Nieuwe publiekslieveling STVV: "Bologna wilde mij toen graag"

135
Nieuwe publiekslieveling STVV:

STVV deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers. Veel van die jongens hebben nadien een stap hogerop gezet. Adriano Bertaccini hoopt die weg ook te volgen. Hij kwam in januari naar Stayen en de aanvaller groeide meteen uit tot een publiekslieveling. VoetbalNieuws sprak met de nieuwe chouchou van het Truiense publiek.

Adriano, met Lattanzio is er een nieuwe coach. Spreek je Italiaans met hem?

"Neen, jammer genoeg spreek ik geen Italiaans (lacht). Maar alles gaat goed met de nieuwe coach. Het is toch anders dan onder Fink. Het is een andere manier van spelen. We werken hard op training om de defensieve en offensieve tactische vereisten onder de knie te krijgen. Dat verloopt steeds beter."

"Tegen Ajax zag je onlangs onze sterkste, maar ook nog de werkpunten. Maar dergelijke matchen zijn heel leerrijk om klaar te geraken voor de eerste match van het seizoen tegen Anderlecht. In het begin was het wel wat wennen en was het zwaar, maar we begrijpen alles al een stuk beter. We zijn nog niet helemaal klaar, maar de progressie is duidelijk zichtbaar."

Wat is het grootste verschil met Fink?

"Het andere systeem. We spelen nu een 3-5-2, terwijl dat onder Fink 3-4-3 was. We spelen nu met twee aanvallers en niet echt met pure flankaanvallers zoals vorig seizoen met Steuckers en Koita. Dat is anders spelen voor mezelf, Kaveh (Zahiroleslamn, nvdr.) en Joselpho (Barnes, nvdr.). We spelen nu ook met drie centrale middenvelders, wat het allemaal toch iets anders maakt."


Bertaccini liet sinds januari al een goede indruk achter bij STVV.

Ligt dit systeem jou persoonlijk beter?

"Voor mij persoonlijk is dit een beter systeem. Of dat ook zo is voor de ploeg, dat moeten we afwachten. Onder Fink was het plan om meer controle te hebben en de bal ging goed van voet tot voet. Dat was toch anders, want onder Lattanzio kiezen we sneller voor de diepte. Je zag in de voorbereiding dat we op die manier al voor veel gevaar konden zorgen. Mijn afgekeurd doelpunt tegen Ajax was daar inderdaad een goed voorbeeld van. Ik denk dat we op die manier al een tiental goals scoorden in de voorbereiding. Maar we werken aan verschillende varianten."

"Voorlopig is het wel leuk voetballen. We moeten uiteraard nog afwachten en na tien matchen in de Jupiler Pro League zullen we zien of het goed werkt (lacht). Maar ik heb er voorlopig wel een goed oog in."

De laatste jaren ging het snel. Van Thes Sport naar Luik en zo naar STVV. Hoe heb je die overstap naar de Jupiler Pro League ervaren?

"De eerste maanden waren zeker niet makkelijk, want aanvankelijk speelde ik niet veel bij STVV. Ik heb mij echter goed weten aan te passen en ik wachtte geduldig op mijn kans. Fink gaf mij die uiteindelijk en nadien ging het goed. Aan het begin van het seizoen bij Luik had ik nooit verwacht dat ik het seizoen zou afsluiten met vier goals in de Jupiler Pro League. Zo zie je maar dat niets onmogelijk is in het voetbal."

En je bent al meteen een lieveling van het publiek. Straf!

"Dat verraste mij wel heel erg. In positieve zin, uiteraard. Ze zongen zelfs een liedje voor mij nadat ik amper 30 minuten voor STVV had gespeeld. Dat gaf mij echt een boost en het nodige vertrouwen. Waarom ze mij meteen in de armen sloten? Ik denk dat ze van mijn energieke manier van voetballen houden."

Hoe kijk je zelf naar het komende seizoen voor jezelf en STVV?

"De ambitie van de ploeg moeten we nog afwachten. Er is de mercato en nadien zullen we wel zien waar het schip kan stranden. Voor mezelf heb ik niet echt een doelstelling, maar als ik er toch een zou moeten noemen… Dan zou ik zeggen dat ik de kaap van 10 goals zou willen halen."


STVV start een nieuw tijdperk met Lattanzio.

Met Anderlecht volgt meteen een pittige opener. Weliswaar zonder fans.

"Het is vooral jammer dat onze supporters ook niet van de partij mogen zijn, want zij hebben daar eigenlijk niets mee te maken. Ze verdienen niet om ook gestraft te worden… Maar voor ons als ploeg kan het misschien wel een voordeel zijn dat Anderlecht niet op de steun van zijn thuisaanhang kan rekenen. Het is zeker geen nadeel."

Als we even in de toekomst zouden kunnen kijken. Zou de Serie A een competitie zijn die je ambieert?

"Zeer zeker. Ik ben een supporter van AC Milan sinds ik klein was. Als ik op een dag in de Serie A zou kunnen spelen, dan is dat een droom die uitkomt. Misschien de Italiaanse nationale ploeg? Dat is nog een niveau hoger. Dat ze al een tijdje op zoek zijn naar een goede spits? Ja, maar dat is nog heel ver weg (lacht luidop). Maar kom, dromen mag altijd. Dus, waarom niet?", lacht hij zijn tanden bloot. 

Toen je bij KRC Genk speelde, herinner ik mij nog dat je werd gelinkt aan ploegen als Chelsea, Manchester City en dergelijke. Wat klopte daar nu echt van? 

"Er zijn nooit echt concrete gesprekken geweest. Ik heb die beslissingen toen niet genomen, maar mijn makelaar. Het was belangrijk dat ik in België zou blijven voor school en dergelijke. Ik ga niet zeggen dat het een slechte beslissing was, maar op een dag kon ik bijvoorbeeld naar Bologna. Ik had die stap heel graag gezet, maar men liet mij niet gaan. Dat is misschien een foutje in mijn carrière. Oké, ik was jong maar je weet nooit hoe het dan was gegaan in de toekomst. Ik kon mijn carrière herlanceren bij Thes Sport en vandaag zit ik toch goed bij STVV."

Leeft de mercato bij jullie als spelersgroep?

"Neen, daar zijn we eigenlijk niet mee bezig. Ik kijk daar in ieder geval niet naar. Het is normaal in het voetbal. Spelers komen en gaan. Het is leuk als er een nieuwe jongen komt en ik ga dan snel het gesprek aan met hem om zich op zijn gemak te laten voelen."

Tot slot. Naar wie kijk jij op als speler?

"Ik heb altijd gezegd dat ik Lewandowski bewonder. Hij speelt op dezelfde positie als mij, maar het is wel een ander type aanvaller dan ikzelf. Een grote afwerker."

Lees ook:

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

LEES OOK: De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

🚀

Gaat Bertaccini de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

57
57
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

47
47
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

70
70
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

54
54
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

68
68
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

163
163
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

79
79
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

389
389
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

33
33
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

57
57
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

418
418
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

138
138
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

66
66
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

60
60
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

54
54
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

129
129
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

50
50
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

108
108
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

196
196
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

159
159
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

41
41
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

76
76
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

63
63
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

157
157
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

102
102

Meer sportnieuws