Leko maakt spelers wéér met de grond gelijk na verlies

door
Leko maakt spelers wéér met de grond gelijk na verlies

Ivan Leko verloor met Standard vrij kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. De coach van de Rouches was nog maar eens snoeihard voor zijn spelers. Achteraf gaf hij een aantal spelers een veeg uit de pan bij Het Laatste Nieuws.

Standard speelde aanvankelijk goed mee, maar na de tactische omzetting van Jonas De Roeck werd het een stuk moeilijker. De Great Old maakt met zijn aanvallende spelers uiteindelijk het verschil om met 3-0 te winnen.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Scherpe Leko

Leko was van mening dat een aantal spelers niet voor het team speelde. Toch wel een forse uitspraak van Leko.

De coach doet dit niet voor de eerste keer. “Om tegen ploegen van dit niveau te winnen, moeten we als collectief spelen. Wat zagen we vandaag? Enkele spelers die resoluut voor zichzelf speelden en niet voor de ploeg. Ze wilden liever een dribbel aangaan tegen drie verdedigers in plaats van hun vrije ploegmaat aan te spelen. Dan kwamen ze ook nog eens niet terug om te verdedigen, terwijl anderen in de ploeg dat wel deden. That pisses me off", zei Leko.

Opletten geblazen

De coach moet uiteraard niet opletten dat hij al te vaak een tirade tegenover zijn spelers gaat geven. Na een tijd verlies je dan ook je geloofwaardigheid. Standard speelde degelijk tegen Antwerp, maar het is nu eenmaal een feit dat de Great Old meer kwaliteit heeft in de kern.

De Rouches moeten vooral proberen een rustig seizoen te kennen, met misschien wat uitzicht op de top zes. Het is vooral belangrijk dat ze niet in degradatiezorgen komen.

Goed dat Leko dit doet?

Meest recent

'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

5
5
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

21
21
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

94
94
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

28
28
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

525
525
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

57
57
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

56
56
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

287
287
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

69
69
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

335
335
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

368
368
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

56
56
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

172
172
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

148
148
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

81
81
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

39
39
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

272
272
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

48
48
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

125
125
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

320
320
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

238
238
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

313
313
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

734
734

Meer sportnieuws