Onweer rond Oranje: "Hij leek wel kleurenblind"

door
Onweer rond Oranje:

In de Nations League zal Nederland nog aan de bak moeten om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Oranje verloor maandagavond maandagavond immers met 1-0 van Duitsland. Daarbij liet de ploeg van bondscoach Ronald Koeman een wel erg matige indruk achter.

De Nations League-campagne ging alvast veelbelovend van start voor de noorderburen. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Maar in het huidige tweeluik liep het helemaal mis.

Afgelopen vrijdag kon Nederland pas in de slotfase een punt veilig stellen tegen Hongarije. Maandagavond liep het dan weer helemaal fout in Duitsland. Nochtans had de Duitse bondscoach heel wat rotaties doorgevoerd en startte de Mannschaft bijgevolg met een veredeld B-elftal.

LEES OOK: Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

Op alle facetten tekort

Desondanks werd Oranje in grote delen van de wedstrijd overklast. Het mocht zelfs nog blij zijn dat de Duitsers een pak goede kansen lieten liggen. Debutant Jamie Leweling scoorde bijvoorbeeld het enige doelpunt, maar mits wat meer meeval had de aanvaller van VfB Stuttgart voor een hattrick gezorgd.

Koeman toonde zich achteraf dan ook scherp voor het optreden van zijn ploeg. "Zij waren vandaag beter, sneller en fysieker. Op veel facetten van het voetbal kwamen we vandaag gewoon tekort", klonk het bij NOS. "Het is logisch dat het vanaf de buitenkant een zooitje lijkt. Ik wil mijn spelers niet afvallen, maar het B-elftal van Duitsland was beter ingespeeld."

Ondermaatse Timber

Verschillende spelers lieten het dan ook afweten. In afwezigheid van aanvoerder Virgil van Dijk, lieten de verdedigers het bijvoorbeeld afweten. Voorin kende spits Brian Brobbey dan weer een moeizame avond. Maar vooral middenvelder Quinten Timber speelde een zwakke wedstrijd. "'Hij speelde op een gegeven moment een bal terug, daar stond alleen een Duitser. Hij leek wel kleurenblind", stelde analist Rafael van der Vaart. "Ik zie bij Oranje niet één speler die zin heeft om te voetballen. Niet één", concludeerde Marco van Basten op zijn beurt.

Nederland heeft momenteel een betere kern dan België ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

147
147
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

33
33
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

7
7
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

108
108
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

171
171
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

32
32
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

335
335
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

236
236
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

196
196
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

31
31
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

124
124
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

112
112
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

41
41
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

140
140
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

79
79
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

341
341
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

84
84
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

97
97
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

171
171
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

358
358
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

258
258
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

750
750
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

451
451
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

144
144

Meer sportnieuws