Onweer rond Oranje: "Hij leek wel kleurenblind"

door
Onweer rond Oranje:

In de Nations League zal Nederland nog aan de bak moeten om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Oranje verloor maandagavond maandagavond immers met 1-0 van Duitsland. Daarbij liet de ploeg van bondscoach Ronald Koeman een wel erg matige indruk achter.

De Nations League-campagne ging alvast veelbelovend van start voor de noorderburen. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Maar in het huidige tweeluik liep het helemaal mis.

Afgelopen vrijdag kon Nederland pas in de slotfase een punt veilig stellen tegen Hongarije. Maandagavond liep het dan weer helemaal fout in Duitsland. Nochtans had de Duitse bondscoach heel wat rotaties doorgevoerd en startte de Mannschaft bijgevolg met een veredeld B-elftal.

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Op alle facetten tekort

Desondanks werd Oranje in grote delen van de wedstrijd overklast. Het mocht zelfs nog blij zijn dat de Duitsers een pak goede kansen lieten liggen. Debutant Jamie Leweling scoorde bijvoorbeeld het enige doelpunt, maar mits wat meer meeval had de aanvaller van VfB Stuttgart voor een hattrick gezorgd.

Koeman toonde zich achteraf dan ook scherp voor het optreden van zijn ploeg. "Zij waren vandaag beter, sneller en fysieker. Op veel facetten van het voetbal kwamen we vandaag gewoon tekort", klonk het bij NOS. "Het is logisch dat het vanaf de buitenkant een zooitje lijkt. Ik wil mijn spelers niet afvallen, maar het B-elftal van Duitsland was beter ingespeeld."

Ondermaatse Timber

Verschillende spelers lieten het dan ook afweten. In afwezigheid van aanvoerder Virgil van Dijk, lieten de verdedigers het bijvoorbeeld afweten. Voorin kende spits Brian Brobbey dan weer een moeizame avond. Maar vooral middenvelder Quinten Timber speelde een zwakke wedstrijd. "'Hij speelde op een gegeven moment een bal terug, daar stond alleen een Duitser. Hij leek wel kleurenblind", stelde analist Rafael van der Vaart. "Ik zie bij Oranje niet één speler die zin heeft om te voetballen. Niet één", concludeerde Marco van Basten op zijn beurt.

Nederland heeft momenteel een betere kern dan België ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

43
43
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

23
23
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

62
62
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

32
32
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

64
64
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

59
59
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

71
71
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

89
89
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

337
337
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

93
93
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

72
72
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

62
62
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

115
115
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

443
443
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

248
248
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

233
233
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

146
146
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

41
41
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

343
343
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

111
111
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

437
437
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

343
343
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

365
365
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

121
121
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

399
399

Meer sportnieuws