Van Nistelrooij draait mes in Ten Hag-wonde: “Had ik niet verwacht”

door
Van Nistelrooij draait mes in Ten Hag-wonde: “Had ik niet verwacht”

Erik Ten Hag is ontslagen bij Manchester United. De Nederlander is kop van jut na de slechte resultaten van de afgelopen weken. Sporting CP-trainer Ruben Amorim wordt nadrukkelijk genoemd, maar voorlopig is Ruud Van Nistelrooij de interim-trainer.

En dat zorgt voor heel wat gefronste wenkbrauwen. De assistent van Ten Hag twijfelde in zijn PSV-periode al of hij hoofdtrainer zou worden en nu pakt hij de enorme uitdaging bij Man Utd aan. Onder meer Kenneth Perez stelt er zich vragen bij.

LEES OOK: Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Mes in de rug draaien

Volgens Perez is de keuze erg onverwacht. "Ik had niet verwacht dat hij het zou willen doen. Bij PSV twijfelde Van Nistelrooij al of hij het eerste elftal wilde doen. Nu kom je in een heel andere wereld terecht”, zei de voormalige middenvelder van onder meer AZ tijdens het praatprogramma Voetbalpraat van ESPN.

Perez vindt dat Van Nistelrooij zo een mes in de rug van Ten Hag steekt en de dolk nog eens omdraait. "Hij heeft het toch gedaan. Het is misschien ook niet meer van deze tijd: samen uit, samen thuis. Maar Hake en Van Nistelrooij hadden ook kunnen zeggen: solidariteit...", ook assistent René Hake blijft bij Man Utd.

Verbazing alom

Het is nog maar de vraag of van Nistelrooij mag aanblijven wanneer de nieuwe hoofdtrainer wordt aangesteld. Zeno Debast ziet T1 Amorim mogelijk naar Engeland verkassen. "Het verbaast mij dat Van Nistelrooij deze klus heeft aangenomen. Weliswaar op interim-basis, maar je weet nooit of dat op vaste basis wordt."

Een ontslag van Ten Hag was echter niet onverwacht, de Nederlander lang al een tijdje onder vuur. "Je kan onmogelijk zeggen dat het onterecht is. Ik vind dat een club als United, dat zo slecht geleid wordt, nog best veel geduld heeft gehad met een trainer die eigenlijk geen voortgang heeft geboekt."

Had Ruud van Nistelrooij samen met Ten Hag moeten opstappen?

Meest recent

'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

23
23
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

130
130
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

147
147
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

25
25
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

64
64
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

50
50
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

39
39
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

96
96
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

51
51
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

66
66
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

81
81
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

158
158
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

521
521
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

167
167
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

213
213
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

281
281
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

207
207
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

488
488
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

267
267
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

162
162
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

755
755
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125

Meer sportnieuws