Nieuwe publiekslieveling STVV: "Bologna wilde mij toen graag"

135 stemmen
Nieuwe publiekslieveling STVV:

STVV deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers. Veel van die jongens hebben nadien een stap hogerop gezet. Adriano Bertaccini hoopt die weg ook te volgen. Hij kwam in januari naar Stayen en de aanvaller groeide meteen uit tot een publiekslieveling. VoetbalNieuws sprak met de nieuwe chouchou van het Truiense publiek.

Adriano, met Lattanzio is er een nieuwe coach. Spreek je Italiaans met hem?

"Neen, jammer genoeg spreek ik geen Italiaans (lacht). Maar alles gaat goed met de nieuwe coach. Het is toch anders dan onder Fink. Het is een andere manier van spelen. We werken hard op training om de defensieve en offensieve tactische vereisten onder de knie te krijgen. Dat verloopt steeds beter."

"Tegen Ajax zag je onlangs onze sterkste, maar ook nog de werkpunten. Maar dergelijke matchen zijn heel leerrijk om klaar te geraken voor de eerste match van het seizoen tegen Anderlecht. In het begin was het wel wat wennen en was het zwaar, maar we begrijpen alles al een stuk beter. We zijn nog niet helemaal klaar, maar de progressie is duidelijk zichtbaar."

Wat is het grootste verschil met Fink?

"Het andere systeem. We spelen nu een 3-5-2, terwijl dat onder Fink 3-4-3 was. We spelen nu met twee aanvallers en niet echt met pure flankaanvallers zoals vorig seizoen met Steuckers en Koita. Dat is anders spelen voor mezelf, Kaveh (Zahiroleslamn, nvdr.) en Joselpho (Barnes, nvdr.). We spelen nu ook met drie centrale middenvelders, wat het allemaal toch iets anders maakt."


Bertaccini liet sinds januari al een goede indruk achter bij STVV.

Ligt dit systeem jou persoonlijk beter?

"Voor mij persoonlijk is dit een beter systeem. Of dat ook zo is voor de ploeg, dat moeten we afwachten. Onder Fink was het plan om meer controle te hebben en de bal ging goed van voet tot voet. Dat was toch anders, want onder Lattanzio kiezen we sneller voor de diepte. Je zag in de voorbereiding dat we op die manier al voor veel gevaar konden zorgen. Mijn afgekeurd doelpunt tegen Ajax was daar inderdaad een goed voorbeeld van. Ik denk dat we op die manier al een tiental goals scoorden in de voorbereiding. Maar we werken aan verschillende varianten."

"Voorlopig is het wel leuk voetballen. We moeten uiteraard nog afwachten en na tien matchen in de Jupiler Pro League zullen we zien of het goed werkt (lacht). Maar ik heb er voorlopig wel een goed oog in."

De laatste jaren ging het snel. Van Thes Sport naar Luik en zo naar STVV. Hoe heb je die overstap naar de Jupiler Pro League ervaren?

"De eerste maanden waren zeker niet makkelijk, want aanvankelijk speelde ik niet veel bij STVV. Ik heb mij echter goed weten aan te passen en ik wachtte geduldig op mijn kans. Fink gaf mij die uiteindelijk en nadien ging het goed. Aan het begin van het seizoen bij Luik had ik nooit verwacht dat ik het seizoen zou afsluiten met vier goals in de Jupiler Pro League. Zo zie je maar dat niets onmogelijk is in het voetbal."

En je bent al meteen een lieveling van het publiek. Straf!

"Dat verraste mij wel heel erg. In positieve zin, uiteraard. Ze zongen zelfs een liedje voor mij nadat ik amper 30 minuten voor STVV had gespeeld. Dat gaf mij echt een boost en het nodige vertrouwen. Waarom ze mij meteen in de armen sloten? Ik denk dat ze van mijn energieke manier van voetballen houden."

Hoe kijk je zelf naar het komende seizoen voor jezelf en STVV?

"De ambitie van de ploeg moeten we nog afwachten. Er is de mercato en nadien zullen we wel zien waar het schip kan stranden. Voor mezelf heb ik niet echt een doelstelling, maar als ik er toch een zou moeten noemen… Dan zou ik zeggen dat ik de kaap van 10 goals zou willen halen."


STVV start een nieuw tijdperk met Lattanzio.

Met Anderlecht volgt meteen een pittige opener. Weliswaar zonder fans.

