Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

445 stemmen
Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

Romelu Lukaku kreeg nog niet zo lang geleden de volle laag bij Napoli. De Italiaanse club legde dertig miljoen euro op tafel en na een paar wedstrijden droogte was de kritiek alweer snoeihard. Big Rom zou niet renderend genoeg zijn gezien zijn hoge transfersom.

Maar in de topper tegen AC Milan liet het jeugdproduct van Anderlecht zijn voeten weer spreken. In de beginfase stond de topschutter aller tijden van de Rode Duivels al op het scorebord. Hoe snel het tij kan keren, de Italiaanse kranten zijn plotseling weer in de ban van Lukaku.

LEES OOK: De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Reageerde op kritiek

Lukaku toont zich onmisbaar voor Napoli. De leider van de Serie A won met 0-2 van AC Milan en Antonio Conte steekt de ambities niet onder stoelen of banken. “Vergeet niet dat dit team vorig seizoen 41 punten achter de kampioen eindigde. We verstoppen ons niet, we willen de dromen van de Napoli-fans voeden. Maar aangezien dit een zeer gepassioneerde plek is, moeten we ook met beide benen op de grond blijven.”

Corriere della Serra gaf Lukaku een 7,5 op 10. Een ferm cijfer voor een erg kritische krant. De Rode Duivel heeft meteen gereageerd op de kritiek en stond op in een grote match, dat wordt hem vaak verweten. “Een stap voorwaarts door het herontdekken van zijn instinct. Hij wilde het en was heel sterk. Big Rom toonde loyaliteit en reageerde op de kritiek”, citeert Het Nieuwsblad.

Meesterwerk Conte

La Gazzetta dello Sport ziet een perfecte samenwerking tussen Lukaku en Khvicha Kvaratskhelia. Big Rom werd ook vergeleken met ex-Charleroi-spits Victor Osimhen, momenteel op huurbasis bij Galatasaray spelend. “Kvara-Lukaku, het meesterwerk van Conte. Rom scoort meer dan Osimhen, de Georgiër staat nooit stil. Met zijn goal tegen Milan scoorde de Belg in de eerste tien speelrondes meer doelpunten dan de Nigeriaan in zijn gouden seizoen.”

Vind jij dat Romelu Lukaku vaak té snel kritiek krijgt?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

26
26
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

28
28
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

25
25
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

24
24
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

40
40
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

86
86
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

134
134
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

174
174
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

376
376
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

94
94
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

814
814
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

287
287
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

97
97
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

458
458
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

276
276
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

233
233
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

334
334
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

443
443
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

603
603
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1058
1058
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

243
243
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

490
490
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57

Meer sportnieuws