Anderlecht baalt: Club Brugge doet gouden transferzet

door
Anderlecht baalt: Club Brugge doet gouden transferzet

Club Brugge hield het tijdens de voorbije zomermercato redelijk rustig, maar haalde toch verschillende gerichte aanwinsten in huis. Een aantal van die nieuwkomers wist inmiddels ook indruk te maken. Zo lijkt Blauw-Zwart een nieuwe steunpilaar op het middenveld beet te hebben.

De regerende landskampioen slaagde erin om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Igor Thiago en Antonio Nusa werden weliswaar voor de nodige miljoenen verkocht, voorts bleven alle sterkhouders op post. Ook het verwachte vertrek van Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika bleef uiteindelijk uit.

LEES OOK: Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Drietal maakt indruk

Bijgevolg was Club al snel klaar met zijn huiswerk aan inkomende zijde, zo werd al vroeg in de mercato de nodige versterking gestrikt. Al zijn niet al die nieuwkomers voorlopig een succes. Hugo Siquet heeft het bijvoorbeeld lastig met de aanpassen aan een nieuw systeem. Zaid Romero moet dan weer zijn meerdere erkennen in Joel Ordoñez.

Daar tegenover groeide Gustaf Nilsson echter al snel uit tot een sterkhouder en geldt hij indien fit als de vaste diepe spits in het elftal van coach Nicky Hayen. Christos Tzolis geldt na enkele weken zelfs als een absolute publiekslieveling. En ook Ardon Jashari heeft inmiddels helemaal zijn draai gevonden.

Op topniveau na lastige start

Club wist de Zwitsers EK-ganger al in het voorjaar los te wringen FC Luzern en legde daar zo'n 6 miljoen euro. Aanvankelijk leek Jashari die inspanning niet waard. Zo had hij het lastig om zich door te zetten bij zijn nieuwe werkgever en kon de middenvelder niet overtuigen in de speelminuten die hij kreeg.

Inmiddels heeft hij de knop echter omgedraaid. Vlak voor de interland-break eiste Jashari immers een vaste basisplaats op met enkele sterke wedstrijden. Hij lijkt nu al voorbij Hugo Vetlesen gegaan in de hiërarchie. En op zijn 22ste heeft de Zwitserse international nog de nodige progressiemarge.

Pech voor Anderlecht

Bij Het Nieuwsblad wordt hij zelfs al gerekend tot de '10 nieuwste sterren' in de Jupiler Pro League. Indien Jashari blijft bevestigen, zal hij op termijn dan ook ongetwijfeld voor een flinke meerwaarde doorverkocht worden. En dat zal bij rivaal RSC Anderlecht toch wat pikken. Zo weet HNB dat de Brusselaars in de zomer van 2023 nog aan de mouw trokken van de Zwitser. Maar blijkbaar trokken ze niet hard genoeg, waardoor Club nog geen jaar later wél kon toeslaan.

Welke zomeraanwinst kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

55
55
VN op bezoek bij KRC Genk: hét verhaal achter 25 jaar succes

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

7
7
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

170
170
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

39
39
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

126
126
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

124
124
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

71
71
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

248
248
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

109
109
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

565
565
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

404
404
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

451
451
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

119
119
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

616
616
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

217
217
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

271
271
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

341
341
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

137
137
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

93
93
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

238
238
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

223
223
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

93
93
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

107
107
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

323
323

Meer sportnieuws