Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

331 stemmen
Dé verliezer na NL-tweeluik: Tedesco laat Duivel links liggen

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Alvorens de spelers weer bij hun respectievelijke clubs aan de slag gaan, kan eerst nog eens de balans opgemaakt worden van het voorbije tweeluik. Voor enkele Rode Duivels is die behoorlijk negatief.

Globaal gezien hebben de Duivels een wisselvallige interland-periode achter de rug. De eerste helft op het veld van Italië was bijvoorbeeld rampzalig. Maar na een rode kaart voor het thuisland kwamen de Belgen een pak beter voor de dag. Uiteindelijk werd ook een verdienstelijk 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

Maandag werd dan weer voor de zoveelste keer verloren van Frankrijk. Toch hielden de Duivels een overwegend goed gevoel aan deze confrontatie over. Op eigen veld speelden de Belgen immers hun beste wedstrijd in lange tijd. Op basis van het geleverde spel hadden ze altijd minstens een punt verdiend.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Bakayoko uit beeld

Een aantal spelers liet dan ook een sterke indruk achter. Maxim De Cuyper solliciteert steeds nadrukkelijker voor een vaste basisplaats. Leandro Trossard kon de rug rechten bij de nationale ploeg. Jongens als Jérémy Doku, Loïs Openda en Zeno Debast wisten zich tegen Frankrijk dan weer op gepaste wijze te herpakken.

Maar enkele Duivels zullen zich ook zorgen moeten maken. Niet in het minst Johan Bakayoko. In beide duels had de snelheid van de PSV-aanvaller zeker van pas kunnen komen. Bondscoach Domenico Tedesco dacht daar evenwel anders over. Zo bleef Bakayoko in beide duels aan de bank gekluisterd.

Gezakt in hiërarchie

Een triest dieptepunt voor hem, volgens SudPresse was het immers de eerste keer sinds zijn debuut bij de nationale ploeg dat hij geen enkele minuut kreeg tijdens een interland-break. Jongens als Doku, Trossard, Dodi Lukebakio, Charles De Ketelaere, ... staan inmiddels allemaal voor hem in de pikorde.

Zelfs debutanten Malick Fofana en Cyril Ngonge maakten meer minuten dan hem. Bakayoko zal dus vol aan de bak moeten om zijn plek in de hiërarchie te heroveren. Maar eerst moet hij weer zien aan te knopen met zijn beste niveau bij PSV, waar zijn basisplaats eveneens in gevaar is gekomen.

Bakayoko verdient meer kansen bij de Duivels ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

17
17
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

101
101
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

84
84
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

173
173
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

170
170
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

334
334
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

327
327
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

61
61
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

502
502
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

919
919
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

98
98
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

252
252
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

375
375
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws