Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

door
Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

STVV bleef zaterdagavond met lege handen achter op Sclessin. Het verloor met 2-1 van Standard nadat de VAR in blessuretijd nog de gelijkmaker van Bertaccini afkeurde. Die beslissing doet echter heel wat stof opwaaien.

Bertaccini profiteerde van een blunder van Standard-doelman Epolo, die te lang treuzelde met de bal aan de voet en zo kon de spits van STVV hem het leer afsnoepen. De VAR oordeelde echter dat Bertaccini daarbij buitenspel stond. Dat was inderdaad het geval toen de bal aanvankelijk richting Epolo gespeeld werd.

LEES OOK: Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Discutabele afgekeurde gelijkmaker Bertaccini

Maar de algemene teneur lijkt echter te zijn dat er een nieuwe fase begon toen Epolo de bal aannam en dat het eerdere buitenspel van Bertaccini dus van geen tel meer was. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen. Daarbij had Felice Mazzu het over een 'fout tegen het reglement en niet een foute interpretatie'.

Bij die lezing zou STVV klacht kunnen indienen en vragen om de wedstrijd te laten herspelen. Dat gebeurde vorig seizoen ook al na het beruchte 'penaltygate' tijdens de wedstrijd tussen Anderlecht en Genk. Dat leidde toen tot een maandenlange soap, waarin eerst beslist werd dat de match opnieuw gespeeld moest worden en dat vonnis uiteindelijk nog teruggedraaid werd.

Dient STVV klacht in?

Het blijft voorlopig afwachten of het ook zover zal komen. Bij STVV lijken ze hun opties nog af te wegen. "We zullen onze tijd nemen om een beslissing te nemen. Het is niet in ons belang om de boel op te poken zonder alle informatie in handen te hebben", reageren ze bij Sudpresse.

"We zullen het oordeel van het Referee Department in de traditionele Under Review afwachten en daarna beslissen welke positie we moeten innemen", klinkt het verder. "Ons doel is om deze zaak op een vredevolle manier aan te pakken, zodat de rust kan terugkeren na een discutabele beslissing. We zullen ten gepaste tijde communiceren."

Moet STVV klacht indienen?

Meest recent

Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

3
3
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

7
7
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

214
214
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

21
21
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

234
234
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

433
433
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

203
203
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

415
415
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

206
206
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

295
295
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

853
853
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

383
383
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

431
431
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

118
118
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

225
225
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

295
295
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

373
373
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

53
53
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

479
479
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

91
91
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

70
70
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

29
29
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

257
257
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

538
538
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

173
173

Meer sportnieuws