Malinwa bibbert en dankt matchwinnaar Benito Raman

door
Malinwa bibbert en dankt matchwinnaar Benito Raman

KV Mechelen is één van de twee ploegen die vanavond moest verlengen. Rood-Geel domineerde La Louvière in grote stukken van de wedstrijd maar nam pas na verlengingen afstand van de moedige Wolven. Benito Raman kroonde zich tot absolute matchwinnaar.

Op bekeravond twee hoopten heel wat kleinere clubs stiekem op een heus voetbalsprookje. Gisteren toonden de teams uit de Challenger Pro League zich al met twee knappe zeges, vandaag hoopten ook ploegen uit één reeks lager dat goede voorbeeld te volgen.

LEES OOK: OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Malinwa schiet zichzelf in de voet, Raman matchwinnaar

Een mooie affiche stond zeker geprogrammeerd op het veld van KV Mechelen. Daar kwam immers La Louvière op bezoek, de fiere co-leider uit de Challenger Pro League. Hasi had duidelijk geen zin in een verrassing en stuurde nagenoeg zijn basiself het veld op. In doel kreeg Thoelen wel traditiegetrouw zijn kans. De wedstrijd kende een lange studieronde, waarna Malinwa pech had dat twee doelpunten werden afgekeurd vanwege buitenspel (geen VAR in de Croky Cup).

Ook La Louvière toonde nadien dadendrang, zo moest Marsà een bal van de lijn redden na matig ingrijpen van Thoelen. Aan de overzijde misten Storm en Lauberbach grote kansen. Halfweg bleef de spanning in deze partij.

Malinwa had na rust voortdurend balbezit en beloonde zichzelf al vroeg. Bafdili was het eindstation van een prima aanval en zorgde voor opluchting bij Rood-Geel: 1-0. Nadien miste Rood-Geel opgelegde kansen via Storm en invaller Raman, daardoor bleef La Louvière hopen op verlengingen. Het mirakel geschiedde ook in het absolute slot: Belkheir zorgde zowaar nog voor de 1-1 met een prachtig schot.

In die verlengingen zorgde Raman al vroeg weer voor opluchting bij de Mechelse fans. De invaller omspeelde de doelman en zorgde voor de 2-1. De ex-speler van AA Gent en Anderlecht werd nog helemaal de held van de avond, in de tweede verlenging maakte hij de match dood met de 3-1. Zo weerklinkt vooral opluchting in Mechelen.

Scoreverloop:

1-0 (54') Bafdili, 1-1 (90') Belkheir, 2-1 (100') Raman, 3-1 (116') Raman

Frivole Buffalo's hebben geen kind aan amateurclub

In de Ghelamco Arena zorgde de thuisploeg al snel voor rust in de tent. Na nog geen vijf minuten spelen opende Gerkens de score tegen amateurclub Union Rochefortoise: 1-0. De bezoekers werden aangemoedigd door heel wat meegereisde supporters maar beleefden weinig plezier aan hun bekeravontuur. Iets voorbij het kwartier soleerde Sonko al richting de 2-0. De Waalse club zwalpte nadien verder en kreeg op het halfuur de 3-0 om de oren van Varela, dat bleek uiteindelijk ook de stand halfweg.

Ook na rust was de honger naar doelpunten niet gestild bij AA Gent. Sonko kreeg in de beginfase een zee van ruimte en maakte er 4-0 van met een knap schot. De Buffalo's misten nadien een rist aan kansen, op een kwartier van het einde zorgde Dean vanaf elf meter voor forfaitcijfers, kort nadien gevolgd door de 6-0 (!) van Varela. In het slot zorgde Dean met zijn tweede van de avond ook nog voor de 7-0. Union mag zo een ervaring rijker terug de bus op, na een telraam-wedstrijd mag Vrancken een ronde verder bekeren met zijn team.

Scoreverloop:

1-0 (3') Gerkens, 2-0 (19') Sonko, 3-0 (31') Varela, 4-0 (51') Sonko, 5-0 (75') Dean, 6-0 (79') Varela, 7-0 (87') Dean

OHL houdt Leye en co lang in leven

OHL won afgelopen weekend nog knap bij Charleroi, vandaag bekampte het CPL-club Seraing. Ook hier was er een vlammende start van de thuisploeg, binnen de eerste tien minuten mocht Schrijvers aanleggen voor een strafschop en hij schoot de 1-0 in doel. De Leuvenaren toonden nadien rustig meesterschap maar slaagden er niet in om voor de rust al een grote(re) kloof te maken.

Ook na de theewissel waren er een paar prima mogelijkheden voor OHL, de afwerking liet echter te wensen over bij het team van Garcia en hierdoor bleef er spanning in de partij. In het slot van de wedstrijd haalde invaller Balikwisha eens stevig uit en de 2-0 bezegelde het lot van een moedig Seraing. De Leuvenaren mogen zo verder in de Croky Cup.

Scoreverloop:

1-0 (9') Schrijvers (p, 2-0 (86') Balikwisha

Kerels bijten lang tanden stuk op Lokeren-Temse

Lokeren-Temse hoopte op een bekerstunt in het Guldensporenstadion. Het team van Hans Cornelis begon ook prima en creëerde de eerste kansen tegen KV Kortrijk. De Kerels herstelden nadien het evenwicht, zorgden eveneens voor wat gevaar maar halfweg beet het de tanden stuk op de moedige Oost-Vlamingen.

Meteen na rust lukte het wel voor KV Kortrijk. Balverlies bij de bezoekers bracht Kadri in stelling en die zorgde voor een kanonstart in de tweede helft: 1-0. Voor de Kerels was het nadien hinken op twee gedachten, in het slot moest Vandenberghe nog alles uit de kast halen om de gelijkmaker van Soumaré te vermijden. Met een nipte zege mag KVK een ronde verder.

Scoreverloop:

1-0 (46') Kadri

Panda's kopje onder tegen wisselvallig Union

Voor Pocognoli en Union telde maar één ding vanavond: winnen. De Unionisten moesten op bezoek bij Eupen, waar doelman Nurudeen in de openingsfase meermaals goed wegkwam met een paar stevige blunders. De thuisdoelman toonde nadien wel een paar keer zijn klasse met prima reddingen. Bij de Brusselse club was efficiëntie opnieuw ver zoek in de eerste helft en zo bleven de Panda's zowaar nog in leven bij de rust.

Vlak na de pauze kreeg Union toch zijn verdiende voorsprong. Het moest wel vanaf elf meter gebeuren, Promise David zette de 0-1 op het bord. Het doelpunt zorgde voor vertrouwen bij de Unionisten, Promise David mikte halfweg de tweede helft zijn tweede van de avond voorbij Nurudeen: 0-2. Eupen drong nadien nog even aan, een late counter die afgewerkt werd door Kabangu bracht Union helemaal in veilige haven. Eindelijk nog eens een deugddoende zege voor Pocognoli en zijn manschappen.

Scoreverloop:

0-1 (60') Promise David (p), 0-2 (70') Promise David, 0-3 (83') Kabangu

Moeten de kleinere clubs altijd thuisvoordeel krijgen?

Meest recent

Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

25
25
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

61
61
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

7
7
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

101
101
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

49
49
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

279
279
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

143
143
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

107
107
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

207
207
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

729
729
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

80
80
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

818
818
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

109
109
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

447
447
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

619
619
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

796
796
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

172
172
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

214
214
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

209
209
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

90
90
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

130
130
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

132
132
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

749
749
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

179
179
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

81
81

Meer sportnieuws