Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

531 stemmen
Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

Standard heeft zaterdagavond de drie punten gepakt tegen STVV, maar daar mogen de Rouches achteraf bekeken zeer blij mee zijn. In blessuretijd leken ze nog de gelijkmaker te slikken na een blunder van Epolo, die zich de bal liet afsnoepen door Bertaccini. Ze werden echter gered door de VAR.

Die had immers vastgesteld dat Bertaccini buitenspel stond bij de voorafgaande pass. Dat was op de beelden inderdaad duidelijk te zien, maar anderzijds stellen de reglementen ook dat er een nieuwe fase start wanneer een speler de bal controleert, zoals Epolo leek te doen. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen.

LEES OOK: Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

Gumienny geeft STVV gelijk

De Kanaries worden in hun interpretatie nu bijgetreden door oud-ref Serge Gumienny. Die is bij Het Belang van Limburg glashelder: het doelpunt van Bertaccini had nooit afgekeurd mogen worden.

"Als de refs de gelijkmaker van Adriano Bertaccini afkeuren, moeten ze van oordeel zijn dat de spits rechtstreeks voordeel gehaald heeft uit zijn buitenspelpositie. Maar eerlijk gezegd vind ik dat toch wel een heel bizarre uitleg", stelt hij. "Zelf vind ik dan ook dat die 2-2 nooit afgekeurd had mogen zijn."

Ref had beelden moeten bekijken

"Het is voor mij heel eenvoudig. De doelman van Standard maakt eerst een beweging naar de bal, loopt er dan achteraan, neemt hem aan en draait zich nog eens om. Hij heeft dus duidelijk controle over de bal, wat betekent dat er een nieuwe fase begint", oordeelt Gumienny.

Daarnaast stelt hij ook vragen bij het feit dat de scheidsrechter de beelden niet ging bekijken. "Dit zou eigenlijk zelfs geen moeilijke fase mogen zijn, want die regel wordt scheidsrechters met de paplepel ingegeven. Het is trouwens ook heel vreemd dat VAR Brent Staessens de scheidsrechter niet naar het scherm roept. Dat wil dus zeggen dat hij oordeelt dat deze fase zwart-wit is, zoals dat vaak is met buitenspel. Maar hier had hij Kevin Van Damme de fase wel nog moeten laten interpreteren."

🚀

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

9
9
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

3
3
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

55
55
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

117
117
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

176
176
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

208
208
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

41
41
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

37
37
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

87
87
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

96
96
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

82
82
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

47
47
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

175
175
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

278
278
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

258
258
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

343
343
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

199
199
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1012
1012
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1357
1357
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

449
449

Meer sportnieuws