Ten Hag baalt van transfer: "Ik wilde het echt niet"

86 stemmen
Ten Hag baalt van transfer:

Manchester United wist vorig weekend Brentford met 2-1 te verslaan en dat was een broodnodige zege voor Erik ten Hag. De Nederlandse trainer stond de voorbije weken immers alweer zwaar onder druk, want zijn ploeg miste haar start dit seizoen alweer volledig.

Na acht speeldagen staat Man Utd pas op de twaalfde plaats in de Premier League met een schamele 11 op 24. Ook in de Europa League kon het nog niet overtuigen. In de eerste twee matchen in de league phase tegen FC Twente en FC Porto raakte het telkens niet verder dan een gelijkspel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Ten Hag wou middenvelder absoluut niet kwijt

Nochtans was United in de zomer weer behoorlijk actief op de transfermarkt. Het gaf meer dan 200 miljoen euro uit aan de komst van Yoro, Ugarte, De Ligt, Zirkzee en Mazraoui. Die eerste kwam door een blessure echter nog niet in actie, terwijl Ugarte maar niet in de ploeg raakt.

Op het middenveld greep Ten Hag dan maar terug naar good old Christian Eriksen, die nochtans al maanden niet meer van de bank geraakt was. Dat kwam ook omdat de Nederlander op het middenveld een andere pion zeer tegen zijn zin zag vertrekken.

McTominay moest weg door Financial Fair Play

Hij gaf tegenover de Britse pers aan dat hij niet blij was dat Scott McTominay aan Napoli verkocht werd. "Ik wilde echt niet dat Scott verkocht werd en naar Napoli vertrok", vertelde hij. "Onze club moet zich echter aan de Financial Fair Play-regels houden en daarom moesten we hem verkopen."

De 27-jarige Schot was onder Ten Hag nochtans ook veelal invaller, maar was wel een nuttige en multifunctionele pion op het middenveld. Hij kon zowel op de zes als acht uit de voeten en depanneerde soms zelfs in de spits. McTominay wou echter meer spelen en Napoli legde een dikke 30 miljoen euro op tafel voor zijn komst. Met twee goals en een assist in zijn eerste zes matchen is dat alvast een goede deal gebleken.

Had Man Utd hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

58
58
Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

9
9
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

215
215
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

27
27
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

32
32
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

76
76
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

77
77
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

61
61
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

39
39
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

229
229
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

149
149
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

279
279
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

208
208
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

339
339
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

474
474
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

216
216
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

78
78
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

81
81
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

92
92
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

166
166
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

218
218
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

324
324
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

614
614
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

146
146
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1135
1135

Meer sportnieuws