Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

325
Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

STVV bleef zaterdagavond met lege handen achter op Sclessin. Het verloor met 2-1 van Standard nadat de VAR in blessuretijd nog de gelijkmaker van Bertaccini afkeurde. Die beslissing doet echter heel wat stof opwaaien.

Bertaccini profiteerde van een blunder van Standard-doelman Epolo, die te lang treuzelde met de bal aan de voet en zo kon de spits van STVV hem het leer afsnoepen. De VAR oordeelde echter dat Bertaccini daarbij buitenspel stond. Dat was inderdaad het geval toen de bal aanvankelijk richting Epolo gespeeld werd.

LEES OOK: Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

Discutabele afgekeurde gelijkmaker Bertaccini

Maar de algemene teneur lijkt echter te zijn dat er een nieuwe fase begon toen Epolo de bal aannam en dat het eerdere buitenspel van Bertaccini dus van geen tel meer was. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen. Daarbij had Felice Mazzu het over een 'fout tegen het reglement en niet een foute interpretatie'.

Bij die lezing zou STVV klacht kunnen indienen en vragen om de wedstrijd te laten herspelen. Dat gebeurde vorig seizoen ook al na het beruchte 'penaltygate' tijdens de wedstrijd tussen Anderlecht en Genk. Dat leidde toen tot een maandenlange soap, waarin eerst beslist werd dat de match opnieuw gespeeld moest worden en dat vonnis uiteindelijk nog teruggedraaid werd.

Dient STVV klacht in?

Het blijft voorlopig afwachten of het ook zover zal komen. Bij STVV lijken ze hun opties nog af te wegen. "We zullen onze tijd nemen om een beslissing te nemen. Het is niet in ons belang om de boel op te poken zonder alle informatie in handen te hebben", reageren ze bij Sudpresse.

"We zullen het oordeel van het Referee Department in de traditionele Under Review afwachten en daarna beslissen welke positie we moeten innemen", klinkt het verder. "Ons doel is om deze zaak op een vredevolle manier aan te pakken, zodat de rust kan terugkeren na een discutabele beslissing. We zullen ten gepaste tijde communiceren."

Moet STVV klacht indienen?

Meest recent

Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

2
2
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

35
35
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

6
6
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

28
28
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

20
20
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

174
174
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

72
72
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

38
38
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

24
24
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

64
64
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

150
150
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

35
35
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

112
112
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

59
59
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

215
215
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16

Meer sportnieuws