Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

740
Club Brugge heeft topspits gevonden: de beste van België?

Club Brugge heeft in Gustaf Nilsson een spits gevonden die het team een nieuw elan geeft. Met zijn 1,96 meter en kracht als aanspeelpunt is de Zweed perfect in het blauw-zwarte systeem, vooral door zijn vermogen om duels te winnen en zijn constante inzet in de pressing.

Al is hij nog niet altijd heel erg trefzeker, Nilsson’s werkethiek en loopvermogen – hij neemt de helft van de sprintmeters voor zijn rekening – hebben hem snel geliefd gemaakt bij fans en staf. Hoewel er in het begin wat kritiek kwam, valt Nilsson’s waarde vooral op wanneer hij niet speelt. Zijn energieke stijl, slimme looplijnen en fysieke aanwezigheid maken hem onmisbaar.

LEES OOK: Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Club Brugge haalt beste spits in eerste klasse

Club Brugge had in de vorige zomermercato een duidelijke prioriteit: het vinden van een waardige vervanger voor Igor Thiago, die naar Brentford FC was vertrokken. De landskampioen zocht een nieuwe spits die niet alleen makkelijk scoorde, maar ook de ploeg naar een hoger niveau moest tillen.

Gustaf Nilsson (27) van Union SG moest precies die speler zijn. Met zijn lengte van 1,96 meter paste de boomlange Zweed perfect in het plaatje van Club Brugge. Nilsson is niet alleen constant betrokken bij de pressing en waanzinnig balvast, maar ook sterk als aanspeelpunt met zijn rug naar het doel.

Zijn vermogen om duels te winnen, onvermoeibare werkethiek en neus voor doelpunten maakten hem een gedroomde versterking voor de blauw-zwarte fans. “Op dit moment is hij, met voorsprong, de beste spits in eerste klasse”, verklaarde Peter Vandenbempt eind maart aan HUMO.

Club Brugge beschikte met Ferran Jutgla, Romeo Vermant en Victor Barbera al over een solide spitsenlinie, maar de komst van Nilsson voegde een nieuwe dimensie toe aan hun aanval.

Grote druk op Nilsson: zelfs kritiek van eigen fans

De Zweed is een ander type aanvaller dan de andere spitsen en moest direct zijn stempel kunnen drukken in Brugge. “Blauw-zwart wil er dit seizoen vanaf speeldag één staan en heeft geen tijd om een spits enkele maanden aanpassingsperiode te geven”, aldus Het Nieuwsblad.

Anderzijds had Gustaf Nilsson grote schoenen te vullen na het vertrek van Igor Thiago. Bovendien zijn er in de voorbije jaren veel dure spitsen geflopt bij Club Brugge zoals Kaveh Rezaei, David Okereke, Michael Krmencik of Roman Yaremchuk.

Tijdens zijn eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt bleek de druk enorm en had de Zweed tijd nodig om zijn draai te vinden. Drie wedstrijden op een rij scoorde hij niet.

Er kwam zelfs kritiek op Nilsson, ook van de eigen supporters, al was zijn ‘lange’ droogte vooral het gevolg van de gebrekkige aanvoer van zijn ploegmaats, en moest de spits zelf nog wennen aan het systeem.

Sprintmeters komen voor de helft op Nilssons rekening

Toch charmeerde Gustaf Nilsson al snel bij Club Brugge. Hoewel hij veel kansen miste, stónd er wel iemand. “Nilsson zal misschien geen 37 miljoen euro opleveren, maar dat hij doelpunten zal maken, lijkt een evidentie”, schreef Pieter-Jan Calcoen in Het Nieuwsblad.

Nilsson is ook een spits die graag vuile meters maakt en loopt zich te pleuris. Ludo Vandewalle chef voetbal van de krant, stelde vast dat Club nog veel plezier gaat beleven aan de aanvaller, die het DNA van Club Brugge belichaamt. 

“De sprintmeters van Club, die komen voor de helft op rekening van Nilsson. Petje af voor zijn inspanningen”, beaamde Hein Vanhaezebrouck in HNB.

In de Champions League tegen Borussia Dortmund botste Nilsson wel tegen zijn limieten aan. Tegen de Duitse dubbele meters Nico Schlotterbeck en Niklas Süle beleefde de Zweed een moeilijke avond. Toch is het nog te vroeg om hem af te schrijven voor het Champions League-niveau.

Wanneer Nilsson niét speelt, zie je dat het meeste

De belangrijkheid van Gustaf Nilsson bij Club Brugge wordt pas duidelijk als hij niet speelt, zoals in de laatste vijf wedstrijden toen hij aan de kant stond met een ontsteking aan de achillespees.

Na de Zweed gaapt de grote leegte in de spits. Hij maalt meer kilometers dan Igor Thiago, is al zeven keer beslissend geweest (3 goals en 4 assists), en is van goudwaarde als hij niet scoort door zijn pressing en slimme looplijnen.

“Het belang van Nilsson valt vaak pas echt op als hij niet meer tussen de lijnen staat”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, vast.

“Gezien zijn unieke profiel is Nilsson een speler voor alle teams”, verklaarde ex-Union SG ploegmaat Anthony Moris aan L’Avenir.

“Wanneer Nilsson niet speelt, zie je dat het meeste. Hij maakt altijd de vuile meters. Hoge pressing werkt alleen als iedereen zijn job doet”, analyseerde een scout anoniem aan Het Laatste Nieuws.

Is Nilsson de beste spits van de JPL?

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

12
12
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

10
10
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

37
37
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

27
27
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

13
13
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

27
27
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

93
93
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

33
33
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

63
63
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

272
272
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

410
410
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

117
117
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

285
285
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

147
147
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

124
124
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

530
530
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

595
595
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

793
793
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

80
80
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

683
683

Meer sportnieuws