Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

740 stemmen
Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

Club Brugge heeft in Gustaf Nilsson een spits gevonden die het team een nieuw elan geeft. Met zijn 1,96 meter en kracht als aanspeelpunt is de Zweed perfect in het blauw-zwarte systeem, vooral door zijn vermogen om duels te winnen en zijn constante inzet in de pressing.

Al is hij nog niet altijd heel erg trefzeker, Nilsson’s werkethiek en loopvermogen – hij neemt de helft van de sprintmeters voor zijn rekening – hebben hem snel geliefd gemaakt bij fans en staf. Hoewel er in het begin wat kritiek kwam, valt Nilsson’s waarde vooral op wanneer hij niet speelt. Zijn energieke stijl, slimme looplijnen en fysieke aanwezigheid maken hem onmisbaar.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Club Brugge haalt beste spits in eerste klasse

Club Brugge had in de vorige zomermercato een duidelijke prioriteit: het vinden van een waardige vervanger voor Igor Thiago, die naar Brentford FC was vertrokken. De landskampioen zocht een nieuwe spits die niet alleen makkelijk scoorde, maar ook de ploeg naar een hoger niveau moest tillen.

Gustaf Nilsson (27) van Union SG moest precies die speler zijn. Met zijn lengte van 1,96 meter paste de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge. Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel.

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maakten hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans. “Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse”, verklaarde Peter Vandenbempt eind maart aan HUMO.

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Nilsson voegde een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

Grote druk op Nilsson: zelfs kritiek van eigen fans

De Zweed is een ander type aanvaller dan de andere spitsen en moest direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

Anderzijds had Gustaf Nilsson grote schoenen te vullen na het vertrek van Igor Thiago. Bovendien zijn er in de voorbije jaren veel dure spitsen geflopt bij Club Brugge zoals Kaveh Rezaei, David Okereke, Michael Krmencik of Roman Yaremchuk.

Tijdens zijn eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt bleek de druk enorm en had de Zweed tijd nodig om zijn draai te vinden. Drie wedstrijden op een rij scoorde hij niet.

Er kwam zelfs kritiek op Nilsson, ook van de eigen supporters, al was zijn ‘lange’ droogte vooral het gevolg van de gebrekkige aanvoer van zijn ploegmaats, en moest de spits zelf nog wennen aan het systeem.

Sprintmeters komen voor de helft op Nilssons rekening

Toch charmeerde Gustaf Nilsson al snel bij Club Brugge. Hoewel hij veel kansen miste, stónd er wel iemand. “Nilsson zal misschien geen 37 miljoen euro opleveren, maar dat hij doelpunten zal maken, lijkt een evidentie”, schreef Pieter-Jan Calcoen in Het Nieuwsblad.

Nilsson is ook een spits die graag vuile meters maakt en loopt zich te pleuris. Ludo Vandewalle chef voetbal van de krant, stelde vast dat Club nog veel plezier gaat beleven aan de aanvaller, die het DNA van Club Brugge belichaamt. 

“De sprintmeters van Club, die komen voor de helft op rekening van Nilsson. Petje af voor zijn inspanningen”, beaamde Hein Vanhaezebrouck in HNB.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson wel tegen zijn limieten aan. Tegen de Duitse dubbele meters Nico Schlotterbeck en Niklas Süle beleefde de Zweed een moeilijke avond. Toch is het nog te vroeg om hem af te schrijven voor het Champions League-niveau.

Wanneer Nilsson niét speelt, zie je dat het meeste

De belangrijkheid van Gustaf Nilsson bij Club Brugge wordt pas duidelijk als hij niet speelt, zoals in de laatste vijf wedstrijden toen hij aan de kant stond met een ontsteking aan de achillespees.

Na de Zweed gaapt de grote leegte in de spits. Hij maalt meer kilometers dan Igor Thiago, is al zeven keer beslissend geweest (3 goals en 4 assists), en is van goudwaarde als hij niet scoort door zijn pressing en slimme looplijnen.

“Het belang van Nilsson valt vaak pas echt op als hij niet meer tussen de lijnen staat”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

“Gezien zijn unieke profiel is Nilsson een speler voor alle teams”, verklaarde ex-Union SG ploegmaat Anthony Moris aan L’Avenir.

“Wanneer Nilsson niet speelt, zie je dat het meeste. Hij maakt altijd de vuile meters. Hoge pressing werkt alleen als iedereen zijn job doet”, analyseerde een scout anoniem aan Het Laatste Nieuws.

Is Nilsson de beste spits van de JPL?

Meest recent

Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

23
23
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

20
20
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

18
18
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

179
179
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

107
107
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

230
230
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

149
149
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

277
277
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

406
406
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

200
200
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

71
71
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

67
67
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

85
85
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

151
151
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

198
198
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

286
286
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

554
554
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

134
134
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1063
1063
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

358
358
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

118
118
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

553
553
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

334
334
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

247
247
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

393
393

Meer sportnieuws