Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

90 stemmen
Verrassende topschutter Bertaccini geeft doelstelling prijs

Het is straks nog Tolu Arokodare die de Gouden Stier zal dragen tijdens de match van Genk tegen Antwerp, maar de Nigeriaanse topschutter zal moeten blijven scoren om die titel te behouden. Hij wordt immers op de hielen gezeten door Adriano Bertaccini, die hem zaterdagavond eigenlijk had moeten passeren.

De aanvaller van STVV leek op Standard in blessuretijd zijn negende goal van het seizoen te maken en zo zijn ploeg nog een puntje te bezorgen, maar de VAR keurde zijn doelpunt nog af. Dat was volgens velen een onterechte beslissing.

LEES OOK: 'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Bertaccini wil 15 keer scoren

Desondanks blijft de 24-jarige spits wel één van de verrassingen van het seizoen in de Jupiler Pro League. Ook voor hemzelf. "Ik moet toegeven dat ik zelf ook verrast ben, want anderhalf jaar geleden zat ik nog in het amateurvoetbal", verwijst hij tegenover RTBF naar zijn passage bij Thes Sport.

"Ik moet nu vooral rustig en geconcentreerd blijven, want het seizoen is nog lang. Het is mijn doel om dit seizoen vijftien keer te scoren", geeft hij ook toe. Hij zit al behoorlijk dicht bij dat doel. "Als ik het voortijdig bereik, dan stel ik mezelf gewoon een nieuw doel", grijnst hij.

Lastig parcours tot dusver

Bertaccini lijkt zo eindelijk zijn potentieel waar te maken. Hij gold in de jeugd als een groot talent en was een vaste waarde in de nationale jeugdelftallen, maar hij kon bij Genk niet doorbreken. Daarna volgden omwegen bij Deinze, de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau en eerstenationaler Thes Sport, alvorens hij in de eerste helft van vorig seizoen helemaal ontplofte bij Club Luik.

Dat parcours hakte er toch in bij de spits. "Op een gegeven moment begin je te denken dat wat er gebeurt jouw eigen schuld is en dat je niet beter verdient. Zelfs bij Club Luik twijfelde ik nog of ik wel zou kunnen doorbreken bij de profs", geeft hij toe. En in Sint-Truiden tekende ik ook maar op de laatste dag van de wintermercato. Ik had ook geen andere aanbiedingen, op Zulte Waregem na." 

Kan Bertaccini dit seizoen topschutter worden?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

31
31
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

35
35
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

223
223
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

231
231
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

274
274
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

127
127
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

576
576
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

180
180
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

497
497
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

727
727
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

242
242
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

772
772
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

526
526
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1270
1270
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

489
489
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws