De GOAT-show: Messi pakt héérlijk uit in monsterzege Argentinië

door
De GOAT-show: Messi pakt héérlijk uit in monsterzege Argentinië

Niet enkel in Europa stond in de voorbije dagen interland-voetbal op het programma, ook elders ter wereld waren de nationale ploegen aan zet. In Zuid-Amerika werd bijvoorbeeld verder gestreden om de WK-tickets. Titelverdediger Argentinië maakte dinsdagnacht alvast indruk.

Eind 2022 legden de Argentijnen in Qatar beslag op de wereldtitel. Die dominantie werd afgelopen zomer ook doorgetrokken tijdens de Copa America. Zo wisten de Albiceleste hun titel te verlengen op het Zuid-Amerikaanse landenkampioenschap. En ondertussen was Argentinië overtuigend begonnen aan de kwalificatiecampagne voor het WK 2026.

LEES OOK: ‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

Bolivia door gehaktmolen

In Zuid-Amerika worden de WK-tickets verdeeld aan de hand van één competitie met daarin alle 10 landen van de CONMEBOL-federatie. Alle ploegen spelen twee keer tegen mekaar en op basis van dat klassement kan men zich kwalificeren. Argentinië was goed begonnen aan die campagne en legde al snel beslag op de leidersplaats.

In september werd evenwel verloren van Colombia en vorige week bleef men steken op 1-1 tegen Venezuela. Maar die slippers werden dinsdagnacht op gepaste wijze rechtgezet. Zo maakte de regerende wereldkampioen brandhout van Bolivia. Op eigen veld haalde de ploeg van bondscoach Lionel Scaloni het met zware 6-0-cijfers.

Messi wervelt als vanouds

Daarbij was weinig verrassend een hoofdrol weggelegd voor Lionel Messi. De superster is inmiddels alweer 37 jaar, heeft steeds vaker last van fysieke kwaaltje en speelt al een tijdje niet meer op het hoogste Europese niveau, zijn kwaliteiten blijven desondanks buiten kijf staan. Tegen Bolivia pakte hij nog eens ouderwets uit met een absolute knalprestatie.

Nadat hij halfweg de eerste helft de score had geopend, tekende Messi voor de assists op de goals van Lautaro Martinez en Julian Alvarez. Na de pauze maakte Thiago Almada er 4-0 van, waarna Messi ook het slotakkoord opeiste. Met twee late goals maakte hij zijn hattrick compleet. Door deze ruime zege blijft Argentinië ook leider met drie punten voorsprong op Colombia. Grote rivaal Brazilië won dan weer meer 4-0 van Peru en klom zo naar de vierde plaats.

Messi is de beste voetballer ooit ...

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

47
47
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

42
42
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

154
154
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

51
51
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

58
58
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

50
50
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

88
88
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

142
142
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

317
317
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

201
201
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

253
253
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

89
89
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

345
345
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

166
166
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

277
277
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

669
669
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

537
537
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

217
217
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws