Wederopstanding te laat? "Te veel tijd verloren onder Tedesco"

179 stemmen
Wederopstanding te laat?

De Rode Duivels verloren maandagavond andermaal van Frankrijk, maar speelden wel hun beste wedstrijd in lange tijd. Ook Domenico Tedesco scoorde dit keer goede punten. Desondanks blijft er een negatieve sfeer hangen rond de bondscoach.

Tot aan het voorbije Europees kampioenschap was de perceptie rond Tedesco overwegend positief. Maar tijdens het toernooi in Duitsland keerde dit volledig. De bondscoach maakte dan ook enkele tactische fouten, koos voor een opvallend behouden aanpak en liet een behoorlijk gecrispeerde indruk achter.

De start van de Nations League leverde voor hem weinig beterschap op. De uithaal van Kevin De Bruyne na de heenmatch tegen Frankrijk deed ook zijn positie geen goed. Afgelopen donderdag tegen Italië kreeg Tedesco dan weer de volle laag nadat enkele van zijn tactische experimenten verkeerd uitdraaiden.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Sterke tactische keuzes

Maandag maakte hij echter wel een goede beurt. De beslissing om Timothy Castagne te laten starten en het vertrouwen in Zeno Debast te behouden, pakte erg goed uit. De momenten om hoge druk te zetten waren ook veel beter getimed. En voorin plaatste de bondscoach zijn spelers met succes op hun best mogelijke positie.

Een goed gecoachte wedstrijd dus. Desondanks kreeg Tedesco toch ook weer de nodige kritiek over zich heen. Zo schreeuwde een, weliswaar erg klein, deel van het publiek om zijn ontslag. Zijn krediet bij de achterban is dan ook historisch klein en het wordt niet evident om daar nog verandering in te brengen.

Definitieve breuk?

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij 'Het Nieuwsblad', blijft dan ook zijn twijfels hebben of Tedesco wel de juiste man op de juiste plaats is. "Dit was een goede match, maar vooral het absurde bewijs dat we enorm veel tijd hebben verloren onder Tedesco. Want we hebben gezien dat België met een simpel speelplan iedereen pijn kan doen. Maar het is niet correct om te zeggen dat deze goede match de verdienste is van Tedesco, daarvoor zijn zijn prestaties te onregelmatig. De breuk met het publiek lijkt dan ook definitief", is Calcoen scherp bij Complètement Foot.

De KBVB moet een andere bondscoach aanstellen voor het WK ...

Meest recent

Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

2
2
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

13
13
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

75
75
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

54
54
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

129
129
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

256
256
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

207
207
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

20
20
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

104
104
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

24
24
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

673
673
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

199
199
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

122
122
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

64
64
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

395
395
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

348
348
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

853
853
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

561
561
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

145
145

Meer sportnieuws