Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

door
Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

Racing Genk heeft deze namiddag meer dan verdiend de herfsttitel gepakt. De Limburgers toonden zich een pak scherper in de zone van de waarheid dan Antwerp en dankten daarbij vooral hun Slovaakse metronoom. Door de nederlaag van The Great Old staat Club na deze speeldag op plek twee.

Het zondagvoetbal begon met een rasechte topper. In de Cegeka Arena namen leider Racing Genk en nummer twee (voor deze speeldag) Antwerp het tegen mekaar op. The Great Old hoopte de kloof te verkleinen met zijn concurrent, de Limburgers probeerden om nog een groter gat te slaan. Fink koos voor de vertrouwde namen, Praet kreeg een basisplaats bij Rood-Wit.

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Competitieleider slaat op slag van rust hard toe

De wedstrijd begon met een akelig moment voor de Genkenaren. Bij een onschuldige diepe bal kwamen El Ouahdi en Van Crombrugge hard in botsing. Na een blessurebehandeling konden ze allebei verder. De eerste kans was ook voor de Limburgers, na een kwartier spelen zette Steuckers ploegmaat Tolu alleen voor Lammens, die laatste toonde zich de sterkste.

Aan de overzijde moest Van Crombrugge alert zijn bij een scherpe voorzet, even later krulde Chery de bal naast. The Great Old kwam nu tot de meeste kansen, iets voorbij het halfuur had Janssen de 0-1 aan de voet maar de Nederlander tipte nipt naast de verkeerde kant van de paal. Ook de thuisploeg rook nadien nog eens aan een doelpunt, Tolu vond van dichtbij een prima Alderweireld op zijn weg.

Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat op voorsprong kwam. Op slag van rust legde Tolu prima af tot bij Hrošovský en die bleef ijzig koel: 1-0. Zo leek de competitieleider halfweg opnieuw een prima zaak te doen.

Genkse klasbak doet boeken toe

Kregen we na rust nog meer spektakel en doelpunten? De eerste kans was opnieuw voor Racing Genk, El Ouahdi knalde van dichtbij nog op een Antwerp-verdediger. The Great Old verzoop en kreeg meteen een tweede om de oren. Opnieuw haalde Hrošovský prachtig uit en de 2-0 verdween voorbij Lammens.

Konden de manschappen van De Roeck nog een vuist maken? Iets voor het uur vergat Janssen van dichtbij om de aansluitingstreffer te maken na een prima voorzet van Chery. De wedstrijd viel nadien wat stil en de Genkenaren konden rustig de bal rondspelen. Dat leidde vaak tot frustraties bij Antwerp, waarbij Costa ontsnapte aan rood na een vuile fout op Heynen. Uiteindelijk pakten Fink en co meer dan verdiend de zege, Antwerp woog vandaag te licht.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Hrošovský, 2-0 (54') Hrošovský 

Is dit Genk torenhoog titelfavoriet?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

35
35
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

25
25
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

49
49
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

63
63
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

94
94
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

26
26
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

74
74
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

253
253
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

110
110
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

193
193
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

89
89
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

87
87
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

347
347
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

304
304
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

441
441
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

373
373

Meer sportnieuws