Furieuze Ronaldo maakt brandhout van Lawrence Visser

door
Furieuze Ronaldo maakt brandhout van Lawrence Visser

In Groep 1 van de hoogste divisie van de Nations League, heeft Portugal dinsdagavond zijn eerste punten laten liggen. Dat was uiteraard niet naar de zin van Cristiano Ronaldo. Die botvierde zijn frustraties op niemand minder dan de Belgische scheidsrechter Lawrence Visser.

De Portugezen stelden afgelopen zomer teleur op het Europees kampioenschap. Met heel wat moeite werd de tweede ronde tegen Slovenië overleefd, waarna Portugal in de kwartfinales alsnog sneuvelde tegen Frankrijk. Ook voor Ronaldo persoonlijk werd het een toernooi om snel te vergeten, de superster scoorde geen enkele keer. 

In de Nations League wilde zowel de aanvaller als de hele ploeg zich dan ook herpakken. Dat lukte aanvankelijk vrij aardig. De Portugezen wonnen hun eerste drie wedstrijden tegen Kroatië, Schotland en Polen. In elk van die duels was Ronaldo ook telkens goed voor een doelpuntje. Maar daar kwam dinsdagavond verandering in.

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

In de clinch met Visser

Zo leed de ploeg van bondscoach Roberto Martinez een eerste keer puntenverlies. Op het veld van Schotland bleef de Europese kampioen van 2016 steken op een teleurstellend 0-0-gelijkspel. Ook Ronaldo slaagde er dus niet in om het verschil te maken. En dat zorgde zichtbaar voor frustraties. Iets waar Visser een 'bevoorrecht' getuige van was.

De Belgische scheidsrechter werd door de UEFA naar Glasgow gestuurd om de interland in goede banen te fluiten. In de eerste helft kreeg hij het echter al een eerste keer aan de stok met Ronaldo. Die was het niet eens met een licht gefloten overtreding en ging dat met het nodige theater ook duidelijk maken aan de arbiter.

Grote woede-uitbarsting

Visser loste dat akkefietje rustig op, maar in de slotfase gingen de poppetjes helemaal aan het dansen. De ref besloot namelijk om af te fluiten om het moment dat Portugal een hoekschop zou krijgen. Die beslissing werkte bij Ronaldo als een rode lap op een stier. Opnieuw ging hij in Franse colère verhaal halen. Met de nodige wegwerpgebaren maakte hij zijn onvrede duidelijk. Vervolgens riep hij Visser enkele verwensingen toe, gaf hij hem een cynisch applausje en stak hij twee duimen in de lucht, waarna de wereldster woedend de catacomben instoof.

Visser is momenteel de beste Belgische scheidsrechter ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

69
69
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

28
28
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

223
223
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

306
306
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

367
367
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

160
160
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

296
296
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

959
959
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

801
801
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

746
746
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

500
500
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1072
1072

Meer sportnieuws