Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

door
Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond hun beste wedstrijd in lange tijd gespeeld. Op eigen veld werd weliswaar verloren van Frankrijk, maar België was overwegend de betere ploeg. Al waren wel niet alle spelers op hun beste niveau.

De Duivels begonnen voortreffelijk aan de match in een uitverkocht Koning Boudewijn-stadion. Onder impuls van een flitsende Jeremy Doku was het meermaals pompen of verzuipen voor de Fransen. Halfweg de eerste helft leek de 1-0 ook in de maak, maar Youri Tielemans faalde van op de stip.

LEES OOK: "Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Casteels de mist in

Van een peperdure misser gesproken: niet veel later scoorde Frankrijk immers wél van op elf meter. Vlak voor rust werden de bordjes echter weer in evenwicht gebracht. Loïs Openda maakte een einde aan zijn droogte bij de nationale ploeg en tekende voor de dik verdiende gelijkmaker.

Na de pauze kwamen de Fransen aanvankelijk beter voor dag. Daar werden ze uiteindelijk ook voor beloond met het winnende doelpunt van Randal Kolo Muani. De spits van PSG kreeg van Arthur Theate wel alle ruimte om te koppen. Maar ook doelman Koen Casteels had veel beter moeten reageren op die poging.

Geen internationaal niveau

Voor het sluitstuk is het nog maar de eerste keer dat hij zich laat betrappen op zo'n fout sinds hij promoveerde tot nummer één. Desondanks krijgt hij bij La Dernière Heure toch een strenge 4 op 10. "Hij ging in de fout bij het tweede Franse doelpunt: een doelman van internationaal niveau moet zo'n ballen wegwerken", klinkt het.

Ook Het Nieuwsblad is vrij hard. "Had wel een redding in huis op Barcola voor de rust, maar die bal moest hij hebben. De 1-2 had hij niet en daar kon Casteels absoluut beter doen", stelt men. "Redde goed op een schot van Barcola. Was kansloos op de strafschop van Kolo Muani. Had beter moeten doen bij de 1-2", vat Het Laatste Nieuws samen.

Schaduw van Courtois

Voor Casteels is het tevens de eerste keer dat hij zo'n slipper maakte sinds alle hetze rond Thibaut Courtois. Bij het Nederlandse VI laat men niet na om naar deze affaire te verwijzen. "Dat de Belgische goalie er bij die treffer niet goed uitzag, zal nieuw voer voor discussie geven over het conflict tussen bondscoach Domenico Tedesco en Thibaut Courtois. De goalie van Real Madrid wil niet voor de nationale ploeg in actie komen zolang de Duitser nog bondscoach is", klinkt het.

Courtois had die tweede goal sowieso gestopt ...

Meest recent

Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

7
7
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

357
357
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

185
185
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

33
33
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

50
50
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

60
60
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1387
1387
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

116
116
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

187
187
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

32
32
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

918
918
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

473
473
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

69
69
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

41
41
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

123
123
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

97
97
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

51
51
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

99
99
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

219
219
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

54
54
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

134
134
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

57
57
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

29
29

Meer sportnieuws