Nieuwe publiekslieveling STVV: "Bologna wilde mij toen graag"

135
Nieuwe publiekslieveling STVV:

STVV deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers. Veel van die jongens hebben nadien een stap hogerop gezet. Adriano Bertaccini hoopt die weg ook te volgen. Hij kwam in januari naar Stayen en de aanvaller groeide meteen uit tot een publiekslieveling. VoetbalNieuws sprak met de nieuwe chouchou van het Truiense publiek.

Adriano, met Lattanzio is er een nieuwe coach. Spreek je Italiaans met hem?

"Neen, jammer genoeg spreek ik geen Italiaans (lacht). Maar alles gaat goed met de nieuwe coach. Het is toch anders dan onder Fink. Het is een andere manier van spelen. We werken hard op training om de defensieve en offensieve tactische vereisten onder de knie te krijgen. Dat verloopt steeds beter."

"Tegen Ajax zag je onlangs onze sterkste, maar ook nog de werkpunten. Maar dergelijke matchen zijn heel leerrijk om klaar te geraken voor de eerste match van het seizoen tegen Anderlecht. In het begin was het wel wat wennen en was het zwaar, maar we begrijpen alles al een stuk beter. We zijn nog niet helemaal klaar, maar de progressie is duidelijk zichtbaar."

Wat is het grootste verschil met Fink?

"Het andere systeem. We spelen nu een 3-5-2, terwijl dat onder Fink 3-4-3 was. We spelen nu met twee aanvallers en niet echt met pure flankaanvallers zoals vorig seizoen met Steuckers en Koita. Dat is anders spelen voor mezelf, Kaveh (Zahiroleslamn, nvdr.) en Joselpho (Barnes, nvdr.). We spelen nu ook met drie centrale middenvelders, wat het allemaal toch iets anders maakt."


Bertaccini liet sinds januari al een goede indruk achter bij STVV.

Ligt dit systeem jou persoonlijk beter?

"Voor mij persoonlijk is dit een beter systeem. Of dat ook zo is voor de ploeg, dat moeten we afwachten. Onder Fink was het plan om meer controle te hebben en de bal ging goed van voet tot voet. Dat was toch anders, want onder Lattanzio kiezen we sneller voor de diepte. Je zag in de voorbereiding dat we op die manier al voor veel gevaar konden zorgen. Mijn afgekeurd doelpunt tegen Ajax was daar inderdaad een goed voorbeeld van. Ik denk dat we op die manier al een tiental goals scoorden in de voorbereiding. Maar we werken aan verschillende varianten."

"Voorlopig is het wel leuk voetballen. We moeten uiteraard nog afwachten en na tien matchen in de Jupiler Pro League zullen we zien of het goed werkt (lacht). Maar ik heb er voorlopig wel een goed oog in."

De laatste jaren ging het snel. Van Thes Sport naar Luik en zo naar STVV. Hoe heb je die overstap naar de Jupiler Pro League ervaren?

"De eerste maanden waren zeker niet makkelijk, want aanvankelijk speelde ik niet veel bij STVV. Ik heb mij echter goed weten aan te passen en ik wachtte geduldig op mijn kans. Fink gaf mij die uiteindelijk en nadien ging het goed. Aan het begin van het seizoen bij Luik had ik nooit verwacht dat ik het seizoen zou afsluiten met vier goals in de Jupiler Pro League. Zo zie je maar dat niets onmogelijk is in het voetbal."

En je bent al meteen een lieveling van het publiek. Straf!

"Dat verraste mij wel heel erg. In positieve zin, uiteraard. Ze zongen zelfs een liedje voor mij nadat ik amper 30 minuten voor STVV had gespeeld. Dat gaf mij echt een boost en het nodige vertrouwen. Waarom ze mij meteen in de armen sloten? Ik denk dat ze van mijn energieke manier van voetballen houden."

Hoe kijk je zelf naar het komende seizoen voor jezelf en STVV?

"De ambitie van de ploeg moeten we nog afwachten. Er is de mercato en nadien zullen we wel zien waar het schip kan stranden. Voor mezelf heb ik niet echt een doelstelling, maar als ik er toch een zou moeten noemen… Dan zou ik zeggen dat ik de kaap van 10 goals zou willen halen."


STVV start een nieuw tijdperk met Lattanzio.

Met Anderlecht volgt meteen een pittige opener. Weliswaar zonder fans.

