Man Utd stelt opvolger Ten Hag officieel voor

door
Man Utd stelt opvolger Ten Hag officieel voor

In het begin van de week zette Manchester United alsnog Erik ten Hag op straat. De Nederlandse coach betaalde de prijs voor de tegenvallende resultaten dit seizoen, met een nederlaag tegen West Ham als druppel. De zoektocht naar een opvolger heeft nauwelijks enkele dagen in beslag genomen.

LEES OOK: 'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

Man Utd heeft Amorim helemaal beet

Ruud van Nistelrooij werd wel ad interim aangesteld en zat woensdagavond op de bank tijdens de wedstrijd tegen Leicester City in de League Cup, maar het was meteen duidelijk dat de opdracht van de Nederlander niet lang zou duren. Eén naam sprong immers al snel uit het kandidatenlijstje.

Ruben Amorim bleek al snel de topfavoriet. De Portugees was ook geïnteresseerd en United was bereid om de afkoopsom van naar verluidt 10 miljoen euro in diens contract op tafel te leggen. De voorbije dagen moest daardoor enkel nog met Sporting CP een akkoord gevonden worden over de precieze timing van de overgang.

Vanaf interlandbreak aan de slag

Dat is nu ook gebeurd, want United heeft vrijdagmiddag de komst van Amorim officieel aangekondigd. Hij tekent een contract tot medio 2027, met optie op een extra jaar. Hij zal vanaf 11 november aan de slag gaan op Old Trafford, wat dus betekent dat hij nog tot de interlandbreak bij Sporting blijft.

Daar was de 39-jarige Amorim sinds maart 2020 als hoofcoach aan de slag. Hij leidde de club in die periode naar twee titels en twee ligabekers, bovendien ook met aantrekkelijk voetbal. Eerder had hij ook met Sporting Braga al een ligabeker gewonnen. Als speler bracht Amorim, die veertien caps voor Portugal verzamelde, het grootste deel van zijn carrière door bij Benfica.

Goede keuze van Man Utd?

Meest recent

Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

6
6
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

29
29
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

19
19
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

45
45
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

35
35
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

85
85
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

110
110
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

170
170
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

98
98
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

243
243
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

80
80
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

164
164
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

127
127
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

78
78
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

225
225
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

216
216
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

193
193
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

573
573
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

180
180
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

238
238
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

634
634
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

64
64
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

244
244

Meer sportnieuws