Onbegrip bij Anderlecht: "Zo bestuur je een club niet"

door
Onbegrip bij Anderlecht:

RSC Anderlecht staat vlak na de interland-break voor een loodzwaar programma. Maar dat kunnen de Brusselaars wel aanvatten met een volwaardige hoofdtrainer. Na een geslaagd interim-periode werd David Hubert vorige week immers vastbenoemd.

De situatie bij Anderlecht was algemeen bekend. Resultaatgewijs begon de recordkampioen weliswaar goed aan het seizoen, maar in het spelniveau werd geen progressie vastgesteld. De druk op coach Brian Riemer werd dan ook dusdanig hoog dat de Deen begin september aan de kant werd geschoven.

CEO Sports Jesper Fredberg ging vervolgens op zoek naar een opvolger voor zijn landgenoot en volgde daarvoor verschillende pistes. Ondertussen werd Hubert, tot dan aan de slag als trainer bij de U18, aangesteld als interim-trainer om de meubelen te redden in aanloop naar een nieuwe T1.

LEES OOK: 'Pro League gooit bom: opvallende opvolger voor Vandenhaute'

Verdiende kans Hubert

Maar Hubert overtrof de verwachtingen tijdens zijn interim-periode en maakte zich al snel populair bij de achterban en in de kleedkamer. Tegelijkertijd verliep de zoektocht naar een nieuwe coach. Ondanks concrete gesprekken met verschillende andere kandidaten, werd uiteindelijk maar beslist om Hubert de kans te geven.

Analist Nordin Jbari kan zich wel vinden in die keuze. "De andere kandidaten waren niet de grootste namen zodra we wisten dat het niet Mark van Bommel zou worden. Ik denk dat hubert een goede keuze is. Het publiek en de spelers zijn tevreden, dat is ook belangrijk", klinkt het bij RTBF.

Vraagtekens bij beleid

Daarentegen stelt Jbari zich wel vragen bij het beleid. Zo duurde het bijna een maand alvorens een permanente opvolger voor Riemer werd vastgelegd. Terwijl diens ontslag toch al een hele poos in de lucht hing. "Het bestuur heeft Riemer niet van de ene dag op de andere laten gaan, daar is over nagedacht. Maar nu hebben we de indruk dat Riemer eerst ontslagen werd en pas daarna de nodige telefoontjes (voor mogelijke opvolgers, red.) werden gedaan. Ik denk niet dat je een club zo moet besturen. Ploegen die hun trainer ontslaan zonder een plan-B, begrijp ik totaal niet", aldus de analist.

Vindt u Fredberg nog steeds de juiste man op de juiste plek?

Meest recent

'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

7
7
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

33
33
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

51
51
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

96
96
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

145
145
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

127
127
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

113
113
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

257
257
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

189
189
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

203
203
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

162
162
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

142
142
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

295
295
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

172
172
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

156
156
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

376
376
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

654
654
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

426
426
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

251
251
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

372
372
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

533
533
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

82
82
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

338
338
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

134
134

Meer sportnieuws