Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

door
Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

Het werd donderdag geen geweldige avond voor de Belgische clubs in Europa met twee zeges en twee nederlagen. Vooral Cercle Brugge stelde zwaar teleur, want de Vereniging slikte in de Conference League een pijnlijke nederlaag op het veld van het IJslandse Vikingur Reykjavik.

Dat leek nochtans zeker een haalbare kaart te zijn, maar Cercle gooide zijn eigen ruiten in door met een B-elftal aan te treden. Vaste waarden als Ravych, Diakité, Van der Bruggen en Minda waren in Brugge achtergebleven en in hun plaats trokken vier beloften mee naar IJsland.

LEES OOK: Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Muslic op ramkoers met Cercle-bestuur

Miron Muslic was na het 3-1-verlies niet te spreken en liet uitschijnen dat het niet zijn keuze was om niet met zijn sterkse elftal aan te treden. "Ik neem altijd verantwoordelijkheid. Voor de dingen die ik beslis", herhaalde hij nog eens bij Het Laatste Nieuws. "We hebben twintig fitte spelers, maar toch neem je de beslissing om zeven à acht spelers thuis te laten en vier beloften mee te nemen."

Daarmee lijkt Muslic de frontale confrontatie aan te gaan met zijn bestuur. Technisch directeur Rembert Vromant had immers voor de match nog laten weten dat de trainer inspraak gehad had in de beslissing en dat hij al wekenlang wist dat het plan was om sterkhouders rust te gunnen.

Te veel druk op bankzitters

Zijn spelers wou Muslic echter niet afvallen. "Jongens die zondag nog voor Jong Cercle speelden, moesten nu starten in de Conference League. Sommigen stonden op posities die ze niet gewoon zijn. Dat maakte het moeilijk", zag hij. "Er lag te veel druk op hen. Na de 1-1 zag je dat dit team niet stabiel genoeg was om met die tegenslag om te gaan."

Het zal nu voor Cercle vooral hopen worden dat de beslissing om met een B-ploeg te spelen wél goed uitpakt wanneer er zondag in de competitie tegen Union gespeeld wordt. De Vereniging is immers weggezakt naar de voorlaatste plaats en heeft de punten dus broodnodig.

Denk je dat de positie van Muslic in gevaar zal komen?

Meest recent

Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

9
9
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

71
71
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

32
32
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

22
22
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

74
74
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

22
22
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

69
69
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

51
51
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

23
23
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

77
77
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

25
25
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

218
218
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

117
117
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

122
122
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

193
193
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

278
278
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

379
379
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

316
316
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

370
370
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

70
70
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

282
282
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

203
203
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

286
286
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

201
201

Meer sportnieuws