Alderweireld lyrisch: "Daarom is dit een fantastische zege"

door
Alderweireld lyrisch:

Royal Antwerp FC won met 3-0 van Standard, dat zo weer een toch wel stevige nederlaag moest incasseren in een topper. Bij de Great Old waren ze uiteraard bijzonder tevreden. Ervaren rot Toby Alderweireld was bijzonder opgetogen.

"Het was zeker niet gemakkelijk. We zitten in een situatie waarin we veel basisspelers missen door blessures en heel veel jonge gasten moeten inkomen. Dan is dit eigenlijk een fantastische overwinning. Als je de mentaliteit ziet, hoe we de veldbezetting omkeren en dat die jonge gasten opstaan...", vertelde de ex-Rode Duivel bij Sporza.

LEES OOK: Antwerp haalt uit bij Standard, vertrek bij Lommel

Trotse Alderweireld

Antwerp boekte zo weer een overwinning nadat het vorige week nog punten had verloren op het veld van OH Leuven. Een goede reactie van de ploeg, die zo verrassend goed blijft presteren. Weinigen hadden verwacht dat Antwerp na de uittocht van heel wat spelers zo vlot zou meedraaien aan de top van het klassement.

Antwerp heeft na elf speeldagen toch een knappe 23 op 36 bij elkaar weten te sprokkelen. Ze tellen zo nog twee punten meer dan Club Brugge en ondertussen heeft RSC Anderlecht al een achterstand van zes punten op hen. 

Jonkies van Antwerp

De Great Old is voorlopig nog geen titelkandidaat. Waarom dat zo is? De kern lijkt voorlopig wat aan de kleine kant te zijn als er een paar sterkhouders zouden gaan uitvallen. Zo mag er absoluut niks gebeuren met Vincent Janssen, want er is niet echt een andere spits -met iets of wat ervaring- die klaarstaat om in te vallen.

Het is wel knap dat heel wat jonge jongens daardoor hun kans krijgen en dat zeker niet onaardig doen.

Gaat Antwerp meespelen voor de titel?

Meest recent

'Club en Gent akkoord: transferprijs Skoras bekend'

Terwijl het transfergeweld in de grote Europese voetballanden inmiddels is gaan liggen, kunnen de ...

113
113
Onbegrip voor keuze Garcia: "Wat moet hij nog meer doen?!"

Donderdagavond nemen de Rode Duivels het op tegen Liechtenstein in de kwalificatiecampagne voor het ...

204
204
'Lammens krijgt meteen groot transfernieuws bij United'

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

221
221
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

204
204
Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

402
402
Vandenhaute stevig afgerekend: "Het was een ramp"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

857
857
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

212
212
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

437
437
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

330
330
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

380
380
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

129
129
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1466
1466
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

523
523
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

192
192
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

348
348
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

153
153
Alarm bij Bayern: Kompany groot slachtoffer

In de Premier League gaven ploegen als Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea en Manchester ...

328
328
Anderlecht in de penarie: probleem voor Renard en Borguet

Olivier Renard en Tim Borguet kennen een moeilijke mercato. Ze investeerden héél veel ...

686
686
‘Vandenhaute stuurt zijn kat bij Anderlecht’

De toekomst van Wouter Vandenhaute is hoogst onzeker bij RSC Anderlecht. De voorzitter legde zijn ...

838
838
'Leya Iseka grijpt naast terugkeer naar België'

Michy Batshuayi maakt tijdens deze interlandperiode zijn rentree in de selectie van de Rode Duivels. ...

170
170
'Trossard slachtoffer van transferbom bij Arsenal'

Vorig seizoen speelde Leandro Trossard vrijwel alles bij Arsenal, maar deze zomer lijkt de Rode ...

215
215
'Nog een vertrekker bij Charleroi, opluchting voor Cercle'

Nog tot en met 8 september hebben Belgische clubs om hun laatste transfers te regelen. In de laatste ...

136
136
'Genk wil nog verbazen met aanwinst uit Serie A'

Genk beleefde nog enkele woelige dagen op de transfermarkt. Het zag Tolu Arokodare voor een ...

645
645
'Dender heeft opvolger Euvrard bijna beet'

Voor Dender is het seizoen rampzalig begonnen. De Kadavers pakten amper twee op achttien en zijn ...

140
140
'Cercle wil stunten met komst WK-uitblinker'

Cercle Brugge kende dit seizoen een zeer lastige start, maar heeft zich sindsdien knap herpakt met ...

270
270

Meer sportnieuws