‘Ontslag Tedesco nog voor het WK?’

311 stemmen
‘Ontslag Tedesco nog voor het WK?’

Bondscoach Domenico Tedesco ligt al sinds het EK in Duitsland zwaar onder vuur. De Italiaan verlengde zijn contract vlak voor het landentornooi, maar de supporters zijn allesbehalve overtuigd van Tedesco. Ook in de Nations League loopt het helemaal mis voor de Rode Duivels.

Na de nederlaag tegen Frankrijk zijn in maart Play-Downs op komst. Ondanks dat het spel tegen Frankrijk positief was, zal Tedesco zijn doelstellingen waarschijnlijk niet halen. Een nieuwe evaluatie wordt geëist. De supporters riepen in het Koning Boudewijnstadion alvast om een ontslag en Marc Degryse vindt dat de KBVB voor de WK-kwalificatiecampagne een knoop moet doorhakken.

LEES OOK: Degryse voorspelt eindstation van België op WK

Is hij de geschikte man?

Volgens Degryse heeft Tedesco een laatste strohalm gepakt tegen Frankijk. “Tedesco heeft nog twee goeie wedstrijden nodig om dat vertrouwen helemaal terug te winnen. Volgende maand tegen Italië (14 november, red.) moeten ze hetzelfde niveau brengen, én moet er gewonnen worden. Je kan niet blijven wijzen naar gemiste kansen of een slecht eerste halfuur. En na Italië en Israël (17 november, red.) moet de positie van Tedesco geëvalueerd worden. Dat lijkt me logisch.”, citeert Het Laatste Nieuws de analist.

Komen de spelers nog graag?

Nu is de hamvraag of Tedesco de geschikte man is om de Rode Duivels naar het WK te loodsen? “Want de doelstellingen in de Nations League - bij de eerste twee eindigen - worden allicht niet behaald. En er moet ook in rekening worden gebracht of hij wel het maximale uit de spelers haalt en of iedereen nog even graag naar de nationale ploeg komt. Eind 2024 moet de bond - eventueel na een gesprek met De Bruyne en Lukaku - zich afvragen: is hij de geschikte man om de WK-kwalificatiecampagne in te zetten?”

Is Tedesco de geschikte man om België naar het WK te loodsen?

Meest recent

Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

0
0
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

17
17
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

169
169
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

198
198
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

61
61
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

442
442
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

60
60
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

213
213
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

46
46
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

78
78
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

367
367
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

128
128
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

109
109
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

192
192
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

606
606
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

835
835
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

682
682
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

108
108
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

492
492
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

684
684
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

275
275
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

279
279
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

508
508

Meer sportnieuws