konden ze allebei verder. De eerste kans was ook voor de Limburgers, na een kwartier spelen zette Steuckers ploegmaat Tolu alleen voor Lammens, die laatste toonde zich de sterkste.

Aan de overzijde moest Van Crombrugge alert zijn bij een scherpe voorzet, even later krulde Chery de bal naast. The Great Old kwam nu tot de meeste kansen, iets voorbij het halfuur had Janssen de 0-1 aan de voet maar de Nederlander tipte nipt naast de verkeerde kant van de paal. Ook de thuisploeg rook nadien nog eens aan een doelpunt, Tolu vond van dichtbij een prima Alderweireld op zijn weg.

Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat op voorsprong kwam. Op slag van rust legde Tolu prima af tot bij Hrošovský en die bleef ijzig koel: 1-0. Zo leek de competitieleider halfweg opnieuw een prima zaak te doen.

Genkse klasbak doet boeken toe

Kregen we na rust nog meer spektakel en doelpunten? De eerste kans was opnieuw voor Racing Genk, El Ouahdi knalde van dichtbij nog op een Antwerp-verdediger. The Great Old verzoop en kreeg meteen een tweede om de oren. Opnieuw haalde Hrošovský prachtig uit en de 2-0 verdween voorbij Lammens.

Konden de manschappen van De Roeck nog een vuist maken? Iets voor het uur vergat Janssen van dichtbij om de aansluitingstreffer te maken na een prima voorzet van Chery. De wedstrijd viel nadien wat stil en de Genkenaren konden rustig de bal rondspelen. Dat leidde vaak tot frustraties bij Antwerp, waarbij Costa ontsnapte aan rood na een vuile fout op Heynen. Uiteindelijk pakten Fink en co meer dan verdiend de zege, Antwerp woog vandaag te licht.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Hrošovský, 2-0 (54') Hrošovský 

Is dit Genk torenhoog titelfavoriet?

Meest recent

Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

3
3
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

30
30
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

294
294
Exit dreigt: Janssen stelt Antwerp heldere voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

265
265
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

75
75
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

213
213
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

23
23
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

59
59
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

30
30
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

218
218
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

191
191
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

87
87
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

64
64
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

481
481
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

119
119
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

72
72
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

93
93
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

94
94
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

223
223
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

112
112
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

948
948
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

126
126
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

151
151
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

179
179

Meer sportnieuws