STVV ruikt miljoenendeal met 'fenomeen' van KRC Genk

door
STVV ruikt miljoenendeal met 'fenomeen' van KRC Genk

Bij KRC Genk spelen met Matte Smets en Jarne Steuckers twee jonge Belgische spelers die er furore maken. Zij speelden bij de jeugd van KRC Genk, werden doorgestuurd en bloeiden open bij STVV. Nadien keerden ze terug naar Genk. Misschien komt er op termijn zo wel een derde speler terug naar de Cegeka Arena.

Bij STVV doet Adriano Bertaccini het zeer goed. De Kanaries betaalden in januari 800.000 euro aan RFC Luik, waar hij schitterde met 11 goals in 18 duels. Bertaccini werd de 12de duurste transfer uit de clubgeschiedenis.

LEES OOK: STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

Bertaccini maakt naam in de Jupiler Pro League

Onder Thorsten Fink was hij vooral invaller, maar Bertaccini werd al gauw een publiekslieveling. Hij legt veel emotie en passie in zijn spel, en de spits is een speler die héél doelgericht is. Dit jaar scoorde hij al 4 keer in 8 duels. Hij is daarmee de nummer zes op de topschutterslijst in de Jupiler Pro League. Zijn marktwaarde steeg al naar 1,2 miljoen euro en Bertaccini wist bij STVV in 21 duels 8 keer te scoren en 1 assist uit te delen in 1.108 minuten. Dat is een goal of assist om de 123 minuten.

De 24-jarige aanvaller lijkt zo de naam en faam die hij had bij de jeugd van… KRC Genk waar te maken. De aanvaller, die over een goede basistechniek beschikt, maakt de laatste twee jaar héél veel progressie. Hij benut zo het potentieel wat iedereen al lang in hem zag. Bertaccini speelde voor Charleroi, Standard en Club Brugge in de jeugd, maar Racing Genk haalde hem op zijn 13de naar Limburg.

Hij groeide er al snel uit tot een zeer opvallende speler met zijn verbetenheid en neus voor goals. Hij werd in die periode genoemd bij topclubs als Chelsea, Manchester City en tal van anderen. ‘Adriano’ was het fenomeen van de Genkse jeugdopleiding. Deze zomer verklaarde hij aan VoetbalNieuws het volgende over die geruchten die toen de ronde deden over City & co.

Interesse van Europese topclubs

"Er zijn nooit echt concrete gesprekken geweest. Ik heb die beslissingen toen niet genomen, maar mijn makelaar. Het was belangrijk dat ik in België zou blijven voor school en dergelijke. Ik ga niet zeggen dat het een slechte beslissing was, maar op een dag kon ik bijvoorbeeld naar Bologna. Ik had die stap heel graag gezet, maar men liet mij niet gaan. Dat is misschien een foutje in mijn carrière. Oké, ik was jong maar je weet nooit hoe het dan was gegaan in de toekomst. Ik kon mijn carrière herlanceren bij Thes Sport en vandaag zit ik toch goed bij STVV."

De grote doorbraak kwam er niet bij Genk, waar hij een keer werd uitgeleend aan Deinze. Daar speelde hij een jaar in de Eerste Amateurklasse en was hij goed voor 3 goals in 17 duels. Na dat seizoen was het voorbij in Genk. Zes jaar na zijn komst verliet hij de club voor het buitenland. Geen Europese topclub… maar de Oostenrijkse tweedeklasser Austria Lustenau, waar hij toen samenspeelde met zijn broer Paolo. In 21 duels kwam hij aan 3 goals. De carrière leek even de verkeerde weg op te gaan, maar in 2021 nam hij de beste en slimste keuze die hij kon maken.

Hij zette een stap terug naar de zeer ambitieuze Limburgse amateurclub Thes Sport en daar wist hij in Eerste Nationale 11 keer te scoren in 26 matchen en het seizoen nadien 27 keer in 36 matchen. De trein was helemaal vertrokken en niemand weet waar hij gaat eindigen. Bertaccini ging naar RFC Luik in de Challenger Pro League en na 11 goals in 18 duels, werd hij al een half seizoen later opgepikt door STVV.

De aanvaller toont zich nu ook in de Jupiler Pro League en hij mag eindelijk opdraven in de Cegeka Arena. Hij zal zéér gemotiveerd zijn. Dé kans om zich te tonen aan het Genkse publiek. En wie weet kan hij ooit in de voetsporen treden van Smets en Steuckers, al droomt hij toch vooral van de Serie A. Zijn droomcompetitie. “Ach, in het voetbal kan alles. Je weet nooit wat er kan gebeuren. Destijds was ik niet klaar om ginder de stap te maken naar het eerste elftal. Dat was een te grote sprong. Maar bon, ik heb er veel geleerd”, besloot Bertaccini vrijdag op zijn persbabbel.

Lees ook: 

CR

Gaat Bertaccini ooit terugkeren naar Genk?

Meest recent

Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

12
12
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

35
35
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

25
25
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

81
81
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

136
136
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

16
16
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

95
95
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

123
123
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

126
126
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

116
116
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

62
62
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

633
633
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

99
99
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

70
70
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

84
84
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

282
282
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

173
173
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

182
182
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

58
58
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

250
250
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

65
65
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

120
120
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

606
606

Meer sportnieuws