Conte doet onthulling: "Lukaku weigerde die aanbiedingen"

259 stemmen
Conte doet onthulling:

Na een rampzalig jaar lijkt Napoli weer helemaal klaar om dit seizoen een gooi te doen naar de Scudetto. Het wist acht van de tien eerste competitiewedstrijden te winnen en heeft nu al een ruime voorsprong van zeven punten op Inter en acht op Juventus, al hebben de twee concurrenten wel nog een wedstrijd te goed. Daarvoor mag Napels Antonio Conte en Romelu Lukaku danken.

De succescoach heeft het kwakkelende elftal van vorig seizoen helemaal getransformeerd, onder meer met hulp van de topschutter aller tijden van de Rode Duivels. Al was er de laatste weken toch wat kritiek op Lukaku, want hij had al sinds 15 september geen veldgoal meer gemaakt.

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Lukaku weigerde aanbiedingen uit Premier League

Maar daar bracht Big Rom dinsdagavond in San Siro verandering in. Hij opende al na vijf minuten de score en zette Napoli zo op weg naar een knappe 0-2-overwinning in de topper tegen AC Milan. Daarmee haalde hij zijn gram, al moest hij Conte zeker niet overtuigen.

De trainer deed na de wedstrijd een opvallende onthulling over Lukaku. "Hij heeft in de zomer aanbiedingen van clubs uit de Premier League geweigerd", vertelde Conte immers aan DAZN. "Want hij wou tot elke prijs naar Napoli komen, zelfs al moest hij daarvoor wachten tot augustus."

Grote lof van Conte

"Hij wou absoluut weer voor mij komen spelen en dat is fantastisch. Romelu is een topkerel en een topspeler", ging Conte nog verder. Ik heb het geluk te mogen werken met een hele groep vol fantastische jongens. Als de spelers bereid zijn om te sterven voor het shirt, kan je hen alles vragen."

Ondanks de kritiek van de voorbije weken ogen de statistieken van Lukaku bij Napoli nog altijd gewoon zeer goed. Hij zit nu in negen officiële wedstrijden aan vier doelpunten en vijf assists, wat betekent dat hij gemiddeld bij een doelpunt per wedstrijd betrokken is.

Heeft Lukaku de juiste transferkeuze gemaakt?

Meest recent

Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

2
2
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

62
62
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

25
25
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

83
83
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

16
16
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

134
134
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

239
239
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

571
571
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

406
406
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

122
122
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

364
364
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

222
222
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

578
578
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

164
164
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

560
560
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

118
118
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

232
232
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

384
384
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

676
676
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

124
124
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1223
1223
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

186
186
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

340
340
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

276
276
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

174
174

Meer sportnieuws