Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

door
Etterbuil barst bij Cercle: Muslic op ramkoers met bestuur

Het werd donderdag geen geweldige avond voor de Belgische clubs in Europa met twee zeges en twee nederlagen. Vooral Cercle Brugge stelde zwaar teleur, want de Vereniging slikte in de Conference League een pijnlijke nederlaag op het veld van het IJslandse Vikingur Reykjavik.

Dat leek nochtans zeker een haalbare kaart te zijn, maar Cercle gooide zijn eigen ruiten in door met een B-elftal aan te treden. Vaste waarden als Ravych, Diakité, Van der Bruggen en Minda waren in Brugge achtergebleven en in hun plaats trokken vier beloften mee naar IJsland.

LEES OOK: 'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Muslic op ramkoers met Cercle-bestuur

Miron Muslic was na het 3-1-verlies niet te spreken en liet uitschijnen dat het niet zijn keuze was om niet met zijn sterkse elftal aan te treden. "Ik neem altijd verantwoordelijkheid. Voor de dingen die ik beslis", herhaalde hij nog eens bij Het Laatste Nieuws. "We hebben twintig fitte spelers, maar toch neem je de beslissing om zeven à acht spelers thuis te laten en vier beloften mee te nemen."

Daarmee lijkt Muslic de frontale confrontatie aan te gaan met zijn bestuur. Technisch directeur Rembert Vromant had immers voor de match nog laten weten dat de trainer inspraak gehad had in de beslissing en dat hij al wekenlang wist dat het plan was om sterkhouders rust te gunnen.

Te veel druk op bankzitters

Zijn spelers wou Muslic echter niet afvallen. "Jongens die zondag nog voor Jong Cercle speelden, moesten nu starten in de Conference League. Sommigen stonden op posities die ze niet gewoon zijn. Dat maakte het moeilijk", zag hij. "Er lag te veel druk op hen. Na de 1-1 zag je dat dit team niet stabiel genoeg was om met die tegenslag om te gaan."

Het zal nu voor Cercle vooral hopen worden dat de beslissing om met een B-ploeg te spelen wél goed uitpakt wanneer er zondag in de competitie tegen Union gespeeld wordt. De Vereniging is immers weggezakt naar de voorlaatste plaats en heeft de punten dus broodnodig.

Denk je dat de positie van Muslic in gevaar zal komen?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

35
35
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

11
11
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

35
35
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

26
26
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

21
21
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

52
52
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

33
33
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

48
48
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

67
67
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

64
64
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

144
144
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

483
483
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

142
142
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

204
204
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

258
258
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

190
190
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

456
456
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

262
262
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

152
152
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

702
702
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws