Grote uitblinker bij Belgen: "Hij was vrijwel onhoudbaar"

door
Grote uitblinker bij Belgen:

Frankrijk blijft het zwarte beest van de Rode Duivels, maandagavond werd al voor de derde keer op enkele maanden tijd verloren van Les Bleus. Maar dit keer speelden de Belgen wél een sterke wedstrijd. Een aantal spelers wist dan ook indruk te maken.

De Belgen hadden voor eigen volk iets recht te zetten. Niet alleen vanwege het track record tegen de Fransen, maar ook na de dramatische eerste helft van afgelopen donderdag tegen Italië. En het lukte de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco uiteindelijk ook om voor een gepaste reactie te zorgen.

Puntengewin zat er uiteindelijk niet in, daarvoor werden te veel goede kansen gemist. Maar het geleverde spel was wel van een hoog niveau. Zeker in de eerste helft. Een aantal jongens staken er dan ook bovenuit. Zeno Debast bijvoorbeeld, speelde één van zijn betere wedstrijden in het shirt van de nationale ploeg.

LEES OOK: Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Doku vernedert Digne

Dat laatste geldt ook voor Timothy Castagne. Voorin liet Loïs Openda de torens in de Franse verdediging dan weer serieus wankelen. De spits werd ook beloond voor zijn inspanningen met zijn eerste doelpunt onder het bewind van Tedesco. Voorts was het echter vooral genieten van de flitsende acties van Jérémy Doku.

Efficiëntie, zowel in de passing als de afwerking, blijft een groot werkpunt voor de smaakmaker van Manchester City. Maar voorts heeft Doku alle kwaliteiten om het tot de wereldtop te schoppen. De manier waarop hij tegenstander Lucas Digne in de eerste helft belachelijk maakte, was indrukwekkend om te zien.

Ontketend in eerste halfuur

De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "De turbo stond aan in de eerste helft én hij stond in dribbelmodus. Digne zag sterretjes. Jammer dat de efficiëntie ontbrak - een oud zeer. Liet leuke dingen zien. Dreigend met een grote D. Vrijwel onhoudbaar in bepaalde periodes", schrijft Het Laatste Nieuws.

Ook La Dernière Heure stelde vast hoe enkel een doelpunt en/of assist ontbrak in deze glansprestatie. "Een ontketende Jeremy in het eerste halfuur, die Digne alle kleuren van de regenboog liet zien. Op de rechterflank haalde hij een erg hoog niveau. Ook na de pauze goed voor enkele grote momenten, helaas zonder een beslissende pass."

Doku is intrinsiek de beste speler in de huidige selectie ...

Meest recent

UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

14
14
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

34
34
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

108
108
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

187
187
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

95
95
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

151
151
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

85
85
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

155
155
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

395
395
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

292
292
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

408
408
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

101
101
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

121
121
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

144
144
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

112
112
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

73
73
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

20
20
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

54
54
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

424
424
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

188
188
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

42
42
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

108
108
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

501
501
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

216
216
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32

Meer sportnieuws