Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

445 stemmen
Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

Romelu Lukaku kreeg nog niet zo lang geleden de volle laag bij Napoli. De Italiaanse club legde dertig miljoen euro op tafel en na een paar wedstrijden droogte was de kritiek alweer snoeihard. Big Rom zou niet renderend genoeg zijn gezien zijn hoge transfersom.

Maar in de topper tegen AC Milan liet het jeugdproduct van Anderlecht zijn voeten weer spreken. In de beginfase stond de topschutter aller tijden van de Rode Duivels al op het scorebord. Hoe snel het tij kan keren, de Italiaanse kranten zijn plotseling weer in de ban van Lukaku.

LEES OOK: De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Reageerde op kritiek

Lukaku toont zich onmisbaar voor Napoli. De leider van de Serie A won met 0-2 van AC Milan en Antonio Conte steekt de ambities niet onder stoelen of banken. “Vergeet niet dat dit team vorig seizoen 41 punten achter de kampioen eindigde. We verstoppen ons niet, we willen de dromen van de Napoli-fans voeden. Maar aangezien dit een zeer gepassioneerde plek is, moeten we ook met beide benen op de grond blijven.”

Corriere della Serra gaf Lukaku een 7,5 op 10. Een ferm cijfer voor een erg kritische krant. De Rode Duivel heeft meteen gereageerd op de kritiek en stond op in een grote match, dat wordt hem vaak verweten. “Een stap voorwaarts door het herontdekken van zijn instinct. Hij wilde het en was heel sterk. Big Rom toonde loyaliteit en reageerde op de kritiek”, citeert Het Nieuwsblad.

Meesterwerk Conte

La Gazzetta dello Sport ziet een perfecte samenwerking tussen Lukaku en Khvicha Kvaratskhelia. Big Rom werd ook vergeleken met ex-Charleroi-spits Victor Osimhen, momenteel op huurbasis bij Galatasaray spelend. “Kvara-Lukaku, het meesterwerk van Conte. Rom scoort meer dan Osimhen, de Georgiër staat nooit stil. Met zijn goal tegen Milan scoorde de Belg in de eerste tien speelrondes meer doelpunten dan de Nigeriaan in zijn gouden seizoen.”

Vind jij dat Romelu Lukaku vaak té snel kritiek krijgt?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

54
54
Kerkhofs legt uit waarom Courtois en Hasselt op niets uitliepen

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

13
13
RSCA-speler plots opgeroepen voor Marokko: niemand zag het aankomen

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

50
50
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

38
38
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

78
78
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

59
59
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

291
291
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

132
132
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

256
256
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

174
174
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

214
214
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

58
58
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

274
274
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

162
162
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

496
496
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

120
120
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

98
98
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

395
395
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

141
141
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

800
800
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

240
240
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

137
137
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

222
222
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

256
256
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1770
1770
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

838
838

Meer sportnieuws