Groot slachtoffer trainerswissel: RSCA-sterkhouder in penarie

door
Groot slachtoffer trainerswissel: RSCA-sterkhouder in penarie

RSC Anderlecht hervat aanstaande vrijdag zijn seizoen met een bezoek aan hekkensluiter Beerschot VA. Dat wordt tevens de eerste match sinds David Hubert permanent werd benoemd als hoofdtrainer. Voor bepaalde spelers lijkt die aanstelling echter geen goede zaak.

Paars-Wit zocht de voorbije weken naarstig naar een geschikte opvolger voor de ontslagen hoofdcoach Brian Riemer. Verschillende kanshebbers passeerden daarvoor de revue. Maar de sportieve leiding kon de belangrijkste kandidaten niet overtuigen en ondertussen leverde Hubert goed werk af als interim-trainer.

Uiteindelijk werd dan ook besloten om verder te gaan met de 36-jarige oud-middenvelder. Hierdoor ziet alles er wel plots anders uit voor Hubert. De foutenmarge die hij had tijdens zijn interim-periode is in één klap verdwenen. Bovendien zal het niet gemakkelijk worden om iedereen in zijn brede kern tevreden te houden. 

LEES OOK: Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Deense connectie brokkelt af

Eén van de sterkhouders moet in ieder geval vrezen voor zijn plek. Zo dreigt de trainerswissel vooral slecht uit te pakken voor Anders Dreyer. De Deen kon onder Riemer rekenen op een eindeloos krediet. Zelfs al stapelde hij de tegenvallende prestaties op in de eerste weken van het seizoen, kwam zijn basisplaats niet in gevaar.

Nu Riemer weg is en CEO Sports Jesper Fredberg zijn macht aanzienlijk zag afnemen, heeft Dreyer een groot deel van dat krediet kwijtgespeeld. Onder Hubert zal hij zijn kansen louter met sportieve prestaties moeten afdwingen. En wat dat betreft spelen er nog een aantal elementen in het nadeel van de 26-jarige international.

Loodzware concurrentie

Hubert is er bijvoorbeeld niet vies van om met twee spitsen te gaan spelen indien de omstandigheden daar om vragen en dat zou ten koste kunnen komen van het plekje van Dreyer. Bovendien is de concurrentie aanzienlijk toegenomen. Yari Verschaeren is immers weer op niveau, terwijl Hubert inmiddels Tristan Degreef lanceerde. Daarnaast worden Samuel Edozie en Francis Amuzu weldra terug topfit verwacht. Dreyer staat dus voor een erg lastige opdracht om zijn vaste basisplek te behouden.

Bij een aanvaardbaar bod moet Anderlecht hem in januari laten gaan ...

Meest recent

'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

11
11
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

64
64
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

39
39
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

49
49
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

409
409
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

110
110
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

213
213
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

113
113
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

525
525
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

232
232
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

147
147
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

177
177
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

275
275
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

211
211
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

369
369
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

257
257
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

498
498
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

155
155
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

1003
1003
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

197
197
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

810
810
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

81
81
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

246
246
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

261
261
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

100
100

Meer sportnieuws