Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

door
Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

Club Brugge heeft in Gustaf Nilsson een spits gevonden die het team een nieuw elan geeft. Met zijn 1,96 meter en kracht als aanspeelpunt is de Zweed perfect in het blauw-zwarte systeem, vooral door zijn vermogen om duels te winnen en zijn constante inzet in de pressing.

Al is hij nog niet altijd heel erg trefzeker, Nilsson’s werkethiek en loopvermogen – hij neemt de helft van de sprintmeters voor zijn rekening – hebben hem snel geliefd gemaakt bij fans en staf. Hoewel er in het begin wat kritiek kwam, valt Nilsson’s waarde vooral op wanneer hij niet speelt. Zijn energieke stijl, slimme looplijnen en fysieke aanwezigheid maken hem onmisbaar.

LEES OOK: Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge haalt beste spits in eerste klasse

Club Brugge had in de vorige zomermercato een duidelijke prioriteit: het vinden van een waardige vervanger voor Igor Thiago, die naar Brentford FC was vertrokken. De landskampioen zocht een nieuwe spits die niet alleen makkelijk scoorde, maar ook de ploeg naar een hoger niveau moest tillen.

Gustaf Nilsson (27) van Union SG moest precies die speler zijn. Met zijn lengte van 1,96 meter paste de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge. Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel.

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maakten hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans. “Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse”, verklaarde Peter Vandenbempt eind maart aan HUMO.

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Nilsson voegde een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

Grote druk op Nilsson: zelfs kritiek van eigen fans

De Zweed is een ander type aanvaller dan de andere spitsen en moest direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

Anderzijds had Gustaf Nilsson grote schoenen te vullen na het vertrek van Igor Thiago. Bovendien zijn er in de voorbije jaren veel dure spitsen geflopt bij Club Brugge zoals Kaveh Rezaei, David Okereke, Michael Krmencik of Roman Yaremchuk.

Tijdens zijn eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt bleek de druk enorm en had de Zweed tijd nodig om zijn draai te vinden. Drie wedstrijden op een rij scoorde hij niet.

Er kwam zelfs kritiek op Nilsson, ook van de eigen supporters, al was zijn ‘lange’ droogte vooral het gevolg van de gebrekkige aanvoer van zijn ploegmaats, en moest de spits zelf nog wennen aan het systeem.

Sprintmeters komen voor de helft op Nilssons rekening

Toch charmeerde Gustaf Nilsson al snel bij Club Brugge. Hoewel hij veel kansen miste, stónd er wel iemand. “Nilsson zal misschien geen 37 miljoen euro opleveren, maar dat hij doelpunten zal maken, lijkt een evidentie”, schreef Pieter-Jan Calcoen in Het Nieuwsblad.

Nilsson is ook een spits die graag vuile meters maakt en loopt zich te pleuris. Ludo Vandewalle chef voetbal van de krant, stelde vast dat Club nog veel plezier gaat beleven aan de aanvaller, die het DNA van Club Brugge belichaamt. 

“De sprintmeters van Club, die komen voor de helft op rekening van Nilsson. Petje af voor zijn inspanningen”, beaamde Hein Vanhaezebrouck in HNB.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson wel tegen zijn limieten aan. Tegen de Duitse dubbele meters Nico Schlotterbeck en Niklas Süle beleefde de Zweed een moeilijke avond. Toch is het nog te vroeg om hem af te schrijven voor het Champions League-niveau.

Wanneer Nilsson niét speelt, zie je dat het meeste

De belangrijkheid van Gustaf Nilsson bij Club Brugge wordt pas duidelijk als hij niet speelt, zoals in de laatste vijf wedstrijden toen hij aan de kant stond met een ontsteking aan de achillespees.

Na de Zweed gaapt de grote leegte in de spits. Hij maalt meer kilometers dan Igor Thiago, is al zeven keer beslissend geweest (3 goals en 4 assists), en is van goudwaarde als hij niet scoort door zijn pressing en slimme looplijnen.

“Het belang van Nilsson valt vaak pas echt op als hij niet meer tussen de lijnen staat”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

“Gezien zijn unieke profiel is Nilsson een speler voor alle teams”, verklaarde ex-Union SG ploegmaat Anthony Moris aan L’Avenir.

“Wanneer Nilsson niet speelt, zie je dat het meeste. Hij maakt altijd de vuile meters. Hoge pressing werkt alleen als iedereen zijn job doet”, analyseerde een scout anoniem aan Het Laatste Nieuws.

Is Nilsson de beste spits van de JPL?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

16
16
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

36
36
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

4
4
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

66
66
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

23
23
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

119
119
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

145
145
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

167
167
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

60
60
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

246
246
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

138
138
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

269
269
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

245
245
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

202
202
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

318
318
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

263
263
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

75
75
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

345
345
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

286
286
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

206
206
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

267
267
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

149
149
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

530
530
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

161
161
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

100
100

Meer sportnieuws