Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

door
Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

Standard heeft zaterdagavond de drie punten gepakt tegen STVV, maar daar mogen de Rouches achteraf bekeken zeer blij mee zijn. In blessuretijd leken ze nog de gelijkmaker te slikken na een blunder van Epolo, die zich de bal liet afsnoepen door Bertaccini. Ze werden echter gered door de VAR.

Die had immers vastgesteld dat Bertaccini buitenspel stond bij de voorafgaande pass. Dat was op de beelden inderdaad duidelijk te zien, maar anderzijds stellen de reglementen ook dat er een nieuwe fase start wanneer een speler de bal controleert, zoals Epolo leek te doen. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Gumienny geeft STVV gelijk

De Kanaries worden in hun interpretatie nu bijgetreden door oud-ref Serge Gumienny. Die is bij Het Belang van Limburg glashelder: het doelpunt van Bertaccini had nooit afgekeurd mogen worden.

"Als de refs de gelijkmaker van Adriano Bertaccini afkeuren, moeten ze van oordeel zijn dat de spits rechtstreeks voordeel gehaald heeft uit zijn buitenspelpositie. Maar eerlijk gezegd vind ik dat toch wel een heel bizarre uitleg", stelt hij. "Zelf vind ik dan ook dat die 2-2 nooit afgekeurd had mogen zijn."

Ref had beelden moeten bekijken

"Het is voor mij heel eenvoudig. De doelman van Standard maakt eerst een beweging naar de bal, loopt er dan achteraan, neemt hem aan en draait zich nog eens om. Hij heeft dus duidelijk controle over de bal, wat betekent dat er een nieuwe fase begint", oordeelt Gumienny.

Daarnaast stelt hij ook vragen bij het feit dat de scheidsrechter de beelden niet ging bekijken. "Dit zou eigenlijk zelfs geen moeilijke fase mogen zijn, want die regel wordt scheidsrechters met de paplepel ingegeven. Het is trouwens ook heel vreemd dat VAR Brent Staessens de scheidsrechter niet naar het scherm roept. Dat wil dus zeggen dat hij oordeelt dat deze fase zwart-wit is, zoals dat vaak is met buitenspel. Maar hier had hij Kevin Van Damme de fase wel nog moeten laten interpreteren."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

8
8
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

82
82
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

295
295
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

124
124
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

62
62
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

129
129
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

44
44
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

299
299
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

385
385
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

126
126
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

184
184
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

71
71
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

80
80
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

146
146
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

87
87
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

254
254
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

225
225
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

144
144
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

91
91
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

124
124
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

95
95

Meer sportnieuws