Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

door
Hoe snel het kan keren: Italië plots weer in de ban van Lukaku

Romelu Lukaku kreeg nog niet zo lang geleden de volle laag bij Napoli. De Italiaanse club legde dertig miljoen euro op tafel en na een paar wedstrijden droogte was de kritiek alweer snoeihard. Big Rom zou niet renderend genoeg zijn gezien zijn hoge transfersom.

Maar in de topper tegen AC Milan liet het jeugdproduct van Anderlecht zijn voeten weer spreken. In de beginfase stond de topschutter aller tijden van de Rode Duivels al op het scorebord. Hoe snel het tij kan keren, de Italiaanse kranten zijn plotseling weer in de ban van Lukaku.

LEES OOK: Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Reageerde op kritiek

Lukaku toont zich onmisbaar voor Napoli. De leider van de Serie A won met 0-2 van AC Milan en Antonio Conte steekt de ambities niet onder stoelen of banken. “Vergeet niet dat dit team vorig seizoen 41 punten achter de kampioen eindigde. We verstoppen ons niet, we willen de dromen van de Napoli-fans voeden. Maar aangezien dit een zeer gepassioneerde plek is, moeten we ook met beide benen op de grond blijven.”

Corriere della Serra gaf Lukaku een 7,5 op 10. Een ferm cijfer voor een erg kritische krant. De Rode Duivel heeft meteen gereageerd op de kritiek en stond op in een grote match, dat wordt hem vaak verweten. “Een stap voorwaarts door het herontdekken van zijn instinct. Hij wilde het en was heel sterk. Big Rom toonde loyaliteit en reageerde op de kritiek”, citeert Het Nieuwsblad.

Meesterwerk Conte

La Gazzetta dello Sport ziet een perfecte samenwerking tussen Lukaku en Khvicha Kvaratskhelia. Big Rom werd ook vergeleken met ex-Charleroi-spits Victor Osimhen, momenteel op huurbasis bij Galatasaray spelend. “Kvara-Lukaku, het meesterwerk van Conte. Rom scoort meer dan Osimhen, de Georgiër staat nooit stil. Met zijn goal tegen Milan scoorde de Belg in de eerste tien speelrondes meer doelpunten dan de Nigeriaan in zijn gouden seizoen.”

Vind jij dat Romelu Lukaku vaak té snel kritiek krijgt?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

74
74
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

19
19
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

37
37
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

20
20
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

19
19
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

272
272
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

232
232
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

92
92
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

22
22
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

154
154
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

102
102
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

65
65
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

98
98
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

184
184
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

421
421
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

412
412
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

689
689
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

371
371
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

95
95
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

121
121
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

251
251
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

682
682
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

82
82
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

310
310
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

120
120

Meer sportnieuws