Onweer rond Oranje: "Hij leek wel kleurenblind"

door
Onweer rond Oranje:

In de Nations League zal Nederland nog aan de bak moeten om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Oranje verloor maandagavond maandagavond immers met 1-0 van Duitsland. Daarbij liet de ploeg van bondscoach Ronald Koeman een wel erg matige indruk achter.

De Nations League-campagne ging alvast veelbelovend van start voor de noorderburen. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Maar in het huidige tweeluik liep het helemaal mis.

Afgelopen vrijdag kon Nederland pas in de slotfase een punt veilig stellen tegen Hongarije. Maandagavond liep het dan weer helemaal fout in Duitsland. Nochtans had de Duitse bondscoach heel wat rotaties doorgevoerd en startte de Mannschaft bijgevolg met een veredeld B-elftal.

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Op alle facetten tekort

Desondanks werd Oranje in grote delen van de wedstrijd overklast. Het mocht zelfs nog blij zijn dat de Duitsers een pak goede kansen lieten liggen. Debutant Jamie Leweling scoorde bijvoorbeeld het enige doelpunt, maar mits wat meer meeval had de aanvaller van VfB Stuttgart voor een hattrick gezorgd.

Koeman toonde zich achteraf dan ook scherp voor het optreden van zijn ploeg. "Zij waren vandaag beter, sneller en fysieker. Op veel facetten van het voetbal kwamen we vandaag gewoon tekort", klonk het bij NOS. "Het is logisch dat het vanaf de buitenkant een zooitje lijkt. Ik wil mijn spelers niet afvallen, maar het B-elftal van Duitsland was beter ingespeeld."

Ondermaatse Timber

Verschillende spelers lieten het dan ook afweten. In afwezigheid van aanvoerder Virgil van Dijk, lieten de verdedigers het bijvoorbeeld afweten. Voorin kende spits Brian Brobbey dan weer een moeizame avond. Maar vooral middenvelder Quinten Timber speelde een zwakke wedstrijd. "'Hij speelde op een gegeven moment een bal terug, daar stond alleen een Duitser. Hij leek wel kleurenblind", stelde analist Rafael van der Vaart. "Ik zie bij Oranje niet één speler die zin heeft om te voetballen. Niet één", concludeerde Marco van Basten op zijn beurt.

Nederland heeft momenteel een betere kern dan België ...

Meest recent

UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

3
3
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

103
103
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

268
268
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

177
177
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

170
170
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

129
129
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

179
179
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

63
63
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

442
442
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

415
415
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

112
112
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

346
346
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

505
505
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

267
267
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

289
289
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

509
509
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

511
511
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

290
290
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

280
280
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

311
311
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

165
165
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

380
380
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

287
287

Meer sportnieuws