De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

874 stemmen
De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk door het Ghanese talent Christopher Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro te kopen, ondanks interesse van grotere clubs als Everton en Brighton. Dimitri de Condé zag in de jonge aanvaller het potentieel om uit te groeien tot de volgende Leon Bailey. Bonsu Baah startte sterk, maar kende wisselvalligheid en kreeg drie rode kaarten in zijn debuutseizoen.

Toch blijft Genk geloven in zijn toekomst. Na een matige start dit seizoen is Bonsu Baah op dreef, met vijf goals en assists in vijf wedstrijden. "Bonsu heeft iets speciaals; hij moet vertrekken zoals Trossard en Bailey," aldus De Condé, overtuigd dat de investering straks vruchten zal afwerpen.

LEES OOK: Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

KRC Genk ging verder dan normaal voor Bonsu Baah

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah aan te trekken als hun nieuwste aanwinst. De jonge aanvaller kwam over van het Noorse Sarpsborg 08 voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro.

Met mogelijke bonussen van bijna 2 miljoen euro zou de totale som zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer van Théo Bongonda, die destijds voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Dimitri de Condé, de Head of Football bij Genk, behandelde het dossier van Bonsu Baah uiterst discreet, waarmee hij interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wist te vermijden, zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en vooral Brighton & Hove Albion.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa,” zei De Condé.

Hij durfde zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Van der Elst: “Genk gaat daar geld van maken”

De toenmalige coach Wouter Vrancken stelde vast dat Christopher Bonsu Baah een dribbel had zoals Joseph Paintsil. Joris Kayembe doet hem dan weer denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.

Bonsu Baah maakte meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid waren opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen rond Christopher Bonsu Baah aanvankelijk nog wat te temperen.

“Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Horrorseizoen voor Bonsu Baah

Na zijn sterke start in het shirt van KRC Genk kende Christopher Bonsu Baah vorig seizoen inderdaad moeite om het verschil te maken. Hij kon weinig dreigen en speelde vaak overhaast.

Zijn balcontroles en voorzetten kwamen er niet meer uit en hij speelde veel matige wedstrijden. Bonsu Baah had zijn momenten, maar woog nog te licht om ook in topwedstrijden het verschil te maken.

Hij liep zich meermaals vast tegen zijn tegenstander, was vaak onzichtbaar en zijn acties brachten te weinig dreiging. De Ghanees was nog te onregelmatig en kon soms volledig uit de wedstrijd verdwijnen.

Hoewel hij progressie maakte, ontbreekt de finishing touch en moet hij nog beslissender worden. Helaas kwam de jonge aanvaller ook weinig op een positieve manier in de voetbalactualiteit, maar wel door zijn drie rode kaarten - geen enkele speler werd meer uitgesloten in de Jupiler Pro League vorig seizoen.

Bovendien bleven zijn statistieken achterwege met amper 2 goals en 2 assists in 46 wedstrijden.

Het is niet de vraag of, maar wel wanneer

Ondanks zijn wisselvallig debuutseizoen is KRC Genk ervan overtuigd dat Christopher Bonsu Baah over een paar jaar voor een veelvoud van zijn aankoopprijs verkocht zal worden. De Ghanses aanvaller maakt deel uit van de nieuwe cyclus bij de club en hij zou mogelijk pas in de toekomst renderen.

“Wie af en toe een training meepikt, zal zien dat het niet de vraag is of, maar wel wanneer zijn enorme potentieel tot uiting komt”, zei Dimitri de Condé. “Er zijn hier genoeg voorbeelden van spelers die een jaar of anderhalf jaar nodig hadden.”

Toch kwam er voor het eerst kritiek op het aan-en verkoopbeleid van de club, waarbij de transfers Bonsu Baah en Alieu Fadera werden geviseerd. De Condé weigerde om Bonsu Baah af te vallen.

“Bonsu is een speler die vandaag internationaal nog supergoed in de markt ligt en dat is niet omdat hij niet goed zou kunnen voetballen. We kunnen hem verkopen, maar zullen dat zeker niet doen. We willen met die jongen aan de slag”, zei de Head of Football aan Het Laatste Nieuws.

Bonsu Baah ontploft: De Condé haalt zijn grote gelijk

Christopher Bonsu Baah startte niet goed aan het huidige seizoen. Hij had onder meer stevige concurrentie van Kos Karetsas en Yira Sor. Bonsu Baah wilde weeral te veel doen als hij speelde en uit zijn acties kwam niets voort.

Hein Vanhaezebrouck stelde vast in Het Nieuwsblad dat er bij Genk geen spelers meer zoals Joseph Paintsil of Junya Itarondlopen. “Fadera en Bonsu Baah op die flanken, dat is niet hetzelfde niveau”, aldus Vanhaezebrouck, die benadrukte dat de Ghanees nog niet het verschil kon maken zoals zijn voorgangers.

Eind september kreeg Bonsu Baah eindelijk constante in zijn prestaties en werd hij alsmaar belangrijker voor de ploeg. De 19-jarige tekende in de laatste vijf wedstrijden voor twee doelpunten en drie assists. Op die manier krijgt Dimitri de Condé zijn gelijk te halen met de Ghanese aanvaller.

Hij verklaarde dat hij vorige zomer zijn hoofd ervoor gegooid zou hebben bij een eventueel vertrek van Bonsu Baah. “Dat had ik nooit toegelaten. We zouden er te veel spijt van gehad hebben, want ga met de spelers praten en je zal horen dat hij op training onhoudbaar is”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Bonsu heeft iets speciaals… Bonsu moet hier vertrekken zoals Trossard en Leon Bailey.”

Zal Bonsu Baah ooit 20 miljoen waard zijn?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

113
113
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

193
193
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

45
45
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

146
146
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

82
82
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

71
71
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

156
156
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

252
252
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

358
358
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

543
543
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

61
61
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

341
341
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

251
251
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

374
374
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

250
250
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

174
174
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

224
224
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

173
173
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

649
649
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws