De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

874
De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk door het Ghanese talent Christopher Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro te kopen, ondanks interesse van grotere clubs als Everton en Brighton. Dimitri de Condé zag in de jonge aanvaller het potentieel om uit te groeien tot de volgende Leon Bailey. Bonsu Baah startte sterk, maar kende wisselvalligheid en kreeg drie rode kaarten in zijn debuutseizoen.

Toch blijft Genk geloven in zijn toekomst. Na een matige start dit seizoen is Bonsu Baah op dreef, met vijf goals en assists in vijf wedstrijden. "Bonsu heeft iets speciaals; hij moet vertrekken zoals Trossard en Bailey," aldus De Condé, overtuigd dat de investering straks vruchten zal afwerpen.

LEES OOK: Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk ging verder dan normaal voor Bonsu Baah

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah aan te trekken als hun nieuwste aanwinst. De jonge aanvaller kwam over van het Noorse Sarpsborg 08 voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro.

Met mogelijke bonussen van bijna 2 miljoen euro zou de totale som zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer van Théo Bongonda, die destijds voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Dimitri de Condé, de Head of Football bij Genk, behandelde het dossier van Bonsu Baah uiterst discreet, waarmee hij interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wist te vermijden, zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en vooral Brighton & Hove Albion.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa,” zei De Condé.

Hij durfde zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Van der Elst: “Genk gaat daar geld van maken”

De toenmalige coach Wouter Vrancken stelde vast dat Christopher Bonsu Baah een dribbel had zoals Joseph Paintsil. Joris Kayembe doet hem dan weer denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.

Bonsu Baah maakte meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid waren opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen rond Christopher Bonsu Baah aanvankelijk nog wat te temperen.

“Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Horrorseizoen voor Bonsu Baah

Na zijn sterke start in het shirt van KRC Genk kende Christopher Bonsu Baah vorig seizoen inderdaad moeite om het verschil te maken. Hij kon weinig dreigen en speelde vaak overhaast.

Zijn balcontroles en voorzetten kwamen er niet meer uit en hij speelde veel matige wedstrijden. Bonsu Baah had zijn momenten, maar woog nog te licht om ook in topwedstrijden het verschil te maken.

Hij liep zich meermaals vast tegen zijn tegenstander, was vaak onzichtbaar en zijn acties brachten te weinig dreiging. De Ghanees was nog te onregelmatig en kon soms volledig uit de wedstrijd verdwijnen.

Hoewel hij progressie maakte, ontbreekt de finishing touch en moet hij nog beslissender worden. Helaas kwam de jonge aanvaller ook weinig op een positieve manier in de voetbalactualiteit, maar wel door zijn drie rode kaarten - geen enkele speler werd meer uitgesloten in de Jupiler Pro League vorig seizoen.

Bovendien bleven zijn statistieken achterwege met amper 2 goals en 2 assists in 46 wedstrijden.

Het is niet de vraag of, maar wel wanneer

Ondanks zijn wisselvallig debuutseizoen is KRC Genk ervan overtuigd dat Christopher Bonsu Baah over een paar jaar voor een veelvoud van zijn aankoopprijs verkocht zal worden. De Ghanses aanvaller maakt deel uit van de nieuwe cyclus bij de club en hij zou mogelijk pas in de toekomst renderen.

“Wie af en toe een training meepikt, zal zien dat het niet de vraag is of, maar wel wanneer zijn enorme potentieel tot uiting komt”, zei Dimitri de Condé. “Er zijn hier genoeg voorbeelden van spelers die een jaar of anderhalf jaar nodig hadden.”

Toch kwam er voor het eerst kritiek op het aan-en verkoopbeleid van de club, waarbij de transfers Bonsu Baah en Alieu Fadera werden geviseerd. De Condé weigerde om Bonsu Baah af te vallen.

“Bonsu is een speler die vandaag internationaal nog supergoed in de markt ligt en dat is niet omdat hij niet goed zou kunnen voetballen. We kunnen hem verkopen, maar zullen dat zeker niet doen. We willen met die jongen aan de slag”, zei de Head of Football aan Het Laatste Nieuws.

Bonsu Baah ontploft: De Condé haalt zijn grote gelijk

Christopher Bonsu Baah startte niet goed aan het huidige seizoen. Hij had onder meer stevige concurrentie van Kos Karetsas en Yira Sor. Bonsu Baah wilde weeral te veel doen als hij speelde en uit zijn acties kwam niets voort.

Hein Vanhaezebrouck stelde vast in Het Nieuwsblad dat er bij Genk geen spelers meer zoals Joseph Paintsil of Junya Itarondlopen. “Fadera en Bonsu Baah op die flanken, dat is niet hetzelfde niveau”, aldus Vanhaezebrouck, die benadrukte dat de Ghanees nog niet het verschil kon maken zoals zijn voorgangers.

Eind september kreeg Bonsu Baah eindelijk constante in zijn prestaties en werd hij alsmaar belangrijker voor de ploeg. De 19-jarige tekende in de laatste vijf wedstrijden voor twee doelpunten en drie assists. Op die manier krijgt Dimitri de Condé zijn gelijk te halen met de Ghanese aanvaller.

Hij verklaarde dat hij vorige zomer zijn hoofd ervoor gegooid zou hebben bij een eventueel vertrek van Bonsu Baah. “Dat had ik nooit toegelaten. We zouden er te veel spijt van gehad hebben, want ga met de spelers praten en je zal horen dat hij op training onhoudbaar is”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Bonsu heeft iets speciaals… Bonsu moet hier vertrekken zoals Trossard en Leon Bailey.”

Zal Bonsu Baah ooit 20 miljoen waard zijn?

Meest recent

Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

1
1
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

30
30
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

67
67
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

112
112
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

66
66
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

199
199
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

219
219
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

246
246
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

150
150
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

93
93
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

246
246
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

83
83
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1135
1135
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

231
231
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

303
303
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

366
366
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

114
114
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

206
206
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

54
54
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

156
156
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

641
641
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

165
165
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

231
231
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

40
40
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

397
397

Meer sportnieuws