Groot slachtoffer trainerswissel: RSCA-sterkhouder in penarie

door
Groot slachtoffer trainerswissel: RSCA-sterkhouder in penarie

RSC Anderlecht hervat aanstaande vrijdag zijn seizoen met een bezoek aan hekkensluiter Beerschot VA. Dat wordt tevens de eerste match sinds David Hubert permanent werd benoemd als hoofdtrainer. Voor bepaalde spelers lijkt die aanstelling echter geen goede zaak.

Paars-Wit zocht de voorbije weken naarstig naar een geschikte opvolger voor de ontslagen hoofdcoach Brian Riemer. Verschillende kanshebbers passeerden daarvoor de revue. Maar de sportieve leiding kon de belangrijkste kandidaten niet overtuigen en ondertussen leverde Hubert goed werk af als interim-trainer.

Uiteindelijk werd dan ook besloten om verder te gaan met de 36-jarige oud-middenvelder. Hierdoor ziet alles er wel plots anders uit voor Hubert. De foutenmarge die hij had tijdens zijn interim-periode is in één klap verdwenen. Bovendien zal het niet gemakkelijk worden om iedereen in zijn brede kern tevreden te houden. 

LEES OOK: Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Deense connectie brokkelt af

Eén van de sterkhouders moet in ieder geval vrezen voor zijn plek. Zo dreigt de trainerswissel vooral slecht uit te pakken voor Anders Dreyer. De Deen kon onder Riemer rekenen op een eindeloos krediet. Zelfs al stapelde hij de tegenvallende prestaties op in de eerste weken van het seizoen, kwam zijn basisplaats niet in gevaar.

Nu Riemer weg is en CEO Sports Jesper Fredberg zijn macht aanzienlijk zag afnemen, heeft Dreyer een groot deel van dat krediet kwijtgespeeld. Onder Hubert zal hij zijn kansen louter met sportieve prestaties moeten afdwingen. En wat dat betreft spelen er nog een aantal elementen in het nadeel van de 26-jarige international.

Loodzware concurrentie

Hubert is er bijvoorbeeld niet vies van om met twee spitsen te gaan spelen indien de omstandigheden daar om vragen en dat zou ten koste kunnen komen van het plekje van Dreyer. Bovendien is de concurrentie aanzienlijk toegenomen. Yari Verschaeren is immers weer op niveau, terwijl Hubert inmiddels Tristan Degreef lanceerde. Daarnaast worden Samuel Edozie en Francis Amuzu weldra terug topfit verwacht. Dreyer staat dus voor een erg lastige opdracht om zijn vaste basisplek te behouden.

Bij een aanvaardbaar bod moet Anderlecht hem in januari laten gaan ...

Meest recent

Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

33
33
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

80
80
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

23
23
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

44
44
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

464
464
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

290
290
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

171
171
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

270
270
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

657
657
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

287
287
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

299
299
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

355
355
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

164
164
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

141
141
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

86
86
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

268
268
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

293
293
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

452
452
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

368
368
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

556
556
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

52
52
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

484
484
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

65
65

Meer sportnieuws