Grote verrijzenis Cercle: "Eén van mijn beste matchen"

289
Grote verrijzenis Cercle:

Donderdag zat de sfeer bij Cercle Brugge nog ver onder het vriespunt. Het gokte door met een B-elftal aan te treden tegen Vikingur Reykjavik en verloor met een 3-1-nederlaag pijnlijk. Trainer Miron Muslic ging nadien zwaar in de clinch met het bestuur.

Hij liet immers uitschijnen dat het niet zijn keuze was om verschillende basisspelers in België achter te laten en was ook kritisch voor die beslissing. Hij wees er ook op dat het moeilijk zou worden om zijn spelers klaar te stomen voor Union: de invallers die in IJsland verloren hadden een mentale klap gekregen en de titularissen in België waren boos omdat ze een Europese match hadden gemist.

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Muslic prijst spelers

Maar zondagavond is de Vereniging toch maar mooi herrezen in het Dudenpark. Ze zette een scheve situatie nog recht en ging uiteindelijk met 1-3 winnen. Daardoor doen ze ook een belangrijke zaak in de strijd om het behoud.

"Dit was één van de beste wedstrijden die ik op de bank bij Cercle gezien heb", jubelde Muslic achteraf bij DAZN. "We hebben als een ploeg gespeeld en gewonnen. Ik ben heel fier op mijn spelers. Ze hebben de kopjes niet laten hangen, ook niet toen Union op voorsprong kwam. Dit resultaat toont dat we niet dood zijn."

Grote opluchting bij Cercle

Cercle blijft wel nog altijd op de voorlaatste plaats hangen, maar de verschillen zijn zeer klein. Ze staan bijvoorbeeld ook op amper drie punten van de achtste plaats.

"Je kan je niet inbeelden hoeveel deugd deze zege doet", klonk het ook bij aanvoerder Thibo Somers. "Gezien de resultaten in de andere wedstrijden dit weekend moesten we hier winnen. Ik ben opgelucht, maar we moeten in onze volgende wedstrijd bevestigen."

Zal Cercle snel opklimmen in het klassement?

Meest recent

'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

0
0
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

57
57
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

17
17
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

66
66
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

70
70
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

287
287
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

135
135
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

130
130
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

85
85
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

285
285
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

147
147
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

288
288
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

193
193
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

177
177
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

157
157
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

121
121
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

294
294
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

131
131
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

112
112
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

132
132
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

94
94

Meer sportnieuws