Onbegrip bij Anderlecht: "Zo bestuur je een club niet"

632
Onbegrip bij Anderlecht:

RSC Anderlecht staat vlak na de interland-break voor een loodzwaar programma. Maar dat kunnen de Brusselaars wel aanvatten met een volwaardige hoofdtrainer. Na een geslaagd interim-periode werd David Hubert vorige week immers vastbenoemd.

De situatie bij Anderlecht was algemeen bekend. Resultaatgewijs begon de recordkampioen weliswaar goed aan het seizoen, maar in het spelniveau werd geen progressie vastgesteld. De druk op coach Brian Riemer werd dan ook dusdanig hoog dat de Deen begin september aan de kant werd geschoven.

CEO Sports Jesper Fredberg ging vervolgens op zoek naar een opvolger voor zijn landgenoot en volgde daarvoor verschillende pistes. Ondertussen werd Hubert, tot dan aan de slag als trainer bij de U18, aangesteld als interim-trainer om de meubelen te redden in aanloop naar een nieuwe T1.

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Verdiende kans Hubert

Maar Hubert overtrof de verwachtingen tijdens zijn interim-periode en maakte zich al snel populair bij de achterban en in de kleedkamer. Tegelijkertijd verliep de zoektocht naar een nieuwe coach. Ondanks concrete gesprekken met verschillende andere kandidaten, werd uiteindelijk maar beslist om Hubert de kans te geven.

Analist Nordin Jbari kan zich wel vinden in die keuze. "De andere kandidaten waren niet de grootste namen zodra we wisten dat het niet Mark van Bommel zou worden. Ik denk dat hubert een goede keuze is. Het publiek en de spelers zijn tevreden, dat is ook belangrijk", klinkt het bij RTBF.

Vraagtekens bij beleid

Daarentegen stelt Jbari zich wel vragen bij het beleid. Zo duurde het bijna een maand alvorens een permanente opvolger voor Riemer werd vastgelegd. Terwijl diens ontslag toch al een hele poos in de lucht hing. "Het bestuur heeft Riemer niet van de ene dag op de andere laten gaan, daar is over nagedacht. Maar nu hebben we de indruk dat Riemer eerst ontslagen werd en pas daarna de nodige telefoontjes (voor mogelijke opvolgers, red.) werden gedaan. Ik denk niet dat je een club zo moet besturen. Ploegen die hun trainer ontslaan zonder een plan-B, begrijp ik totaal niet", aldus de analist.

Vindt u Fredberg nog steeds de juiste man op de juiste plek?

Meest recent

Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

48
48
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

48
48
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

224
224
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

114
114
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

89
89
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

73
73
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

229
229
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

131
131
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

262
262
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

186
186
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

170
170
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

155
155
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

117
117
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

212
212
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

280
280
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

129
129
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

107
107
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

131
131
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

20
20
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

26
26
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

92
92
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

245
245
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

138
138
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

120
120

Meer sportnieuws