Nieuwe publiekslieveling STVV: "Bologna wilde mij toen graag"

door
Nieuwe publiekslieveling STVV:

STVV deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers. Veel van die jongens hebben nadien een stap hogerop gezet. Adriano Bertaccini hoopt die weg ook te volgen. Hij kwam in januari naar Stayen en de aanvaller groeide meteen uit tot een publiekslieveling. VoetbalNieuws sprak met de nieuwe chouchou van het Truiense publiek.

Adriano, met Lattanzio is er een nieuwe coach. Spreek je Italiaans met hem?

"Neen, jammer genoeg spreek ik geen Italiaans (lacht). Maar alles gaat goed met de nieuwe coach. Het is toch anders dan onder Fink. Het is een andere manier van spelen. We werken hard op training om de defensieve en offensieve tactische vereisten onder de knie te krijgen. Dat verloopt steeds beter."

"Tegen Ajax zag je onlangs onze sterkste, maar ook nog de werkpunten. Maar dergelijke matchen zijn heel leerrijk om klaar te geraken voor de eerste match van het seizoen tegen Anderlecht. In het begin was het wel wat wennen en was het zwaar, maar we begrijpen alles al een stuk beter. We zijn nog niet helemaal klaar, maar de progressie is duidelijk zichtbaar."

Wat is het grootste verschil met Fink?

"Het andere systeem. We spelen nu een 3-5-2, terwijl dat onder Fink 3-4-3 was. We spelen nu met twee aanvallers en niet echt met pure flankaanvallers zoals vorig seizoen met Steuckers en Koita. Dat is anders spelen voor mezelf, Kaveh (Zahiroleslamn, nvdr.) en Joselpho (Barnes, nvdr.). We spelen nu ook met drie centrale middenvelders, wat het allemaal toch iets anders maakt."


Bertaccini liet sinds januari al een goede indruk achter bij STVV.

Ligt dit systeem jou persoonlijk beter?

"Voor mij persoonlijk is dit een beter systeem. Of dat ook zo is voor de ploeg, dat moeten we afwachten. Onder Fink was het plan om meer controle te hebben en de bal ging goed van voet tot voet. Dat was toch anders, want onder Lattanzio kiezen we sneller voor de diepte. Je zag in de voorbereiding dat we op die manier al voor veel gevaar konden zorgen. Mijn afgekeurd doelpunt tegen Ajax was daar inderdaad een goed voorbeeld van. Ik denk dat we op die manier al een tiental goals scoorden in de voorbereiding. Maar we werken aan verschillende varianten."

"Voorlopig is het wel leuk voetballen. We moeten uiteraard nog afwachten en na tien matchen in de Jupiler Pro League zullen we zien of het goed werkt (lacht). Maar ik heb er voorlopig wel een goed oog in."

De laatste jaren ging het snel. Van Thes Sport naar Luik en zo naar STVV. Hoe heb je die overstap naar de Jupiler Pro League ervaren?

"De eerste maanden waren zeker niet makkelijk, want aanvankelijk speelde ik niet veel bij STVV. Ik heb mij echter goed weten aan te passen en ik wachtte geduldig op mijn kans. Fink gaf mij die uiteindelijk en nadien ging het goed. Aan het begin van het seizoen bij Luik had ik nooit verwacht dat ik het seizoen zou afsluiten met vier goals in de Jupiler Pro League. Zo zie je maar dat niets onmogelijk is in het voetbal."

En je bent al meteen een lieveling van het publiek. Straf!

"Dat verraste mij wel heel erg. In positieve zin, uiteraard. Ze zongen zelfs een liedje voor mij nadat ik amper 30 minuten voor STVV had gespeeld. Dat gaf mij echt een boost en het nodige vertrouwen. Waarom ze mij meteen in de armen sloten? Ik denk dat ze van mijn energieke manier van voetballen houden."

Hoe kijk je zelf naar het komende seizoen voor jezelf en STVV?

"De ambitie van de ploeg moeten we nog afwachten. Er is de mercato en nadien zullen we wel zien waar het schip kan stranden. Voor mezelf heb ik niet echt een doelstelling, maar als ik er toch een zou moeten noemen… Dan zou ik zeggen dat ik de kaap van 10 goals zou willen halen."


STVV start een nieuw tijdperk met Lattanzio.

Met Anderlecht volgt meteen een pittige opener. Weliswaar zonder fans.

"Het is vooral jammer dat onze supporters ook niet van de partij mogen zijn, want zij hebben daar eigenlijk niets mee te maken. Ze verdienen niet om ook gestraft te worden… Maar voor ons als ploeg kan het misschien wel een voordeel zijn dat Anderlecht niet op de steun van zijn thuisaanhang kan rekenen. Het is zeker geen nadeel."

Als we even in de toekomst zouden kunnen kijken. Zou de Serie A een competitie zijn die je ambieert?

"Zeer zeker. Ik ben een supporter van AC Milan sinds ik klein was. Als ik op een dag in de Serie A zou kunnen spelen, dan is dat een droom die uitkomt. Misschien de Italiaanse nationale ploeg? Dat is nog een niveau hoger. Dat ze al een tijdje op zoek zijn naar een goede spits? Ja, maar dat is nog heel ver weg (lacht luidop). Maar kom, dromen mag altijd. Dus, waarom niet?", lacht hij zijn tanden bloot. 

Toen je bij KRC Genk speelde, herinner ik mij nog dat je werd gelinkt aan ploegen als Chelsea, Manchester City en dergelijke. Wat klopte daar nu echt van? 

"Er zijn nooit echt concrete gesprekken geweest. Ik heb die beslissingen toen niet genomen, maar mijn makelaar. Het was belangrijk dat ik in België zou blijven voor school en dergelijke. Ik ga niet zeggen dat het een slechte beslissing was, maar op een dag kon ik bijvoorbeeld naar Bologna. Ik had die stap heel graag gezet, maar men liet mij niet gaan. Dat is misschien een foutje in mijn carrière. Oké, ik was jong maar je weet nooit hoe het dan was gegaan in de toekomst. Ik kon mijn carrière herlanceren bij Thes Sport en vandaag zit ik toch goed bij STVV."

Leeft de mercato bij jullie als spelersgroep?

"Neen, daar zijn we eigenlijk niet mee bezig. Ik kijk daar in ieder geval niet naar. Het is normaal in het voetbal. Spelers komen en gaan. Het is leuk als er een nieuwe jongen komt en ik ga dan snel het gesprek aan met hem om zich op zijn gemak te laten voelen."

Tot slot. Naar wie kijk jij op als speler?

"Ik heb altijd gezegd dat ik Lewandowski bewonder. Hij speelt op dezelfde positie als mij, maar het is wel een ander type aanvaller dan ikzelf. Een grote afwerker."

Lees ook:

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

LEES OOK: ‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Gaat Bertaccini de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

17
17
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

137
137
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

257
257
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

15
15
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

148
148
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

242
242
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

346
346
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

57
57
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

152
152
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

287
287
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

151
151
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

65
65
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

379
379
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

116
116
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

501
501
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

773
773
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

319
319
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

315
315
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1075
1075
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

76
76
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

526
526
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

198
198

Meer sportnieuws