Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

door
Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

Het werd donderdag geen geweldige avond voor de Belgische clubs in Europa met twee zeges en twee nederlagen. Vooral Cercle Brugge stelde zwaar teleur, want de Vereniging slikte in de Conference League een pijnlijke nederlaag op het veld van het IJslandse Vikingur Reykjavik.

Dat leek nochtans zeker een haalbare kaart te zijn, maar Cercle gooide zijn eigen ruiten in door met een B-elftal aan te treden. Vaste waarden als Ravych, Diakité, Van der Bruggen en Minda waren in Brugge achtergebleven en in hun plaats trokken vier beloften mee naar IJsland.

LEES OOK: Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

Muslic op ramkoers met Cercle-bestuur

Miron Muslic was na het 3-1-verlies niet te spreken en liet uitschijnen dat het niet zijn keuze was om niet met zijn sterkse elftal aan te treden. "Ik neem altijd verantwoordelijkheid. Voor de dingen die ik beslis", herhaalde hij nog eens bij Het Laatste Nieuws. "We hebben twintig fitte spelers, maar toch neem je de beslissing om zeven à acht spelers thuis te laten en vier beloften mee te nemen."

Daarmee lijkt Muslic de frontale confrontatie aan te gaan met zijn bestuur. Technisch directeur Rembert Vromant had immers voor de match nog laten weten dat de trainer inspraak gehad had in de beslissing en dat hij al wekenlang wist dat het plan was om sterkhouders rust te gunnen.

Te veel druk op bankzitters

Zijn spelers wou Muslic echter niet afvallen. "Jongens die zondag nog voor Jong Cercle speelden, moesten nu starten in de Conference League. Sommigen stonden op posities die ze niet gewoon zijn. Dat maakte het moeilijk", zag hij. "Er lag te veel druk op hen. Na de 1-1 zag je dat dit team niet stabiel genoeg was om met die tegenslag om te gaan."

Het zal nu voor Cercle vooral hopen worden dat de beslissing om met een B-ploeg te spelen wél goed uitpakt wanneer er zondag in de competitie tegen Union gespeeld wordt. De Vereniging is immers weggezakt naar de voorlaatste plaats en heeft de punten dus broodnodig.

Denk je dat de positie van Muslic in gevaar zal komen?

Meest recent

Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

48
48
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

27
27
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

59
59
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

30
30
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

123
123
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

133
133
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

76
76
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

505
505
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

215
215
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

242
242
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

776
776
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

485
485
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

354
354
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

280
280
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

688
688
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

187
187
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

59
59
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

91
91
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

399
399
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

60
60
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

542
542
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

434
434
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

41
41
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

90
90

Meer sportnieuws