Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

door
Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

Zulte Waregem verloor met 2-1 van RWDM in de Challenger Pro League. Essevee heeft de ambitie om zo snel mogelijk terug te keren naar de Jupiler Pro League en staat op een tweede plek met 20 punten.

Leider RWDM won aldus van Essevee en loopt zo drie punten uit. Zulte Waregem was na afloop echter niet te spreken over de arbitrage. In de Challenger Pro League is er geen VAR en coach Sven Vandenbroeck opperde dat de winning-goal offside was.

LEES OOK: Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Dringend veranderen

Vandenbroeck vindt dat er dringend een VAR moet komen in de Belgische tweede klasse. "Het was nipt, maar als er een VAR was, had die volgens mij toch wel het doelpunt afgekeurd. Pijnlijk dat een buitenspelgeval ons opnieuw zuur opbreekt”, zegt de hoofdtrainer tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens de T1 werd Zulte al meerdere keren benadeeld. ”Tegen Club NXT werden ook al enkele goals van ons dubieus afgekeurd en nu dit. Tja, eigenlijk is dit nogmaals een pleidooi voor de introductie van de VAR in de Challenger Pro League. Zeker bij de topduels zou dat eigenlijk evident moeten zijn."

Toch vertrouwen

Toch ziet Vandenbroeck het positief in na RWDM. "Deze partij sterkt me dan ook in de overtuiging dat we zeker zullen blijven meedraaien aan de top van de rangschikking, maar we missen in de beide boxen wel nog iets.”

Al zijn er zeker nog werkpunten bij Essevee. “Defensief zouden we iets minder moeten weggeven, terwijl we offensief nog net iets meer moeten kunnen brengen. Als we daarin slagen, zouden we alweer een stap vooruit kunnen zetten."

Moet er dringend een VAR komen in de Challenger Pro League?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

23
23
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

45
45
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

85
85
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

28
28
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

38
38
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

399
399
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

76
76
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

78
78
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

247
247
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

371
371
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

174
174
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

198
198
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

157
157
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

248
248
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

230
230
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

207
207
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

302
302
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

373
373
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws