Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

269 stemmen
Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

Het werd donderdag geen geweldige avond voor de Belgische clubs in Europa met twee zeges en twee nederlagen. Vooral Cercle Brugge stelde zwaar teleur, want de Vereniging slikte in de Conference League een pijnlijke nederlaag op het veld van het IJslandse Vikingur Reykjavik.

Dat leek nochtans zeker een haalbare kaart te zijn, maar Cercle gooide zijn eigen ruiten in door met een B-elftal aan te treden. Vaste waarden als Ravych, Diakité, Van der Bruggen en Minda waren in Brugge achtergebleven en in hun plaats trokken vier beloften mee naar IJsland.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Muslic op ramkoers met Cercle-bestuur

Miron Muslic was na het 3-1-verlies niet te spreken en liet uitschijnen dat het niet zijn keuze was om niet met zijn sterkse elftal aan te treden. "Ik neem altijd verantwoordelijkheid. Voor de dingen die ik beslis", herhaalde hij nog eens bij Het Laatste Nieuws. "We hebben twintig fitte spelers, maar toch neem je de beslissing om zeven à acht spelers thuis te laten en vier beloften mee te nemen."

Daarmee lijkt Muslic de frontale confrontatie aan te gaan met zijn bestuur. Technisch directeur Rembert Vromant had immers voor de match nog laten weten dat de trainer inspraak gehad had in de beslissing en dat hij al wekenlang wist dat het plan was om sterkhouders rust te gunnen.

Te veel druk op bankzitters

Zijn spelers wou Muslic echter niet afvallen. "Jongens die zondag nog voor Jong Cercle speelden, moesten nu starten in de Conference League. Sommigen stonden op posities die ze niet gewoon zijn. Dat maakte het moeilijk", zag hij. "Er lag te veel druk op hen. Na de 1-1 zag je dat dit team niet stabiel genoeg was om met die tegenslag om te gaan."

Het zal nu voor Cercle vooral hopen worden dat de beslissing om met een B-ploeg te spelen wél goed uitpakt wanneer er zondag in de competitie tegen Union gespeeld wordt. De Vereniging is immers weggezakt naar de voorlaatste plaats en heeft de punten dus broodnodig.

Denk je dat de positie van Muslic in gevaar zal komen?

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

94
94
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

160
160
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

34
34
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

289
289
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

241
241
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

107
107
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

121
121
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

339
339
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

430
430
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

144
144
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

311
311
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

92
92
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

604
604
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

119
119
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

362
362
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

50
50
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

94
94
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

139
139
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

283
283
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

85
85
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

882
882
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

234
234
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

357
357
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

475
475

Meer sportnieuws