Furieuze Ronaldo maakt brandhout van Lawrence Visser

586 stemmen
Furieuze Ronaldo maakt brandhout van Lawrence Visser

In Groep 1 van de hoogste divisie van de Nations League, heeft Portugal dinsdagavond zijn eerste punten laten liggen. Dat was uiteraard niet naar de zin van Cristiano Ronaldo. Die botvierde zijn frustraties op niemand minder dan de Belgische scheidsrechter Lawrence Visser.

De Portugezen stelden afgelopen zomer teleur op het Europees kampioenschap. Met heel wat moeite werd de tweede ronde tegen Slovenië overleefd, waarna Portugal in de kwartfinales alsnog sneuvelde tegen Frankrijk. Ook voor Ronaldo persoonlijk werd het een toernooi om snel te vergeten, de superster scoorde geen enkele keer. 

In de Nations League wilde zowel de aanvaller als de hele ploeg zich dan ook herpakken. Dat lukte aanvankelijk vrij aardig. De Portugezen wonnen hun eerste drie wedstrijden tegen Kroatië, Schotland en Polen. In elk van die duels was Ronaldo ook telkens goed voor een doelpuntje. Maar daar kwam dinsdagavond verandering in.

LEES OOK: Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

In de clinch met Visser

Zo leed de ploeg van bondscoach Roberto Martinez een eerste keer puntenverlies. Op het veld van Schotland bleef de Europese kampioen van 2016 steken op een teleurstellend 0-0-gelijkspel. Ook Ronaldo slaagde er dus niet in om het verschil te maken. En dat zorgde zichtbaar voor frustraties. Iets waar Visser een 'bevoorrecht' getuige van was.

De Belgische scheidsrechter werd door de UEFA naar Glasgow gestuurd om de interland in goede banen te fluiten. In de eerste helft kreeg hij het echter al een eerste keer aan de stok met Ronaldo. Die was het niet eens met een licht gefloten overtreding en ging dat met het nodige theater ook duidelijk maken aan de arbiter.

Grote woede-uitbarsting

Visser loste dat akkefietje rustig op, maar in de slotfase gingen de poppetjes helemaal aan het dansen. De ref besloot namelijk om af te fluiten om het moment dat Portugal een hoekschop zou krijgen. Die beslissing werkte bij Ronaldo als een rode lap op een stier. Opnieuw ging hij in Franse colère verhaal halen. Met de nodige wegwerpgebaren maakte hij zijn onvrede duidelijk. Vervolgens riep hij Visser enkele verwensingen toe, gaf hij hem een cynisch applausje en stak hij twee duimen in de lucht, waarna de wereldster woedend de catacomben instoof.

Visser is momenteel de beste Belgische scheidsrechter ...

Meest recent

'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

13
13
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

64
64
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

49
49
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

34
34
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

52
52
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

252
252
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

150
150
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

232
232
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

244
244
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

844
844
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

283
283
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

318
318
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

425
425
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

136
136
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

99
99
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

166
166
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

262
262
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

360
360
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

292
292

Meer sportnieuws