Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

door
Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

Het is straks nog Tolu Arokodare die de Gouden Stier zal dragen tijdens de match van Genk tegen Antwerp, maar de Nigeriaanse topschutter zal moeten blijven scoren om die titel te behouden. Hij wordt immers op de hielen gezeten door Adriano Bertaccini, die hem zaterdagavond eigenlijk had moeten passeren.

De aanvaller van STVV leek op Standard in blessuretijd zijn negende goal van het seizoen te maken en zo zijn ploeg nog een puntje te bezorgen, maar de VAR keurde zijn doelpunt nog af. Dat was volgens velen een onterechte beslissing.

LEES OOK: Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Bertaccini wil 15 keer scoren

Desondanks blijft de 24-jarige spits wel één van de verrassingen van het seizoen in de Jupiler Pro League. Ook voor hemzelf. "Ik moet toegeven dat ik zelf ook verrast ben, want anderhalf jaar geleden zat ik nog in het amateurvoetbal", verwijst hij tegenover RTBF naar zijn passage bij Thes Sport.

"Ik moet nu vooral rustig en geconcentreerd blijven, want het seizoen is nog lang. Het is mijn doel om dit seizoen vijftien keer te scoren", geeft hij ook toe. Hij zit al behoorlijk dicht bij dat doel. "Als ik het voortijdig bereik, dan stel ik mezelf gewoon een nieuw doel", grijnst hij.

Lastig parcours tot dusver

Bertaccini lijkt zo eindelijk zijn potentieel waar te maken. Hij gold in de jeugd als een groot talent en was een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, maar hij kon bij Genk niet doorbreken. Daarna volgden omwegen bij Deinze, de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau en eerstenationaler Thes Sport, alvorens hij in de eerste helft van vorig seizoen helemaal ontplofte bij Club Luik.

Dat parcours hakte er toch in bij de spits. "Op een gegeven moment begin je te denken dat wat er gebeurt jouw eigen schuld is en dat je niet beter verdient. Zelfs bij Club Luik twijfelde ik nog of ik wel zou kunnen doorbreken bij de profs", geeft hij toe. En in Sint-Truiden tekende ik ook maar op de laatste dag van de wintermercato. Ik had ook geen andere aanbiedingen, op Zulte Waregem na." 

Kan Bertaccini dit seizoen topschutter worden?

Meest recent

Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

59
59
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

44
44
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

160
160
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

247
247
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

84
84
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

206
206
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

254
254
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

53
53
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

477
477
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

374
374
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

149
149
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

468
468
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

426
426
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

80
80
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

362
362
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

588
588
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

220
220
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

256
256
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

315
315
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

380
380
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

560
560
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

203
203
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

314
314
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513

Meer sportnieuws