Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

door
Gumienny velt duidelijk oordeel over afgekeurde goal STVV

Standard heeft zaterdagavond de drie punten gepakt tegen STVV, maar daar mogen de Rouches achteraf bekeken zeer blij mee zijn. In blessuretijd leken ze nog de gelijkmaker te slikken na een blunder van Epolo, die zich de bal liet afsnoepen door Bertaccini. Ze werden echter gered door de VAR.

Die had immers vastgesteld dat Bertaccini buitenspel stond bij de voorafgaande pass. Dat was op de beelden inderdaad duidelijk te zien, maar anderzijds stellen de reglementen ook dat er een nieuwe fase start wanneer een speler de bal controleert, zoals Epolo leek te doen. Bij STVV voelden ze zich dan ook bestolen.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Gumienny geeft STVV gelijk

De Kanaries worden in hun interpretatie nu bijgetreden door oud-ref Serge Gumienny. Die is bij Het Belang van Limburg glashelder: het doelpunt van Bertaccini had nooit afgekeurd mogen worden.

"Als de refs de gelijkmaker van Adriano Bertaccini afkeuren, moeten ze van oordeel zijn dat de spits rechtstreeks voordeel gehaald heeft uit zijn buitenspelpositie. Maar eerlijk gezegd vind ik dat toch wel een heel bizarre uitleg", stelt hij. "Zelf vind ik dan ook dat die 2-2 nooit afgekeurd had mogen zijn."

Ref had beelden moeten bekijken

"Het is voor mij heel eenvoudig. De doelman van Standard maakt eerst een beweging naar de bal, loopt er dan achteraan, neemt hem aan en draait zich nog eens om. Hij heeft dus duidelijk controle over de bal, wat betekent dat er een nieuwe fase begint", oordeelt Gumienny.

Daarnaast stelt hij ook vragen bij het feit dat de scheidsrechter de beelden niet ging bekijken. "Dit zou eigenlijk zelfs geen moeilijke fase mogen zijn, want die regel wordt scheidsrechters met de paplepel ingegeven. Het is trouwens ook heel vreemd dat VAR Brent Staessens de scheidsrechter niet naar het scherm roept. Dat wil dus zeggen dat hij oordeelt dat deze fase zwart-wit is, zoals dat vaak is met buitenspel. Maar hier had hij Kevin Van Damme de fase wel nog moeten laten interpreteren."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

15
15
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

34
34
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

55
55
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

20
20
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

103
103
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

48
48
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

98
98
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

57
57
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

99
99
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

136
136
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

538
538
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

160
160
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

427
427
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

80
80
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

464
464
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

130
130
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

135
135
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

272
272
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

311
311
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

800
800
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

222
222

Meer sportnieuws