‘Ontslag Tedesco nog voor het WK?’

door
‘Ontslag Tedesco nog voor het WK?’

Bondscoach Domenico Tedesco ligt al sinds het EK in Duitsland zwaar onder vuur. De Italiaan verlengde zijn contract vlak voor het landentornooi, maar de supporters zijn allesbehalve overtuigd van Tedesco. Ook in de Nations League loopt het helemaal mis voor de Rode Duivels.

Na de nederlaag tegen Frankrijk zijn in maart Play-Downs op komst. Ondanks dat het spel tegen Frankrijk positief was, zal Tedesco zijn doelstellingen waarschijnlijk niet halen. Een nieuwe evaluatie wordt geëist. De supporters riepen in het Koning Boudewijnstadion alvast om een ontslag en Marc Degryse vindt dat de KBVB voor de WK-kwalificatiecampagne een knoop moet doorhakken.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Is hij de geschikte man?

Volgens Degryse heeft Tedesco een laatste strohalm gepakt tegen Frankijk. “Tedesco heeft nog twee goeie wedstrijden nodig om dat vertrouwen helemaal terug te winnen. Volgende maand tegen Italië (14 november, red.) moeten ze hetzelfde niveau brengen, én moet er gewonnen worden. Je kan niet blijven wijzen naar gemiste kansen of een slecht eerste halfuur. En na Italië en Israël (17 november, red.) moet de positie van Tedesco geëvalueerd worden. Dat lijkt me logisch.”, citeert Het Laatste Nieuws de analist.

Komen de spelers nog graag?

Nu is de hamvraag of Tedesco de geschikte man is om de Rode Duivels naar het WK te loodsen? “Want de doelstellingen in de Nations League - bij de eerste twee eindigen - worden allicht niet behaald. En er moet ook in rekening worden gebracht of hij wel het maximale uit de spelers haalt en of iedereen nog even graag naar de nationale ploeg komt. Eind 2024 moet de bond - eventueel na een gesprek met De Bruyne en Lukaku - zich afvragen: is hij de geschikte man om de WK-kwalificatiecampagne in te zetten?”

Is Tedesco de geschikte man om België naar het WK te loodsen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

7
7
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

25
25
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

19
19
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

30
30
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

80
80
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

137
137
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

96
96
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

55
55
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

152
152
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

364
364
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

60
60
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

305
305
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

77
77
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

64
64
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

448
448
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

104
104
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

198
198
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

152
152
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

773
773
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

475
475
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

544
544
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

274
274
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

234
234
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

260
260
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

248
248

Meer sportnieuws