Furieuze Ronaldo maakt brandhout van Lawrence Visser

586 stemmen
Furieuze Ronaldo maakt brandhout van Lawrence Visser

In Groep 1 van de hoogste divisie van de Nations League, heeft Portugal dinsdagavond zijn eerste punten laten liggen. Dat was uiteraard niet naar de zin van Cristiano Ronaldo. Die botvierde zijn frustraties op niemand minder dan de Belgische scheidsrechter Lawrence Visser.

De Portugezen stelden afgelopen zomer teleur op het Europees kampioenschap. Met heel wat moeite werd de tweede ronde tegen Slovenië overleefd, waarna Portugal in de kwartfinales alsnog sneuvelde tegen Frankrijk. Ook voor Ronaldo persoonlijk werd het een toernooi om snel te vergeten, de superster scoorde geen enkele keer. 

In de Nations League wilde zowel de aanvaller als de hele ploeg zich dan ook herpakken. Dat lukte aanvankelijk vrij aardig. De Portugezen wonnen hun eerste drie wedstrijden tegen Kroatië, Schotland en Polen. In elk van die duels was Ronaldo ook telkens goed voor een doelpuntje. Maar daar kwam dinsdagavond verandering in.

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

In de clinch met Visser

Zo leed de ploeg van bondscoach Roberto Martinez een eerste keer puntenverlies. Op het veld van Schotland bleef de Europese kampioen van 2016 steken op een teleurstellend 0-0-gelijkspel. Ook Ronaldo slaagde er dus niet in om het verschil te maken. En dat zorgde zichtbaar voor frustraties. Iets waar Visser een 'bevoorrecht' getuige van was.

De Belgische scheidsrechter werd door de UEFA naar Glasgow gestuurd om de interland in goede banen te fluiten. In de eerste helft kreeg hij het echter al een eerste keer aan de stok met Ronaldo. Die was het niet eens met een licht gefloten overtreding en ging dat met het nodige theater ook duidelijk maken aan de arbiter.

Grote woede-uitbarsting

Visser loste dat akkefietje rustig op, maar in de slotfase gingen de poppetjes helemaal aan het dansen. De ref besloot namelijk om af te fluiten om het moment dat Portugal een hoekschop zou krijgen. Die beslissing werkte bij Ronaldo als een rode lap op een stier. Opnieuw ging hij in Franse colère verhaal halen. Met de nodige wegwerpgebaren maakte hij zijn onvrede duidelijk. Vervolgens riep hij Visser enkele verwensingen toe, gaf hij hem een cynisch applausje en stak hij twee duimen in de lucht, waarna de wereldster woedend de catacomben instoof.

Visser is momenteel de beste Belgische scheidsrechter ...

Meest recent

Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

36
36
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

49
49
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

110
110
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

66
66
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

297
297
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

385
385
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

259
259
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

499
499
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

119
119
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

224
224
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

289
289
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

115
115
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

430
430
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

378
378
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

430
430
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

802
802
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

192
192
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

195
195
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

384
384
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1824
1824
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

173
173
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

197
197
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

91
91
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

54
54

Meer sportnieuws