Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

door
Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

Het werd donderdag geen geweldige avond voor de Belgische clubs in Europa met twee zeges en twee nederlagen. Vooral Cercle Brugge stelde zwaar teleur, want de Vereniging slikte in de Conference League een pijnlijke nederlaag op het veld van het IJslandse Vikingur Reykjavik.

Dat leek nochtans zeker een haalbare kaart te zijn, maar Cercle gooide zijn eigen ruiten in door met een B-elftal aan te treden. Vaste waarden als Ravych, Diakité, Van der Bruggen en Minda waren in Brugge achtergebleven en in hun plaats trokken vier beloften mee naar IJsland.

LEES OOK: Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Muslic op ramkoers met Cercle-bestuur

Miron Muslic was na het 3-1-verlies niet te spreken en liet uitschijnen dat het niet zijn keuze was om niet met zijn sterkse elftal aan te treden. "Ik neem altijd verantwoordelijkheid. Voor de dingen die ik beslis", herhaalde hij nog eens bij Het Laatste Nieuws. "We hebben twintig fitte spelers, maar toch neem je de beslissing om zeven à acht spelers thuis te laten en vier beloften mee te nemen."

Daarmee lijkt Muslic de frontale confrontatie aan te gaan met zijn bestuur. Technisch directeur Rembert Vromant had immers voor de match nog laten weten dat de trainer inspraak gehad had in de beslissing en dat hij al wekenlang wist dat het plan was om sterkhouders rust te gunnen.

Te veel druk op bankzitters

Zijn spelers wou Muslic echter niet afvallen. "Jongens die zondag nog voor Jong Cercle speelden, moesten nu starten in de Conference League. Sommigen stonden op posities die ze niet gewoon zijn. Dat maakte het moeilijk", zag hij. "Er lag te veel druk op hen. Na de 1-1 zag je dat dit team niet stabiel genoeg was om met die tegenslag om te gaan."

Het zal nu voor Cercle vooral hopen worden dat de beslissing om met een B-ploeg te spelen wél goed uitpakt wanneer er zondag in de competitie tegen Union gespeeld wordt. De Vereniging is immers weggezakt naar de voorlaatste plaats en heeft de punten dus broodnodig.

Denk je dat de positie van Muslic in gevaar zal komen?

Meest recent

'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

10
10
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

30
30
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

23
23
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

94
94
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

93
93
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

37
37
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

172
172
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

123
123
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

245
245
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

135
135
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

268
268
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

251
251
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

132
132
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

99
99
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

183
183
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

53
53
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

185
185
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

75
75
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

301
301
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

97
97
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

88
88
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

372
372
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

60
60

Meer sportnieuws