Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

90 stemmen
Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

Het is straks nog Tolu Arokodare die de Gouden Stier zal dragen tijdens de match van Genk tegen Antwerp, maar de Nigeriaanse topschutter zal moeten blijven scoren om die titel te behouden. Hij wordt immers op de hielen gezeten door Adriano Bertaccini, die hem zaterdagavond eigenlijk had moeten passeren.

De aanvaller van STVV leek op Standard in blessuretijd zijn negende goal van het seizoen te maken en zo zijn ploeg nog een puntje te bezorgen, maar de VAR keurde zijn doelpunt nog af. Dat was volgens velen een onterechte beslissing.

LEES OOK: STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

Bertaccini wil 15 keer scoren

Desondanks blijft de 24-jarige spits wel één van de verrassingen van het seizoen in de Jupiler Pro League. Ook voor hemzelf. "Ik moet toegeven dat ik zelf ook verrast ben, want anderhalf jaar geleden zat ik nog in het amateurvoetbal", verwijst hij tegenover RTBF naar zijn passage bij Thes Sport.

"Ik moet nu vooral rustig en geconcentreerd blijven, want het seizoen is nog lang. Het is mijn doel om dit seizoen vijftien keer te scoren", geeft hij ook toe. Hij zit al behoorlijk dicht bij dat doel. "Als ik het voortijdig bereik, dan stel ik mezelf gewoon een nieuw doel", grijnst hij.

Lastig parcours tot dusver

Bertaccini lijkt zo eindelijk zijn potentieel waar te maken. Hij gold in de jeugd als een groot talent en was een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, maar hij kon bij Genk niet doorbreken. Daarna volgden omwegen bij Deinze, de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau en eerstenationaler Thes Sport, alvorens hij in de eerste helft van vorig seizoen helemaal ontplofte bij Club Luik.

Dat parcours hakte er toch in bij de spits. "Op een gegeven moment begin je te denken dat wat er gebeurt jouw eigen schuld is en dat je niet beter verdient. Zelfs bij Club Luik twijfelde ik nog of ik wel zou kunnen doorbreken bij de profs", geeft hij toe. En in Sint-Truiden tekende ik ook maar op de laatste dag van de wintermercato. Ik had ook geen andere aanbiedingen, op Zulte Waregem na." 

Kan Bertaccini dit seizoen topschutter worden?

Meest recent

'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

0
0
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

126
126
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

39
39
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

163
163
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

245
245
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

926
926
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

400
400
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

134
134
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

177
177
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

652
652
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

452
452
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

253
253
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

108
108
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

182
182
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

71
71
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

58
58
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

80
80
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

82
82
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

137
137
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

457
457
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

107
107
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

164
164
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

108
108

Meer sportnieuws