Groot slachtoffer trainerswissel: RSCA-sterkhouder in penarie

door
Groot slachtoffer trainerswissel: RSCA-sterkhouder in penarie

RSC Anderlecht hervat aanstaande vrijdag zijn seizoen met een bezoek aan hekkensluiter Beerschot VA. Dat wordt tevens de eerste match sinds David Hubert permanent werd benoemd als hoofdtrainer. Voor bepaalde spelers lijkt die aanstelling echter geen goede zaak.

Paars-Wit zocht de voorbije weken naarstig naar een geschikte opvolger voor de ontslagen hoofdcoach Brian Riemer. Verschillende kanshebbers passeerden daarvoor de revue. Maar de sportieve leiding kon de belangrijkste kandidaten niet overtuigen en ondertussen leverde Hubert goed werk af als interim-trainer.

Uiteindelijk werd dan ook besloten om verder te gaan met de 36-jarige oud-middenvelder. Hierdoor ziet alles er wel plots anders uit voor Hubert. De foutenmarge die hij had tijdens zijn interim-periode is in één klap verdwenen. Bovendien zal het niet gemakkelijk worden om iedereen in zijn brede kern tevreden te houden. 

LEES OOK: Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Deense connectie brokkelt af

Eén van de sterkhouders moet in ieder geval vrezen voor zijn plek. Zo dreigt de trainerswissel vooral slecht uit te pakken voor Anders Dreyer. De Deen kon onder Riemer rekenen op een eindeloos krediet. Zelfs al stapelde hij de tegenvallende prestaties op in de eerste weken van het seizoen, kwam zijn basisplaats niet in gevaar.

Nu Riemer weg is en CEO Sports Jesper Fredberg zijn macht aanzienlijk zag afnemen, heeft Dreyer een groot deel van dat krediet kwijtgespeeld. Onder Hubert zal hij zijn kansen louter met sportieve prestaties moeten afdwingen. En wat dat betreft spelen er nog een aantal elementen in het nadeel van de 26-jarige international.

Loodzware concurrentie

Hubert is er bijvoorbeeld niet vies van om met twee spitsen te gaan spelen indien de omstandigheden daar om vragen en dat zou ten koste kunnen komen van het plekje van Dreyer. Bovendien is de concurrentie aanzienlijk toegenomen. Yari Verschaeren is immers weer op niveau, terwijl Hubert inmiddels Tristan Degreef lanceerde. Daarnaast worden Samuel Edozie en Francis Amuzu weldra terug topfit verwacht. Dreyer staat dus voor een erg lastige opdracht om zijn vaste basisplek te behouden.

Bij een aanvaardbaar bod moet Anderlecht hem in januari laten gaan ...

Meest recent

Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

14
14
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

78
78
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

53
53
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

33
33
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

42
42
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

58
58
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

268
268
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

189
189
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

184
184
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

119
119
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

33
33
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

249
249
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

91
91
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

389
389
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

304
304
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

295
295
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

116
116
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

345
345
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

274
274
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

224
224
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

90
90
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

60
60
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

529
529
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

387
387
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

686
686

Meer sportnieuws