Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

door
Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

Zulte Waregem verloor met 2-1 van RWDM in de Challenger Pro League. Essevee heeft de ambitie om zo snel mogelijk terug te keren naar de Jupiler Pro League en staat op een tweede plek met 20 punten.

Leider RWDM won aldus van Essevee en loopt zo drie punten uit. Zulte Waregem was na afloop echter niet te spreken over de arbitrage. In de Challenger Pro League is er geen VAR en coach Sven Vandenbroeck opperde dat de winning-goal offside was.

LEES OOK: Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Dringend veranderen

Vandenbroeck vindt dat er dringend een VAR moet komen in de Belgische tweede klasse. "Het was nipt, maar als er een VAR was, had die volgens mij toch wel het doelpunt afgekeurd. Pijnlijk dat een buitenspelgeval ons opnieuw zuur opbreekt”, zegt de hoofdtrainer tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens de T1 werd Zulte al meerdere keren benadeeld. ”Tegen Club NXT werden ook al enkele goals van ons dubieus afgekeurd en nu dit. Tja, eigenlijk is dit nogmaals een pleidooi voor de introductie van de VAR in de Challenger Pro League. Zeker bij de topduels zou dat eigenlijk evident moeten zijn."

Toch vertrouwen

Toch ziet Vandenbroeck het positief in na RWDM. "Deze partij sterkt me dan ook in de overtuiging dat we zeker zullen blijven meedraaien aan de top van de rangschikking, maar we missen in de beide boxen wel nog iets.”

Al zijn er zeker nog werkpunten bij Essevee. “Defensief zouden we iets minder moeten weggeven, terwijl we offensief nog net iets meer moeten kunnen brengen. Als we daarin slagen, zouden we alweer een stap vooruit kunnen zetten."

Moet er dringend een VAR komen in de Challenger Pro League?

Meest recent

Biertje in hand, tranen in ogen: Raman emotioneel na RSCA-geste

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

18
18
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

34
34
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

125
125
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

212
212
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

157
157
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

125
125
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

247
247
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

323
323
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

258
258
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

241
241
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

388
388
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

512
512
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

199
199
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

44
44
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

65
65
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

314
314
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

144
144
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

93
93
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

134
134
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

106
106
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

290
290
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

135
135
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

469
469
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

98
98
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

54
54

Meer sportnieuws