Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

90 stemmen
Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

Het is straks nog Tolu Arokodare die de Gouden Stier zal dragen tijdens de match van Genk tegen Antwerp, maar de Nigeriaanse topschutter zal moeten blijven scoren om die titel te behouden. Hij wordt immers op de hielen gezeten door Adriano Bertaccini, die hem zaterdagavond eigenlijk had moeten passeren.

De aanvaller van STVV leek op Standard in blessuretijd zijn negende goal van het seizoen te maken en zo zijn ploeg nog een puntje te bezorgen, maar de VAR keurde zijn doelpunt nog af. Dat was volgens velen een onterechte beslissing.

LEES OOK: STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Bertaccini wil 15 keer scoren

Desondanks blijft de 24-jarige spits wel één van de verrassingen van het seizoen in de Jupiler Pro League. Ook voor hemzelf. "Ik moet toegeven dat ik zelf ook verrast ben, want anderhalf jaar geleden zat ik nog in het amateurvoetbal", verwijst hij tegenover RTBF naar zijn passage bij Thes Sport.

"Ik moet nu vooral rustig en geconcentreerd blijven, want het seizoen is nog lang. Het is mijn doel om dit seizoen vijftien keer te scoren", geeft hij ook toe. Hij zit al behoorlijk dicht bij dat doel. "Als ik het voortijdig bereik, dan stel ik mezelf gewoon een nieuw doel", grijnst hij.

Lastig parcours tot dusver

Bertaccini lijkt zo eindelijk zijn potentieel waar te maken. Hij gold in de jeugd als een groot talent en was een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, maar hij kon bij Genk niet doorbreken. Daarna volgden omwegen bij Deinze, de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau en eerstenationaler Thes Sport, alvorens hij in de eerste helft van vorig seizoen helemaal ontplofte bij Club Luik.

Dat parcours hakte er toch in bij de spits. "Op een gegeven moment begin je te denken dat wat er gebeurt jouw eigen schuld is en dat je niet beter verdient. Zelfs bij Club Luik twijfelde ik nog of ik wel zou kunnen doorbreken bij de profs", geeft hij toe. En in Sint-Truiden tekende ik ook maar op de laatste dag van de wintermercato. Ik had ook geen andere aanbiedingen, op Zulte Waregem na." 

🚀

Kan Bertaccini dit seizoen topschutter worden?

Meest recent

Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

1
1
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

12
12
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

97
97
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

54
54
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

18
18
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

103
103
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

259
259
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

343
343
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

154
154
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

101
101
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

770
770
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

454
454
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

797
797
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

594
594
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

89
89

Meer sportnieuws