Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

door
Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

Royal Antwerp FC en Standard Luik stonden tegenover elkaar in de tweede topper op Super Sunday. Eerder op de dag won Club Brugge al van Anderlecht met 2-1. Op de Bosuil werd het 3-0 voor Antwerp. 

Antwerp is onder Jonas De Roeck sterk aan het seizoen begonnen en The Great Old trok die lijn ook door tegen Standard. Ivan Leko en consorten blijven goede prestaties afwisselen met minder goede.

LEES OOK: Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Afwachtend begin

In de beginfase wachtten beide clubs nog af. Enkele afstandsschoten van Antwerp zorgden voor gevaar terwijl Standard vooral op de counter loerde. Na een hoekschop was Standard het dichtste bij een doelpunt. Senne Lammens greep naast de bal en de Rouches konden bijna profiteren.

Antwerp probeerde het vooral van afstand, maar vlak voor rust kon het ook de weg naar doel vinden. Vincent Janssen tikte een knappe voorzet van Chery voorbij Matthieu Epolo. De ruststand bleef ook bij 1-0 voor de thuisploeg. Standard moest vol aan de bak.

VAR weer aanwezig

In de tweede helft leek Standard meteen langs zij te komen, maar het doelpunt van Zeqiri werd afgekeurd voor buitenspel door de VAR. In de tweede helft werd de match een pak opener met kansen langs beide kanten met twee ploegen die er beiden vol voor gingen.

Na een uur spelen speelde Antwerp een vlijmscherpe counter uit met Chery als eindstation. De 34-jarige uitblinker van The Great Old scoorde zijn zevende van het seizoen en zette Antwerp op rozen na een knappe actie. Vervolgens kwam ex-Gouden Schoen Dennis Praet het veld in.

In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een strafschop en Ondrejka legde de 3-0 eindstand vast in de rebound. Antwerp springt zo weer naar de tweede plek over Club Brugge met 23 punten uit twaalf matchen. Standard staat op de negende plek met vijftien punten uit twaalf wedstrijden.

Een terechte uitslag?

Meest recent

Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

18
18
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

43
43
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

86
86
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

193
193
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

840
840
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

47
47
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

116
116
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

116
116
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

224
224
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

71
71
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

51
51
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

497
497
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

107
107
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

355
355
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

566
566
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

307
307
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

361
361
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

369
369
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

77
77
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

448
448
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

79
79
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

77
77
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

95
95
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

266
266
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

260
260

Meer sportnieuws