Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

door
Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

Romelu Lukaku kreeg nog niet zo lang geleden de volle laag bij Napoli. De Italiaanse club legde dertig miljoen euro op tafel en na een paar wedstrijden droogte was de kritiek alweer snoeihard. Big Rom zou niet renderend genoeg zijn gezien zijn hoge transfersom.

Maar in de topper tegen AC Milan liet het jeugdproduct van Anderlecht zijn voeten weer spreken. In de beginfase stond de topschutter aller tijden van de Rode Duivels al op het scorebord. Hoe snel het tij kan keren, de Italiaanse kranten zijn plotseling weer in de ban van Lukaku.

LEES OOK: Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Reageerde op kritiek

Lukaku toont zich onmisbaar voor Napoli. De leider van de Serie A won met 0-2 van AC Milan en Antonio Conte steekt de ambities niet onder stoelen of banken. “Vergeet niet dat dit team vorig seizoen 41 punten achter de kampioen eindigde. We verstoppen ons niet, we willen de dromen van de Napoli-fans voeden. Maar aangezien dit een zeer gepassioneerde plek is, moeten we ook met beide benen op de grond blijven.”

Corriere della Serra gaf Lukaku een 7,5 op 10. Een ferm cijfer voor een erg kritische krant. De Rode Duivel heeft meteen gereageerd op de kritiek en stond op in een grote match, dat wordt hem vaak verweten. “Een stap voorwaarts door het herontdekken van zijn instinct. Hij wilde het en was heel sterk. Big Rom toonde loyaliteit en reageerde op de kritiek”, citeert Het Nieuwsblad.

Meesterwerk Conte

La Gazzetta dello Sport ziet een perfecte samenwerking tussen Lukaku en Khvicha Kvaratskhelia. Big Rom werd ook vergeleken met ex-Charleroi-spits Victor Osimhen, momenteel op huurbasis bij Galatasaray spelend. “Kvara-Lukaku, het meesterwerk van Conte. Rom scoort meer dan Osimhen, de Georgiër staat nooit stil. Met zijn goal tegen Milan scoorde de Belg in de eerste tien speelrondes meer doelpunten dan de Nigeriaan in zijn gouden seizoen.”

Vind jij dat Romelu Lukaku vaak té snel kritiek krijgt?

Meest recent

Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

6
6
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

14
14
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

36
36
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

142
142
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

35
35
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

148
148
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

47
47
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

37
37
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

195
195
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

385
385
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

359
359
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

98
98
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

352
352
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

136
136
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

120
120
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

268
268
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

150
150
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

147
147
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

55
55
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

224
224
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

635
635
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

507
507
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

104
104

Meer sportnieuws