Club Brugge houdt hart vast voor gekke miljoenentransfer

door
Club Brugge houdt hart vast voor gekke miljoenentransfer

Club Brugge heeft vorig seizoen tussen 5,5 en 6 miljoen euro neergelegd voor de Argentijnse verdediger Zaïd Romero. De 24-jarige was de langverwachte linksvoetige centrale verdediger, met zijn strijdlust en fysieke kracht. Maar zijn start bij Club Brugge verloopt moeizaam.

Hoewel hij af en toe zijn potentieel laat zien, blijft zijn spel wisselvallig. Marc Degryse en andere analisten zijn kritisch, wijzend op technische tekortkomingen en gebrek aan mobiliteit en wendbaarheid. De vraag blijft of Romero, met wat aanpassingen, uiteindelijk de betrouwbare back-up voor Joel Ordonez en Brandon Mechele kan worden. Voorlopig houdt Club Brugge nog even het hart vast met deze nieuwe aanwinst.

LEES OOK: Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Droomaanwinst voor Club Brugge: Romero is basismateriaal

Club Brugge heeft vorige zomer tussen 5,5 en 6 miljoen euro betaald voor de Argentijnse verdediger Zaid Romero. Hiermee beëindigde de landskampioen haar lange zoektocht naar een linksvoetige centrale verdediger, die begon op 15 juli vorig jaar na het vertrek van Abakar Sylla naar RC Strasbourg.

Romero leek in principe basismateriaal om een vaste plek in de verdediging te veroveren. Hij belichaamt het typisch Argentijnse profiel, met een enorme strijdlust, grinta, waarbij spelers altijd met het mes tussen de tanden spelen.

Hij paart fysieke kracht aan een nietsontziende speelstijl. Zijn anticipatievermogen compenseert zijn iets tragere startsnelheid. Het Laatste Nieuws noemde zijn komst zelfs een “droomaanwinst”.

Toch verliepen de eerste officiële wedstrijden van het nieuwe seizoen voor Romero niet zonder horten of stoten, waarbij hij helaas meermaals negatief opviel.

“Adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”

In de Supercup tegen Union SG was het zoeken voor Zaïd Romero en werd hij tijdens de rust vervangen door Nicky Hayen. Ook de eerste competitiewedstrijd tegen KV Mechelen verliep niet vlekkeloos voor de Argentijn.

Hij ging af en toe te onstuimig te werk en zijn beperkingen van zijn matige startsnelheid werden blootgelegd. “Een degelijke verdediger naar het schijnt, maar het is toch telkens de adem inhouden wanneer hij een hachelijke situatie moet oplossen”, schreef Het Laatste Nieuws.

Tegen Standard liet hij de bal knullig over zijn voeten rollen, wat leidde tot een tegendoelpunt van de Rouches. Ook in de opbouw kan Romero niet overtuigen. Hij heeft namelijk geen inspeelpass die de lijnen kan doorbreken.

Zo blijven er toch grote vraagtekens hangen rond de Argentijnse aanwinst van 6 miljoen euro.

Een buitenwipper van 24: hij doet hele gekke dingen

Tegen KV Kortrijk maakte Zaïd Romero een goede beurt. Hij blijft soms onstuimig, maar was wel al meer solide dan in zijn vorige optredens voor Club Brugge. “Een buitenwipper van 24”, stelde Niels Poissonier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, vast.

Het Nieuwsblad schreef dat Romero met zijn bikkelharde ingrepen perfect past in het ‘Bluvn Goan’ plaatje van Club Brugge. “Romero heeft zo ongetwijfeld het potentieel om zich in de blauw-zwarte supportersharten te spelen.”

Tegen Union SG was de prestatie van de Argentijn opnieuw wisselvallig. Hij trapte een gat in de lucht waardoor bijna een tegendoelpunt uit voortkwam en hij kwam te laat bij de 0-1.

“Kostte 6 miljoen euro, maar kon nog geen enkele keer echt overtuigen in Brugse loondienst”, schreef Het Nieuwsblad. Het Laatste Nieuws benadrukt dat Romero zeker kwaliteiten heeft, maar ook hele gekke dingen doet.

“Het is voorlopig toch het hart vasthouden wanneer de bal in zijn buurt komt.”

Romero is niet klaar om back-up Ordonez en Mechele te zijn

Marc Degryse vindt Zaïd Romero niet overtuigend spelen bij Club Brugge. Hij maakt technische fouten, is niet mobiel genoeg en wordt vaak in de wind gezet door zijn rechtstreekse tegenstanders.

Degryse verwees naar het mooie doelpunt van Franjo Ivanovic, die Romero uitschakelde met een heerlijke actie. “Zo’n doelpunt wil je als centrale verdediger niet slikken.”

Hein Vanhaezebrouck vindt de transfer van Romero absoluut niet geslaagd. Ook Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, schrijft dat Romero mits de nodige aanpassing een betrouwbare back-up voor Joel Ordonez en Brandon Mechele kan worden.

“Wat-ie vandaag nog niet helemaal is.”

Zal Romero nog slagen bij Club Brugge?

Meest recent

‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

1
1
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

73
73
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

90
90
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

38
38
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

90
90
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

116
116
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

145
145
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

141
141
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

50
50
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

40
40
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

174
174
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

82
82
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

367
367
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

298
298
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

86
86
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

592
592
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

620
620
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

429
429
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

215
215
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

128
128
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

106
106
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

265
265

Meer sportnieuws