De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

874 stemmen
De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk door het Ghanese talent Christopher Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro te kopen, ondanks interesse van grotere clubs als Everton en Brighton. Dimitri de Condé zag in de jonge aanvaller het potentieel om uit te groeien tot de volgende Leon Bailey. Bonsu Baah startte sterk, maar kende wisselvalligheid en kreeg drie rode kaarten in zijn debuutseizoen.

Toch blijft Genk geloven in zijn toekomst. Na een matige start dit seizoen is Bonsu Baah op dreef, met vijf goals en assists in vijf wedstrijden. "Bonsu heeft iets speciaals; hij moet vertrekken zoals Trossard en Bailey," aldus De Condé, overtuigd dat de investering straks vruchten zal afwerpen.

LEES OOK: Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

KRC Genk ging verder dan normaal voor Bonsu Baah

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah aan te trekken als hun nieuwste aanwinst. De jonge aanvaller kwam over van het Noorse Sarpsborg 08 voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro.

Met mogelijke bonussen van bijna 2 miljoen euro zou de totale som zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer van Théo Bongonda, die destijds voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Dimitri de Condé, de Head of Football bij Genk, behandelde het dossier van Bonsu Baah uiterst discreet, waarmee hij interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wist te vermijden, zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en vooral Brighton & Hove Albion.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa,” zei De Condé.

Hij durfde zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Van der Elst: “Genk gaat daar geld van maken”

De toenmalige coach Wouter Vrancken stelde vast dat Christopher Bonsu Baah een dribbel had zoals Joseph Paintsil. Joris Kayembe doet hem dan weer denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.

Bonsu Baah maakte meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid waren opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen rond Christopher Bonsu Baah aanvankelijk nog wat te temperen.

“Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Horrorseizoen voor Bonsu Baah

Na zijn sterke start in het shirt van KRC Genk kende Christopher Bonsu Baah vorig seizoen inderdaad moeite om het verschil te maken. Hij kon weinig dreigen en speelde vaak overhaast.

Zijn balcontroles en voorzetten kwamen er niet meer uit en hij speelde veel matige wedstrijden. Bonsu Baah had zijn momenten, maar woog nog te licht om ook in topwedstrijden het verschil te maken.

Hij liep zich meermaals vast tegen zijn tegenstander, was vaak onzichtbaar en zijn acties brachten te weinig dreiging. De Ghanees was nog te onregelmatig en kon soms volledig uit de wedstrijd verdwijnen.

Hoewel hij progressie maakte, ontbreekt de finishing touch en moet hij nog beslissender worden. Helaas kwam de jonge aanvaller ook weinig op een positieve manier in de voetbalactualiteit, maar wel door zijn drie rode kaarten - geen enkele speler werd meer uitgesloten in de Jupiler Pro League vorig seizoen.

Bovendien bleven zijn statistieken achterwege met amper 2 goals en 2 assists in 46 wedstrijden.

Het is niet de vraag of, maar wel wanneer

Ondanks zijn wisselvallig debuutseizoen is KRC Genk ervan overtuigd dat Christopher Bonsu Baah over een paar jaar voor een veelvoud van zijn aankoopprijs verkocht zal worden. De Ghanses aanvaller maakt deel uit van de nieuwe cyclus bij de club en hij zou mogelijk pas in de toekomst renderen.

“Wie af en toe een training meepikt, zal zien dat het niet de vraag is of, maar wel wanneer zijn enorme potentieel tot uiting komt”, zei Dimitri de Condé. “Er zijn hier genoeg voorbeelden van spelers die een jaar of anderhalf jaar nodig hadden.”

Toch kwam er voor het eerst kritiek op het aan-en verkoopbeleid van de club, waarbij de transfers Bonsu Baah en Alieu Fadera werden geviseerd. De Condé weigerde om Bonsu Baah af te vallen.

“Bonsu is een speler die vandaag internationaal nog supergoed in de markt ligt en dat is niet omdat hij niet goed zou kunnen voetballen. We kunnen hem verkopen, maar zullen dat zeker niet doen. We willen met die jongen aan de slag”, zei de Head of Football aan Het Laatste Nieuws.

Bonsu Baah ontploft: De Condé haalt zijn grote gelijk

Christopher Bonsu Baah startte niet goed aan het huidige seizoen. Hij had onder meer stevige concurrentie van Kos Karetsas en Yira Sor. Bonsu Baah wilde weeral te veel doen als hij speelde en uit zijn acties kwam niets voort.

Hein Vanhaezebrouck stelde vast in Het Nieuwsblad dat er bij Genk geen spelers meer zoals Joseph Paintsil of Junya Itarondlopen. “Fadera en Bonsu Baah op die flanken, dat is niet hetzelfde niveau”, aldus Vanhaezebrouck, die benadrukte dat de Ghanees nog niet het verschil kon maken zoals zijn voorgangers.

Eind september kreeg Bonsu Baah eindelijk constante in zijn prestaties en werd hij alsmaar belangrijker voor de ploeg. De 19-jarige tekende in de laatste vijf wedstrijden voor twee doelpunten en drie assists. Op die manier krijgt Dimitri de Condé zijn gelijk te halen met de Ghanese aanvaller.

Hij verklaarde dat hij vorige zomer zijn hoofd ervoor gegooid zou hebben bij een eventueel vertrek van Bonsu Baah. “Dat had ik nooit toegelaten. We zouden er te veel spijt van gehad hebben, want ga met de spelers praten en je zal horen dat hij op training onhoudbaar is”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Bonsu heeft iets speciaals… Bonsu moet hier vertrekken zoals Trossard en Leon Bailey.”

Zal Bonsu Baah ooit 20 miljoen waard zijn?

Meest recent

'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

63
63
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

209
209
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

219
219
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

222
222
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

55
55
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

359
359
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

174
174
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

169
169
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

159
159
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

253
253
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

530
530
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

215
215
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

143
143
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

222
222
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

21
21
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

467
467
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

88
88
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

339
339
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

212
212
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

337
337
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

261
261
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

139
139
Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Royal Antwerp FC kende een moeilijk seizoen. The Great Old vond zijn draai maar niet en aan het ...

259
259
‘Statement Inter Miami: verdict over WK Messi’

Lionel Messi maakt het mooie weer bij Inter Miami. De Argentijnse superster kijkt echter al uit naar ...

74
74

Meer sportnieuws