Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

door
Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond hun beste wedstrijd in lange tijd gespeeld. Op eigen veld werd weliswaar verloren van Frankrijk, maar België was overwegend de betere ploeg. Al waren wel niet alle spelers op hun beste niveau.

De Duivels begonnen voortreffelijk aan de match in een uitverkocht Koning Boudewijn-stadion. Onder impuls van een flitsende Jeremy Doku was het meermaals pompen of verzuipen voor de Fransen. Halfweg de eerste helft leek de 1-0 ook in de maak, maar Youri Tielemans faalde van op de stip.

LEES OOK: ‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Casteels de mist in

Van een peperdure misser gesproken: niet veel later scoorde Frankrijk immers wél van op elf meter. Vlak voor rust werden de bordjes echter weer in evenwicht gebracht. Loïs Openda maakte een einde aan zijn droogte bij de nationale ploeg en tekende voor de dik verdiende gelijkmaker.

Na de pauze kwamen de Fransen aanvankelijk beter voor dag. Daar werden ze uiteindelijk ook voor beloond met het winnende doelpunt van Randal Kolo Muani. De spits van PSG kreeg van Arthur Theate wel alle ruimte om te koppen. Maar ook doelman Koen Casteels had veel beter moeten reageren op die poging.

Geen internationaal niveau

Voor het sluitstuk is het nog maar de eerste keer dat hij zich laat betrappen op zo'n fout sinds hij promoveerde tot nummer één. Desondanks krijgt hij bij La Dernière Heure toch een strenge 4 op 10. "Hij ging in de fout bij het tweede Franse doelpunt: een doelman van internationaal niveau moet zo'n ballen wegwerken", klinkt het.

Ook Het Nieuwsblad is vrij hard. "Had wel een redding in huis op Barcola voor de rust, maar die bal moest hij hebben. De 1-2 had hij niet en daar kon Casteels absoluut beter doen", stelt men. "Redde goed op een schot van Barcola. Was kansloos op de strafschop van Kolo Muani. Had beter moeten doen bij de 1-2", vat Het Laatste Nieuws samen.

Schaduw van Courtois

Voor Casteels is het tevens de eerste keer dat hij zo'n slipper maakte sinds alle hetze rond Thibaut Courtois. Bij het Nederlandse VI laat men niet na om naar deze affaire te verwijzen. "Dat de Belgische goalie er bij die treffer niet goed uitzag, zal nieuw voer voor discussie geven over het conflict tussen bondscoach Domenico Tedesco en Thibaut Courtois. De goalie van Real Madrid wil niet voor de nationale ploeg in actie komen zolang de Duitser nog bondscoach is", klinkt het.

Courtois had die tweede goal sowieso gestopt ...

Meest recent

‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

16
16
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

26
26
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

81
81
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

190
190
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

40
40
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

166
166
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

64
64
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

76
76
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

932
932
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

262
262
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

309
309
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

132
132
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

108
108
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

449
449
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

150
150
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

195
195
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

558
558
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

35
35
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

61
61
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

248
248
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

198
198
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

101
101
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

212
212
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

444
444
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23

Meer sportnieuws