Malinwa bibbert en dankt matchwinnaar Benito Raman

door
Malinwa bibbert en dankt matchwinnaar Benito Raman

KV Mechelen is één van de twee ploegen die vanavond moest verlengen. Rood-Geel domineerde La Louvière in grote stukken van de wedstrijd maar nam pas na verlengingen afstand van de moedige Wolven. Benito Raman kroonde zich tot absolute matchwinnaar.

Op bekeravond twee hoopten heel wat kleinere clubs stiekem op een heus voetbalsprookje. Gisteren toonden de teams uit de Challenger Pro League zich al met twee knappe zeges, vandaag hoopten ook ploegen uit één reeks lager dat goede voorbeeld te volgen.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Malinwa schiet zichzelf in de voet, Raman matchwinnaar

Een mooie affiche stond zeker geprogrammeerd op het veld van KV Mechelen. Daar kwam immers La Louvière op bezoek, de fiere co-leider uit de Challenger Pro League. Hasi had duidelijk geen zin in een verrassing en stuurde nagenoeg zijn basiself het veld op. In doel kreeg Thoelen wel traditiegetrouw zijn kans. De wedstrijd kende een lange studieronde, waarna Malinwa pech had dat twee doelpunten werden afgekeurd vanwege buitenspel (geen VAR in de Croky Cup).

Ook La Louvière toonde nadien dadendrang, zo moest Marsà een bal van de lijn redden na matig ingrijpen van Thoelen. Aan de overzijde misten Storm en Lauberbach grote kansen. Halfweg bleef de spanning in deze partij.

Malinwa had na rust voortdurend balbezit en beloonde zichzelf al vroeg. Bafdili was het eindstation van een prima aanval en zorgde voor opluchting bij Rood-Geel: 1-0. Nadien miste Rood-Geel opgelegde kansen via Storm en invaller Raman, daardoor bleef La Louvière hopen op verlengingen. Het mirakel geschiedde ook in het absolute slot: Belkheir zorgde zowaar nog voor de 1-1 met een prachtig schot.

In die verlengingen zorgde Raman al vroeg weer voor opluchting bij de Mechelse fans. De invaller omspeelde de doelman en zorgde voor de 2-1. De ex-speler van AA Gent en Anderlecht werd nog helemaal de held van de avond, in de tweede verlenging maakte hij de match dood met de 3-1. Zo weerklinkt vooral opluchting in Mechelen.

Scoreverloop:

1-0 (54') Bafdili, 1-1 (90') Belkheir, 2-1 (100') Raman, 3-1 (116') Raman

Frivole Buffalo's hebben geen kind aan amateurclub

In de Ghelamco Arena zorgde de thuisploeg al snel voor rust in de tent. Na nog geen vijf minuten spelen opende Gerkens de score tegen amateurclub Union Rochefortoise: 1-0. De bezoekers werden aangemoedigd door heel wat meegereisde supporters maar beleefden weinig plezier aan hun bekeravontuur. Iets voorbij het kwartier soleerde Sonko al richting de 2-0. De Waalse club zwalpte nadien verder en kreeg op het halfuur de 3-0 om de oren van Varela, dat bleek uiteindelijk ook de stand halfweg.

Ook na rust was de honger naar doelpunten niet gestild bij AA Gent. Sonko kreeg in de beginfase een zee van ruimte en maakte er 4-0 van met een knap schot. De Buffalo's misten nadien een rist aan kansen, op een kwartier van het einde zorgde Dean vanaf elf meter voor forfaitcijfers, kort nadien gevolgd door de 6-0 (!) van Varela. In het slot zorgde Dean met zijn tweede van de avond ook nog voor de 7-0. Union mag zo een ervaring rijker terug de bus op, na een telraam-wedstrijd mag Vrancken een ronde verder bekeren met zijn team.

Scoreverloop:

1-0 (3') Gerkens, 2-0 (19') Sonko, 3-0 (31') Varela, 4-0 (51') Sonko, 5-0 (75') Dean, 6-0 (79') Varela, 7-0 (87') Dean

OHL houdt Leye en co lang in leven

OHL won afgelopen weekend nog knap bij Charleroi, vandaag bekampte het CPL-club Seraing. Ook hier was er een vlammende start van de thuisploeg, binnen de eerste tien minuten mocht Schrijvers aanleggen voor een strafschop en hij schoot de 1-0 in doel. De Leuvenaren toonden nadien rustig meesterschap maar slaagden er niet in om voor de rust al een grote(re) kloof te maken.

Ook na de theewissel waren er een paar prima mogelijkheden voor OHL, de afwerking liet echter te wensen over bij het team van Garcia en hierdoor bleef er spanning in de partij. In het slot van de wedstrijd haalde invaller Balikwisha eens stevig uit en de 2-0 bezegelde het lot van een moedig Seraing. De Leuvenaren mogen zo verder in de Croky Cup.

Scoreverloop:

1-0 (9') Schrijvers (p, 2-0 (86') Balikwisha

Kerels bijten lang tanden stuk op Lokeren-Temse

Lokeren-Temse hoopte op een bekerstunt in het Guldensporenstadion. Het team van Hans Cornelis begon ook prima en creëerde de eerste kansen tegen KV Kortrijk. De Kerels herstelden nadien het evenwicht, zorgden eveneens voor wat gevaar maar halfweg beet het de tanden stuk op de moedige Oost-Vlamingen.

Meteen na rust lukte het wel voor KV Kortrijk. Balverlies bij de bezoekers bracht Kadri in stelling en die zorgde voor een kanonstart in de tweede helft: 1-0. Voor de Kerels was het nadien hinken op twee gedachten, in het slot moest Vandenberghe nog alles uit de kast halen om de gelijkmaker van Soumaré te vermijden. Met een nipte zege mag KVK een ronde verder.

Scoreverloop:

1-0 (46') Kadri

Panda's kopje onder tegen wisselvallig Union

Voor Pocognoli en Union telde maar één ding vanavond: winnen. De Unionisten moesten op bezoek bij Eupen, waar doelman Nurudeen in de openingsfase meermaals goed wegkwam met een paar stevige blunders. De thuisdoelman toonde nadien wel een paar keer zijn klasse met prima reddingen. Bij de Brusselse club was efficiëntie opnieuw ver zoek in de eerste helft en zo bleven de Panda's zowaar nog in leven bij de rust.

Vlak na de pauze kreeg Union toch zijn verdiende voorsprong. Het moest wel vanaf elf meter gebeuren, Promise David zette de 0-1 op het bord. Het doelpunt zorgde voor vertrouwen bij de Unionisten, Promise David mikte halfweg de tweede helft zijn tweede van de avond voorbij Nurudeen: 0-2. Eupen drong nadien nog even aan, een late counter die afgewerkt werd door Kabangu bracht Union helemaal in veilige haven. Eindelijk nog eens een deugddoende zege voor Pocognoli en zijn manschappen.

Scoreverloop:

0-1 (60') Promise David (p), 0-2 (70') Promise David, 0-3 (83') Kabangu

Moeten de kleinere clubs altijd thuisvoordeel krijgen?

Meest recent

'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

11
11
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

117
117
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

79
79
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

147
147
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

52
52
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

211
211
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

365
365
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

160
160
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

54
54
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

474
474
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

102
102
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

103
103
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

55
55
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

215
215
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

135
135
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

106
106
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

170
170
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

80
80
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

185
185
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

148
148

Meer sportnieuws