De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

door
De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk door het Ghanese talent Christopher Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro te kopen, ondanks interesse van grotere clubs als Everton en Brighton. Dimitri de Condé zag in de jonge aanvaller het potentieel om uit te groeien tot de volgende Leon Bailey. Bonsu Baah startte sterk, maar kende wisselvalligheid en kreeg drie rode kaarten in zijn debuutseizoen.

Toch blijft Genk geloven in zijn toekomst. Na een matige start dit seizoen is Bonsu Baah op dreef, met vijf goals en assists in vijf wedstrijden. "Bonsu heeft iets speciaals; hij moet vertrekken zoals Trossard en Bailey," aldus De Condé, overtuigd dat de investering straks vruchten zal afwerpen.

LEES OOK: Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

KRC Genk ging verder dan normaal voor Bonsu Baah

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah aan te trekken als hun nieuwste aanwinst. De jonge aanvaller kwam over van het Noorse Sarpsborg 08 voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro.

Met mogelijke bonussen van bijna 2 miljoen euro zou de totale som zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer van Théo Bongonda, die destijds voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Dimitri de Condé, de Head of Football bij Genk, behandelde het dossier van Bonsu Baah uiterst discreet, waarmee hij interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wist te vermijden, zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en vooral Brighton & Hove Albion.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa,” zei De Condé.

Hij durfde zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Van der Elst: “Genk gaat daar geld van maken”

De toenmalige coach Wouter Vrancken stelde vast dat Christopher Bonsu Baah een dribbel had zoals Joseph Paintsil. Joris Kayembe doet hem dan weer denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.

Bonsu Baah maakte meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid waren opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen rond Christopher Bonsu Baah aanvankelijk nog wat te temperen.

“Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Horrorseizoen voor Bonsu Baah

Na zijn sterke start in het shirt van KRC Genk kende Christopher Bonsu Baah vorig seizoen inderdaad moeite om het verschil te maken. Hij kon weinig dreigen en speelde vaak overhaast.

Zijn balcontroles en voorzetten kwamen er niet meer uit en hij speelde veel matige wedstrijden. Bonsu Baah had zijn momenten, maar woog nog te licht om ook in topwedstrijden het verschil te maken.

Hij liep zich meermaals vast tegen zijn tegenstander, was vaak onzichtbaar en zijn acties brachten te weinig dreiging. De Ghanees was nog te onregelmatig en kon soms volledig uit de wedstrijd verdwijnen.

Hoewel hij progressie maakte, ontbreekt de finishing touch en moet hij nog beslissender worden. Helaas kwam de jonge aanvaller ook weinig op een positieve manier in de voetbalactualiteit, maar wel door zijn drie rode kaarten - geen enkele speler werd meer uitgesloten in de Jupiler Pro League vorig seizoen.

Bovendien bleven zijn statistieken achterwege met amper 2 goals en 2 assists in 46 wedstrijden.

Het is niet de vraag of, maar wel wanneer

Ondanks zijn wisselvallig debuutseizoen is KRC Genk ervan overtuigd dat Christopher Bonsu Baah over een paar jaar voor een veelvoud van zijn aankoopprijs verkocht zal worden. De Ghanses aanvaller maakt deel uit van de nieuwe cyclus bij de club en hij zou mogelijk pas in de toekomst renderen.

“Wie af en toe een training meepikt, zal zien dat het niet de vraag is of, maar wel wanneer zijn enorme potentieel tot uiting komt”, zei Dimitri de Condé. “Er zijn hier genoeg voorbeelden van spelers die een jaar of anderhalf jaar nodig hadden.”

Toch kwam er voor het eerst kritiek op het aan-en verkoopbeleid van de club, waarbij de transfers Bonsu Baah en Alieu Fadera werden geviseerd. De Condé weigerde om Bonsu Baah af te vallen.

“Bonsu is een speler die vandaag internationaal nog supergoed in de markt ligt en dat is niet omdat hij niet goed zou kunnen voetballen. We kunnen hem verkopen, maar zullen dat zeker niet doen. We willen met die jongen aan de slag”, zei de Head of Football aan Het Laatste Nieuws.

Bonsu Baah ontploft: De Condé haalt zijn grote gelijk

Christopher Bonsu Baah startte niet goed aan het huidige seizoen. Hij had onder meer stevige concurrentie van Kos Karetsas en Yira Sor. Bonsu Baah wilde weeral te veel doen als hij speelde en uit zijn acties kwam niets voort.

Hein Vanhaezebrouck stelde vast in Het Nieuwsblad dat er bij Genk geen spelers meer zoals Joseph Paintsil of Junya Itarondlopen. “Fadera en Bonsu Baah op die flanken, dat is niet hetzelfde niveau”, aldus Vanhaezebrouck, die benadrukte dat de Ghanees nog niet het verschil kon maken zoals zijn voorgangers.

Eind september kreeg Bonsu Baah eindelijk constante in zijn prestaties en werd hij alsmaar belangrijker voor de ploeg. De 19-jarige tekende in de laatste vijf wedstrijden voor twee doelpunten en drie assists. Op die manier krijgt Dimitri de Condé zijn gelijk te halen met de Ghanese aanvaller.

Hij verklaarde dat hij vorige zomer zijn hoofd ervoor gegooid zou hebben bij een eventueel vertrek van Bonsu Baah. “Dat had ik nooit toegelaten. We zouden er te veel spijt van gehad hebben, want ga met de spelers praten en je zal horen dat hij op training onhoudbaar is”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Bonsu heeft iets speciaals… Bonsu moet hier vertrekken zoals Trossard en Leon Bailey.”

Zal Bonsu Baah ooit 20 miljoen waard zijn?

Meest recent

'Rentree en dan bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

6
6
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

36
36
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

42
42
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

103
103
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

70
70
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

93
93
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

260
260
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

236
236
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

292
292
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

481
481
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

77
77
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

142
142
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

386
386
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

79
79
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

122
122
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

331
331
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

318
318
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

976
976
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

137
137
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

352
352
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

538
538
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

609
609
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

864
864
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

298
298

Meer sportnieuws