Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

211 stemmen
Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

Racing Genk heeft deze namiddag meer dan verdiend de herfsttitel gepakt. De Limburgers toonden zich een pak scherper in de zone van de waarheid dan Antwerp en dankten daarbij vooral hun Slovaakse metronoom. Door de nederlaag van The Great Old staat Club na deze speeldag op plek twee.

Het zondagvoetbal begon met een rasechte topper. In de Cegeka Arena namen leider Racing Genk en nummer twee (voor deze speeldag) Antwerp het tegen mekaar op. The Great Old hoopte de kloof te verkleinen met zijn concurrent, de Limburgers probeerden om nog een groter gat te slaan. Fink koos voor de vertrouwde namen, Praet kreeg een basisplaats bij Rood-Wit.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Competitieleider slaat op slag van rust hard toe

De wedstrijd begon met een akelig moment voor de Genkenaren. Bij een onschuldige diepe bal kwamen El Ouahdi en Van Crombrugge hard in botsing. Na een blessurebehandeling konden ze allebei verder. De eerste kans was ook voor de Limburgers, na een kwartier spelen zette Steuckers ploegmaat Tolu alleen voor Lammens, die laatste toonde zich de sterkste.

Aan de overzijde moest Van Crombrugge alert zijn bij een scherpe voorzet, even later krulde Chery de bal naast. The Great Old kwam nu tot de meeste kansen, iets voorbij het halfuur had Janssen de 0-1 aan de voet maar de Nederlander tipte nipt naast de verkeerde kant van de paal. Ook de thuisploeg rook nadien nog eens aan een doelpunt, Tolu vond van dichtbij een prima Alderweireld op zijn weg.

Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat op voorsprong kwam. Op slag van rust legde Tolu prima af tot bij Hrošovský en die bleef ijzig koel: 1-0. Zo leek de competitieleider halfweg opnieuw een prima zaak te doen.

Genkse klasbak doet boeken toe

Kregen we na rust nog meer spektakel en doelpunten? De eerste kans was opnieuw voor Racing Genk, El Ouahdi knalde van dichtbij nog op een Antwerp-verdediger. The Great Old verzoop en kreeg meteen een tweede om de oren. Opnieuw haalde Hrošovský prachtig uit en de 2-0 verdween voorbij Lammens.

Konden de manschappen van De Roeck nog een vuist maken? Iets voor het uur vergat Janssen van dichtbij om de aansluitingstreffer te maken na een prima voorzet van Chery. De wedstrijd viel nadien wat stil en de Genkenaren konden rustig de bal rondspelen. Dat leidde vaak tot frustraties bij Antwerp, waarbij Costa ontsnapte aan rood na een vuile fout op Heynen. Uiteindelijk pakten Fink en co meer dan verdiend de zege, Antwerp woog vandaag te licht.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Hrošovský, 2-0 (54') Hrošovský 

Is dit Genk torenhoog titelfavoriet?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

8
8
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

65
65
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

60
60
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

135
135
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

136
136
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

305
305
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

298
298
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

93
93
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

48
48
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

492
492
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

121
121
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

170
170
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

244
244
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

371
371
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws