Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

295 stemmen
Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

Royal Antwerp FC en Standard Luik stonden tegenover elkaar in de tweede topper op Super Sunday. Eerder op de dag won Club Brugge al van Anderlecht met 2-1. Op de Bosuil werd het 3-0 voor Antwerp. 

Antwerp is onder Jonas De Roeck sterk aan het seizoen begonnen en The Great Old trok die lijn ook door tegen Standard. Ivan Leko en consorten blijven goede prestaties afwisselen met minder goede.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Afwachtend begin

In de beginfase wachtten beide clubs nog af. Enkele afstandsschoten van Antwerp zorgden voor gevaar terwijl Standard vooral op de counter loerde. Na een hoekschop was Standard het dichtste bij een doelpunt. Senne Lammens greep naast de bal en de Rouches konden bijna profiteren.

Antwerp probeerde het vooral van afstand, maar vlak voor rust kon het ook de weg naar doel vinden. Vincent Janssen tikte een knappe voorzet van Chery voorbij Matthieu Epolo. De ruststand bleef ook bij 1-0 voor de thuisploeg. Standard moest vol aan de bak.

VAR weer aanwezig

In de tweede helft leek Standard meteen langs zij te komen, maar het doelpunt van Zeqiri werd afgekeurd voor buitenspel door de VAR. In de tweede helft werd de match een pak opener met kansen langs beide kanten met twee ploegen die er beiden vol voor gingen.

Na een uur spelen speelde Antwerp een vlijmscherpe counter uit met Chery als eindstation. De 34-jarige uitblinker van The Great Old scoorde zijn zevende van het seizoen en zette Antwerp op rozen na een knappe actie. Vervolgens kwam ex-Gouden Schoen Dennis Praet het veld in.

In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een strafschop en Ondrejka legde de 3-0 eindstand vast in de rebound. Antwerp springt zo weer naar de tweede plek over Club Brugge met 23 punten uit twaalf matchen. Standard staat op de negende plek met vijftien punten uit twaalf wedstrijden.

Een terechte uitslag?

Meest recent

‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

319
319
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

10
10
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

119
119
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

104
104
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

283
283
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

307
307
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

259
259
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

65
65
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

89
89
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

150
150
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

79
79
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

80
80
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

179
179
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

153
153
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

124
124
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

240
240
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

483
483
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

301
301
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

144
144
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

172
172
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

171
171

Meer sportnieuws