Nieuwe 'uitblinker' bij STVV? "La Liga is de grote droom"

121
Nieuwe 'uitblinker' bij STVV?

Bij STVV kenden ze een fantastisch seizoen 2023-2024. Dat heeft wel gevolgen gehad op de transfermarkt, want de smaakmakers werden weggeplukt. Maar andere jongens kunnen zich daardoor dit seizoen gaan tonen. Zo is er onder meer Kahveh Zahiroleslam. VoetbalNieuws zat aan tafel met de jonge aanvaller.

We waren onlangs te gast in het Nederlandse Wageningen, waar STVV in een prachtige setting op zomerstage was. Kahveh Zahiroleslam staat voor een tweede seizoen bij STVV, nadat hij het vorig jaar meer dan degelijk deed.

Kahveh, hoe verloopt de voorbereiding?

"We werken hard om klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. Het is uiteraard altijd wat wennen met een nieuwe trainer, maar de coach en zijn technische staf zijn zeer slim. Je merkt dat ze echt begaan zijn met het ontwikkelen van jonge spelers en dat is zeer goed voor onze jonge groep."

Is het anders werken met Lattanzio dan onder Fink?

"Uiteraard zijn er verschillen, want elke coach heeft zijn eigen filosofie. Er zijn echter ook gelijkenissen, want Fink en Lattanzio willen snel, aanvallend voetbal spelen."

Opvallend: jullie spelen in de oefenmatchen met twee aanvallers.

"Dat is uiteraard anders, want je hebt nu een partner naast je in de aanval. Daardoor moet je als spits ook anders spelen en andere kwaliteiten tonen. Voor ons als aanvallers kan dit systeem wel een voordeel zijn."

"Als je alleen in de spits staat, moet je veel werk verrichten en sta je soms wat meer op een eiland. Je neemt het vaak op tegen twee of zelfs drie verdedigers, maar met twee centrumspitsen kan je de taken verdelen. De ene kan voor de diepgang zorgen, de andere kan in de bal komen. Het zorgt voor meer complementariteit in de aanval. Het klopt dat we verschillende types hebben in de aanval. Dat is goed, want zo kunnen we ook van elkaar leren."


Lattanzio volgde Fink op bij STVV.

Lattanzio werkte in de VS. Sprak je daar over met hem?

"We hebben een beetje over het Amerikaanse voetbal gesproken, maar ook niet al te veel."

Even over de nationale ploeg. Heb je contact met de mensen van de Amerikaanse voetbalfederatie?

"Ik heb nog geen contact gehad met mensen van de federatie, dus ik weet ook niet of ze mij volgen (lacht). Misschien wel, misschien niet. Ik weet het niet (lacht)."

Dacht je even aan de Olympische Spelen of is het WK 2026 een doel?

"Ik heb er niet echt aan gedacht, neen. Ik ben immers nog nooit uitgenodigd om aan te sluiten bij de groep, dus momenteel denk ik niet aan het nationaal team. Het WK 2026 is zeker een ambitie die ik heb. Het zou ongelooflijk zijn om een WK te mogen meemaken, maar dan ook nog een wereldbeker die zal plaatsvinden in het land waar ik ben opgegroeid. San José, de stad waar ik opgroeide, is een van de gaststeden van het WK. Het zou fantastisch zijn als ik daar zou kunnen spelen op het WK 2026. Maar het is nog ver weg en ik moet nog héél veel stappen zetten als ik deel wil uitmaken van de selectie voor het WK."

Je kan ook nog kiezen voor Iran. Polsten zij al eens?

"Het klopt dat ik voor Iran kan kiezen, maar ook hier: ik heb nog niets van hen gehoord. Ik focus mij vooral op STVV en dan zien we wel wat de toekomst zal brengen met het nationaal elftal. Ik heb ook nog geen definitieve keuze gemaakt omtrent de Verenigde Staten of Iran. We zien wel."

Heb je contact met de andere Amerikaanse jongens in de Jupiler Pro League? 

"We hebben voor en na een match wel eens contact met elkaar. Er is veel onderling respect. Als Amerikaan is het niet altijd makkelijk om in Europa te spelen, maar we gunnen elkaar zeker het succes in het Europese voetbal."


Zahiroleslam wil dit seizoen bevestigen en nog beter doen.

Terug naar STVV. Hoe kijk je terug op je eerste jaar bij de club?

"Het was een goed eerste jaar. Ik zie het vooral als een goede basis om verder op te bouwen, maar ik ben zeker nog niet tevreden. Ik leg de lat graag hoog en ik kijk vooral naar de zaken waarin ik nog kan verbeteren. Het is mijn mindset dat het altijd beter kan en je moet jezelf de vraag durven stellen of het niet beter kan. Zo kan je ook groeien als speler."

Hoe kwam STVV eigenlijk bij jou terecht?

"Ik had een connectie met Thorsten Fink, waardoor ik op proef kon komen bij STVV."

Ik kan me voorstellen dat de stap van universiteitsvoetbal naar de JPL pittig was…

"Het was een grote stap, maar niet zozeer op het fysieke vlak. Universiteitsvoetbal in de Verenigde Staten is ook heel fysiek, maar technisch minder onderlegd. Het is een combinatie van de twee waarin je je moet aanpassen."

