Genk dit seizoen kampioen? Zo denkt Heynen erover

door
Genk dit seizoen kampioen? Zo denkt Heynen erover

Zondag belooft een interessante dag te worden in de Jupiler Pro League, met om 13u30 meteen een absolute topper. Met KRC Genk en Antwerp staat de leider dan immers tegenover de nummer twee. De Limburgers lijken na een vervelend jaar klaar om weer voor de prijzen mee te strijden.

Na twaalf speeldagen prijkt Genk immers fraai aan de leiding. Het begon nog aan het seizoen met een één op zes, maar zette daarna een indrukwekkende reeks neer. Het begon daardoor aan het weekend met al vijf punten voorsprong op de eerste achtervolger. Bij een zege wordt de kloof al zeven punten met Club Brugge en acht punten met Antwerp.

LEES OOK: Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

Genk bijna herfstkampioen

In dat geval zou Genk ook al zeker zijn van de herfsttitel, aangezien er daarna nog maar twee wedstrijden resten tot we halfweg de reguliere competitie zijn. Dat zou toch een statement zijn met het oog op een eventuele landstitel, al blijft Bryan Heynen voorzichtig.

De aanvoerder werd immers al drie keer herfstkampioen met Genk en doet een vaststelling. "Eén keer van de drie werden we slechts kampioen, het betekent dus eigenlijk niets", weet hij immers in Het Nieuwsblad. "Tegelijkertijd zegt het veel. Je staat halfweg de reguliere competitie nooit toevallig op kop. Het loopt goed en dat moeten we zo lang mogelijk vasthouden."

Heynen wil nog niet aan titel denken

Over de titel wil de middenvelder dan ook nog niet spreken. "Het heeft geen zin om al zo ver vooruit te blikken, we hebben nog maar één derde van de competitie achter de rug. Maar het niveau dat we nu al halen is veelbelovend, ik voel ook dat we stappen vooruit blijven zetten. In het controleren van matchen en het uitkiezen van de juiste momenten om toe te slaan."

Mocht Genk kampioen worden, zou het voor Heynen zijn tweede landstitel worden. In 2019 was hij er ook al bij toen onder Philippe Clement de kampioensbeker naar de Cegeka Arena kwam. Daarnaas heeft Heynen ook al een Croky Cup in 2021 op zijn palmares staan.

Is Genk dit seizoen een serieuze titelkandidaat?

Meest recent

Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

4
4
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

17
17
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

85
85
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

124
124
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

82
82
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

207
207
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

152
152
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

228
228
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

492
492
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

358
358
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

90
90
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

58
58
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

153
153
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

294
294
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

238
238
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

281
281
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

175
175
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

396
396
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

92
92
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

71
71
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

129
129
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

329
329
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

223
223
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

88
88

Meer sportnieuws