Cercle veert recht en bezorgt Union nieuwe kater

door
Cercle veert recht en bezorgt Union nieuwe kater

Union blijft maar op de sukkel. Het moest zondagavond een nieuwe mokerslag incasseren, want het ging nu pijnlijk in eigen huis onderuit tegen Cercle Brugge. De Vereniging veert dan weer recht na een moeilijke periode en pakt broodnodige punten in de strijd om het behoud.

Beide teams zaten met een Europese kater opgezadeld. Cercle was donderdag met de billen bloot gegaan in IJsland, wat voor grote spanningen zorgde tussen Miron Muslic en het bestuur. Union verloor dan weer met 1-0 van FC Midtjylland, wat het scoringsprobleem van de Brusselaars nogmaals in de verf zette.

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Vroege goal voor Union

Het was dan ook een verrassing toen er al na acht minuten een doelpunt viel voor Union. Fuseini knalde zijn ploeg hard naar een vroege voorsprong. Cercle herstelde daarna wel het evenwicht, zonder grote kansen te creëren. Kort voor rust had Fuseini de 2-0 aan de voet, maar hij trapte ver naast.

Na rust kantelde de wedstrijd snel helemaal. Bij de eerste kans van Cercle kon Felipe Augusto meteen op aangeven van invaller Nazinho gelijkmaken en amper twee minuten later kon Kakou in een scrimmage de ommekeer volledig maken. Na amper tien minuten in de tweede helft stond het plots 1-2.

Cercle keert situatie helemaal om

Union moest vol aan de bak en deed dat ook, maar kende pech in de afwerking. Delanghe redde nog knap op een afgeweken bal van Ivanovic, terwijl de ingevallen David op de lat kopte. Cercle moest achteruit, maar kon wel ook nog dreigen op de counter. Ouattara liet de derde treffer nog liggen, maar in de slotseconden maakte Denkey er wel nog 1-3 van.

Daardoor pakt Cercle drie belangrijke punten. Het blijft wel op de voorlaatste plaats hangen, maar behoudt wel de aansluiting met de rest van het klassement waar alles dicht op elkaar staat. Union blijft dan weer in de buik van de klassering hangen op een schamele tiende plaats.

Zal Union dit seizoen nog uit deze crisis raken?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

185
185
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

47
47
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

28
28
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

101
101
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

302
302
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

170
170
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

365
365
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

162
162
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

208
208
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

49
49
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

636
636
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

760
760
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

129
129
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

382
382
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

406
406
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

394
394
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

609
609
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

410
410
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

465
465
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

239
239
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws