Moris reageert na bier-incidenten: "Niet mijn beslissing"

210 stemmen
Moris reageert na bier-incidenten:

De zaterdagwedstrijden in de Jupiler Pro League hebben voor de nodige controverse gezorgd. Er was de (onterecht?) afgekeurde gelijkmaker van STVV op Standard, terwijl Union in Mechelen diep in blessuretijd nog een eerste uitzege uit handen gaf na een tumultueuze slotfase.

De wedstrijd werd immers even stilgelegd nadat Anthony Moris door fans van KV Mechelen bekogeld was met bekers bier. De doelman en aanvoerder van Union bleef even liggen, waarop de scheidsrechter de spelers naar binnen stuurde. Moris kreeg het daarbij ook nog aan de stok met Besnik Hasi, die het met bier doorweekte shirt van Moris in zijn gezicht geduwd kreeg.

Moris wou juist verderspelen na biergooien

Moris was zo de kop van Jut bij een groot deel van de Mechelse aanhang, die lijken te vinden dat hij provoceerde en na het biergooien ook een theaterstukje opvoerde om de match te laten stilleggen. Zelf heeft de Luxemburger wel een andere lezing.

"Het was niet mijn beslissing om de wedstrijd stil te leggen", merkte hij op bij La Dernière Heure. "Ik wou juist verder spelen, maar dat is het protocol van de scheidsrechter. Ik heb alleen aan de kine gevraagd om van shirt te wisselen, want ik wou de match niet uitspelen terwijl ik constant de geur van bier moest ruiken."

Frustrerende avond voor Union

Het was niet de eerste keer dat de fans van Malinwa zich van hun slechtste kant lieten zien en hun gedrag werd ook veroordeeld door aanvoerder Rob Schoofs. Ongetwijfeld zal KV Mechelen ook nog een sanctie krijgen voor de incidenten.

Voor Union werd het zo nog maar eens een frustrerende avond. De Brusselaars blijven in de competitie op de sukkel en wisten in dertien matchen amper zestien punten te sprokkelen. Daardoor staan ze voorlopig op een teleurstellende tiende plaats in de rangschikking.

Was het nodig om de match stil te leggen?

Meest recent

Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

2
2
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

89
89
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

20
20
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

122
122
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

27
27
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

181
181
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

110
110
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

83
83
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

582
582
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

59
59
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

130
130
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

150
150
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

918
918
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

63
63
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

586
586
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

408
408
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

786
786
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

765
765
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

452
452
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

759
759
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

367
367
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

205
205
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

226
226
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

210
210

Meer sportnieuws