"Tedesco démission": spelers reageren na uithaal supporters

door

Ondanks de nederlaag, speelden de Rode Duivels maandagavond een uitstekende wedstrijd tegen Frankrijk. Desondanks kreeg de avond voor bondscoach Domenico Tedesco een vervelend staartje. Zo riepen enkele supporters openlijk om zijn ontslag.

Na het tegenvallende Europese kampioenschap stond Tedesco al onder een enorme druk. De KBVB had zijn overeenkomst echter al voor het toernooi verlengd tot medio 2026. En dus besloot men uiteindelijk om toch door te gaan met de Italiaanse Duitser.

LEES OOK: Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Slechte beurt

Maar bij de start van de Nations League-campagne liep het snel weer fout. Na de zoveelste nederlaag tegen Frankrijk haalde aanvoerder Kevin De Bruyne immers vernietigend uit. In de nasleep van die uithaal werden ook de tactische keuzes van Tedesco kritisch onder de loep genomen.

Begin deze maand maakte hij echter opnieuw een slechte beurt. Zo gaf hij De Bruyne en Romelu Lukaku de toestemming om bepaalde interlands over te slaan. Nochtans had hij zich vanaf het begin van zijn ambstermijn sterk gemaakt dat het gedaan zou zijn met privileges voor de sterspelers.

Kritische supporters

En donderdag liep het andermaal fout met een dramatische eerste helft in Italië. Tegen Frankrijk volgde evenwel een gepaste reactie. Zo speelden de Belgen ondanks de nederlaag één van hun beste wedstrijden onder het bewind van Tedesco.

Dat bleek evenwel niet voldoende om de perceptie volledig te keren. Vanuit de tribunes riep namelijk een kleine groep Franstalige supporters om het ontslag van de bondscoach. Tedesco beweerde zelf dat hij hier niets van gehoord had. Achteraf kreeg hij ook steun van zijn spelersgroep.

Onterechte kritiek

Aanvoerder Youri Tielemans vond de reactie bijvoorbeeld ongepast. "We hebben een goeie match gespeeld. Dan roepen dat de trainer moet vertrekken, vind ik onterecht. Hij levert heel goed werk, want we hadden twee keer een goed wedstrijdplan. Wij moeten onze kansen gewoon afmaken", klonk het bij Sporza.

Ook Wout Faes schaarde zich volledig achter de bondscoach. "Iedereen mag zijn mening hebben, maar ik denk dat er goed gewerkt wordt. Als je naar de prestaties kijkt, is het zeker hoopgevend. We worden niet van de mat gespeeld, hé. We zetten onze voet naast een sterk Frankrijk en konden misschien een resultaat halen."

Tedesco verdient meer krediet ...

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

134
134
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

9
9
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

49
49
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

79
79
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

98
98
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

64
64
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

55
55
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

155
155
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

213
213
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

89
89
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

135
135
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

339
339
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

297
297
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

100
100
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

172
172
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

320
320
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

148
148
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

120
120
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

528
528
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

102
102
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

608
608
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1069
1069
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

159
159
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

501
501

Meer sportnieuws