Antwerp-flop naar Oranje? "Ik vind hem heel sterk"

door
Antwerp-flop naar Oranje?

Niet alleen de Rode Duivels beleefden een ontgoochelend interlandluik. Ook Oranje kon weinig indruk maken in zijn laatse twee matchen in de Nations League. Het sleepte zich eerst naar een gelijkspel in Hongarije en ging vervolgens vrij kansloos onderuit in Duitsland.

De Nederlanders blijven wel tweede in hun poule en liggen dus op koers voor de kwartfinales, maar er ontstaat toch alsmaar meer gemor. Op enkele posities blijkt Oranje toch kwaliteit te missen. Zo is Ronald Koeman nog zoekende naar een nieuwe nummer negen nu Memphis Depay uit beeld verdwenen is.

Been pleit voor Emegha bij Oranje

In de voorbije interlands kregen Joshua Zirkzee en Brian Brobbey hun kans, maar geen van beide kon echt overtuigen. Daarom pleit Mario Been, oud-trainer van KRC Genk, ervoor om misschien een oude bekende van de Jupiler Pro League een kans te geven.

Hij zou graag Emanuel Emegha in Oranje zien. "Ik heb naar hem zitten kijken. Hij heeft natuurlijk een vreemde carrière. Van Sparta naar Antwerp, naar Sturm Graz, voor dertien miljoen naar Strasbourg. Hij doet het erg goed in de Ligue 1", aldus Been bij ESPN.

Weinig succesvolle passage bij Antwerp

"Ik vind hem heel sterk, hij is 1.95m en heeft een fysiek die je wel voor je ziet in het grote Nederlands elftal. Of hij beter is dan Brian Brobbey of Joshua Zirkzee, dat weet je alleen door het een keer te doen", oppert hij.

Emegha was in 2022 nog een halfjaar aan de slag bij Antwerp, maar dat werd geen succes. Hij werd snel verkocht aan Sturm Graz, waar hij vervolgens wel ontplofte. In de zomer van 2023 trok hij naar Strasbourg, waar de 21-jarige het tegenwoordig wel goed doet. Hij scoorde dit seizoen al drie keer in de Ligue 1 en is ook een vaste waarde in de selectie van Jong Oranje.

Zal Oranje snel een goede spits vinden?

Meest recent

Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

1
1
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

9
9
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

82
82
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

207
207
Van Crombrugge haalt ondanks zege hard uit naar Genk

Na een twee op zes wist KRC Genk zondag nog eens een overwinning te pakken in de Jupiler Pro League. ...

32
32
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

105
105
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

134
134
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

142
142
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

222
222
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

379
379
Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

349
349
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

152
152
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

328
328
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

193
193
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

193
193
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

59
59
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

444
444
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

131
131
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

291
291
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

805
805
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

133
133
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

129
129
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

92
92
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

97
97

Meer sportnieuws