Grote verrijzenis Cercle: "Eén van mijn beste matchen"

door
Grote verrijzenis Cercle:

Donderdag zat de sfeer bij Cercle Brugge nog ver onder het vriespunt. Het gokte door met een B-elftal aan te treden tegen Vikingur Reykjavik en verloor met een 3-1-nederlaag pijnlijk. Trainer Miron Muslic ging nadien zwaar in de clinch met het bestuur.

Hij liet immers uitschijnen dat het niet zijn keuze was om verschillende basisspelers in België achter te laten en was ook kritisch voor die beslissing. Hij wees er ook op dat het moeilijk zou worden om zijn spelers klaar te stomen voor Union: de invallers die in IJsland verloren hadden een mentale klap gekregen en de titularissen in België waren boos omdat ze een Europese match hadden gemist.

LEES OOK: Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Muslic prijst spelers

Maar zondagavond is de Vereniging toch maar mooi herrezen in het Dudenpark. Ze zette een scheve situatie nog recht en ging uiteindelijk met 1-3 winnen. Daardoor doen ze ook een belangrijke zaak in de strijd om het behoud.

"Dit was één van de beste wedstrijden die ik op de bank bij Cercle gezien heb", jubelde Muslic achteraf bij DAZN. "We hebben als een ploeg gespeeld en gewonnen. Ik ben heel fier op mijn spelers. Ze hebben de kopjes niet laten hangen, ook niet toen Union op voorsprong kwam. Dit resultaat toont dat we niet dood zijn."

Grote opluchting bij Cercle

Cercle blijft wel nog altijd op de voorlaatste plaats hangen, maar de verschillen zijn zeer klein. Ze staan bijvoorbeeld ook op amper drie punten van de achtste plaats.

"Je kan je niet inbeelden hoeveel deugd deze zege doet", klonk het ook bij aanvoerder Thibo Somers. "Gezien de resultaten in de andere wedstrijden dit weekend moesten we hier winnen. Ik ben opgelucht, maar we moeten in onze volgende wedstrijd bevestigen."

Zal Cercle snel opklimmen in het klassement?

Meest recent

Ruben Van Gucht verrast met grote dump: "Wees moedig!"

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

4
4
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

24
24
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

59
59
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

112
112
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

107
107
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

143
143
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

90
90
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

44
44
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

54
54
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

475
475
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

173
173
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

265
265
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

205
205
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

249
249
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

41
41
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

241
241
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

274
274
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

164
164
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

237
237
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

156
156
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

436
436
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

79
79
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

249
249
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

129
129

Meer sportnieuws