Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

door
Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Alvorens de spelers weer bij hun respectievelijke clubs aan de slag gaan, kan eerst nog eens de balans opgemaakt worden van het voorbije tweeluik. Voor enkele Rode Duivels is die behoorlijk negatief.

Globaal gezien hebben de Duivels een wisselvallige interland-periode achter de rug. De eerste helft op het veld van Italië was bijvoorbeeld rampzalig. Maar na een rode kaart voor het thuisland kwamen de Belgen een pak beter voor de dag. Uiteindelijk werd ook een verdienstelijk 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

Maandag werd dan weer voor de zoveelste keer verloren van Frankrijk. Toch hielden de Duivels een overwegend goed gevoel aan deze confrontatie over. Op eigen veld speelden de Belgen immers hun beste wedstrijd in lange tijd. Op basis van het geleverde spel hadden ze altijd minstens een punt verdiend.

LEES OOK: Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Bakayoko uit beeld

Een aantal spelers liet dan ook een sterke indruk achter. Maxim De Cuyper solliciteert steeds nadrukkelijker voor een vaste basisplaats. Leandro Trossard kon de rug rechten bij de nationale ploeg. Jongens als Jérémy Doku, Loïs Openda en Zeno Debast wisten zich tegen Frankrijk dan weer op gepaste wijze te herpakken.

Maar enkele Duivels zullen zich ook zorgen moeten maken. Niet in het minst Johan Bakayoko. In beide duels had de snelheid van de PSV-aanvaller zeker van pas kunnen komen. Bondscoach Domenico Tedesco dacht daar evenwel anders over. Zo bleef Bakayoko in beide duels aan de bank gekluisterd.

Gezakt in hiërarchie

Een triest dieptepunt voor hem, volgens SudPresse was het immers de eerste keer sinds zijn debuut bij de nationale ploeg dat hij geen enkele minuut kreeg tijdens een interland-break. Jongens als Doku, Trossard, Dodi Lukebakio, Charles De Ketelaere, ... staan inmiddels allemaal voor hem in de pikorde.

Zelfs debutanten Malick Fofana en Cyril Ngonge maakten meer minuten dan hem. Bakayoko zal dus vol aan de bak moeten om zijn plek in de hiërarchie te heroveren. Maar eerst moet hij weer zien aan te knopen met zijn beste niveau bij PSV, waar zijn basisplaats eveneens in gevaar is gekomen.

Bakayoko verdient meer kansen bij de Duivels ...

Meest recent

Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

0
0
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

42
42
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

20
20
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

33
33
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

58
58
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

113
113
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

99
99
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

101
101
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

52
52
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

48
48
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

108
108
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

163
163
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

241
241
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

140
140
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

88
88
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

194
194
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

338
338
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

62
62
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

114
114
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

472
472
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

128
128
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

125
125
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

271
271
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

336
336
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

448
448

Meer sportnieuws