"Het is vooral jammer dat onze supporters ook niet van de partij mogen zijn, want zij hebben daar eigenlijk niets mee te maken. Ze verdienen niet om ook gestraft te worden… Maar voor ons als ploeg kan het misschien wel een voordeel zijn dat Anderlecht niet op de steun van zijn thuisaanhang kan rekenen. Het is zeker geen nadeel."

Als we even in de toekomst zouden kunnen kijken. Zou de Serie A een competitie zijn die je ambieert?

"Zeer zeker. Ik ben een supporter van AC Milan sinds ik klein was. Als ik op een dag in de Serie A zou kunnen spelen, dan is dat een droom die uitkomt. Misschien de Italiaanse nationale ploeg? Dat is nog een niveau hoger. Dat ze al een tijdje op zoek zijn naar een goede spits? Ja, maar dat is nog heel ver weg (lacht luidop). Maar kom, dromen mag altijd. Dus, waarom niet?", lacht hij zijn tanden bloot. 

Toen je bij KRC Genk speelde, herinner ik mij nog dat je werd gelinkt aan ploegen als Chelsea, Manchester City en dergelijke. Wat klopte daar nu echt van? 

"Er zijn nooit echt concrete gesprekken geweest. Ik heb die beslissingen toen niet genomen, maar mijn makelaar. Het was belangrijk dat ik in België zou blijven voor school en dergelijke. Ik ga niet zeggen dat het een slechte beslissing was, maar op een dag kon ik bijvoorbeeld naar Bologna. Ik had die stap heel graag gezet, maar men liet mij niet gaan. Dat is misschien een foutje in mijn carrière. Oké, ik was jong maar je weet nooit hoe het dan was gegaan in de toekomst. Ik kon mijn carrière herlanceren bij Thes Sport en vandaag zit ik toch goed bij STVV."

Leeft de mercato bij jullie als spelersgroep?

"Neen, daar zijn we eigenlijk niet mee bezig. Ik kijk daar in ieder geval niet naar. Het is normaal in het voetbal. Spelers komen en gaan. Het is leuk als er een nieuwe jongen komt en ik ga dan snel het gesprek aan met hem om zich op zijn gemak te laten voelen."

Tot slot. Naar wie kijk jij op als speler?

"Ik heb altijd gezegd dat ik Lewandowski bewonder. Hij speelt op dezelfde positie als mij, maar het is wel een ander type aanvaller dan ikzelf. Een grote afwerker."

Lees ook:

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

LEES OOK: STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Gaat Bertaccini de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

0
0
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

14
14
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

47
47
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

77
77
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

46
46
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

185
185
De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

145
145
Zelfs Courtois komt tussen: Güler zorgt voor 'schandaal' in zege Real

Real Madrid lijkt klaar voor een lastige week met duels tegen RB Leipzig en uiteraard FC Barcelona. ...

216
216
'Kopers loeren op Club Brugge: nieuwe eigenaar in aantocht'

Club Brugge won dinsdag met 3-4 bij Inter. Maar achter de schermen wacht een veel grotere wedstrijd. ...

388
388
Hosanna in Mechelen: sleutelmatch met rood omcirkeld

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

139
139
Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

RSC Anderlecht mag een derde bekerfinale op rij op zijn buik schrijven. De Brusselaars sneuvelden ...

898
898
'Tresoldi krijgt toptransfer: grootste kanshebber bekend'

In de Champions League krijgt Club Brugge deze week het bezoek van RC Lens. Voor Nicolo Tresoldi een ...

227
227
KRC Genk herboren: Thorup broedt op grote verrassing

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

205
205
Penders krijgt kans: Martinez bevestigt afwezigheid

Mike Penders heeft zaterdagmiddag zijn debuut in de Premier League gemaakt. De Rode Duivel mocht bij ...

65
65
Bruno hint naar totale ommekeer: "Hij verdient meer kansen"

Bij Anderlecht zullen ze na de voorbije week met heel wat vraagtekens zitten. Ze blikken immers ...

221
221
Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

22
22
Lommel-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

30
30
Kranten geven 'onzichtbare' Anderlecht-pion forse buis

Voor Anderlecht is zondag meteen op zeer pijnlijke wijze een einde gekomen aan het avontuur in de ...

218
218
'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Veel tijd om uit te blazen heeft Club Brugge niet. Na de bekerzege tegen Lokeren van zaterdag moet ...

380
380
Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

370
370
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

158
158
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

143
143
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

573
573
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

46
46
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

205
205

Meer sportnieuws