Europese volgers smullen van één Duivel: "Wat een monster!"

706 stemmen
Europese volgers smullen van één Duivel:

In de Nations League kruisten de Rode Duivels maandagavond andermaal de degens met Frankrijk. Uiteindelijk waren het ook de bezoekers die voor rust op voorsprong konden komen. Maar de Belgen maakten vervolgens verdiend gelijk en speelden een uitstekende eerste helft.

Voor de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco was het alweer de derde keer op amper een half jaar tijd dat Frankrijk de tegenstander van dienst vormde. Op het EK haalde de vice-wereldkampioen het al met 1-0. De heenmatch in de Nations League werd met 2-0 eveneens gewonnen door Les Bleus.

LEES OOK: Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Sterke Belgen

Een zege tegen het buurland zou dan ook bijzonder deugd doen. En de Duivels begonnen opvallend sterk aan de wedstrijd. Met de nodige snelheid en diepgang werden de Franse verdedigers tot wanhoop gedreven. Enkel in de afwerking voor doel lieten de Belgen het aanvankelijk afweten.

Halfweg de eerste helft kreeg de thuisploeg zelfs een penalty toegewezen. Die werd echter hoog over getrapt door Youri Tielemans. Een erg dure misser, want niet veel later ging de bal aan de overkant ook op de stip na hands van Wout Faes. Randal Kolo Muani toonde zich wél doeltreffend.

Flitsende Doku

Dankzij een doelpunt van Openda werd het vlak voor rust echter toch 1-1. Dik verdiend gezien de sterke eerste helft van België. Verschillende spelers lieten dan ook een sterke indruk achter. Vooral Jérémy Doku liet de supporters bij momenten genieten van zijn flitsende acties, terwijl zijn tegenstanders naar adem hapten. Zijn afwerking en voorzetten moeten weliswaar beter, maar aan de bal was het opnieuw smullen geblazen. Op het sociale medium 'X' oogstte hij dan ook een pak lof van volgers over heel Europa.

Doku is momenteel het grootste talent bij de Duivels ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

38
38
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

31
31
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

32
32
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

91
91
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

82
82
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

85
85
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

73
73
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

105
105
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

91
91
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

168
168
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

224
224
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

529
529
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

64
64
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

179
179
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

482
482
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

874
874
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

127
127
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

379
379
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

715
715
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

612
612
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

187
187
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

383
383

Meer sportnieuws