Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

door
Slovaakse stilist onderstreept Genkse heerschappij tegen Antwerp

Racing Genk heeft deze namiddag meer dan verdiend de herfsttitel gepakt. De Limburgers toonden zich een pak scherper in de zone van de waarheid dan Antwerp en dankten daarbij vooral hun Slovaakse metronoom. Door de nederlaag van The Great Old staat Club na deze speeldag op plek twee.

Het zondagvoetbal begon met een rasechte topper. In de Cegeka Arena namen leider Racing Genk en nummer twee (voor deze speeldag) Antwerp het tegen mekaar op. The Great Old hoopte de kloof te verkleinen met zijn concurrent, de Limburgers probeerden om nog een groter gat te slaan. Fink koos voor de vertrouwde namen, Praet kreeg een basisplaats bij Rood-Wit.

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Competitieleider slaat op slag van rust hard toe

De wedstrijd begon met een akelig moment voor de Genkenaren. Bij een onschuldige diepe bal kwamen El Ouahdi en Van Crombrugge hard in botsing. Na een blessurebehandeling konden ze allebei verder. De eerste kans was ook voor de Limburgers, na een kwartier spelen zette Steuckers ploegmaat Tolu alleen voor Lammens, die laatste toonde zich de sterkste.

Aan de overzijde moest Van Crombrugge alert zijn bij een scherpe voorzet, even later krulde Chery de bal naast. The Great Old kwam nu tot de meeste kansen, iets voorbij het halfuur had Janssen de 0-1 aan de voet maar de Nederlander tipte nipt naast de verkeerde kant van de paal. Ook de thuisploeg rook nadien nog eens aan een doelpunt, Tolu vond van dichtbij een prima Alderweireld op zijn weg.

Uiteindelijk was het toch nog Racing Genk dat op voorsprong kwam. Op slag van rust legde Tolu prima af tot bij Hrošovský en die bleef ijzig koel: 1-0. Zo leek de competitieleider halfweg opnieuw een prima zaak te doen.

Genkse klasbak doet boeken toe

Kregen we na rust nog meer spektakel en doelpunten? De eerste kans was opnieuw voor Racing Genk, El Ouahdi knalde van dichtbij nog op een Antwerp-verdediger. The Great Old verzoop en kreeg meteen een tweede om de oren. Opnieuw haalde Hrošovský prachtig uit en de 2-0 verdween voorbij Lammens.

Konden de manschappen van De Roeck nog een vuist maken? Iets voor het uur vergat Janssen van dichtbij om de aansluitingstreffer te maken na een prima voorzet van Chery. De wedstrijd viel nadien wat stil en de Genkenaren konden rustig de bal rondspelen. Dat leidde vaak tot frustraties bij Antwerp, waarbij Costa ontsnapte aan rood na een vuile fout op Heynen. Uiteindelijk pakten Fink en co meer dan verdiend de zege, Antwerp woog vandaag te licht.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Hrošovský, 2-0 (54') Hrošovský 

Is dit Genk torenhoog titelfavoriet?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

34
34
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

23
23
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

23
23
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

428
428
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

223
223
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

359
359
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

126
126
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

206
206
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

177
177
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

133
133
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

105
105
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

303
303
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

151
151
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

523
523
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

392
392

Meer sportnieuws