Genk dit seizoen kampioen? Zo denkt Heynen erover

door
Genk dit seizoen kampioen? Zo denkt Heynen erover

Zondag belooft een interessante dag te worden in de Jupiler Pro League, met om 13u30 meteen een absolute topper. Met KRC Genk en Antwerp staat de leider dan immers tegenover de nummer twee. De Limburgers lijken na een vervelend jaar klaar om weer voor de prijzen mee te strijden.

Na twaalf speeldagen prijkt Genk immers fraai aan de leiding. Het begon nog aan het seizoen met een één op zes, maar zette daarna een indrukwekkende reeks neer. Het begon daardoor aan het weekend met al vijf punten voorsprong op de eerste achtervolger. Bij een zege wordt de kloof al zeven punten met Club Brugge en acht punten met Antwerp.

LEES OOK: Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

Genk bijna herfstkampioen

In dat geval zou Genk ook al zeker zijn van de herfsttitel, aangezien er daarna nog maar twee wedstrijden resten tot we halfweg de reguliere competitie zijn. Dat zou toch een statement zijn met het oog op een eventuele landstitel, al blijft Bryan Heynen voorzichtig.

De aanvoerder werd immers al drie keer herfstkampioen met Genk en doet een vaststelling. "Eén keer van de drie werden we slechts kampioen, het betekent dus eigenlijk niets", weet hij immers in Het Nieuwsblad. "Tegelijkertijd zegt het veel. Je staat halfweg de reguliere competitie nooit toevallig op kop. Het loopt goed en dat moeten we zo lang mogelijk vasthouden."

Heynen wil nog niet aan titel denken

Over de titel wil de middenvelder dan ook nog niet spreken. "Het heeft geen zin om al zo ver vooruit te blikken, we hebben nog maar één derde van de competitie achter de rug. Maar het niveau dat we nu al halen is veelbelovend, ik voel ook dat we stappen vooruit blijven zetten. In het controleren van matchen en het uitkiezen van de juiste momenten om toe te slaan."

Mocht Genk kampioen worden, zou het voor Heynen zijn tweede landstitel worden. In 2019 was hij er ook al bij toen onder Philippe Clement de kampioensbeker naar de Cegeka Arena kwam. Daarnaas heeft Heynen ook al een Croky Cup in 2021 op zijn palmares staan.

Is Genk dit seizoen een serieuze titelkandidaat?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

44
44
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

5
5
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

17
17
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

16
16
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

38
38
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

17
17
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

112
112
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

43
43
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

867
867
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

30
30
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

41
41
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

48
48
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

421
421
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

128
128
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

696
696
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

430
430
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

69
69
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

79
79
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

854
854
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

607
607
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

129
129
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

360
360
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

33
33
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

102
102

Meer sportnieuws