Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

331 stemmen
Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Alvorens de spelers weer bij hun respectievelijke clubs aan de slag gaan, kan eerst nog eens de balans opgemaakt worden van het voorbije tweeluik. Voor enkele Rode Duivels is die behoorlijk negatief.

Globaal gezien hebben de Duivels een wisselvallige interland-periode achter de rug. De eerste helft op het veld van Italië was bijvoorbeeld rampzalig. Maar na een rode kaart voor het thuisland kwamen de Belgen een pak beter voor de dag. Uiteindelijk werd ook een verdienstelijk 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

Maandag werd dan weer voor de zoveelste keer verloren van Frankrijk. Toch hielden de Duivels een overwegend goed gevoel aan deze confrontatie over. Op eigen veld speelden de Belgen immers hun beste wedstrijd in lange tijd. Op basis van het geleverde spel hadden ze altijd minstens een punt verdiend.

LEES OOK: Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Bakayoko uit beeld

Een aantal spelers liet dan ook een sterke indruk achter. Maxim De Cuyper solliciteert steeds nadrukkelijker voor een vaste basisplaats. Leandro Trossard kon de rug rechten bij de nationale ploeg. Jongens als Jérémy Doku, Loïs Openda en Zeno Debast wisten zich tegen Frankrijk dan weer op gepaste wijze te herpakken.

Maar enkele Duivels zullen zich ook zorgen moeten maken. Niet in het minst Johan Bakayoko. In beide duels had de snelheid van de PSV-aanvaller zeker van pas kunnen komen. Bondscoach Domenico Tedesco dacht daar evenwel anders over. Zo bleef Bakayoko in beide duels aan de bank gekluisterd.

Gezakt in hiërarchie

Een triest dieptepunt voor hem, volgens SudPresse was het immers de eerste keer sinds zijn debuut bij de nationale ploeg dat hij geen enkele minuut kreeg tijdens een interland-break. Jongens als Doku, Trossard, Dodi Lukebakio, Charles De Ketelaere, ... staan inmiddels allemaal voor hem in de pikorde.

Zelfs debutanten Malick Fofana en Cyril Ngonge maakten meer minuten dan hem. Bakayoko zal dus vol aan de bak moeten om zijn plek in de hiërarchie te heroveren. Maar eerst moet hij weer zien aan te knopen met zijn beste niveau bij PSV, waar zijn basisplaats eveneens in gevaar is gekomen.

Bakayoko verdient meer kansen bij de Duivels ...

Meest recent

Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

5
5
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

7
7
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

45
45
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

33
33
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

232
232
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

450
450
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

265
265
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

272
272
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

255
255
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

215
215
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

227
227
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

36
36
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

82
82
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

133
133
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

189
189
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

864
864
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

185
185
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

223
223
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

214
214
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

305
305
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55

Meer sportnieuws