Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

740
Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

Club Brugge heeft in Gustaf Nilsson een spits gevonden die het team een nieuw elan geeft. Met zijn 1,96 meter en kracht als aanspeelpunt is de Zweed perfect in het blauw-zwarte systeem, vooral door zijn vermogen om duels te winnen en zijn constante inzet in de pressing.

Al is hij nog niet altijd heel erg trefzeker, Nilsson’s werkethiek en loopvermogen – hij neemt de helft van de sprintmeters voor zijn rekening – hebben hem snel geliefd gemaakt bij fans en staf. Hoewel er in het begin wat kritiek kwam, valt Nilsson’s waarde vooral op wanneer hij niet speelt. Zijn energieke stijl, slimme looplijnen en fysieke aanwezigheid maken hem onmisbaar.

LEES OOK: Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge haalt beste spits in eerste klasse

Club Brugge had in de vorige zomermercato een duidelijke prioriteit: het vinden van een waardige vervanger voor Igor Thiago, die naar Brentford FC was vertrokken. De landskampioen zocht een nieuwe spits die niet alleen makkelijk scoorde, maar ook de ploeg naar een hoger niveau moest tillen.

Gustaf Nilsson (27) van Union SG moest precies die speler zijn. Met zijn lengte van 1,96 meter paste de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge. Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel.

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maakten hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans. “Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse”, verklaarde Peter Vandenbempt eind maart aan HUMO.

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Nilsson voegde een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

Grote druk op Nilsson: zelfs kritiek van eigen fans

De Zweed is een ander type aanvaller dan de andere spitsen en moest direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

Anderzijds had Gustaf Nilsson grote schoenen te vullen na het vertrek van Igor Thiago. Bovendien zijn er in de voorbije jaren veel dure spitsen geflopt bij Club Brugge zoals Kaveh Rezaei, David Okereke, Michael Krmencik of Roman Yaremchuk.

Tijdens zijn eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt bleek de druk enorm en had de Zweed tijd nodig om zijn draai te vinden. Drie wedstrijden op een rij scoorde hij niet.

Er kwam zelfs kritiek op Nilsson, ook van de eigen supporters, al was zijn ‘lange’ droogte vooral het gevolg van de gebrekkige aanvoer van zijn ploegmaats, en moest de spits zelf nog wennen aan het systeem.

Sprintmeters komen voor de helft op Nilssons rekening

Toch charmeerde Gustaf Nilsson al snel bij Club Brugge. Hoewel hij veel kansen miste, stónd er wel iemand. “Nilsson zal misschien geen 37 miljoen euro opleveren, maar dat hij doelpunten zal maken, lijkt een evidentie”, schreef Pieter-Jan Calcoen in Het Nieuwsblad.

Nilsson is ook een spits die graag vuile meters maakt en loopt zich te pleuris. Ludo Vandewalle chef voetbal van de krant, stelde vast dat Club nog veel plezier gaat beleven aan de aanvaller, die het DNA van Club Brugge belichaamt. 

“De sprintmeters van Club, die komen voor de helft op rekening van Nilsson. Petje af voor zijn inspanningen”, beaamde Hein Vanhaezebrouck in HNB.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson wel tegen zijn limieten aan. Tegen de Duitse dubbele meters Nico Schlotterbeck en Niklas Süle beleefde de Zweed een moeilijke avond. Toch is het nog te vroeg om hem af te schrijven voor het Champions League-niveau.

Wanneer Nilsson niét speelt, zie je dat het meeste

De belangrijkheid van Gustaf Nilsson bij Club Brugge wordt pas duidelijk als hij niet speelt, zoals in de laatste vijf wedstrijden toen hij aan de kant stond met een ontsteking aan de achillespees.

Na de Zweed gaapt de grote leegte in de spits. Hij maalt meer kilometers dan Igor Thiago, is al zeven keer beslissend geweest (3 goals en 4 assists), en is van goudwaarde als hij niet scoort door zijn pressing en slimme looplijnen.

“Het belang van Nilsson valt vaak pas echt op als hij niet meer tussen de lijnen staat”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

“Gezien zijn unieke profiel is Nilsson een speler voor alle teams”, verklaarde ex-Union SG ploegmaat Anthony Moris aan L’Avenir.

“Wanneer Nilsson niet speelt, zie je dat het meeste. Hij maakt altijd de vuile meters. Hoge pressing werkt alleen als iedereen zijn job doet”, analyseerde een scout anoniem aan Het Laatste Nieuws.

Is Nilsson de beste spits van de JPL?

Meest recent

Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

10
10
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

19
19
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

13
13
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

11
11
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

89
89
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

77
77
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

59
59
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

119
119
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

60
60
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

27
27
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

37
37
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

69
69
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

47
47
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

400
400
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

96
96
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

73
73
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

155
155
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

81
81
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

61
61
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

167
167
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

35
35
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

117
117
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

161
161
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

26
26
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

124
124

Meer sportnieuws