Nieuwe publiekslieveling STVV: "Bologna wilde mij toen graag"

135
Nieuwe publiekslieveling STVV:

STVV deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers. Veel van die jongens hebben nadien een stap hogerop gezet. Adriano Bertaccini hoopt die weg ook te volgen. Hij kwam in januari naar Stayen en de aanvaller groeide meteen uit tot een publiekslieveling. VoetbalNieuws sprak met de nieuwe chouchou van het Truiense publiek.

Adriano, met Lattanzio is er een nieuwe coach. Spreek je Italiaans met hem?

"Neen, jammer genoeg spreek ik geen Italiaans (lacht). Maar alles gaat goed met de nieuwe coach. Het is toch anders dan onder Fink. Het is een andere manier van spelen. We werken hard op training om de defensieve en offensieve tactische vereisten onder de knie te krijgen. Dat verloopt steeds beter."

"Tegen Ajax zag je onlangs onze sterkste, maar ook nog de werkpunten. Maar dergelijke matchen zijn heel leerrijk om klaar te geraken voor de eerste match van het seizoen tegen Anderlecht. In het begin was het wel wat wennen en was het zwaar, maar we begrijpen alles al een stuk beter. We zijn nog niet helemaal klaar, maar de progressie is duidelijk zichtbaar."

Wat is het grootste verschil met Fink?

"Het andere systeem. We spelen nu een 3-5-2, terwijl dat onder Fink 3-4-3 was. We spelen nu met twee aanvallers en niet echt met pure flankaanvallers zoals vorig seizoen met Steuckers en Koita. Dat is anders spelen voor mezelf, Kaveh (Zahiroleslamn, nvdr.) en Joselpho (Barnes, nvdr.). We spelen nu ook met drie centrale middenvelders, wat het allemaal toch iets anders maakt."


Bertaccini liet sinds januari al een goede indruk achter bij STVV.

Ligt dit systeem jou persoonlijk beter?

"Voor mij persoonlijk is dit een beter systeem. Of dat ook zo is voor de ploeg, dat moeten we afwachten. Onder Fink was het plan om meer controle te hebben en de bal ging goed van voet tot voet. Dat was toch anders, want onder Lattanzio kiezen we sneller voor de diepte. Je zag in de voorbereiding dat we op die manier al voor veel gevaar konden zorgen. Mijn afgekeurd doelpunt tegen Ajax was daar inderdaad een goed voorbeeld van. Ik denk dat we op die manier al een tiental goals scoorden in de voorbereiding. Maar we werken aan verschillende varianten."

"Voorlopig is het wel leuk voetballen. We moeten uiteraard nog afwachten en na tien matchen in de Jupiler Pro League zullen we zien of het goed werkt (lacht). Maar ik heb er voorlopig wel een goed oog in."

De laatste jaren ging het snel. Van Thes Sport naar Luik en zo naar STVV. Hoe heb je die overstap naar de Jupiler Pro League ervaren?

"De eerste maanden waren zeker niet makkelijk, want aanvankelijk speelde ik niet veel bij STVV. Ik heb mij echter goed weten aan te passen en ik wachtte geduldig op mijn kans. Fink gaf mij die uiteindelijk en nadien ging het goed. Aan het begin van het seizoen bij Luik had ik nooit verwacht dat ik het seizoen zou afsluiten met vier goals in de Jupiler Pro League. Zo zie je maar dat niets onmogelijk is in het voetbal."

En je bent al meteen een lieveling van het publiek. Straf!

"Dat verraste mij wel heel erg. In positieve zin, uiteraard. Ze zongen zelfs een liedje voor mij nadat ik amper 30 minuten voor STVV had gespeeld. Dat gaf mij echt een boost en het nodige vertrouwen. Waarom ze mij meteen in de armen sloten? Ik denk dat ze van mijn energieke manier van voetballen houden."

Hoe kijk je zelf naar het komende seizoen voor jezelf en STVV?

"De ambitie van de ploeg moeten we nog afwachten. Er is de mercato en nadien zullen we wel zien waar het schip kan stranden. Voor mezelf heb ik niet echt een doelstelling, maar als ik er toch een zou moeten noemen… Dan zou ik zeggen dat ik de kaap van 10 goals zou willen halen."


STVV start een nieuw tijdperk met Lattanzio.

Met Anderlecht volgt meteen een pittige opener. Weliswaar zonder fans.

"Het is vooral jammer dat onze supporters ook niet van de partij mogen zijn, want zij hebben daar eigenlijk niets mee te maken. Ze verdienen niet om ook gestraft te worden… Maar voor ons als ploeg kan het misschien wel een voordeel zijn dat Anderlecht niet op de steun van zijn thuisaanhang kan rekenen. Het is zeker geen nadeel."

Als we even in de toekomst zouden kunnen kijken. Zou de Serie A een competitie zijn die je ambieert?

"Zeer zeker. Ik ben een supporter van AC Milan sinds ik klein was. Als ik op een dag in de Serie A zou kunnen spelen, dan is dat een droom die uitkomt. Misschien de Italiaanse nationale ploeg? Dat is nog een niveau hoger. Dat ze al een tijdje op zoek zijn naar een goede spits? Ja, maar dat is nog heel ver weg (lacht luidop). Maar kom, dromen mag altijd. Dus, waarom niet?", lacht hij zijn tanden bloot. 

Toen je bij KRC Genk speelde, herinner ik mij nog dat je werd gelinkt aan ploegen als Chelsea, Manchester City en dergelijke. Wat klopte daar nu echt van? 

"Er zijn nooit echt concrete gesprekken geweest. Ik heb die beslissingen toen niet genomen, maar mijn makelaar. Het was belangrijk dat ik in België zou blijven voor school en dergelijke. Ik ga niet zeggen dat het een slechte beslissing was, maar op een dag kon ik bijvoorbeeld naar Bologna. Ik had die stap heel graag gezet, maar men liet mij niet gaan. Dat is misschien een foutje in mijn carrière. Oké, ik was jong maar je weet nooit hoe het dan was gegaan in de toekomst. Ik kon mijn carrière herlanceren bij Thes Sport en vandaag zit ik toch goed bij STVV."

Leeft de mercato bij jullie als spelersgroep?

"Neen, daar zijn we eigenlijk niet mee bezig. Ik kijk daar in ieder geval niet naar. Het is normaal in het voetbal. Spelers komen en gaan. Het is leuk als er een nieuwe jongen komt en ik ga dan snel het gesprek aan met hem om zich op zijn gemak te laten voelen."

Tot slot. Naar wie kijk jij op als speler?

"Ik heb altijd gezegd dat ik Lewandowski bewonder. Hij speelt op dezelfde positie als mij, maar het is wel een ander type aanvaller dan ikzelf. Een grote afwerker."

Lees ook:

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

LEES OOK: Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend
203

Gaat Bertaccini de kaap van 10 goals halen?

Meest recent

Nieuwe goudmijn Club Brugge: goalgetters in wachtkamer

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

11
11
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

34
34
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

8
8
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

14
14
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

24
24
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

36
36
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

20
20
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

154
154
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

62
62
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

181
181
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

68
68
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

274
274
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

262
262
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

113
113
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

197
197
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

46
46
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

533
533
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

179
179
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

67
67
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

93
93
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

393
393
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

693
693
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

108
108
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

442
442

Meer sportnieuws