Grote verrijzenis Cercle: "Eén van mijn beste matchen"

door
Grote verrijzenis Cercle:

Donderdag zat de sfeer bij Cercle Brugge nog ver onder het vriespunt. Het gokte door met een B-elftal aan te treden tegen Vikingur Reykjavik en verloor met een 3-1-nederlaag pijnlijk. Trainer Miron Muslic ging nadien zwaar in de clinch met het bestuur.

Hij liet immers uitschijnen dat het niet zijn keuze was om verschillende basisspelers in België achter te laten en was ook kritisch voor die beslissing. Hij wees er ook op dat het moeilijk zou worden om zijn spelers klaar te stomen voor Union: de invallers die in IJsland verloren hadden een mentale klap gekregen en de titularissen in België waren boos omdat ze een Europese match hadden gemist.

LEES OOK: Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Muslic prijst spelers

Maar zondagavond is de Vereniging toch maar mooi herrezen in het Dudenpark. Ze zette een scheve situatie nog recht en ging uiteindelijk met 1-3 winnen. Daardoor doen ze ook een belangrijke zaak in de strijd om het behoud.

"Dit was één van de beste wedstrijden die ik op de bank bij Cercle gezien heb", jubelde Muslic achteraf bij DAZN. "We hebben als een ploeg gespeeld en gewonnen. Ik ben heel fier op mijn spelers. Ze hebben de kopjes niet laten hangen, ook niet toen Union op voorsprong kwam. Dit resultaat toont dat we niet dood zijn."

Grote opluchting bij Cercle

Cercle blijft wel nog altijd op de voorlaatste plaats hangen, maar de verschillen zijn zeer klein. Ze staan bijvoorbeeld ook op amper drie punten van de achtste plaats.

"Je kan je niet inbeelden hoeveel deugd deze zege doet", klonk het ook bij aanvoerder Thibo Somers. "Gezien de resultaten in de andere wedstrijden dit weekend moesten we hier winnen. Ik ben opgelucht, maar we moeten in onze volgende wedstrijd bevestigen."

Zal Cercle snel opklimmen in het klassement?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

81
81
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

0
0
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

4
4
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

13
13
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

40
40
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

90
90
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

69
69
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

45
45
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

121
121
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

302
302
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

54
54
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

270
270
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

70
70
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

64
64
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

422
422
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

98
98
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

188
188
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

147
147
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

735
735
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

453
453
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

542
542
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

263
263
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

231
231
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

252
252
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

243
243
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

68
68

Meer sportnieuws