Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

door
Gaat STVV klacht indienen na onterecht afgekeurde goal?

STVV bleef zaterdagavond met lege handen achter op Sclessin. Het verloor met 2-1 van Standard nadat de VAR in blessuretijd nog de gelijkmaker van Bertaccini afkeurde. Die beslissing doet echter heel wat stof opwaaien.

Bertaccini profiteerde van een blunder van Standard-doelman Epolo, die te lang treuzelde met de bal aan de voet en zo kon de spits van STVV hem het leer afsnoepen. De VAR oordeelde echter dat Bertaccini daarbij buitenspel stond. Dat was inderdaad het geval toen de bal aanvankelijk richting Epolo gespeeld werd.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Discutabele afgekeurde gelijkmaker Bertaccini

Maar de algemene teneur lijkt echter te zijn dat er een nieuwe fase begon toen Epolo de bal aannam en dat het eerdere buitenspel van Bertaccini dus van geen tel meer was. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen. Daarbij had Felice Mazzu het over een 'fout tegen het reglement en niet een foute interpretatie'.

Bij die lezing zou STVV klacht kunnen indienen en vragen om de wedstrijd te laten herspelen. Dat gebeurde vorig seizoen ook al na het beruchte 'penaltygate' tijdens de wedstrijd tussen Anderlecht en Genk. Dat leidde toen tot een maandenlange soap, waarin eerst beslist werd dat de match opnieuw gespeeld moest worden en dat vonnis uiteindelijk nog teruggedraaid werd.

Dient STVV klacht in?

Het blijft voorlopig afwachten of het ook zover zal komen. Bij STVV lijken ze hun opties nog af te wegen. "We zullen onze tijd nemen om een beslissing te nemen. Het is niet in ons belang om de boel op te poken zonder alle informatie in handen te hebben", reageren ze bij Sudpresse.

"We zullen het oordeel van het Referee Department in de traditionele Under Review afwachten en daarna beslissen welke positie we moeten innemen", klinkt het verder. "Ons doel is om deze zaak op een vredevolle manier aan te pakken, zodat de rust kan terugkeren na een discutabele beslissing. We zullen ten gepaste tijde communiceren."

Moet STVV klacht indienen?

Meest recent

'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

20
20
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

60
60
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

364
364
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

35
35
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

79
79
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

50
50
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

59
59
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

47
47
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

12
12
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

109
109
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

131
131
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

186
186
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

101
101
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

265
265
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

89
89
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

181
181
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

132
132
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

79
79
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

241
241
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

221
221
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

200
200
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

584
584
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

192
192
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

246
246

Meer sportnieuws