Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

472 stemmen
Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond hun beste wedstrijd in lange tijd gespeeld. Op eigen veld werd weliswaar verloren van Frankrijk, maar België was overwegend de betere ploeg. Al waren wel niet alle spelers op hun beste niveau.

De Duivels begonnen voortreffelijk aan de match in een uitverkocht Koning Boudewijn-stadion. Onder impuls van een flitsende Jeremy Doku was het meermaals pompen of verzuipen voor de Fransen. Halfweg de eerste helft leek de 1-0 ook in de maak, maar Youri Tielemans faalde van op de stip.

LEES OOK: WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Casteels de mist in

Van een peperdure misser gesproken: niet veel later scoorde Frankrijk immers wél van op elf meter. Vlak voor rust werden de bordjes echter weer in evenwicht gebracht. Loïs Openda maakte een einde aan zijn droogte bij de nationale ploeg en tekende voor de dik verdiende gelijkmaker.

Na de pauze kwamen de Fransen aanvankelijk beter voor dag. Daar werden ze uiteindelijk ook voor beloond met het winnende doelpunt van Randal Kolo Muani. De spits van PSG kreeg van Arthur Theate wel alle ruimte om te koppen. Maar ook doelman Koen Casteels had veel beter moeten reageren op die poging.

Geen internationaal niveau

Voor het sluitstuk is het nog maar de eerste keer dat hij zich laat betrappen op zo'n fout sinds hij promoveerde tot nummer één. Desondanks krijgt hij bij La Dernière Heure toch een strenge 4 op 10. "Hij ging in de fout bij het tweede Franse doelpunt: een doelman van internationaal niveau moet zo'n ballen wegwerken", klinkt het.

Ook Het Nieuwsblad is vrij hard. "Had wel een redding in huis op Barcola voor de rust, maar die bal moest hij hebben. De 1-2 had hij niet en daar kon Casteels absoluut beter doen", stelt men. "Redde goed op een schot van Barcola. Was kansloos op de strafschop van Kolo Muani. Had beter moeten doen bij de 1-2", vat Het Laatste Nieuws samen.

Schaduw van Courtois

Voor Casteels is het tevens de eerste keer dat hij zo'n slipper maakte sinds alle hetze rond Thibaut Courtois. Bij het Nederlandse VI laat men niet na om naar deze affaire te verwijzen. "Dat de Belgische goalie er bij die treffer niet goed uitzag, zal nieuw voer voor discussie geven over het conflict tussen bondscoach Domenico Tedesco en Thibaut Courtois. De goalie van Real Madrid wil niet voor de nationale ploeg in actie komen zolang de Duitser nog bondscoach is", klinkt het.

Courtois had die tweede goal sowieso gestopt ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

102
102
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

91
91
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

190
190
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

84
84
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

471
471
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

109
109
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

550
550
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

656
656
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

169
169
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

413
413
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

118
118
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

304
304
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

459
459
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

496
496
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

519
519
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

90
90

Meer sportnieuws