"Tedesco démission": spelers reageren na uithaal supporters

door

Ondanks de nederlaag, speelden de Rode Duivels maandagavond een uitstekende wedstrijd tegen Frankrijk. Desondanks kreeg de avond voor bondscoach Domenico Tedesco een vervelend staartje. Zo riepen enkele supporters openlijk om zijn ontslag.

Na het tegenvallende Europese kampioenschap stond Tedesco al onder een enorme druk. De KBVB had zijn overeenkomst echter al voor het toernooi verlengd tot medio 2026. En dus besloot men uiteindelijk om toch door te gaan met de Italiaanse Duitser.

LEES OOK: Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

Slechte beurt

Maar bij de start van de Nations League-campagne liep het snel weer fout. Na de zoveelste nederlaag tegen Frankrijk haalde aanvoerder Kevin De Bruyne immers vernietigend uit. In de nasleep van die uithaal werden ook de tactische keuzes van Tedesco kritisch onder de loep genomen.

Begin deze maand maakte hij echter opnieuw een slechte beurt. Zo gaf hij De Bruyne en Romelu Lukaku de toestemming om bepaalde interlands over te slaan. Nochtans had hij zich vanaf het begin van zijn ambstermijn sterk gemaakt dat het gedaan zou zijn met privileges voor de sterspelers.

Kritische supporters

En donderdag liep het andermaal fout met een dramatische eerste helft in Italië. Tegen Frankrijk volgde evenwel een gepaste reactie. Zo speelden de Belgen ondanks de nederlaag één van hun beste wedstrijden onder het bewind van Tedesco.

Dat bleek evenwel niet voldoende om de perceptie volledig te keren. Vanuit de tribunes riep namelijk een kleine groep Franstalige supporters om het ontslag van de bondscoach. Tedesco beweerde zelf dat hij hier niets van gehoord had. Achteraf kreeg hij ook steun van zijn spelersgroep.

Onterechte kritiek

Aanvoerder Youri Tielemans vond de reactie bijvoorbeeld ongepast. "We hebben een goeie match gespeeld. Dan roepen dat de trainer moet vertrekken, vind ik onterecht. Hij levert heel goed werk, want we hadden twee keer een goed wedstrijdplan. Wij moeten onze kansen gewoon afmaken", klonk het bij Sporza.

Ook Wout Faes schaarde zich volledig achter de bondscoach. "Iedereen mag zijn mening hebben, maar ik denk dat er goed gewerkt wordt. Als je naar de prestaties kijkt, is het zeker hoopgevend. We worden niet van de mat gespeeld, hé. We zetten onze voet naast een sterk Frankrijk en konden misschien een resultaat halen."

Tedesco verdient meer krediet ...

Meest recent

'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

0
0
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

26
26
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

18
18
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

31
31
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

25
25
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

46
46
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

195
195
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

149
149
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

129
129
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

223
223
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

82
82
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

61
61
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

423
423
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

184
184
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

296
296
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

283
283
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

900
900
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

72
72
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

520
520
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

183
183
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

132
132
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

251
251
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

423
423

Meer sportnieuws