Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

door
Ochtendkranten delen onvoldoende uit aan één Rode Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond hun beste wedstrijd in lange tijd gespeeld. Op eigen veld werd weliswaar verloren van Frankrijk, maar België was overwegend de betere ploeg. Al waren wel niet alle spelers op hun beste niveau.

De Duivels begonnen voortreffelijk aan de match in een uitverkocht Koning Boudewijn-stadion. Onder impuls van een flitsende Jeremy Doku was het meermaals pompen of verzuipen voor de Fransen. Halfweg de eerste helft leek de 1-0 ook in de maak, maar Youri Tielemans faalde van op de stip.

LEES OOK: Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

Casteels de mist in

Van een peperdure misser gesproken: niet veel later scoorde Frankrijk immers wél van op elf meter. Vlak voor rust werden de bordjes echter weer in evenwicht gebracht. Loïs Openda maakte een einde aan zijn droogte bij de nationale ploeg en tekende voor de dik verdiende gelijkmaker.

Na de pauze kwamen de Fransen aanvankelijk beter voor dag. Daar werden ze uiteindelijk ook voor beloond met het winnende doelpunt van Randal Kolo Muani. De spits van PSG kreeg van Arthur Theate wel alle ruimte om te koppen. Maar ook doelman Koen Casteels had veel beter moeten reageren op die poging.

Geen internationaal niveau

Voor het sluitstuk is het nog maar de eerste keer dat hij zich laat betrappen op zo'n fout sinds hij promoveerde tot nummer één. Desondanks krijgt hij bij La Dernière Heure toch een strenge 4 op 10. "Hij ging in de fout bij het tweede Franse doelpunt: een doelman van internationaal niveau moet zo'n ballen wegwerken", klinkt het.

Ook Het Nieuwsblad is vrij hard. "Had wel een redding in huis op Barcola voor de rust, maar die bal moest hij hebben. De 1-2 had hij niet en daar kon Casteels absoluut beter doen", stelt men. "Redde goed op een schot van Barcola. Was kansloos op de strafschop van Kolo Muani. Had beter moeten doen bij de 1-2", vat Het Laatste Nieuws samen.

Schaduw van Courtois

Voor Casteels is het tevens de eerste keer dat hij zo'n slipper maakte sinds alle hetze rond Thibaut Courtois. Bij het Nederlandse VI laat men niet na om naar deze affaire te verwijzen. "Dat de Belgische goalie er bij die treffer niet goed uitzag, zal nieuw voer voor discussie geven over het conflict tussen bondscoach Domenico Tedesco en Thibaut Courtois. De goalie van Real Madrid wil niet voor de nationale ploeg in actie komen zolang de Duitser nog bondscoach is", klinkt het.

Courtois had die tweede goal sowieso gestopt ...

Meest recent

Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

41
41
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

28
28
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

139
139
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

108
108
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

149
149
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

227
227
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

503
503
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

164
164
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

251
251
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1500
1500
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

209
209
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

337
337
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

548
548
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

156
156
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

294
294
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

362
362
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

75
75
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

606
606
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

522
522
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

221
221
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

517
517
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

508
508
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

98
98
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

433
433
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

644
644

Meer sportnieuws