Grote verrijzenis Cercle: "Eén van mijn beste matchen"

door
Grote verrijzenis Cercle:

Donderdag zat de sfeer bij Cercle Brugge nog ver onder het vriespunt. Het gokte door met een B-elftal aan te treden tegen Vikingur Reykjavik en verloor met een 3-1-nederlaag pijnlijk. Trainer Miron Muslic ging nadien zwaar in de clinch met het bestuur.

Hij liet immers uitschijnen dat het niet zijn keuze was om verschillende basisspelers in België achter te laten en was ook kritisch voor die beslissing. Hij wees er ook op dat het moeilijk zou worden om zijn spelers klaar te stomen voor Union: de invallers die in IJsland verloren hadden een mentale klap gekregen en de titularissen in België waren boos omdat ze een Europese match hadden gemist.

LEES OOK: Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Muslic prijst spelers

Maar zondagavond is de Vereniging toch maar mooi herrezen in het Dudenpark. Ze zette een scheve situatie nog recht en ging uiteindelijk met 1-3 winnen. Daardoor doen ze ook een belangrijke zaak in de strijd om het behoud.

"Dit was één van de beste wedstrijden die ik op de bank bij Cercle gezien heb", jubelde Muslic achteraf bij DAZN. "We hebben als een ploeg gespeeld en gewonnen. Ik ben heel fier op mijn spelers. Ze hebben de kopjes niet laten hangen, ook niet toen Union op voorsprong kwam. Dit resultaat toont dat we niet dood zijn."

Grote opluchting bij Cercle

Cercle blijft wel nog altijd op de voorlaatste plaats hangen, maar de verschillen zijn zeer klein. Ze staan bijvoorbeeld ook op amper drie punten van de achtste plaats.

"Je kan je niet inbeelden hoeveel deugd deze zege doet", klonk het ook bij aanvoerder Thibo Somers. "Gezien de resultaten in de andere wedstrijden dit weekend moesten we hier winnen. Ik ben opgelucht, maar we moeten in onze volgende wedstrijd bevestigen."

Zal Cercle snel opklimmen in het klassement?

Meest recent

Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

0
0
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

63
63
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

187
187
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

52
52
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

84
84
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

70
70
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

77
77
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

256
256
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

114
114
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

99
99
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

68
68
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

454
454
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

226
226
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

26
26
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

583
583
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

367
367
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

391
391
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

88
88
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

334
334
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

438
438
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

108
108
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

266
266
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

103
103
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

480
480
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

74
74

Meer sportnieuws