Onweer rond Oranje: "Hij leek wel kleurenblind"

door
Onweer rond Oranje:

In de Nations League zal Nederland nog aan de bak moeten om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Oranje verloor maandagavond maandagavond immers met 1-0 van Duitsland. Daarbij liet de ploeg van bondscoach Ronald Koeman een wel erg matige indruk achter.

De Nations League-campagne ging alvast veelbelovend van start voor de noorderburen. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Maar in het huidige tweeluik liep het helemaal mis.

Afgelopen vrijdag kon Nederland pas in de slotfase een punt veilig stellen tegen Hongarije. Maandagavond liep het dan weer helemaal fout in Duitsland. Nochtans had de Duitse bondscoach heel wat rotaties doorgevoerd en startte de Mannschaft bijgevolg met een veredeld B-elftal.

LEES OOK: Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Op alle facetten tekort

Desondanks werd Oranje in grote delen van de wedstrijd overklast. Het mocht zelfs nog blij zijn dat de Duitsers een pak goede kansen lieten liggen. Debutant Jamie Leweling scoorde bijvoorbeeld het enige doelpunt, maar mits wat meer meeval had de aanvaller van VfB Stuttgart voor een hattrick gezorgd.

Koeman toonde zich achteraf dan ook scherp voor het optreden van zijn ploeg. "Zij waren vandaag beter, sneller en fysieker. Op veel facetten van het voetbal kwamen we vandaag gewoon tekort", klonk het bij NOS. "Het is logisch dat het vanaf de buitenkant een zooitje lijkt. Ik wil mijn spelers niet afvallen, maar het B-elftal van Duitsland was beter ingespeeld."

Ondermaatse Timber

Verschillende spelers lieten het dan ook afweten. In afwezigheid van aanvoerder Virgil van Dijk, lieten de verdedigers het bijvoorbeeld afweten. Voorin kende spits Brian Brobbey dan weer een moeizame avond. Maar vooral middenvelder Quinten Timber speelde een zwakke wedstrijd. "'Hij speelde op een gegeven moment een bal terug, daar stond alleen een Duitser. Hij leek wel kleurenblind", stelde analist Rafael van der Vaart. "Ik zie bij Oranje niet één speler die zin heeft om te voetballen. Niet één", concludeerde Marco van Basten op zijn beurt.

Nederland heeft momenteel een betere kern dan België ...

Meest recent

'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

11
11
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

5
5
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

45
45
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

172
172
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

27
27
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

161
161
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

80
80
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

80
80
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

75
75
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

184
184
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

220
220
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

281
281
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

98
98
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

82
82
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

503
503
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

293
293
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

348
348
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

613
613
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

320
320
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

58
58
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

109
109
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

103
103

Meer sportnieuws