Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

door
Zulte woedend na nederlaag RWDM: “Nogmaals pleidooi!”

Zulte Waregem verloor met 2-1 van RWDM in de Challenger Pro League. Essevee heeft de ambitie om zo snel mogelijk terug te keren naar de Jupiler Pro League en staat op een tweede plek met 20 punten.

Leider RWDM won aldus van Essevee en loopt zo drie punten uit. Zulte Waregem was na afloop echter niet te spreken over de arbitrage. In de Challenger Pro League is er geen VAR en coach Sven Vandenbroeck opperde dat de winning-goal offside was.

LEES OOK: Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Dringend veranderen

Vandenbroeck vindt dat er dringend een VAR moet komen in de Belgische tweede klasse. "Het was nipt, maar als er een VAR was, had die volgens mij toch wel het doelpunt afgekeurd. Pijnlijk dat een buitenspelgeval ons opnieuw zuur opbreekt”, zegt de hoofdtrainer tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens de T1 werd Zulte al meerdere keren benadeeld. ”Tegen Club NXT werden ook al enkele goals van ons dubieus afgekeurd en nu dit. Tja, eigenlijk is dit nogmaals een pleidooi voor de introductie van de VAR in de Challenger Pro League. Zeker bij de topduels zou dat eigenlijk evident moeten zijn."

Toch vertrouwen

Toch ziet Vandenbroeck het positief in na RWDM. "Deze partij sterkt me dan ook in de overtuiging dat we zeker zullen blijven meedraaien aan de top van de rangschikking, maar we missen in de beide boxen wel nog iets.”

Al zijn er zeker nog werkpunten bij Essevee. “Defensief zouden we iets minder moeten weggeven, terwijl we offensief nog net iets meer moeten kunnen brengen. Als we daarin slagen, zouden we alweer een stap vooruit kunnen zetten."

Moet er dringend een VAR komen in de Challenger Pro League?

Meest recent

Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

13
13
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

53
53
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

100
100
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

142
142
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

206
206
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

30
30
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

81
81
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

51
51
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

116
116
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

39
39
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

260
260
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

375
375
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

22
22
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

116
116
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

200
200
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

434
434
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

211
211
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

193
193
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

276
276
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1828
1828
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

308
308
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

595
595
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

1081
1081
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

290
290
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

352
352

Meer sportnieuws