Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

325 stemmen
Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

STVV bleef zaterdagavond met lege handen achter op Sclessin. Het verloor met 2-1 van Standard nadat de VAR in blessuretijd nog de gelijkmaker van Bertaccini afkeurde. Die beslissing doet echter heel wat stof opwaaien.

Bertaccini profiteerde van een blunder van Standard-doelman Epolo, die te lang treuzelde met de bal aan de voet en zo kon de spits van STVV hem het leer afsnoepen. De VAR oordeelde echter dat Bertaccini daarbij buitenspel stond. Dat was inderdaad het geval toen de bal aanvankelijk richting Epolo gespeeld werd.

LEES OOK: ‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Discutabele afgekeurde gelijkmaker Bertaccini

Maar de algemene teneur lijkt echter te zijn dat er een nieuwe fase begon toen Epolo de bal aannam en dat het eerdere buitenspel van Bertaccini dus van geen tel meer was. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen. Daarbij had Felice Mazzu het over een 'fout tegen het reglement en niet een foute interpretatie'.

Bij die lezing zou STVV klacht kunnen indienen en vragen om de wedstrijd te laten herspelen. Dat gebeurde vorig seizoen ook al na het beruchte 'penaltygate' tijdens de wedstrijd tussen Anderlecht en Genk. Dat leidde toen tot een maandenlange soap, waarin eerst beslist werd dat de match opnieuw gespeeld moest worden en dat vonnis uiteindelijk nog teruggedraaid werd.

Dient STVV klacht in?

Het blijft voorlopig afwachten of het ook zover zal komen. Bij STVV lijken ze hun opties nog af te wegen. "We zullen onze tijd nemen om een beslissing te nemen. Het is niet in ons belang om de boel op te poken zonder alle informatie in handen te hebben", reageren ze bij Sudpresse.

"We zullen het oordeel van het Referee Department in de traditionele Under Review afwachten en daarna beslissen welke positie we moeten innemen", klinkt het verder. "Ons doel is om deze zaak op een vredevolle manier aan te pakken, zodat de rust kan terugkeren na een discutabele beslissing. We zullen ten gepaste tijde communiceren."

Moet STVV klacht indienen?

Meest recent

'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

53
53
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

31
31
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

79
79
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

110
110
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

433
433
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

212
212
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

561
561
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

224
224
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

385
385
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

175
175
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

122
122
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

355
355
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

453
453
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

91
91
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

306
306
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

585
585
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

74
74
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

230
230
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

373
373
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

599
599
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

447
447
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

200
200
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

97
97

Meer sportnieuws