Anderlecht baalt: Club Brugge doet gouden transferzet

door
Anderlecht baalt: Club Brugge doet gouden transferzet

Club Brugge hield het tijdens de voorbije zomermercato redelijk rustig, maar haalde toch verschillende gerichte aanwinsten in huis. Een aantal van die nieuwkomers wist inmiddels ook indruk te maken. Zo lijkt Blauw-Zwart een nieuwe steunpilaar op het middenveld beet te hebben.

De regerende landskampioen slaagde erin om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Igor Thiago en Antonio Nusa werden weliswaar voor de nodige miljoenen verkocht, voorts bleven alle sterkhouders op post. Ook het verwachte vertrek van Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika bleef uiteindelijk uit.

LEES OOK: Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Drietal maakt indruk

Bijgevolg was Club al snel klaar met zijn huiswerk aan inkomende zijde, zo werd al vroeg in de mercato de nodige versterking gestrikt. Al zijn niet al die nieuwkomers voorlopig een succes. Hugo Siquet heeft het bijvoorbeeld lastig met de aanpassen aan een nieuw systeem. Zaid Romero moet dan weer zijn meerdere erkennen in Joel Ordoñez.

Daar tegenover groeide Gustaf Nilsson echter al snel uit tot een sterkhouder en geldt hij indien fit als de vaste diepe spits in het elftal van coach Nicky Hayen. Christos Tzolis geldt na enkele weken zelfs als een absolute publiekslieveling. En ook Ardon Jashari heeft inmiddels helemaal zijn draai gevonden.

Op topniveau na lastige start

Club wist de Zwitsers EK-ganger al in het voorjaar los te wringen FC Luzern en legde daar zo'n 6 miljoen euro. Aanvankelijk leek Jashari die inspanning niet waard. Zo had hij het lastig om zich door te zetten bij zijn nieuwe werkgever en kon de middenvelder niet overtuigen in de speelminuten die hij kreeg.

Inmiddels heeft hij de knop echter omgedraaid. Vlak voor de interland-break eiste Jashari immers een vaste basisplaats op met enkele sterke wedstrijden. Hij lijkt nu al voorbij Hugo Vetlesen gegaan in de hiërarchie. En op zijn 22ste heeft de Zwitserse international nog de nodige progressiemarge.

Pech voor Anderlecht

Bij Het Nieuwsblad wordt hij zelfs al gerekend tot de '10 nieuwste sterren' in de Jupiler Pro League. Indien Jashari blijft bevestigen, zal hij op termijn dan ook ongetwijfeld voor een flinke meerwaarde doorverkocht worden. En dat zal bij rivaal RSC Anderlecht toch wat pikken. Zo weet HNB dat de Brusselaars in de zomer van 2023 nog aan de mouw trokken van de Zwitser. Maar blijkbaar trokken ze niet hard genoeg, waardoor Club nog geen jaar later wél kon toeslaan.

Welke zomeraanwinst kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

2
2
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

5
5
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

80
80
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

92
92
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

43
43
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

112
112
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

100
100
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

106
106
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

204
204
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

266
266
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

107
107
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

327
327
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

277
277
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

143
143
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

236
236
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

404
404
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

256
256
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

267
267
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

406
406
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

507
507
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

332
332
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

117
117
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

71
71

Meer sportnieuws