Brys hakt knoop door over ontslag en deelt Eto’o klap uit

door
Brys hakt knoop door over ontslag en deelt Eto’o klap uit

De situatie tussen Marc Brys en Samuel Eto’o escaleerde afgelopen interlandperiode tot een dieptepunt. De bondscoach en bondsvoorzitter van Kameroen liggen al een tijdje in de clinch met elkaar en Brys dreigde zelfs met zijn ontslag.

Nadat de Belgische oefenmeester en het icoon van Kameroen lijnrecht tegenover elkaar stonden kreeg Brys te maken met pesterijen van Eto’o. Ondanks de voormalige spits van onder meer Inter en FC Barcelona door de UEFA geschorst is bleven die pesterijen doorgaan.

LEES OOK: 'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

De druppel

Afgelopen interland in de 4-1 zege tegen Kenia werd assistent Joachim Mununga niet opgenomen in de lijst met officials. Brys was het kotsbeu en kwam met dreigende taal. "Ik ben heel erg kwaad. De federatie heeft achter mijn rug een streek uitgehaald. Ze hebben een lijst met officials gemaakt en mijn assistent daar niet op gezet. Ik beloof jullie: als dit nog eens gebeurt, zal ik onmiddellijk stoppen als bondscoach.”

Sporza nam contact op met Brys en sprak over de situatie in Kameroen. De bondscoach doet het namelijk sportief erg goed met het Afrikaans land. Hij heeft de knoop over een mogelijk ontslag ook doorgehakt en deelt Eto’o nog een flinke uppercut uit. "Ik wil er niet té veel aandacht aan schenken, want dat verdienen ze niet. Neen ik ga geen ontslag nemen, ik kijk er enorm naar uit om een resultaat neer te zetten op de Afrika Cup. We willen ons daar profileren met veel durf en veel vertrouwen."

Turbulent

De periode als bondscoach van Kameroen is op zijn minst turbulent geweest voor Brys, dat weet de Belgische T1 zelf ook. "Die was heel turbulent, zeker de eerste paar maanden. Daarna kan je jezelf wat meer positioneren en impact hebben. Het helpt dan ook dat ik vrij snel een goede relatie had met de spelers. Die is cruciaal om goed te werken en de situatie uit te klaren. Ondertussen zitten de mensen van de Kameroense voetbalbond ook in onze staf."

Brys komt aldus terug op zijn woorden en zal geen ontslag nemen bij Kameroen. Hij kwalificeerde zich voor de Afrika Cup en kijkt al uit naar het WK. Hij wil hoge ogen gooien met De Ontembare Leeuwen. “En op lange termijn wil ik het enorme potentieel tonen op het WK. Maar dan moet de ploeg een pak beter gemanaged worden”, aldus een ambitieuze Brys.

Een goede beslissing van Brys?

Meest recent

Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

0
0
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

44
44
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

72
72
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

424
424
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

121
121
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

165
165
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

167
167
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

81
81
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

101
101
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

111
111
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

577
577
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

123
123
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

73
73
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

61
61
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

278
278
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1153
1153
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

853
853
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

174
174
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

208
208
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

68
68
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

384
384
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

214
214
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

668
668
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

114
114

Meer sportnieuws