Van Nistelrooij draait mes in Ten Hag-wonde: “Had ik niet verwacht”

2827 stemmen
Van Nistelrooij draait mes in Ten Hag-wonde: “Had ik niet verwacht”

Erik Ten Hag is ontslagen bij Manchester United. De Nederlander is kop van jut na de slechte resultaten van de afgelopen weken. Sporting CP-trainer Ruben Amorim wordt nadrukkelijk genoemd, maar voorlopig is Ruud Van Nistelrooij de interim-trainer.

En dat zorgt voor heel wat gefronste wenkbrauwen. De assistent van Ten Hag twijfelde in zijn PSV-periode al of hij hoofdtrainer zou worden en nu pakt hij de enorme uitdaging bij Man Utd aan. Onder meer Kenneth Perez stelt er zich vragen bij.

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Mes in de rug draaien

Volgens Perez is de keuze erg onverwacht. "Ik had niet verwacht dat hij het zou willen doen. Bij PSV twijfelde Van Nistelrooij al of hij het eerste elftal wilde doen. Nu kom je in een heel andere wereld terecht”, zei de voormalige middenvelder van onder meer AZ tijdens het praatprogramma Voetbalpraat van ESPN.

Perez vindt dat Van Nistelrooij zo een mes in de rug van Ten Hag steekt en de dolk nog eens omdraait. "Hij heeft het toch gedaan. Het is misschien ook niet meer van deze tijd: samen uit, samen thuis. Maar Hake en Van Nistelrooij hadden ook kunnen zeggen: solidariteit...", ook assistent René Hake blijft bij Man Utd.

Verbazing alom

Het is nog maar de vraag of van Nistelrooij mag aanblijven wanneer de nieuwe hoofdtrainer wordt aangesteld. Zeno Debast ziet T1 Amorim mogelijk naar Engeland verkassen. "Het verbaast mij dat Van Nistelrooij deze klus heeft aangenomen. Weliswaar op interim-basis, maar je weet nooit of dat op vaste basis wordt."

Een ontslag van Ten Hag was echter niet onverwacht, de Nederlander lang al een tijdje onder vuur. "Je kan onmogelijk zeggen dat het onterecht is. Ik vind dat een club als United, dat zo slecht geleid wordt, nog best veel geduld heeft gehad met een trainer die eigenlijk geen voortgang heeft geboekt."

Had Ruud van Nistelrooij samen met Ten Hag moeten opstappen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

41
41
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

306
306
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1059
1059
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

418
418
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws