Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

door
Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

Zulte Waregem verloor met 2-1 van RWDM in de Challenger Pro League. Essevee heeft de ambitie om zo snel mogelijk terug te keren naar de Jupiler Pro League en staat op een tweede plek met 20 punten.

Leider RWDM won aldus van Essevee en loopt zo drie punten uit. Zulte Waregem was na afloop echter niet te spreken over de arbitrage. In de Challenger Pro League is er geen VAR en coach Sven Vandenbroeck opperde dat de winning-goal offside was.

LEES OOK: Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Dringend veranderen

Vandenbroeck vindt dat er dringend een VAR moet komen in de Belgische tweede klasse. "Het was nipt, maar als er een VAR was, had die volgens mij toch wel het doelpunt afgekeurd. Pijnlijk dat een buitenspelgeval ons opnieuw zuur opbreekt”, zegt de hoofdtrainer tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens de T1 werd Zulte al meerdere keren benadeeld. ”Tegen Club NXT werden ook al enkele goals van ons dubieus afgekeurd en nu dit. Tja, eigenlijk is dit nogmaals een pleidooi voor de introductie van de VAR in de Challenger Pro League. Zeker bij de topduels zou dat eigenlijk evident moeten zijn."

Toch vertrouwen

Toch ziet Vandenbroeck het positief in na RWDM. "Deze partij sterkt me dan ook in de overtuiging dat we zeker zullen blijven meedraaien aan de top van de rangschikking, maar we missen in de beide boxen wel nog iets.”

Al zijn er zeker nog werkpunten bij Essevee. “Defensief zouden we iets minder moeten weggeven, terwijl we offensief nog net iets meer moeten kunnen brengen. Als we daarin slagen, zouden we alweer een stap vooruit kunnen zetten."

🚀

Moet er dringend een VAR komen in de Challenger Pro League?

Meest recent

CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

24
24
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

18
18
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

61
61
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

104
104
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

39
39
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

172
172
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

354
354
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

85
85
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

117
117
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

91
91
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

194
194
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

133
133
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

254
254
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

156
156
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

186
186
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

219
219
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

237
237
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

321
321
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

146
146
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

224
224
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

45
45

Meer sportnieuws