Anderlecht baalt: Club Brugge doet gouden transferzet

2036 stemmen
Anderlecht baalt: Club Brugge doet gouden transferzet

Club Brugge hield het tijdens de voorbije zomermercato redelijk rustig, maar haalde toch verschillende gerichte aanwinsten in huis. Een aantal van die nieuwkomers wist inmiddels ook indruk te maken. Zo lijkt Blauw-Zwart een nieuwe steunpilaar op het middenveld beet te hebben.

De regerende landskampioen slaagde erin om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Igor Thiago en Antonio Nusa werden weliswaar voor de nodige miljoenen verkocht, voorts bleven alle sterkhouders op post. Ook het verwachte vertrek van Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika bleef uiteindelijk uit.

LEES OOK: 'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Drietal maakt indruk

Bijgevolg was Club al snel klaar met zijn huiswerk aan inkomende zijde, zo werd al vroeg in de mercato de nodige versterking gestrikt. Al zijn niet al die nieuwkomers voorlopig een succes. Hugo Siquet heeft het bijvoorbeeld lastig met de aanpassen aan een nieuw systeem. Zaid Romero moet dan weer zijn meerdere erkennen in Joel Ordoñez.

Daar tegenover groeide Gustaf Nilsson echter al snel uit tot een sterkhouder en geldt hij indien fit als de vaste diepe spits in het elftal van coach Nicky Hayen. Christos Tzolis geldt na enkele weken zelfs als een absolute publiekslieveling. En ook Ardon Jashari heeft inmiddels helemaal zijn draai gevonden.

Op topniveau na lastige start

Club wist de Zwitsers EK-ganger al in het voorjaar los te wringen FC Luzern en legde daar zo'n 6 miljoen euro. Aanvankelijk leek Jashari die inspanning niet waard. Zo had hij het lastig om zich door te zetten bij zijn nieuwe werkgever en kon de middenvelder niet overtuigen in de speelminuten die hij kreeg.

Inmiddels heeft hij de knop echter omgedraaid. Vlak voor de interland-break eiste Jashari immers een vaste basisplaats op met enkele sterke wedstrijden. Hij lijkt nu al voorbij Hugo Vetlesen gegaan in de hiërarchie. En op zijn 22ste heeft de Zwitserse international nog de nodige progressiemarge.

Pech voor Anderlecht

Bij Het Nieuwsblad wordt hij zelfs al gerekend tot de '10 nieuwste sterren' in de Jupiler Pro League. Indien Jashari blijft bevestigen, zal hij op termijn dan ook ongetwijfeld voor een flinke meerwaarde doorverkocht worden. En dat zal bij rivaal RSC Anderlecht toch wat pikken. Zo weet HNB dat de Brusselaars in de zomer van 2023 nog aan de mouw trokken van de Zwitser. Maar blijkbaar trokken ze niet hard genoeg, waardoor Club nog geen jaar later wél kon toeslaan.

Welke zomeraanwinst kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

'Bruno baalt: De Cat stap dichter bij Anderlecht-exit'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

0
0
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

153
153
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

87
87
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

133
133
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

57
57
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

58
58
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

136
136
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

252
252
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

554
554
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

140
140
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

76
76
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

101
101
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

257
257
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

394
394
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

216
216
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

289
289
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

112
112
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

217
217
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

373
373
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

80
80
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

624
624
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

82
82
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

237
237
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

111
111

Meer sportnieuws