Wederopstanding te laat? "Te veel tijd verloren onder Tedesco"

door
Wederopstanding te laat?

De Rode Duivels verloren maandagavond andermaal van Frankrijk, maar speelden wel hun beste wedstrijd in lange tijd. Ook Domenico Tedesco scoorde dit keer goede punten. Desondanks blijft er een negatieve sfeer hangen rond de bondscoach.

Tot aan het voorbije Europees kampioenschap was de perceptie rond Tedesco overwegend positief. Maar tijdens het toernooi in Duitsland keerde dit volledig. De bondscoach maakte dan ook enkele tactische fouten, koos voor een opvallend behouden aanpak en liet een behoorlijk gecrispeerde indruk achter.

De start van de Nations League leverde voor hem weinig beterschap op. De uithaal van Kevin De Bruyne na de heenmatch tegen Frankrijk deed ook zijn positie geen goed. Afgelopen donderdag tegen Italië kreeg Tedesco dan weer de volle laag nadat enkele van zijn tactische experimenten verkeerd uitdraaiden.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Sterke tactische keuzes

Maandag maakte hij echter wel een goede beurt. De beslissing om Timothy Castagne te laten starten en het vertrouwen in Zeno Debast te behouden, pakte erg goed uit. De momenten om hoge druk te zetten waren ook veel beter getimed. En voorin plaatste de bondscoach zijn spelers met succes op hun best mogelijke positie.

Een goed gecoachte wedstrijd dus. Desondanks kreeg Tedesco toch ook weer de nodige kritiek over zich heen. Zo schreeuwde een, weliswaar erg klein, deel van het publiek om zijn ontslag. Zijn krediet bij de achterban is dan ook historisch klein en het wordt niet evident om daar nog verandering in te brengen.

Definitieve breuk?

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij 'Het Nieuwsblad', blijft dan ook zijn twijfels hebben of Tedesco wel de juiste man op de juiste plaats is. "Dit was een goede match, maar vooral het absurde bewijs dat we enorm veel tijd hebben verloren onder Tedesco. Want we hebben gezien dat België met een simpel speelplan iedereen pijn kan doen. Maar het is niet correct om te zeggen dat deze goede match de verdienste is van Tedesco, daarvoor zijn zijn prestaties te onregelmatig. De breuk met het publiek lijkt dan ook definitief", is Calcoen scherp bij Complètement Foot.

De KBVB moet een andere bondscoach aanstellen voor het WK ...

Meest recent

Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

31
31
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

35
35
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

202
202
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

53
53
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

358
358
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

44
44
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

30
30
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

362
362
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

154
154
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

23
23
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

117
117
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

66
66
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

629
629
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

50
50
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

255
255
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

368
368
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

306
306
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

43
43
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

162
162
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

477
477
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

263
263
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

78
78
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

364
364
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

174
174
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

442
442

Meer sportnieuws