Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

door
Antwerp zet Standard opzij en blijft in top meedraaien

Royal Antwerp FC en Standard Luik stonden tegenover elkaar in de tweede topper op Super Sunday. Eerder op de dag won Club Brugge al van Anderlecht met 2-1. Op de Bosuil werd het 3-0 voor Antwerp. 

Antwerp is onder Jonas De Roeck sterk aan het seizoen begonnen en The Great Old trok die lijn ook door tegen Standard. Ivan Leko en consorten blijven goede prestaties afwisselen met minder goede.

LEES OOK: Leko voorspelt toptransfer voor twee spelers bij Club

Afwachtend begin

In de beginfase wachtten beide clubs nog af. Enkele afstandsschoten van Antwerp zorgden voor gevaar terwijl Standard vooral op de counter loerde. Na een hoekschop was Standard het dichtste bij een doelpunt. Senne Lammens greep naast de bal en de Rouches konden bijna profiteren.

Antwerp probeerde het vooral van afstand, maar vlak voor rust kon het ook de weg naar doel vinden. Vincent Janssen tikte een knappe voorzet van Chery voorbij Matthieu Epolo. De ruststand bleef ook bij 1-0 voor de thuisploeg. Standard moest vol aan de bak.

VAR weer aanwezig

In de tweede helft leek Standard meteen langs zij te komen, maar het doelpunt van Zeqiri werd afgekeurd voor buitenspel door de VAR. In de tweede helft werd de match een pak opener met kansen langs beide kanten met twee ploegen die er beiden vol voor gingen.

Na een uur spelen speelde Antwerp een vlijmscherpe counter uit met Chery als eindstation. De 34-jarige uitblinker van The Great Old scoorde zijn zevende van het seizoen en zette Antwerp op rozen na een knappe actie. Vervolgens kwam ex-Gouden Schoen Dennis Praet het veld in.

In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een strafschop en Ondrejka legde de 3-0 eindstand vast in de rebound. Antwerp springt zo weer naar de tweede plek over Club Brugge met 23 punten uit twaalf matchen. Standard staat op de negende plek met vijftien punten uit twaalf wedstrijden.

Een terechte uitslag?

Meest recent

KRC Genk met gigantisch plan: “50-60 miljoen euro”

Bij KRC Genk is 2026 een belangrijk jaar. De Limburgers willen niet weer een seizoen kennen dat op ...

31
31
Fans Anderlecht viseren Renard en Hasi: "Topbeleid…"

Bij RSC Anderlecht hebben ze Cedric Hatenboer uitgeleend aan Telstar. Het is heel opvallend dat er ...

55
55
'Transferbom in de maak: Messi terug naar Europa'

De wintermercato is net van start gegaan en dus kan er in de komende maanden nog heel veel gaan ...

57
57
Smaakmaker Club speelt zich in de kijker: "Hij verdient lof"

Club Brugge reisde vorig weekend af naar Marbella om zich daar voor te bereiden op de tweede helft ...

74
74
Brys verrast met uitspraak over toekomst bij Kameroen

Kameroen plaatste zich zondagavond voor de kwartfinale van de Africa Cup door het Zuid-Afrika van ...

52
52
Leko voorspelt toptransfer voor twee spelers bij Club

Club Brugge brengt deze week door onder de Spaanse zon, want in Marbella werken ze aan de ...

107
107
Euvrard legt transferplannen Standard op tafel

De strijd om de zesde plaats en het bijhorende laatste ticket voor de Champions' Play-Off belooft de ...

79
79
Van den Bergh beslist over verderzetten exotisch avontuur

Vorige zomer nam de carrière van Jan Van den Bergh een zeer verrassende wending. De 31-jarige ...

21
21
'Antwerp moet wintertarget van lijstje schrappen'

Het wordt uitkijken naar wat Antwerp deze winter op de mercato zal doen. De Great Old maakte in ...

158
158
'Man Utd zoekt coach: eerste 4 kandidaten bekend'

De eerste dagen van 2026 blijken niet al te prettig voor trainers in de Premier League. Op ...

251
251
'AA Gent grijpt naast eerste winteraanwinst'

AA Gent vertoeft momenteel net als vele andere eersteklassers in Spanje om zich klaar te stomen voor ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

429
429
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

98
98
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

137
137
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

232
232
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

504
504
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

919
919
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

488
488
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

244
244
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

403
403
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

349
349
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

209
209
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

267
267
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

565
565
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

112
112

Meer sportnieuws