Genk brengt straf nieuws naar buiten voor Limburgse derby

door
Genk brengt straf nieuws naar buiten voor Limburgse derby

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang met enkele interessante affiches. Zo is het onder meer uitkijken naar de Limburgse derby tussen KRC Genk en STVV. Aan de sfeer in de Cegeka Arena zal het in ieder geval niet gelegen hebben.

Racing stelde vorig seizoen op quasi alle fronten teleur en greep naast het merendeel van de vooropgestelde doelstelling. Bovendien werd de samenwerking met coach Wouter Vrancken op zure wijze stopgezet. Maar momenteel draaien al die ontwikkelingen goed uit voor Racing.

Om Vrancken te vervangen werd Thorsten Fink immers weggeplukt bij ... STVV. En dat bleek een uitstekende zet. Na een korte inloopperiode laat hij zijn ploeg op erg aantrekkelijke wijze voetballen. Daar worden ook de nodige resultaten aan gekoppeld: 22 op 30 en alleen leider in de JPL.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Felice Mazzu-effect

STVV kende na het vertrek van zijn geliefde trainer dan weer een moeizame start van het seizoen. Dat leidde uiteindelijk ook tot een snelle breuk met Christian Lattanzio, die na zes speeldagen tekende voor het eerste trainersontslag in de JPL. Maar ook die ontwikkelingen draaiden goed uit.

Zo werd Felice Mazzu aangeworven als nieuwe T1 en die kreeg de ploeg wél op de rails. Zo verloren de Kanaries onder Mazzu nog geen enkele wedstrijd, met een reeks van 8 op 12 werd al een flinke inhaalbeweging ingezet. De Truienaars trekken zondag dus met vertrouwen naar hun provinciegenoot.

Vol huis voor derby

Door de overstap van Fink, die in zijn zog ook sterkhouder Matte Smets en Jarne Steuckers meepakte, belooft de match van zondag extra geladen te worden. En door de goede resultaten van KRC Genk, is ook het enthousiasme bij de thuisaanhang erg groot. Zo kwam Racing maandag met het nieuws naar buiten dat de wedstrijd, met nog bijna een week te gaan, al volledig is uitverkocht. Het belooft dus te gaan stormen in de Cegeka Arena.

Genk gaat dit seizoen tot het einde meedoen voor de titel ...

Meest recent

Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

21
21
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

70
70
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

36
36
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

38
38
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

66
66
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

79
79
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

364
364
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

129
129
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

204
204
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

88
88
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

540
540
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

507
507
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

265
265
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

594
594
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

82
82
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

70
70
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

71
71
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

244
244
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

76
76
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

158
158
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

223
223
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

443
443
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

189
189

Meer sportnieuws