Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

door
Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

Zulte Waregem verloor met 2-1 van RWDM in de Challenger Pro League. Essevee heeft de ambitie om zo snel mogelijk terug te keren naar de Jupiler Pro League en staat op een tweede plek met 20 punten.

Leider RWDM won aldus van Essevee en loopt zo drie punten uit. Zulte Waregem was na afloop echter niet te spreken over de arbitrage. In de Challenger Pro League is er geen VAR en coach Sven Vandenbroeck opperde dat de winning-goal offside was.

LEES OOK: Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Dringend veranderen

Vandenbroeck vindt dat er dringend een VAR moet komen in de Belgische tweede klasse. "Het was nipt, maar als er een VAR was, had die volgens mij toch wel het doelpunt afgekeurd. Pijnlijk dat een buitenspelgeval ons opnieuw zuur opbreekt”, zegt de hoofdtrainer tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens de T1 werd Zulte al meerdere keren benadeeld. ”Tegen Club NXT werden ook al enkele goals van ons dubieus afgekeurd en nu dit. Tja, eigenlijk is dit nogmaals een pleidooi voor de introductie van de VAR in de Challenger Pro League. Zeker bij de topduels zou dat eigenlijk evident moeten zijn."

Toch vertrouwen

Toch ziet Vandenbroeck het positief in na RWDM. "Deze partij sterkt me dan ook in de overtuiging dat we zeker zullen blijven meedraaien aan de top van de rangschikking, maar we missen in de beide boxen wel nog iets.”

Al zijn er zeker nog werkpunten bij Essevee. “Defensief zouden we iets minder moeten weggeven, terwijl we offensief nog net iets meer moeten kunnen brengen. Als we daarin slagen, zouden we alweer een stap vooruit kunnen zetten."

Moet er dringend een VAR komen in de Challenger Pro League?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

53
53
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

69
69
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

97
97
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

133
133
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

170
170
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

45
45
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

210
210
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

205
205
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

228
228
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

145
145
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

324
324
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

135
135
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

101
101
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

143
143
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

277
277
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

501
501
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

511
511
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

296
296
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

255
255
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

71
71
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

202
202
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

547
547
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

229
229
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

152
152

Meer sportnieuws