"Het algemene niveau ligt in België een stuk hoger. De spelers zijn fysiek sterker, slimmer en technischer. In die drie aspecten moet je als speler stappen zetten, maar ik kwam vorig jaar in een heel goede ploeg terecht. We hadden toen ook een zeer goede trainersstaf en we speelden op een manier waardoor ik mij snel kon ontwikkelen als voetballer."

Je scoorde vorig jaar tegen Club Brugge, AA Gent én Union SG. Je houdt blijkbaar wel van de grote matchen. Ligt er daar meer ruimte? 

"Ik denk dat het daardoor komt, ja. Als je naar onze matchen van vorig jaar kijkt, dan zag je dat we tegen ploegen als Westerlo of RWDM soms tot 70% balbezit hadden. Zij wisten dat we de bal graag hadden en gingen diep terugzakken. Maar tegen de grote clubs is dat anders, want zij willen zelf de bal. Daardoor is kan je je als aanvaller wel tonen tegen die ploegen."

"Daarnaast weet ik, dat ik als een goede dag heb, ik het elke verdediger uit de Jupiler Pro League wel moeilijk kan maken. Dan ben ik een taaie tegenstander. Ik geniet ervan als ik de ploeg mee bij de hand kan nemen in dergelijke matchen en het was dan ook bijzonder leuk dat ik mij vorig seizoen in die topmatchen kon tonen, mede door het vertrouwen dat ik kreeg van mijn ploegmaats."

Is het spelen op de korte ruimte iets waarin je nog progressie kan boeken?

"Het is uiteraard heel leuk om te scoren tegen de grote ploegen, maar je speelt meer matchen tegen de zogenaamd mindere ploegen. Ik moet daarin nog constanter worden en ook nog wat aspecten aan mijn spel toevoegen. Zodat ik een completere spits kan worden. Ik wil komend seizoen niet alleen meer scoren, maar ook balvaster worden. Dat ik een zeer moeilijk te bespelen aanvaller wordt."


STVV zag met Steuckers & co heel wat kwaliteit vertrekken.

Vorig jaar was een topseizoen. Kunnen jullie dat herhalen ondanks het spelersverloop?

"Waarom zouden we geen uitdager voor een Europees ticket kunnen zijn? We moeten proberen die zesde plaats zo lang mogelijk in het vizier te houden, wat vorig seizoen bij momenten aardig lukte. We hebben een goed team, goede coach en de sfeer in de groep is echt top. Dat laatste valt zeker niet te onderschatten. Je mag de beste spelers hebben, maar als die sfeer in een groep niet geweldig is, dan zal je niet de gewenste resultaten boeken."

Leeft het in de groep dat er toch wel een aantal sterkhouders zijn die de club verlieten?

"Neen, niet echt. Als iemand vertrekt, dan vertrekt die. Dat hoort bij het voetbal. We wensen hem dan veel succes. Het is wel jammer als je goede spelers ziet vertrekken."

Wat zijn jouw persoonlijke doelstellingen?

"Ik wil vooral beter worden en nog efficiënter worden. Ik had vorig jaar nog meer kunnen scoren. Het voordeel is dat dit mijn tweede jaar is bij STVV en ik ken de competitie daardoor een stuk beter. Ik verwacht dat ik beter ga presteren."

Je hebt nog een contract voor één jaar. Zijn er gesprekken om dit open te breken?

"Het klopt dat ik nog een jaar contract heb bij STVV. Mijn makelaar praat daarover, voorlopig niks nieuws. Ik hoor het wel (lacht)."

Heb je een competitie waar je ooit graag zou willen spelen?

"La Liga. Ik keek er vroeger altijd naar met mijn broer en vader. Als ik ooit in La Liga zou voetballen, dan zou de cirkel rond zijn voor ons allen (lacht)."

En een favoriete speler?

"Ik heb niet één favoriete speler, maar ik zie mij vooral als een ‘leerling van het voetbal’. Ik kijk heel veel voetbal. Aanvallers, uit heden en verleden, die ik wel bewonder zijn de Braziliaanse Ronaldo, Adriano, Van Basten, Shevchenko en nu heb je Isak, Zirkzee… Ik kijk veel beelden en dan kijk ik naar hoe zij bewegen, scoren en dergelijke. Daar probeer ik wat dingen van op te pikken."

Tot slot. De eerste match is in en tegen Anderlecht, maar zonder fans. Is dat een voor- of nadeel? 

"Vorig jaar speelden we onze beste matchen op verplaatsing bij de grote ploegen. We speelden ons spel en hielden geen rekening met de omstandigheden. Neem de match op Anderlecht. We speelden daar een van onze beste helften van het seizoen. Anderlecht werd zelfs uitgefloten na 45 minuten. We moeten zonder angst naar daar trekken. Het klopt dat we een andere spelersgroep hebben, maar we moeten ons spel spelen. Soms kan je dergelijke ploegen ook nerveus maken als je ze zelf gaat aanvallen, in plaats van achterover te leunen en hen te laten aanvallen."

In onderstaand bericht kan je via Instagram een kort relaas terugzien van de oefenstage van STVV.

LEES OOK: De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

🚀

Gaat Zahiroleslam dit seizoen knallen bij STVV?

Meest recent

‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

18
18
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

63
63
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

79
79
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

319
319
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

68
68
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

125
125
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

29
29
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

27
27
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

200
200
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

12
12
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

32
32
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

249
249
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

79
79
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

135
135
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

66
66
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

54
54
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

280
280
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

125
125
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

372
372
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

28
28
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

583
583
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

290
290
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

426
426
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

419
419
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

488
488

Meer sportnieuws