"Het is vooral jammer dat onze supporters ook niet van de partij mogen zijn, want zij hebben daar eigenlijk niets mee te maken. Ze verdienen niet om ook gestraft te worden… Maar voor ons als ploeg kan het misschien wel een voordeel zijn dat Anderlecht niet op de steun van zijn thuisaanhang kan rekenen. Het is zeker geen nadeel."

Als we even in de toekomst zouden kunnen kijken. Zou de Serie A een competitie zijn die je ambieert?

"Zeer zeker. Ik ben een supporter van AC Milan sinds ik klein was. Als ik op een dag in de Serie A zou kunnen spelen, dan is dat een droom die uitkomt. Misschien de Italiaanse nationale ploeg? Dat is nog een niveau hoger. Dat ze al een tijdje op zoek zijn naar een goede spits? Ja, maar dat is nog heel ver weg (lacht luidop). Maar kom, dromen mag altijd. Dus, waarom niet?", lacht hij zijn tanden bloot. 

Toen je bij KRC Genk speelde, herinner ik mij nog dat je werd gelinkt aan ploegen als Chelsea, Manchester City en dergelijke. Wat klopte daar nu echt van? 

"Er zijn nooit echt concrete gesprekken geweest. Ik heb die beslissingen toen niet genomen, maar mijn makelaar. Het was belangrijk dat ik in België zou blijven voor school en dergelijke. Ik ga niet zeggen dat het een slechte beslissing was, maar op een dag kon ik bijvoorbeeld naar Bologna. Ik had die stap heel graag gezet, maar men liet mij niet gaan. Dat is misschien een foutje in mijn carrière. Oké, ik was jong maar je weet nooit hoe het dan was gegaan in de toekomst. Ik kon mijn carrière herlanceren bij Thes Sport en vandaag zit ik toch goed bij STVV."

Leeft de mercato bij jullie als spelersgroep?

"Neen, daar zijn we eigenlijk niet mee bezig. Ik kijk daar in ieder geval niet naar. Het is normaal in het voetbal. Spelers komen en gaan. Het is leuk als er een nieuwe jongen komt en ik ga dan snel het gesprek aan met hem om zich op zijn gemak te laten voelen."

Tot slot. Naar wie kijk jij op als speler?

"Ik heb altijd gezegd dat ik Lewandowski bewonder. Hij speelt op dezelfde positie als mij, maar het is wel een ander type aanvaller dan ikzelf. Een grote afwerker."

Lees ook:

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

LEES OOK: STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

🚀

Gaat Bertaccini de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Vanden Borre keert kar volledig over Garcia

De Rode Duivels hopen vrijdag tegen Spanje op een stunt, maar kunnen sowieso al tevreden zijn over ...

2
2
Grote opluchting in Brugge na stadionnieuws: "Onverwacht"

Bij Club Brugge kwamen ze woensdag met groot nieuws en het ging niet over een transfer. Wel kon de ...

48
48
'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Het is nog wachten tot het échte transfergeweld losbarst bij Club Brugge en Anderlecht. ...

87
87
Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

113
113
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

240
240
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

86
86
Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

259
259
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

175
175
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

456
456
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

61
61
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

553
553
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

133
133
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

240
240
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

401
401
'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Antoine Sibierski moet stilaan toch gaan doorschakelen in de transferdossiers. Paars-Wit heeft nog ...

194
194
Moreira geeft aan hoe België Spanje moet aanpakken

België neemt het vrijdag op tegen Spanje. De Rode Duivels hopen op een stunt zoals 40 jaar ...

146
146
Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

185
185
Anderlecht verbaast: 15M-transfer plots op tafel

Anderlecht heeft een ideaal target op het oog, maar het botst meteen op een stevig prijskaartje. Er ...

359
359
'Drama voor Anderlecht: wéér speler maanden out'

De voorbereiding van RSC Anderlecht begint stilaan een nachtmerrie te worden. De Brusselaars zijn ...

502
502
Courtois laat België dromen: "Spanje? Het is mogelijk"

België speelt vrijdagavond tegen Spanje. De Belgen zijn uiteraard niet de favoriet in deze ...

89
89
KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

De passage van Nicky Hayen bij KRC Genk is afgelopen. De Limburger maakte niet bepaald indruk en won ...

641
641
'Theate versiert na WK absolute droomtransfer'

Arthur Theate is niet langer een basispion op het WK. De linksvoetige centrale verdediger verloor ...

175
175
Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

422
422
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

742
742

Meer sportnieuws