Brys hakt knoop door over ontslag en deelt Eto’o klap uit

1194
Brys hakt knoop door over ontslag en deelt Eto’o klap uit

De situatie tussen Marc Brys en Samuel Eto’o escaleerde afgelopen interlandperiode tot een dieptepunt. De bondscoach en bondsvoorzitter van Kameroen liggen al een tijdje in de clinch met elkaar en Brys dreigde zelfs met zijn ontslag.

Nadat de Belgische oefenmeester en het icoon van Kameroen lijnrecht tegenover elkaar stonden kreeg Brys te maken met pesterijen van Eto’o. Ondanks de voormalige spits van onder meer Inter en FC Barcelona door de UEFA geschorst is bleven die pesterijen doorgaan.

LEES OOK: Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

De druppel

Afgelopen interland in de 4-1 zege tegen Kenia werd assistent Joachim Mununga niet opgenomen in de lijst met officials. Brys was het kotsbeu en kwam met dreigende taal. "Ik ben heel erg kwaad. De federatie heeft achter mijn rug een streek uitgehaald. Ze hebben een lijst met officials gemaakt en mijn assistent daar niet op gezet. Ik beloof jullie: als dit nog eens gebeurt, zal ik onmiddellijk stoppen als bondscoach.”

Sporza nam contact op met Brys en sprak over de situatie in Kameroen. De bondscoach doet het namelijk sportief erg goed met het Afrikaans land. Hij heeft de knoop over een mogelijk ontslag ook doorgehakt en deelt Eto’o nog een flinke uppercut uit. "Ik wil er niet té veel aandacht aan schenken, want dat verdienen ze niet. Neen ik ga geen ontslag nemen, ik kijk er enorm naar uit om een resultaat neer te zetten op de Afrika Cup. We willen ons daar profileren met veel durf en veel vertrouwen."

Turbulent

De periode als bondscoach van Kameroen is op zijn minst turbulent geweest voor Brys, dat weet de Belgische T1 zelf ook. "Die was heel turbulent, zeker de eerste paar maanden. Daarna kan je jezelf wat meer positioneren en impact hebben. Het helpt dan ook dat ik vrij snel een goede relatie had met de spelers. Die is cruciaal om goed te werken en de situatie uit te klaren. Ondertussen zitten de mensen van de Kameroense voetbalbond ook in onze staf."

Brys komt aldus terug op zijn woorden en zal geen ontslag nemen bij Kameroen. Hij kwalificeerde zich voor de Afrika Cup en kijkt al uit naar het WK. Hij wil hoge ogen gooien met De Ontembare Leeuwen. “En op lange termijn wil ik het enorme potentieel tonen op het WK. Maar dan moet de ploeg een pak beter gemanaged worden”, aldus een ambitieuze Brys.

Een goede beslissing van Brys?

Meest recent

Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

60
60
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

33
33
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

352
352
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

90
90
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

50
50
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

49
49
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

148
148
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

196
196
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

407
407
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

299
299
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

273
273
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

671
671
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

630
630
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

76
76
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

306
306
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

101
101
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

277
277
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1407
1407
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

123
123
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

412
412
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

230
230
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

139
139
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

213
213
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

134
134

Meer sportnieuws