Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

531
Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

Standard heeft zaterdagavond de drie punten gepakt tegen STVV, maar daar mogen de Rouches achteraf bekeken zeer blij mee zijn. In blessuretijd leken ze nog de gelijkmaker te slikken na een blunder van Epolo, die zich de bal liet afsnoepen door Bertaccini. Ze werden echter gered door de VAR.

Die had immers vastgesteld dat Bertaccini buitenspel stond bij de voorafgaande pass. Dat was op de beelden inderdaad duidelijk te zien, maar anderzijds stellen de reglementen ook dat er een nieuwe fase start wanneer een speler de bal controleert, zoals Epolo leek te doen. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen.

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Gumienny geeft STVV gelijk

De Kanaries worden in hun interpretatie nu bijgetreden door oud-ref Serge Gumienny. Die is bij Het Belang van Limburg glashelder: het doelpunt van Bertaccini had nooit afgekeurd mogen worden.

"Als de refs de gelijkmaker van Adriano Bertaccini afkeuren, moeten ze van oordeel zijn dat de spits rechtstreeks voordeel gehaald heeft uit zijn buitenspelpositie. Maar eerlijk gezegd vind ik dat toch wel een heel bizarre uitleg", stelt hij. "Zelf vind ik dan ook dat die 2-2 nooit afgekeurd had mogen zijn."

Ref had beelden moeten bekijken

"Het is voor mij heel eenvoudig. De doelman van Standard maakt eerst een beweging naar de bal, loopt er dan achteraan, neemt hem aan en draait zich nog eens om. Hij heeft dus duidelijk controle over de bal, wat betekent dat er een nieuwe fase begint", oordeelt Gumienny.

Daarnaast stelt hij ook vragen bij het feit dat de scheidsrechter de beelden niet ging bekijken. "Dit zou eigenlijk zelfs geen moeilijke fase mogen zijn, want die regel wordt scheidsrechters met de paplepel ingegeven. Het is trouwens ook heel vreemd dat VAR Brent Staessens de scheidsrechter niet naar het scherm roept. Dat wil dus zeggen dat hij oordeelt dat deze fase zwart-wit is, zoals dat vaak is met buitenspel. Maar hier had hij Kevin Van Damme de fase wel nog moeten laten interpreteren."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

11
11
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

19
19
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

94
94
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

174
174
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

183
183
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

68
68
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

54
54
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

179
179
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

34
34
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

98
98
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

181
181
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

699
699
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

91
91
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

137
137
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

190
190
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

185
185
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

69
69
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

120
120
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

132
132
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

229
229
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

448
448
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

187
187

Meer sportnieuws