Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

90 stemmen
Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

Het is straks nog Tolu Arokodare die de Gouden Stier zal dragen tijdens de match van Genk tegen Antwerp, maar de Nigeriaanse topschutter zal moeten blijven scoren om die titel te behouden. Hij wordt immers op de hielen gezeten door Adriano Bertaccini, die hem zaterdagavond eigenlijk had moeten passeren.

De aanvaller van STVV leek op Standard in blessuretijd zijn negende goal van het seizoen te maken en zo zijn ploeg nog een puntje te bezorgen, maar de VAR keurde zijn doelpunt nog af. Dat was volgens velen een onterechte beslissing.

LEES OOK: STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

Bertaccini wil 15 keer scoren

Desondanks blijft de 24-jarige spits wel één van de verrassingen van het seizoen in de Jupiler Pro League. Ook voor hemzelf. "Ik moet toegeven dat ik zelf ook verrast ben, want anderhalf jaar geleden zat ik nog in het amateurvoetbal", verwijst hij tegenover RTBF naar zijn passage bij Thes Sport.

"Ik moet nu vooral rustig en geconcentreerd blijven, want het seizoen is nog lang. Het is mijn doel om dit seizoen vijftien keer te scoren", geeft hij ook toe. Hij zit al behoorlijk dicht bij dat doel. "Als ik het voortijdig bereik, dan stel ik mezelf gewoon een nieuw doel", grijnst hij.

Lastig parcours tot dusver

Bertaccini lijkt zo eindelijk zijn potentieel waar te maken. Hij gold in de jeugd als een groot talent en was een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, maar hij kon bij Genk niet doorbreken. Daarna volgden omwegen bij Deinze, de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau en eerstenationaler Thes Sport, alvorens hij in de eerste helft van vorig seizoen helemaal ontplofte bij Club Luik.

Dat parcours hakte er toch in bij de spits. "Op een gegeven moment begin je te denken dat wat er gebeurt jouw eigen schuld is en dat je niet beter verdient. Zelfs bij Club Luik twijfelde ik nog of ik wel zou kunnen doorbreken bij de profs", geeft hij toe. En in Sint-Truiden tekende ik ook maar op de laatste dag van de wintermercato. Ik had ook geen andere aanbiedingen, op Zulte Waregem na." 

Kan Bertaccini dit seizoen topschutter worden?

Meest recent

'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

33
33
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

103
103
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

43
43
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

146
146
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

193
193
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

184
184
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

336
336
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

150
150
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

85
85
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

209
209
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

70
70
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

145
145
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

63
63
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

141
141
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

249
249
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

605
605
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

250
250
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

985
985
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

553
553
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1260
1260
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

114
114
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

288
288
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

215
215

Meer sportnieuws