Onbegrip bij Anderlecht: "Zo bestuur je een club niet"

632 stemmen
Onbegrip bij Anderlecht:

RSC Anderlecht staat vlak na de interland-break voor een loodzwaar programma. Maar dat kunnen de Brusselaars wel aanvatten met een volwaardige hoofdtrainer. Na een geslaagd interim-periode werd David Hubert vorige week immers vastbenoemd.

De situatie bij Anderlecht was algemeen bekend. Resultaatgewijs begon de recordkampioen weliswaar goed aan het seizoen, maar in het spelniveau werd geen progressie vastgesteld. De druk op coach Brian Riemer werd dan ook dusdanig hoog dat de Deen begin september aan de kant werd geschoven.

CEO Sports Jesper Fredberg ging vervolgens op zoek naar een opvolger voor zijn landgenoot en volgde daarvoor verschillende pistes. Ondertussen werd Hubert, tot dan aan de slag als trainer bij de U18, aangesteld als interim-trainer om de meubelen te redden in aanloop naar een nieuwe T1.

LEES OOK: Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

Verdiende kans Hubert

Maar Hubert overtrof de verwachtingen tijdens zijn interim-periode en maakte zich al snel populair bij de achterban en in de kleedkamer. Tegelijkertijd verliep de zoektocht naar een nieuwe coach. Ondanks concrete gesprekken met verschillende andere kandidaten, werd uiteindelijk maar beslist om Hubert de kans te geven.

Analist Nordin Jbari kan zich wel vinden in die keuze. "De andere kandidaten waren niet de grootste namen zodra we wisten dat het niet Mark van Bommel zou worden. Ik denk dat hubert een goede keuze is. Het publiek en de spelers zijn tevreden, dat is ook belangrijk", klinkt het bij RTBF.

Vraagtekens bij beleid

Daarentegen stelt Jbari zich wel vragen bij het beleid. Zo duurde het bijna een maand alvorens een permanente opvolger voor Riemer werd vastgelegd. Terwijl diens ontslag toch al een hele poos in de lucht hing. "Het bestuur heeft Riemer niet van de ene dag op de andere laten gaan, daar is over nagedacht. Maar nu hebben we de indruk dat Riemer eerst ontslagen werd en pas daarna de nodige telefoontjes (voor mogelijke opvolgers, red.) werden gedaan. Ik denk niet dat je een club zo moet besturen. Ploegen die hun trainer ontslaan zonder een plan-B, begrijp ik totaal niet", aldus de analist.

Vindt u Fredberg nog steeds de juiste man op de juiste plek?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

35
35
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

64
64
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

338
338
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

50
50
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

162
162
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

201
201
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

154
154
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

454
454
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

154
154
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

305
305
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

58
58
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

248
248
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

162
162
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

439
439
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

287
287
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

547
547
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws