Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

door
Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Alvorens de spelers weer bij hun respectievelijke clubs aan de slag gaan, kan eerst nog eens de balans opgemaakt worden van het voorbije tweeluik. Voor enkele Rode Duivels is die behoorlijk negatief.

Globaal gezien hebben de Duivels een wisselvallige interland-periode achter de rug. De eerste helft op het veld van Italië was bijvoorbeeld rampzalig. Maar na een rode kaart voor het thuisland kwamen de Belgen een pak beter voor de dag. Uiteindelijk werd ook een verdienstelijk 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

Maandag werd dan weer voor de zoveelste keer verloren van Frankrijk. Toch hielden de Duivels een overwegend goed gevoel aan deze confrontatie over. Op eigen veld speelden de Belgen immers hun beste wedstrijd in lange tijd. Op basis van het geleverde spel hadden ze altijd minstens een punt verdiend.

LEES OOK: Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Bakayoko uit beeld

Een aantal spelers liet dan ook een sterke indruk achter. Maxim De Cuyper solliciteert steeds nadrukkelijker voor een vaste basisplaats. Leandro Trossard kon de rug rechten bij de nationale ploeg. Jongens als Jérémy Doku, Loïs Openda en Zeno Debast wisten zich tegen Frankrijk dan weer op gepaste wijze te herpakken.

Maar enkele Duivels zullen zich ook zorgen moeten maken. Niet in het minst Johan Bakayoko. In beide duels had de snelheid van de PSV-aanvaller zeker van pas kunnen komen. Bondscoach Domenico Tedesco dacht daar evenwel anders over. Zo bleef Bakayoko in beide duels aan de bank gekluisterd.

Gezakt in hiërarchie

Een triest dieptepunt voor hem, volgens SudPresse was het immers de eerste keer sinds zijn debuut bij de nationale ploeg dat hij geen enkele minuut kreeg tijdens een interland-break. Jongens als Doku, Trossard, Dodi Lukebakio, Charles De Ketelaere, ... staan inmiddels allemaal voor hem in de pikorde.

Zelfs debutanten Malick Fofana en Cyril Ngonge maakten meer minuten dan hem. Bakayoko zal dus vol aan de bak moeten om zijn plek in de hiërarchie te heroveren. Maar eerst moet hij weer zien aan te knopen met zijn beste niveau bij PSV, waar zijn basisplaats eveneens in gevaar is gekomen.

Bakayoko verdient meer kansen bij de Duivels ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

95
95
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

98
98
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

138
138
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

230
230
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

210
210
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

70
70
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

485
485
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

141
141
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

455
455
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

144
144
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

238
238
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

373
373
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

527
527
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

695
695
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

221
221
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

344
344
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

287
287
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1088
1088
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

488
488
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws