Brys hakt knoop door over ontslag en deelt Eto’o klap uit

1194
Brys hakt knoop door over ontslag en deelt Eto’o klap uit

De situatie tussen Marc Brys en Samuel Eto’o escaleerde afgelopen interlandperiode tot een dieptepunt. De bondscoach en bondsvoorzitter van Kameroen liggen al een tijdje in de clinch met elkaar en Brys dreigde zelfs met zijn ontslag.

Nadat de Belgische oefenmeester en het icoon van Kameroen lijnrecht tegenover elkaar stonden kreeg Brys te maken met pesterijen van Eto’o. Ondanks de voormalige spits van onder meer Inter en FC Barcelona door de UEFA geschorst is bleven die pesterijen doorgaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De druppel

Afgelopen interland in de 4-1 zege tegen Kenia werd assistent Joachim Mununga niet opgenomen in de lijst met officials. Brys was het kotsbeu en kwam met dreigende taal. "Ik ben heel erg kwaad. De federatie heeft achter mijn rug een streek uitgehaald. Ze hebben een lijst met officials gemaakt en mijn assistent daar niet op gezet. Ik beloof jullie: als dit nog eens gebeurt, zal ik onmiddellijk stoppen als bondscoach.”

Sporza nam contact op met Brys en sprak over de situatie in Kameroen. De bondscoach doet het namelijk sportief erg goed met het Afrikaans land. Hij heeft de knoop over een mogelijk ontslag ook doorgehakt en deelt Eto’o nog een flinke uppercut uit. "Ik wil er niet té veel aandacht aan schenken, want dat verdienen ze niet. Neen ik ga geen ontslag nemen, ik kijk er enorm naar uit om een resultaat neer te zetten op de Afrika Cup. We willen ons daar profileren met veel durf en veel vertrouwen."

Turbulent

De periode als bondscoach van Kameroen is op zijn minst turbulent geweest voor Brys, dat weet de Belgische T1 zelf ook. "Die was heel turbulent, zeker de eerste paar maanden. Daarna kan je jezelf wat meer positioneren en impact hebben. Het helpt dan ook dat ik vrij snel een goede relatie had met de spelers. Die is cruciaal om goed te werken en de situatie uit te klaren. Ondertussen zitten de mensen van de Kameroense voetbalbond ook in onze staf."

Brys komt aldus terug op zijn woorden en zal geen ontslag nemen bij Kameroen. Hij kwalificeerde zich voor de Afrika Cup en kijkt al uit naar het WK. Hij wil hoge ogen gooien met De Ontembare Leeuwen. “En op lange termijn wil ik het enorme potentieel tonen op het WK. Maar dan moet de ploeg een pak beter gemanaged worden”, aldus een ambitieuze Brys.

Een goede beslissing van Brys?

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

7
7
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

60
60
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

70
70
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

19
19
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

132
132
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

65
65
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

172
172
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

158
158
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

241
241
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

189
189
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

236
236
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

397
397
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

190
190
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

191
191
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

166
166
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

144
144
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

78
78
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

217
217
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

135
135
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

78
78
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

19
19
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

321
321

Meer sportnieuws