Onweer rond Oranje: "Hij leek wel kleurenblind"

door
Onweer rond Oranje:

In de Nations League zal Nederland nog aan de bak moeten om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Oranje verloor maandagavond maandagavond immers met 1-0 van Duitsland. Daarbij liet de ploeg van bondscoach Ronald Koeman een wel erg matige indruk achter.

De Nations League-campagne ging alvast veelbelovend van start voor de noorderburen. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Maar in het huidige tweeluik liep het helemaal mis.

Afgelopen vrijdag kon Nederland pas in de slotfase een punt veilig stellen tegen Hongarije. Maandagavond liep het dan weer helemaal fout in Duitsland. Nochtans had de Duitse bondscoach heel wat rotaties doorgevoerd en startte de Mannschaft bijgevolg met een veredeld B-elftal.

LEES OOK: Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Op alle facetten tekort

Desondanks werd Oranje in grote delen van de wedstrijd overklast. Het mocht zelfs nog blij zijn dat de Duitsers een pak goede kansen lieten liggen. Debutant Jamie Leweling scoorde bijvoorbeeld het enige doelpunt, maar mits wat meer meeval had de aanvaller van VfB Stuttgart voor een hattrick gezorgd.

Koeman toonde zich achteraf dan ook scherp voor het optreden van zijn ploeg. "Zij waren vandaag beter, sneller en fysieker. Op veel facetten van het voetbal kwamen we vandaag gewoon tekort", klonk het bij NOS. "Het is logisch dat het vanaf de buitenkant een zooitje lijkt. Ik wil mijn spelers niet afvallen, maar het B-elftal van Duitsland was beter ingespeeld."

Ondermaatse Timber

Verschillende spelers lieten het dan ook afweten. In afwezigheid van aanvoerder Virgil van Dijk, lieten de verdedigers het bijvoorbeeld afweten. Voorin kende spits Brian Brobbey dan weer een moeizame avond. Maar vooral middenvelder Quinten Timber speelde een zwakke wedstrijd. "'Hij speelde op een gegeven moment een bal terug, daar stond alleen een Duitser. Hij leek wel kleurenblind", stelde analist Rafael van der Vaart. "Ik zie bij Oranje niet één speler die zin heeft om te voetballen. Niet één", concludeerde Marco van Basten op zijn beurt.

Nederland heeft momenteel een betere kern dan België ...

Meest recent

Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

0
0
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

7
7
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

96
96
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

19
19
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

37
37
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

58
58
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

51
51
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

53
53
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

433
433
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

45
45
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

60
60
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

232
232
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

139
139
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

49
49
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

170
170
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

179
179
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

204
204
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1308
1308
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

91
91
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

278
278
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

343
343
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

242
242
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

368
368

Meer sportnieuws