De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

door
De Condé legt zijn kop voor superdeal bij KRC Genk

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk door het Ghanese talent Christopher Bonsu Baah voor 5,2 miljoen euro te kopen, ondanks interesse van grotere clubs als Everton en Brighton. Dimitri de Condé zag in de jonge aanvaller het potentieel om uit te groeien tot de volgende Leon Bailey. Bonsu Baah startte sterk, maar kende wisselvalligheid en kreeg drie rode kaarten in zijn debuutseizoen.

Toch blijft Genk geloven in zijn toekomst. Na een matige start dit seizoen is Bonsu Baah op dreef, met vijf goals en assists in vijf wedstrijden. "Bonsu heeft iets speciaals; hij moet vertrekken zoals Trossard en Bailey," aldus De Condé, overtuigd dat de investering straks vruchten zal afwerpen.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk ging verder dan normaal voor Bonsu Baah

In de zomer van 2023 verraste KRC Genk vriend en vijand door Christopher Bonsu Baah aan te trekken als hun nieuwste aanwinst. De jonge aanvaller kwam over van het Noorse Sarpsborg 08 voor een stevige transfersom van 5,2 miljoen euro.

Met mogelijke bonussen van bijna 2 miljoen euro zou de totale som zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer van Théo Bongonda, die destijds voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Dimitri de Condé, de Head of Football bij Genk, behandelde het dossier van Bonsu Baah uiterst discreet, waarmee hij interesse van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wist te vermijden, zoals Everton, Club Brugge, Feyenoord en vooral Brighton & Hove Albion.

“De jongen heeft iets speciaals, waardoor we voor hem iets verder gingen dan we normaal doen. Het is heel straf dat dit ons is gelukt, want voor dit soort spelers is de concurrentie enorm geworden in Europa,” zei De Condé.

Hij durfde zelfs te beweren dat Bonsu Baah zeker hetzelfde niveau heeft als Leon Bailey, de Jamaicaanse sensatie die via Genk naar Bayer Leverkusen (16,7 miljoen euro) en Aston Villa (32 miljoen euro) trok.

Van der Elst: “Genk gaat daar geld van maken”

De toenmalige coach Wouter Vrancken stelde vast dat Christopher Bonsu Baah een dribbel had zoals Joseph Paintsil. Joris Kayembe doet hem dan weer denken aan de linksvoetige versie van Jérémy Doku.

Bonsu Baah maakte meteen indruk in zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Zijn enorme snelheid en dribbelvaardigheid waren opvallend, maar de Ghanees ziet ook ruimte voor zijn ploegmaats en speelt de bal goed op maat, met de juiste timing en snelheid.

“Rekening houdend met het feit dat hij nog maar 18 jaar is, gaat dit op termijn toch een héél goeie transfer voor Genk blijken. Hij brengt iets als hij aan de bal is. Hij is snel, hij durft, een mooie voetballer om naar te kijken… Genk gaat daar geld van maken”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Stef Wijnants, analist bij Het Belang van Limburg, probeerde de torenhoge verwachtingen rond Christopher Bonsu Baah aanvankelijk nog wat te temperen.

“Bonsu Baah is een talent, maar heeft nog alles te bewijzen. Best nog even wachten voor we hem als het achtste wereldwonder bestempelen.”

Horrorseizoen voor Bonsu Baah

Na zijn sterke start in het shirt van KRC Genk kende Christopher Bonsu Baah vorig seizoen inderdaad moeite om het verschil te maken. Hij kon weinig dreigen en speelde vaak overhaast.

Zijn balcontroles en voorzetten kwamen er niet meer uit en hij speelde veel matige wedstrijden. Bonsu Baah had zijn momenten, maar woog nog te licht om ook in topwedstrijden het verschil te maken.

Hij liep zich meermaals vast tegen zijn tegenstander, was vaak onzichtbaar en zijn acties brachten te weinig dreiging. De Ghanees was nog te onregelmatig en kon soms volledig uit de wedstrijd verdwijnen.

Hoewel hij progressie maakte, ontbreekt de finishing touch en moet hij nog beslissender worden. Helaas kwam de jonge aanvaller ook weinig op een positieve manier in de voetbalactualiteit, maar wel door zijn drie rode kaarten - geen enkele speler werd meer uitgesloten in de Jupiler Pro League vorig seizoen.

Bovendien bleven zijn statistieken achterwege met amper 2 goals en 2 assists in 46 wedstrijden.

Het is niet de vraag of, maar wel wanneer

Ondanks zijn wisselvallig debuutseizoen is KRC Genk ervan overtuigd dat Christopher Bonsu Baah over een paar jaar voor een veelvoud van zijn aankoopprijs verkocht zal worden. De Ghanses aanvaller maakt deel uit van de nieuwe cyclus bij de club en hij zou mogelijk pas in de toekomst renderen.

“Wie af en toe een training meepikt, zal zien dat het niet de vraag is of, maar wel wanneer zijn enorme potentieel tot uiting komt”, zei Dimitri de Condé. “Er zijn hier genoeg voorbeelden van spelers die een jaar of anderhalf jaar nodig hadden.”

Toch kwam er voor het eerst kritiek op het aan-en verkoopbeleid van de club, waarbij de transfers Bonsu Baah en Alieu Fadera werden geviseerd. De Condé weigerde om Bonsu Baah af te vallen.

“Bonsu is een speler die vandaag internationaal nog supergoed in de markt ligt en dat is niet omdat hij niet goed zou kunnen voetballen. We kunnen hem verkopen, maar zullen dat zeker niet doen. We willen met die jongen aan de slag”, zei de Head of Football aan Het Laatste Nieuws.

Bonsu Baah ontploft: De Condé haalt zijn grote gelijk

Christopher Bonsu Baah startte niet goed aan het huidige seizoen. Hij had onder meer stevige concurrentie van Kos Karetsas en Yira Sor. Bonsu Baah wilde weeral te veel doen als hij speelde en uit zijn acties kwam niets voort.

Hein Vanhaezebrouck stelde vast in Het Nieuwsblad dat er bij Genk geen spelers meer zoals Joseph Paintsil of Junya Itarondlopen. “Fadera en Bonsu Baah op die flanken, dat is niet hetzelfde niveau”, aldus Vanhaezebrouck, die benadrukte dat de Ghanees nog niet het verschil kon maken zoals zijn voorgangers.

Eind september kreeg Bonsu Baah eindelijk constante in zijn prestaties en werd hij alsmaar belangrijker voor de ploeg. De 19-jarige tekende in de laatste vijf wedstrijden voor twee doelpunten en drie assists. Op die manier krijgt Dimitri de Condé zijn gelijk te halen met de Ghanese aanvaller.

Hij verklaarde dat hij vorige zomer zijn hoofd ervoor gegooid zou hebben bij een eventueel vertrek van Bonsu Baah. “Dat had ik nooit toegelaten. We zouden er te veel spijt van gehad hebben, want ga met de spelers praten en je zal horen dat hij op training onhoudbaar is”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Bonsu heeft iets speciaals… Bonsu moet hier vertrekken zoals Trossard en Leon Bailey.”

Zal Bonsu Baah ooit 20 miljoen waard zijn?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

62
62
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

5
5
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

342
342
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

25
25
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

103
103
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

50
50
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

131
131
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

52
52
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

174
174
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

236
236
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

264
264
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

49
49
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

477
477
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

193
193
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

543
543
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

297
297
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

288
288
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

266
266
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

258
258
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

133
133
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

435
435
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

418
418
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

235
235

Meer sportnieuws