Genk brengt straf nieuws naar buiten voor Limburgse derby

door
Genk brengt straf nieuws naar buiten voor Limburgse derby

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang met enkele interessante affiches. Zo is het onder meer uitkijken naar de Limburgse derby tussen KRC Genk en STVV. Aan de sfeer in de Cegeka Arena zal het in ieder geval niet gelegen hebben.

Racing stelde vorig seizoen op quasi alle fronten teleur en greep naast het merendeel van de vooropgestelde doelstelling. Bovendien werd de samenwerking met coach Wouter Vrancken op zure wijze stopgezet. Maar momenteel draaien al die ontwikkelingen goed uit voor Racing.

Om Vrancken te vervangen werd Thorsten Fink immers weggeplukt bij ... STVV. En dat bleek een uitstekende zet. Na een korte inloopperiode laat hij zijn ploeg op erg aantrekkelijke wijze voetballen. Daar worden ook de nodige resultaten aan gekoppeld: 22 op 30 en alleen leider in de JPL.

LEES OOK: Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Felice Mazzu-effect

STVV kende na het vertrek van zijn geliefde trainer dan weer een moeizame start van het seizoen. Dat leidde uiteindelijk ook tot een snelle breuk met Christian Lattanzio, die na zes speeldagen tekende voor het eerste trainersontslag in de JPL. Maar ook die ontwikkelingen draaiden goed uit.

Zo werd Felice Mazzu aangeworven als nieuwe T1 en die kreeg de ploeg wél op de rails. Zo verloren de Kanaries onder Mazzu nog geen enkele wedstrijd, met een reeks van 8 op 12 werd al een flinke inhaalbeweging ingezet. De Truienaars trekken zondag dus met vertrouwen naar hun provinciegenoot.

Vol huis voor derby

Door de overstap van Fink, die in zijn zog ook sterkhouder Matte Smets en Jarne Steuckers meepakte, belooft de match van zondag extra geladen te worden. En door de goede resultaten van KRC Genk, is ook het enthousiasme bij de thuisaanhang erg groot. Zo kwam Racing maandag met het nieuws naar buiten dat de wedstrijd, met nog bijna een week te gaan, al volledig is uitverkocht. Het belooft dus te gaan stormen in de Cegeka Arena.

Genk gaat dit seizoen tot het einde meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

1
1
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

23
23
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

30
30
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

39
39
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

66
66
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

188
188
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

169
169
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

53
53
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

123
123
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

35
35
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

287
287
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

137
137
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

119
119
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

65
65
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

124
124
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

41
41
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

404
404
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

62
62
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

181
181
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

88
88
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

352
352
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

736
736
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

148
148

Meer sportnieuws