Nieuwe publiekslieveling STVV: "Bologna wilde mij toen graag"

135
Nieuwe publiekslieveling STVV:

STVV deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers. Veel van die jongens hebben nadien een stap hogerop gezet. Adriano Bertaccini hoopt die weg ook te volgen. Hij kwam in januari naar Stayen en de aanvaller groeide meteen uit tot een publiekslieveling. VoetbalNieuws sprak met de nieuwe chouchou van het Truiense publiek.

Adriano, met Lattanzio is er een nieuwe coach. Spreek je Italiaans met hem?

"Neen, jammer genoeg spreek ik geen Italiaans (lacht). Maar alles gaat goed met de nieuwe coach. Het is toch anders dan onder Fink. Het is een andere manier van spelen. We werken hard op training om de defensieve en offensieve tactische vereisten onder de knie te krijgen. Dat verloopt steeds beter."

"Tegen Ajax zag je onlangs onze sterkste, maar ook nog de werkpunten. Maar dergelijke matchen zijn heel leerrijk om klaar te geraken voor de eerste match van het seizoen tegen Anderlecht. In het begin was het wel wat wennen en was het zwaar, maar we begrijpen alles al een stuk beter. We zijn nog niet helemaal klaar, maar de progressie is duidelijk zichtbaar."

Wat is het grootste verschil met Fink?

"Het andere systeem. We spelen nu een 3-5-2, terwijl dat onder Fink 3-4-3 was. We spelen nu met twee aanvallers en niet echt met pure flankaanvallers zoals vorig seizoen met Steuckers en Koita. Dat is anders spelen voor mezelf, Kaveh (Zahiroleslamn, nvdr.) en Joselpho (Barnes, nvdr.). We spelen nu ook met drie centrale middenvelders, wat het allemaal toch iets anders maakt."


Bertaccini liet sinds januari al een goede indruk achter bij STVV.

Ligt dit systeem jou persoonlijk beter?

"Voor mij persoonlijk is dit een beter systeem. Of dat ook zo is voor de ploeg, dat moeten we afwachten. Onder Fink was het plan om meer controle te hebben en de bal ging goed van voet tot voet. Dat was toch anders, want onder Lattanzio kiezen we sneller voor de diepte. Je zag in de voorbereiding dat we op die manier al voor veel gevaar konden zorgen. Mijn afgekeurd doelpunt tegen Ajax was daar inderdaad een goed voorbeeld van. Ik denk dat we op die manier al een tiental goals scoorden in de voorbereiding. Maar we werken aan verschillende varianten."

"Voorlopig is het wel leuk voetballen. We moeten uiteraard nog afwachten en na tien matchen in de Jupiler Pro League zullen we zien of het goed werkt (lacht). Maar ik heb er voorlopig wel een goed oog in."

De laatste jaren ging het snel. Van Thes Sport naar Luik en zo naar STVV. Hoe heb je die overstap naar de Jupiler Pro League ervaren?

"De eerste maanden waren zeker niet makkelijk, want aanvankelijk speelde ik niet veel bij STVV. Ik heb mij echter goed weten aan te passen en ik wachtte geduldig op mijn kans. Fink gaf mij die uiteindelijk en nadien ging het goed. Aan het begin van het seizoen bij Luik had ik nooit verwacht dat ik het seizoen zou afsluiten met vier goals in de Jupiler Pro League. Zo zie je maar dat niets onmogelijk is in het voetbal."

En je bent al meteen een lieveling van het publiek. Straf!

"Dat verraste mij wel heel erg. In positieve zin, uiteraard. Ze zongen zelfs een liedje voor mij nadat ik amper 30 minuten voor STVV had gespeeld. Dat gaf mij echt een boost en het nodige vertrouwen. Waarom ze mij meteen in de armen sloten? Ik denk dat ze van mijn energieke manier van voetballen houden."

Hoe kijk je zelf naar het komende seizoen voor jezelf en STVV?

"De ambitie van de ploeg moeten we nog afwachten. Er is de mercato en nadien zullen we wel zien waar het schip kan stranden. Voor mezelf heb ik niet echt een doelstelling, maar als ik er toch een zou moeten noemen… Dan zou ik zeggen dat ik de kaap van 10 goals zou willen halen."


STVV start een nieuw tijdperk met Lattanzio.

Met Anderlecht volgt meteen een pittige opener. Weliswaar zonder fans.

"Het is vooral jammer dat onze supporters ook niet van de partij mogen zijn, want zij hebben daar eigenlijk niets mee te maken. Ze verdienen niet om ook gestraft te worden… Maar voor ons als ploeg kan het misschien wel een voordeel zijn dat Anderlecht niet op de steun van zijn thuisaanhang kan rekenen. Het is zeker geen nadeel."

Als we even in de toekomst zouden kunnen kijken. Zou de Serie A een competitie zijn die je ambieert?

"Zeer zeker. Ik ben een supporter van AC Milan sinds ik klein was. Als ik op een dag in de Serie A zou kunnen spelen, dan is dat een droom die uitkomt. Misschien de Italiaanse nationale ploeg? Dat is nog een niveau hoger. Dat ze al een tijdje op zoek zijn naar een goede spits? Ja, maar dat is nog heel ver weg (lacht luidop). Maar kom, dromen mag altijd. Dus, waarom niet?", lacht hij zijn tanden bloot. 

Toen je bij KRC Genk speelde, herinner ik mij nog dat je werd gelinkt aan ploegen als Chelsea, Manchester City en dergelijke. Wat klopte daar nu echt van? 

"Er zijn nooit echt concrete gesprekken geweest. Ik heb die beslissingen toen niet genomen, maar mijn makelaar. Het was belangrijk dat ik in België zou blijven voor school en dergelijke. Ik ga niet zeggen dat het een slechte beslissing was, maar op een dag kon ik bijvoorbeeld naar Bologna. Ik had die stap heel graag gezet, maar men liet mij niet gaan. Dat is misschien een foutje in mijn carrière. Oké, ik was jong maar je weet nooit hoe het dan was gegaan in de toekomst. Ik kon mijn carrière herlanceren bij Thes Sport en vandaag zit ik toch goed bij STVV."

Leeft de mercato bij jullie als spelersgroep?

"Neen, daar zijn we eigenlijk niet mee bezig. Ik kijk daar in ieder geval niet naar. Het is normaal in het voetbal. Spelers komen en gaan. Het is leuk als er een nieuwe jongen komt en ik ga dan snel het gesprek aan met hem om zich op zijn gemak te laten voelen."

Tot slot. Naar wie kijk jij op als speler?

"Ik heb altijd gezegd dat ik Lewandowski bewonder. Hij speelt op dezelfde positie als mij, maar het is wel een ander type aanvaller dan ikzelf. Een grote afwerker."

Lees ook:

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

LEES OOK: Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

🚀

Gaat Bertaccini de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

0
0
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

21
21
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

103
103
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

142
142
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

108
108
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

21
21
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

308
308
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

203
203
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

195
195
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

223
223
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

178
178
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

792
792
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

923
923
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

406
406
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

175
175
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

827
827
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

68
68
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

310
310
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

235
235
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

110
110
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

193
193
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

122
122
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

67
67
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

203
203
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

191
191

Meer sportnieuws