"Tedesco démission": spelers reageren na uithaal supporters

door

Ondanks de nederlaag, speelden de Rode Duivels maandagavond een uitstekende wedstrijd tegen Frankrijk. Desondanks kreeg de avond voor bondscoach Domenico Tedesco een vervelend staartje. Zo riepen enkele supporters openlijk om zijn ontslag.

Na het tegenvallende Europese kampioenschap stond Tedesco al onder een enorme druk. De KBVB had zijn overeenkomst echter al voor het toernooi verlengd tot medio 2026. En dus besloot men uiteindelijk om toch door te gaan met de Italiaanse Duitser.

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Slechte beurt

Maar bij de start van de Nations League-campagne liep het snel weer fout. Na de zoveelste nederlaag tegen Frankrijk haalde aanvoerder Kevin De Bruyne immers vernietigend uit. In de nasleep van die uithaal werden ook de tactische keuzes van Tedesco kritisch onder de loep genomen.

Begin deze maand maakte hij echter opnieuw een slechte beurt. Zo gaf hij De Bruyne en Romelu Lukaku de toestemming om bepaalde interlands over te slaan. Nochtans had hij zich vanaf het begin van zijn ambstermijn sterk gemaakt dat het gedaan zou zijn met privileges voor de sterspelers.

Kritische supporters

En donderdag liep het andermaal fout met een dramatische eerste helft in Italië. Tegen Frankrijk volgde evenwel een gepaste reactie. Zo speelden de Belgen ondanks de nederlaag één van hun beste wedstrijden onder het bewind van Tedesco.

Dat bleek evenwel niet voldoende om de perceptie volledig te keren. Vanuit de tribunes riep namelijk een kleine groep Franstalige supporters om het ontslag van de bondscoach. Tedesco beweerde zelf dat hij hier niets van gehoord had. Achteraf kreeg hij ook steun van zijn spelersgroep.

Onterechte kritiek

Aanvoerder Youri Tielemans vond de reactie bijvoorbeeld ongepast. "We hebben een goeie match gespeeld. Dan roepen dat de trainer moet vertrekken, vind ik onterecht. Hij levert heel goed werk, want we hadden twee keer een goed wedstrijdplan. Wij moeten onze kansen gewoon afmaken", klonk het bij Sporza.

Ook Wout Faes schaarde zich volledig achter de bondscoach. "Iedereen mag zijn mening hebben, maar ik denk dat er goed gewerkt wordt. Als je naar de prestaties kijkt, is het zeker hoopgevend. We worden niet van de mat gespeeld, hé. We zetten onze voet naast een sterk Frankrijk en konden misschien een resultaat halen."

Tedesco verdient meer krediet ...

Meest recent

'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

7
7
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

78
78
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

15
15
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

30
30
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

137
137
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

136
136
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

46
46
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

49
49
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

181
181
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

178
178
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

58
58
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

255
255
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

422
422
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

195
195
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

158
158
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

536
536
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

397
397
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

120
120
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

46
46
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

127
127
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

342
342
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

174
174
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

522
522
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

185
185

Meer sportnieuws