Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

740 stemmen
Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

Club Brugge heeft in Gustaf Nilsson een spits gevonden die het team een nieuw elan geeft. Met zijn 1,96 meter en kracht als aanspeelpunt is de Zweed perfect in het blauw-zwarte systeem, vooral door zijn vermogen om duels te winnen en zijn constante inzet in de pressing.

Al is hij nog niet altijd heel erg trefzeker, Nilsson’s werkethiek en loopvermogen – hij neemt de helft van de sprintmeters voor zijn rekening – hebben hem snel geliefd gemaakt bij fans en staf. Hoewel er in het begin wat kritiek kwam, valt Nilsson’s waarde vooral op wanneer hij niet speelt. Zijn energieke stijl, slimme looplijnen en fysieke aanwezigheid maken hem onmisbaar.

LEES OOK: Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge haalt beste spits in eerste klasse

Club Brugge had in de vorige zomermercato een duidelijke prioriteit: het vinden van een waardige vervanger voor Igor Thiago, die naar Brentford FC was vertrokken. De landskampioen zocht een nieuwe spits die niet alleen makkelijk scoorde, maar ook de ploeg naar een hoger niveau moest tillen.

Gustaf Nilsson (27) van Union SG moest precies die speler zijn. Met zijn lengte van 1,96 meter paste de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge. Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel.

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maakten hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans. “Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse”, verklaarde Peter Vandenbempt eind maart aan HUMO.

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Nilsson voegde een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

Grote druk op Nilsson: zelfs kritiek van eigen fans

De Zweed is een ander type aanvaller dan de andere spitsen en moest direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

Anderzijds had Gustaf Nilsson grote schoenen te vullen na het vertrek van Igor Thiago. Bovendien zijn er in de voorbije jaren veel dure spitsen geflopt bij Club Brugge zoals Kaveh Rezaei, David Okereke, Michael Krmencik of Roman Yaremchuk.

Tijdens zijn eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt bleek de druk enorm en had de Zweed tijd nodig om zijn draai te vinden. Drie wedstrijden op een rij scoorde hij niet.

Er kwam zelfs kritiek op Nilsson, ook van de eigen supporters, al was zijn ‘lange’ droogte vooral het gevolg van de gebrekkige aanvoer van zijn ploegmaats, en moest de spits zelf nog wennen aan het systeem.

Sprintmeters komen voor de helft op Nilssons rekening

Toch charmeerde Gustaf Nilsson al snel bij Club Brugge. Hoewel hij veel kansen miste, stónd er wel iemand. “Nilsson zal misschien geen 37 miljoen euro opleveren, maar dat hij doelpunten zal maken, lijkt een evidentie”, schreef Pieter-Jan Calcoen in Het Nieuwsblad.

Nilsson is ook een spits die graag vuile meters maakt en loopt zich te pleuris. Ludo Vandewalle chef voetbal van de krant, stelde vast dat Club nog veel plezier gaat beleven aan de aanvaller, die het DNA van Club Brugge belichaamt. 

“De sprintmeters van Club, die komen voor de helft op rekening van Nilsson. Petje af voor zijn inspanningen”, beaamde Hein Vanhaezebrouck in HNB.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson wel tegen zijn limieten aan. Tegen de Duitse dubbele meters Nico Schlotterbeck en Niklas Süle beleefde de Zweed een moeilijke avond. Toch is het nog te vroeg om hem af te schrijven voor het Champions League-niveau.

Wanneer Nilsson niét speelt, zie je dat het meeste

De belangrijkheid van Gustaf Nilsson bij Club Brugge wordt pas duidelijk als hij niet speelt, zoals in de laatste vijf wedstrijden toen hij aan de kant stond met een ontsteking aan de achillespees.

Na de Zweed gaapt de grote leegte in de spits. Hij maalt meer kilometers dan Igor Thiago, is al zeven keer beslissend geweest (3 goals en 4 assists), en is van goudwaarde als hij niet scoort door zijn pressing en slimme looplijnen.

“Het belang van Nilsson valt vaak pas echt op als hij niet meer tussen de lijnen staat”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

“Gezien zijn unieke profiel is Nilsson een speler voor alle teams”, verklaarde ex-Union SG ploegmaat Anthony Moris aan L’Avenir.

“Wanneer Nilsson niet speelt, zie je dat het meeste. Hij maakt altijd de vuile meters. Hoge pressing werkt alleen als iedereen zijn job doet”, analyseerde een scout anoniem aan Het Laatste Nieuws.

Is Nilsson de beste spits van de JPL?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

43
43
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

68
68
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

18
18
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

131
131
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

89
89
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

237
237
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

63
63
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

417
417
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

370
370
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

300
300
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

666
666
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

125
125
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

103
103
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

204
204
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

182
182
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws