Conte doet onthulling: "Lukaku weigerde die aanbiedingen"

door
Conte doet onthulling:

Na een rampzalig jaar lijkt Napoli weer helemaal klaar om dit seizoen een gooi te doen naar de Scudetto. Het wist acht van de tien eerste competitiewedstrijden te winnen en heeft nu al een ruime voorsprong van zeven punten op Inter en acht op Juventus, al hebben de twee concurrenten wel nog een wedstrijd te goed. Daarvoor mag Napels Antonio Conte en Romelu Lukaku danken.

De succescoach heeft het kwakkelende elftal van vorig seizoen helemaal getransformeerd, onder meer met hulp van de topschutter aller tijden van de Rode Duivels. Al was er de laatste weken toch wat kritiek op Lukaku, want hij had al sinds 15 september geen veldgoal meer gemaakt.

LEES OOK: ‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Lukaku weigerde aanbiedingen uit Premier League

Maar daar bracht Big Rom dinsdagavond in San Siro verandering in. Hij opende al na vijf minuten de score en zette Napoli zo op weg naar een knappe 0-2-overwinning in de topper tegen AC Milan. Daarmee haalde hij zijn gram, al moest hij Conte zeker niet overtuigen.

De trainer deed na de wedstrijd een opvallende onthulling over Lukaku. "Hij heeft in de zomer aanbiedingen van clubs uit de Premier League geweigerd", vertelde Conte immers aan DAZN. "Want hij wou tot elke prijs naar Napoli komen, zelfs al moest hij daarvoor wachten tot augustus."

Grote lof van Conte

"Hij wou absoluut weer voor mij komen spelen en dat is fantastisch. Romelu is een topkerel en een topspeler", ging Conte nog verder. Ik heb het geluk te mogen werken met een hele groep vol fantastische jongens. Als de spelers bereid zijn om te sterven voor het shirt, kan je hen alles vragen."

Ondanks de kritiek van de voorbije weken ogen de statistieken van Lukaku bij Napoli nog altijd gewoon zeer goed. Hij zit nu in negen officiële wedstrijden aan vier doelpunten en vijf assists, wat betekent dat hij gemiddeld bij een doelpunt per wedstrijd betrokken is.

Heeft Lukaku de juiste transferkeuze gemaakt?

Meest recent

Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

12
12
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

59
59
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

173
173
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

102
102
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

311
311
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

144
144
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

54
54
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

454
454
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

530
530
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

109
109
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

187
187
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

206
206
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

336
336
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

344
344
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

207
207
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

33
33
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

395
395
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

423
423
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

81
81
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

239
239
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

54
54
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

108
108
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

390
390

Meer sportnieuws