Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

295
Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

Royal Antwerp FC en Standard Luik stonden tegenover elkaar in de tweede topper op Super Sunday. Eerder op de dag won Club Brugge al van Anderlecht met 2-1. Op de Bosuil werd het 3-0 voor Antwerp. 

Antwerp is onder Jonas De Roeck sterk aan het seizoen begonnen en The Great Old trok die lijn ook door tegen Standard. Ivan Leko en consorten blijven goede prestaties afwisselen met minder goede.

LEES OOK: Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Afwachtend begin

In de beginfase wachtten beide clubs nog af. Enkele afstandsschoten van Antwerp zorgden voor gevaar terwijl Standard vooral op de counter loerde. Na een hoekschop was Standard het dichtste bij een doelpunt. Senne Lammens greep naast de bal en de Rouches konden bijna profiteren.

Antwerp probeerde het vooral van afstand, maar vlak voor rust kon het ook de weg naar doel vinden. Vincent Janssen tikte een knappe voorzet van Chery voorbij Matthieu Epolo. De ruststand bleef ook bij 1-0 voor de thuisploeg. Standard moest vol aan de bak.

VAR weer aanwezig

In de tweede helft leek Standard meteen langs zij te komen, maar het doelpunt van Zeqiri werd afgekeurd voor buitenspel door de VAR. In de tweede helft werd de match een pak opener met kansen langs beide kanten met twee ploegen die er beiden vol voor gingen.

Na een uur spelen speelde Antwerp een vlijmscherpe counter uit met Chery als eindstation. De 34-jarige uitblinker van The Great Old scoorde zijn zevende van het seizoen en zette Antwerp op rozen na een knappe actie. Vervolgens kwam ex-Gouden Schoen Dennis Praet het veld in.

In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een strafschop en Ondrejka legde de 3-0 eindstand vast in de rebound. Antwerp springt zo weer naar de tweede plek over Club Brugge met 23 punten uit twaalf matchen. Standard staat op de negende plek met vijftien punten uit twaalf wedstrijden.

Een terechte uitslag?

Meest recent

Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

0
0
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

26
26
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

28
28
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

106
106
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

179
179
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

186
186
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

70
70
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

57
57
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

183
183
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

37
37
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

100
100
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

185
185
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

708
708
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

92
92
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

141
141
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

190
190
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

192
192
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

70
70
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

121
121
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

229
229
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

449
449
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

42
42

Meer sportnieuws