Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

331
Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Alvorens de spelers weer bij hun respectievelijke clubs aan de slag gaan, kan eerst nog eens de balans opgemaakt worden van het voorbije tweeluik. Voor enkele Rode Duivels is die behoorlijk negatief.

Globaal gezien hebben de Duivels een wisselvallige interland-periode achter de rug. De eerste helft op het veld van Italië was bijvoorbeeld rampzalig. Maar na een rode kaart voor het thuisland kwamen de Belgen een pak beter voor de dag. Uiteindelijk werd ook een verdienstelijk 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

Maandag werd dan weer voor de zoveelste keer verloren van Frankrijk. Toch hielden de Duivels een overwegend goed gevoel aan deze confrontatie over. Op eigen veld speelden de Belgen immers hun beste wedstrijd in lange tijd. Op basis van het geleverde spel hadden ze altijd minstens een punt verdiend.

LEES OOK: Thorgan Hazard afgemaakt vlak voor Club: “Nu al flop”

Bakayoko uit beeld

Een aantal spelers liet dan ook een sterke indruk achter. Maxim De Cuyper solliciteert steeds nadrukkelijker voor een vaste basisplaats. Leandro Trossard kon de rug rechten bij de nationale ploeg. Jongens als Jérémy Doku, Loïs Openda en Zeno Debast wisten zich tegen Frankrijk dan weer op gepaste wijze te herpakken.

Maar enkele Duivels zullen zich ook zorgen moeten maken. Niet in het minst Johan Bakayoko. In beide duels had de snelheid van de PSV-aanvaller zeker van pas kunnen komen. Bondscoach Domenico Tedesco dacht daar evenwel anders over. Zo bleef Bakayoko in beide duels aan de bank gekluisterd.

Gezakt in hiërarchie

Een triest dieptepunt voor hem, volgens SudPresse was het immers de eerste keer sinds zijn debuut bij de nationale ploeg dat hij geen enkele minuut kreeg tijdens een interland-break. Jongens als Doku, Trossard, Dodi Lukebakio, Charles De Ketelaere, ... staan inmiddels allemaal voor hem in de pikorde.

Zelfs debutanten Malick Fofana en Cyril Ngonge maakten meer minuten dan hem. Bakayoko zal dus vol aan de bak moeten om zijn plek in de hiërarchie te heroveren. Maar eerst moet hij weer zien aan te knopen met zijn beste niveau bij PSV, waar zijn basisplaats eveneens in gevaar is gekomen.

Bakayoko verdient meer kansen bij de Duivels ...

Meest recent

Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

12
12
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

51
51
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

63
63
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

64
64
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

70
70
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

197
197
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

23
23
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

28
28
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

260
260
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

283
283
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

148
148
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

210
210
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

235
235
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

215
215
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

191
191
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

115
115
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

318
318
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

146
146
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

378
378
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

75
75
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

109
109
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

365
365
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

201
201
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

600
600

Meer sportnieuws